Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 38ος Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθήνας 2020
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 9

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/10/2020 :  21:14:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είπαμε, φέτος, του χρόνου, ίσως και του παραχρόνου......ηρεμούμε για να μην σπάνε τα νεύρα μας!




Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.

Edited by - gargadua on 02/10/2020 21:16:33
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ZOISK
Newbie Forum Runner

Greece
47 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/10/2020 :  19:35:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι δρομείς έδειξαν ήδη από φέτος τον σεβασμό και την στήριξή τους στην διοργάνωση: κατέθεσαν (με πολύ συντηρητικούς υπολογισμούς) πάνω από μισό εκατομμύριο ευρώ, ποσό με το οποίο ο ΣΕΓΑΣ πήρε κυριολεκτικά "ανάσα", καλύπτοντας άμεσες υποχρεώσεις, ληξιπρόθεσμες ή μη.
Ο σεβασμός θα πρέπει να είναι αμοιβαίος.

Edited by - ZOISK on 03/10/2020 19:36:35
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2020 :  12:29:50  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ZOISK

Οι δρομείς έδειξαν ήδη από φέτος τον σεβασμό και την στήριξή τους στην διοργάνωση: κατέθεσαν (με πολύ συντηρητικούς υπολογισμούς) πάνω από μισό εκατομμύριο ευρώ, ποσό με το οποίο ο ΣΕΓΑΣ πήρε κυριολεκτικά "ανάσα", καλύπτοντας άμεσες υποχρεώσεις, ληξιπρόθεσμες ή μη.
Ο σεβασμός θα πρέπει να είναι αμοιβαίος.



αν θες εξήγησέ μας πως φτάνεις σε αυτό το νούμερο, γιατί έχω πολύ διαφορετική (προς το χαμηλότερο) εντύπωση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2020 :  13:14:34  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tromeus

Ειναι εγγραφες για τα 5 και 10km μεσα. Εμενα παλι μισο εκατομμυριο μου φαινονται πολυ λιγα για να διοργανωσεις ΑΜΑ και πιστευω οτι αυτος ηταν ο πραγματικος λογος πισω απο την ακυρωση τοσο νωρις. Με το σκεπτικο οτι δεν υπαρχουν χορηγιες για φετος παντα.


---------------------
Υπογραφη εδω.





δεν ξέρω κατά πόσο σε τέτοιο κλίμα ανασφάλειας κτλ, μπορεί κάποιος να πιστεύει ότι οι εγγραφές είχαν εξαντληθεί ή έστω καλυφθεί κατά 50%.
Δεν ξέρω κάτι τέτοιο. Αν μάθω θα σας ενημέρωσω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MARIOS2020
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2020 :  15:53:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

quote:
Originally posted by tromeus

Ειναι εγγραφες για τα 5 και 10km μεσα. Εμενα παλι μισο εκατομμυριο μου φαινονται πολυ λιγα για να διοργανωσεις ΑΜΑ και πιστευω οτι αυτος ηταν ο πραγματικος λογος πισω απο την ακυρωση τοσο νωρις. Με το σκεπτικο οτι δεν υπαρχουν χορηγιες για φετος παντα.



Γιατί δεν υπάρχουν χορηγίες φέτος? Οι χορηγίες δίνονται με πολυετή συμβόλαια και όχι ανά χρονιά η ανά περίπτωση.
Τώρα για τα ποσά των συμμετοχών, μέχρι πέρυσι έτρεχαν 50000 άτομα σε όλους τους αγώνες.Πολλοί είναι δωρεάν σαν συμμετοχή εταιρείας χορηγού, πολλοί πληρώνουν μέσω συλλόγων και τα χρήματα πάνε σε φιλανθρωπίες,οπότε οι εισπράξεις θα ήταν 500 χιλ τις καλές εποχές και όχι φέτος...
---------------------
Υπογραφη εδω.





δεν ξέρω κατά πόσο σε τέτοιο κλίμα ανασφάλειας κτλ, μπορεί κάποιος να πιστεύει ότι οι εγγραφές είχαν εξαντληθεί ή έστω καλυφθεί κατά 50%.
Δεν ξέρω κάτι τέτοιο. Αν μάθω θα σας ενημέρωσω.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ZOISK
Newbie Forum Runner

Greece
47 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2020 :  20:09:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βεβαίως.
Έστω: 5.000 συμμετοχές για τον αγώνα των 42 κμ (x 45 €), 3.000 συμμετοχές για τον αγώνα των 10 κμ (x 35 €) και 3.000 συμμετοχές για τον αγώνα των 5 κμ (x 26 €). Επίσης, αναφορικά με τον ημιμαραθώνιο: 5.000 συμμετοχές για τον αγώνα των 21 κμ (x 15 €) και 8.000 συμμετοχές για τον αγώνα των 5 κμ (x 10 €).
Tο σύνολο μας δίνει € 563.000. Σε όλα τα ανωτέρω έχει γίνει η παραδοχή του βασικού (min.) πακέτου.
quote:
Originally posted by Deorum

quote:
Originally posted by ZOISK

Οι δρομείς έδειξαν ήδη από φέτος τον σεβασμό και την στήριξή τους στην διοργάνωση: κατέθεσαν (με πολύ συντηρητικούς υπολογισμούς) πάνω από μισό εκατομμύριο ευρώ, ποσό με το οποίο ο ΣΕΓΑΣ πήρε κυριολεκτικά "ανάσα", καλύπτοντας άμεσες υποχρεώσεις, ληξιπρόθεσμες ή μη.
Ο σεβασμός θα πρέπει να είναι αμοιβαίος.



αν θες εξήγησέ μας πως φτάνεις σε αυτό το νούμερο, γιατί έχω πολύ διαφορετική (προς το χαμηλότερο) εντύπωση.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2020 :  00:56:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ZOISK

Βεβαίως.
Έστω: 5.000 συμμετοχές για τον αγώνα των 42 κμ (x 45 €), 3.000 συμμετοχές για τον αγώνα των 10 κμ (x 35 €) και 3.000 συμμετοχές για τον αγώνα των 5 κμ (x 26 €). Επίσης, αναφορικά με τον ημιμαραθώνιο: 5.000 συμμετοχές για τον αγώνα των 21 κμ (x 15 €) και 8.000 συμμετοχές για τον αγώνα των 5 κμ (x 10 €).
Tο σύνολο μας δίνει € 563.000. Σε όλα τα ανωτέρω έχει γίνει η παραδοχή του βασικού (min.) πακέτου.
quote:
Originally posted by Deorum

quote:
Originally posted by ZOISK

Οι δρομείς έδειξαν ήδη από φέτος τον σεβασμό και την στήριξή τους στην διοργάνωση: κατέθεσαν (με πολύ συντηρητικούς υπολογισμούς) πάνω από μισό εκατομμύριο ευρώ, ποσό με το οποίο ο ΣΕΓΑΣ πήρε κυριολεκτικά "ανάσα", καλύπτοντας άμεσες υποχρεώσεις, ληξιπρόθεσμες ή μη.
Ο σεβασμός θα πρέπει να είναι αμοιβαίος.



αν θες εξήγησέ μας πως φτάνεις σε αυτό το νούμερο, γιατί έχω πολύ διαφορετική (προς το χαμηλότερο) εντύπωση.





Είναι τελείως υποθετικό αυτό που λες καθώς υπολογίζεις μόνο εγγραφές ιδιωτών/ανεξαρτήτων, τη στιγμή που στην Ελλάδα πολύ μεγάλο μεγάλο μέρος των εγγραφών γίνεται μέσω συλλόγων, άρα με έσοδα για το διοργανωτή μειωμένα κατά 15-20€/εγγραφή.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ZOISK
Newbie Forum Runner

Greece
47 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2020 :  12:47:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το ποσό, που προανέφερα, επιβεβαιώθηκε απόλυτα από αξιόπιστη πηγή, που δεν επιδέχεται αμφισβήτησης (καταλαβαίνετε ότι δεν μπορώ να αναφέρω κάτι περισσότερο).
Αν το καλοσκεφτούμε, για όλα τα αγωνίσματα, δεν είναι και τόσο μεγάλο το ποσό αυτό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2020 :  13:15:39  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Βέβαια Aroulio ο ZOISK δεν έβαλε όλες τις συμμετοχές, αλλά μόνο μερικές από όσες άνοιξαν. Πχ στα 10χλμ ήταν 2 αγώνες των 5000 άτομων έκαστος (πρώι - απόγευμα).

Όμως από την άλλη ZOISK θα μου επιτρέψεις να αμφισβητώ οτιδήποτε διαβάζω στο ίντερνετ. (όπως και εσύ για εμένα φυσικά, μην το παίρνεις προσωπικά).
Το "αξιόπιστη πηγή που δεν επιδέχεται αμφισβήτησης" είναι κάτι που αν δεν μπορείς να το στηρίξεις 100% (ή δεν είσαι κάποιος που σε ξέρουμε προσωπικά -γιατί όλοι λίγο πολύ εδώ μετά από τόσα χρόνια ψιλο-ψευτο-καπως γνωριζόμαστε) είναι κάπως έωλο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2020 :  13:39:50  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Τέλοσπαντων δεν ξέρω αν έχει νόημα να το ψυρίζουμε παραπάνω.
Όπως και να έχει δεν αλλάζει ότι η τάξη μεγέθους είναι κάπου σε αυτά τα λεφτά. Αν δεν είναι 500 θα είναι 400 αν δεν είναι 400 θα είναι 350 ή 550.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2020 :  13:59:38  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εδώ να σημειώσω πως τελικά τον ξέρω τον ZOISK, εντάξει άργησα αλλά πήρα μπρος. Για να λέει ότι λέει κάτι θα ξέρει.

:P
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

onera
Forum-Runner

64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2020 :  13:00:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ποια είναι η γνώμη σας για την virtual μορφή του μαραθωνίου; αναρωτιέμαι πόσοι, δρομείς ή μη, είναι διατεθειμένοι να δώσουν το σεβαστό ποσό των 22€ για να τρέξουν στη γειτονιά τους, στο γήπεδο τους ή ακόμα και στην κλασική διαδρομή μόνοι τους και με τον κίνδυνο ατυχήματος..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2020 :  17:01:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσωπικά σκέφτομαι ότι 22 ευρώ για μία μπλούζα Adidas είναι καλά.
Είναι και ο μόνος λόγος για τον οποίο μπορεί να γραφτώ.

________
Στέφανος

Edited by - papako on 13/10/2020 17:02:39
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2020 :  17:23:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Too much για μια μπλουζα και μονο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MARIOS2020
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2020 :  18:06:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι μπλούζες προφανώς είναι των ενισχυμένων πακέτων του κανονικού αγώνα που έμειναν και είναι άχρηστες αφού λένε χρονιά πάνω. Μπλούζα adidas σίγουρα μπορείς να βρεις πιο φτηνά και ιδίως στα στοκατζίδικα.
Μόνο για κάποιον που θέλει συλλεκτική μπλούζα από αγώνα που ΔΕΝ έγινε, έχει αξία..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 9 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000