Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 αγωνες μετα τον COVID-19
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 10

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2020 :  05:55:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by Aris72

σε ΣΥΝΕΧΗ και ΑΜΕΣΗ επαφή με τον ίδιο τον Υφυπουργό Αθλητισμού, τον γενικό γραμματέα Αθλητισμού και τα 5 μέλη της Υγειονομικής Επιστημονικής Επιτροπής της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού και όλοι τους διαβεβαίωναν ότι οι διοργανώσεις θα γίνουν ΚΑΝΟΝΙΚΑ.



Ποιός είσαι εσύ, ταπεινέ θνητέ, που θα αμφισβητήσεις τους τσιορδοχαρδαλιάδες και τους συψομαγιορκίνηδες που έφαγαν τα καλύτερα τους χρόνια για να σπουδάσουν και να αποφασίσουν τώρα για το καλό σου; Σήμερα έτσι, αύριο γιουβέτσι, μεθαύριο κοκορέτσι, άλλαξαν τα επιδημιολογικά δεδομένα! Αυτοί ξέρουν, σαν τους 29 κατασκευαστές πλυντηρίων, όχι εσύ! Πριν από σένα για σένα παίρνουν αποφάσεις, αόκνως εργαζόμενοι νυχθημερόν. Τι, δεν θα τους ακούσεις; Θέλεις να τους πιάσουν τα κλάματα και να μη βρίσκουν εκκλησία να ψάλλουν;

(ε, δεν άντεξα άλλο!)




και πολυ κρατηθηκες!!!

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2020 :  08:38:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua


Το "όποιος φοβάται κάθεται σπίτι του" το θεωρώ λίγο ατυχές γιατί και αυτός που δεν φοβάται αλλά και αυτός που φοβάται τροφοδοτεί οικονομικά το εθνικό(τελοσπάντων) σύστημα υγείας.
Το πιο σωστό θα ήταν "δεν φοβάμαι και σε περίπτωση που αρπάξω ή διαδώσω κάτι, αναλαμβάνω εξ ολοκλήρου και τα νοσήλεια". Ή όχι;
(Ωχ, θα αρχίσει παντόφλα!!).



Όχι, διαφωνούμε εδώ! Η περίθαλψη που πρέπει να παρέχεται δεν μπορεί να έχει σχέση ούτε με τις απόψεις ούτε με τις πράξεις του ατόμου. Ακόμα και ο χειρότερος δολοφόνος όταν τραυτατιστεί από αστυνομικό οφείλει να έχει την περίθαλψη που πρέπει από το νοσομομείο και τους γιατρούς. Αλλιώς μπαίνουμε σε πολύ επικίνδυνες ατραπούς. (Θυμηθήτε τον Σορίν Ματέι...)

Edited by - Rigelian on 03/09/2020 08:38:42
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

as400
Advanced Forum-Runner

Greece
364 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2020 :  09:35:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Υποθεση : Εμεις οι δυο δε φοβοματσε και παμε στον αγωνα ανετα και ωραια , ελα ομως που εγω ειμαι ασυμπτωματικος φορεας του ιου και κολλησω εσενα και εσυ με τη σειρα σου τον "χαιρετισεις" παππου , γιαγια , μανα, πατερα , τοτε τι θα πεις η καλυτερα τι θα πουμε ολοι μας ??? Η κακια ωρα ??????
Υπομονη και αγωνες θα ξαναγινουν και θα τρεχουμε με χαμογελο και οχι στραβοκοιτωντας τον διπλανο μας

AS400
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2020 :  10:34:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ακόμα και αν ΟΛΟΙ οι φορείς είναι ενεργοί (που δεν είναι, η παραδοχή αυτή είναι ακρότατη), η πιθανότητα να είσαι εσύ (ο κάθε ένας μας) φορέας είναι 0.1%. Ολογράφως: ΜΗΔΕΝ ΚΟΜΜΑ ΕΝΑ ΤΟΙΣ ΕΚΑΤΟ! Το 99.9% του γενικού πληθυσμού είναι υγιές.

(έχει ελεγχθεί σχεδόν το 1/10 του γενικού πληθυσμού (οκ, μαζί με διπλά και ξένους) ας σταματήσουμε να σχολούμαστε και ας ξεκινήσουμε να ξαναζούμε ως άνρθωποι και όχι ως υπανδροειδή βγαλμένα μέσα από τις χειρότερες δυστοπίες του Dick... Αρκετά! Και μην ακούσω υποθέσεις, μιλώ πάντα με νούμερα καταγεγραμένα και δημοσιευμένα!)

https://eody.gov.gr/wp-content/uploads/2020/09/covid-gr-daily-report-02-09-2020.pdf

Είμαστε και εκτός θέματος...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NikDim
Forum-Runner

Greece
110 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2020 :  10:40:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ δε φοβάμαι γιατί δε θα έρθω ποτέ σε επαφή με τους άλλους αφού θα είμαι τελευταίος...
quote:
Originally posted by as400

Υποθεση : Εμεις οι δυο δε φοβοματσε και παμε στον αγωνα ανετα και ωραια , ελα ομως που εγω ειμαι ασυμπτωματικος φορεας του ιου και κολλησω εσενα και εσυ με τη σειρα σου τον "χαιρετισεις" παππου , γιαγια , μανα, πατερα , τοτε τι θα πεις η καλυτερα τι θα πουμε ολοι μας ??? Η κακια ωρα ??????
Υπομονη και αγωνες θα ξαναγινουν και θα τρεχουμε με χαμογελο και οχι στραβοκοιτωντας τον διπλανο μας

AS400



"Life is a marathon, don't hurry to cross the finish line, enjoy the ride!"

Edited by - NikDim on 03/09/2020 10:42:03
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2020 :  10:51:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by NikDim

Εγώ δε φοβάμαι γιατί δε θα έρθω ποτέ σε επαφή με τους άλλους αφού θα είμαι τελευταίος...
quote:
Originally posted by as400

Υποθεση : Εμεις οι δυο δε φοβοματσε και παμε στον αγωνα ανετα και ωραια , ελα ομως που εγω ειμαι ασυμπτωματικος φορεας του ιου και κολλησω εσενα και εσυ με τη σειρα σου τον "χαιρετισεις" παππου , γιαγια , μανα, πατερα , τοτε τι θα πεις η καλυτερα τι θα πουμε ολοι μας ??? Η κακια ωρα ??????
Υπομονη και αγωνες θα ξαναγινουν και θα τρεχουμε με χαμογελο και οχι στραβοκοιτωντας τον διπλανο μας

AS400



"Life is a marathon, don't hurry to cross the finish line, enjoy the ride!"


κι αν σε περιμενουν να ε χειροκροτησουν ή να σου σφιξουν το χερι;;;

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

as400
Advanced Forum-Runner

Greece
364 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2020 :  10:53:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οταν τερματισει ο NIKDIM θα εχει κλεισει και η γραμματεια του αγωνα και το μεταλειο θα ειναι κρεμασμενο κατω απο το δεντρο

AS400
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NikDim
Forum-Runner

Greece
110 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2020 :  10:55:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by as400

Οταν τερματισει ο NIKDIM θα εχει κλεισει και η γραμματεια του αγωνα και το μεταλειο θα ειναι κρεμασμενο κατω απο το δεντρο

AS400



Και τη μπανάνα σας παρακαλώ!

"Life is a marathon, don't hurry to cross the finish line, enjoy the ride!"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2020 :  14:07:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να διαβαστεί, αν δεν το έχετε διαβάσει ήδη, εξαιρετικότατο από Κώστα Παλάντζα: http://runningnews.gr/item.php?id=46435

Edited by - Rigelian on 03/09/2020 14:08:22
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2020 :  14:51:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Διαβάστε και αυτό: http://runningnews.gr/item.php?id=46438
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kimonas
Forum-Runner

Greece


193 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2020 :  15:46:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα

Προσωπικά αν και με πειράζει γιατί ετοίμαζα τον πρώτο μου ΗΜΙ, δεν θα με πτοήσει να βγαίνω κάθε πρωί για τρέξιμο...
Για τους μόνους που με στεναχωρεί είναι τους ανθρώπους που σχετίζοταν επαγγελματικά με τις ακυρωθείς αθλητικές διοργανώσεις είτε ωε διοργανωτές, είτε σχετικά με την χρονομέτρηση, είτε σχετικά με την κατασκευή μεταλλίων, t shirt ..
Αναλογιστείτε την ζημιά που έπαθαν οι εκθέτες της έκθεσης του ημιμαραθωνίου .....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Mikekan
Forum-Runner

167 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/09/2020 :  16:44:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν βαριέσαι, θα χαρούμε το τρέξιμο για λίγο καιρό ακόμα χωρίς στόχους, μας έχουν φάει η προτετοιμασίες για αγώνες, δώσε το tempo, δωσε τις διαλλειματικές κλπ κλπ. Εγώ να τρέχω θελώ!!! Δεν θέλω προγράμματα!

========================================================================

Run, Eat, Sleep, Repeat.

Edited by - Mikekan on 03/09/2020 16:45:19
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2020 :  05:54:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Kimonas

Καλησπέρα

Προσωπικά αν και με πειράζει γιατί ετοίμαζα τον πρώτο μου ΗΜΙ, δεν θα με πτοήσει να βγαίνω κάθε πρωί για τρέξιμο...
Για τους μόνους που με στεναχωρεί είναι τους ανθρώπους που σχετίζοταν επαγγελματικά με τις ακυρωθείς αθλητικές διοργανώσεις είτε ωε διοργανωτές, είτε σχετικά με την χρονομέτρηση, είτε σχετικά με την κατασκευή μεταλλίων, t shirt ..
Αναλογιστείτε την ζημιά που έπαθαν οι εκθέτες της έκθεσης του ημιμαραθωνίου .....


αυτο ξαναπεστο...ο παυλακος το χει ριξει στα μπανια με το βαφτιστηρι μου να ξεχασει..

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aris72
Newbie Forum Runner

15 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2020 :  14:28:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σχολιάστηκε ποικιλότροπος η προσωπική μου άποψη περί εθελοντικής συμμετοχής στους αγώνες και του (απολύτως φυσιολογικού )φόβου που μπορεί να αισθάνεται κάποιος λόγω της πολυκοσμίας. Αντιθέτως προσπεράστηκε η ΟΥΣΙΑ του σχολίου σχετικά με την διοργάνωση.
Να το γράψω ξεκάθαρα χωρίς περιστροφές: η ακύρωση της διοργάνωσης είναι η συνέχεια του πολέμου μεταξύ Αυγενάκη και ΣΕΓΑΣ (Παναγόπουλος-Σεβαστής). Ένας πόλεμος που έχει πολλά επεισόδια μεταξύ των οποίων: η θητεία της διοίκησης, η χρηματοδότηση και πολλά άλλα.
Πιόνια στη σκακιέρα όλοι οι δρομείς. Όσο δεν υπάρχει αντίδραση ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ στο ursa trail (κάλεσμα για ατομικές προπονήσεις = τσισάκια ο περιφερειάρχης = ανάκληση της απόφασης) και στο Νάουσα Βέρμιο trail ( κάλεσμα για long run την ημέρα του αγώνα) οι σφαλιάρες στους δρομείς θα πολλαπλασιάζονται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aris72
Newbie Forum Runner

15 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/09/2020 :  14:29:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
…Να συμπληρώσω ότι εντός της ημέρας θα βγει ανακοίνωση από τη διοργάνωση του Νυχτερινού για ορισμό νέας ημερομηνίας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 10 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000