Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Σφιγμενος προσαγωγος
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Sakisme
Newbie Forum Runner

Greece
3 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 23/06/2020 :  09:23:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα παιδια

Μονιμα ο δεξης μου προσαγωγούς ειναι σφιγμενος. Τι να κανω; εχω δοκιμασει να κανω ενδυνάμωση ισχιων γλουτων κλπ αλλα τιποτα. Εχω παρει φοαμ ρολλερ αλλα τιποτα παλι. Καμια συμβουλη?

Σας ευχαριστω

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2020 :  11:31:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
1)στικ για μασάζ (10-40€)
2)διατάσεις (youtube)
3)Αν είσαι Αθήνα και ειδικά προς τα ΒΠ μπορείς να δοκιμάσεις το physioathens για γέρο αθλητικό μασάζ

ΥΓ για να χεις μόνιμα θέμα στο ένα πόδι, έχεις τσεκάρει αν έχει κάποια ιδιαιτερότητα το πάτημά σου ή αν υπάρχει κάποιος βαθμός ανισοσκελείας ή μήπως τρέχεις πολύ σε γήπεδο (ή κάπου με στροφές) και πάντα δεξιόστροφα επιβαρύνοντας περισσότερο το δεξί πόδι?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Sakisme
Newbie Forum Runner

Greece
3 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2020 :  12:01:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aroulio

1)στικ για μασάζ (10-40€)
2)διατάσεις (youtube)
3)Αν είσαι Αθήνα και ειδικά προς τα ΒΠ μπορείς να δοκιμάσεις το physioathens για γέρο αθλητικό μασάζ

ΥΓ για να χεις μόνιμα θέμα στο ένα πόδι, έχεις τσεκάρει αν έχει κάποια ιδιαιτερότητα το πάτημά σου ή αν υπάρχει κάποιος βαθμός ανισοσκελείας ή μήπως τρέχεις πολύ σε γήπεδο (ή κάπου με στροφές) και πάντα δεξιόστροφα επιβαρύνοντας περισσότερο το δεξί πόδι?



Κάποιες μερες παιζω τενις εχουμε αποτομες εναλλαγες αριστερα δεξια και σε αρκετα χτυπήματα παταω περισσότερο με το δεξι ποδι. Τι μπορω να κανω για αυτο;; με διατασεις δεν βρίσκω διαφορα στον προσαγωγο και με αρκετες μερες ξεκούραση δεν αλλαζει κατι

Edited by - Sakisme on 23/06/2020 12:11:29
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thesalos
Advanced Forum-Runner

220 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/06/2020 :  08:48:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μπορει να υπαρχει κανα θεμα σε αλλο σημειο ,και να σφιγει εκει ο μυς.
με το φοαμ ρολερ κανεις κατι σαν μασαζ αλλα σε μεγαλη εκταση,καλο ειναι και μενα με ανακουφιζει αρκετα.αλλα εχω και 2 μπαλες ,μια μικρη και μια μεγαλη,και απομονωνονω καποια σσημεια επωδυνα που το ρολερ τα προσπερναει.αυτα τα σσημεια οσο περισσοτερο τα παταω με το μπααλαακι τοσο περισοτερο καταλαβενω ανακουφιση στο μυ.
περισοτερο με βολεψαν τα μπαλακια απο οτι το ρολερ.παντως εχω δει οτι οσο δεν αντιμετωπιζζω καποια επωδυνα σημεια για καιρο,αρχιζουν μεγαλες περιοχες και σφιγουν ,και σιγουρα οι διατασεις δεν με βοηθουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

physiorunner
Forum-Runner

Greece


168 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/06/2020 :  14:29:47  Εμφάνιση Προφίλ  Visit physiorunner Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν η μάλαξη, η ενδυνάμωση και οι διατάσεις δεν λύνουν το πρόβλημα, είναι δώρον άδωρον. Αν δεν το έκανες ακόμα, ζήτα τη συμβουλή από ειδικό επαγγελματία υγείας. Πιθανώς να υπάρχει κάποια αιτία που δεν αντιμετωπίζεται με τα μέσα που δοκίμασες.

"Μέτρον άριστον"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000