Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 38ος Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθήνας 2020
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 9

rafdesipris
Forum-Runner

95 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/10/2020 :  11:53:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσωπικά θα αδιαφορουσα για κάθε virtual εκδοχή αγώνα. Με μια εξαιρεση, την Αθήνα!
Είναι συναισθήματικο μάλλον το θέμα.
Οπότε ένα 10αρι τιμής ένεκεν θα το κάνω (προς Θεού 42 για κανένα λόγο!)

Ένα μπλουζάκι και ένα μετάλλιο μπορεί να είναι συλλεκτικό για έναν αγώνα που ΔΕΝ έγινε. Πχ μετά από 15-20 χρόνια, να είμαστε καλά θα λέμε για τη χρονιά της πανδημίας.
Αλλά αυτό αφορά αυτούς που έχουν "συλλεκτική" επιθυμία. Οι υπόλοιποι θα μιλάνε για αρπαχτές

Μπλουζάκι Adidas φθηνότερο από 22€ μπορείς να βρεις. ΠΟΛΎ φθηνότερο από 22€, όποιος βρίσκει να μας πει και εμάς που, να παρουμε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MARIOS2020
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/10/2020 :  17:25:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by rafdesipris

Προσωπικά θα αδιαφορουσα για κάθε virtual εκδοχή αγώνα. Με μια εξαιρεση, την Αθήνα!
Είναι συναισθήματικο μάλλον το θέμα.
Οπότε ένα 10αρι τιμής ένεκεν θα το κάνω (προς Θεού 42 για κανένα λόγο!)

Ένα μπλουζάκι και ένα μετάλλιο μπορεί να είναι συλλεκτικό για έναν αγώνα που ΔΕΝ έγινε. Πχ μετά από 15-20 χρόνια, να είμαστε καλά θα λέμε για τη χρονιά της πανδημίας.
Αλλά αυτό αφορά αυτούς που έχουν "συλλεκτική" επιθυμία. Οι υπόλοιποι θα μιλάνε για αρπαχτές

Μπλουζάκι Adidas φθηνότερο από 22€ μπορείς να βρεις. ΠΟΛΎ φθηνότερο από 22€, όποιος βρίσκει να μας πει και εμάς που, να παρουμε


Τα στοκατζίδικα της adidas Νέα Σμύρνη, Αχαρνών και νομίζω έχει και στο νομισματοκοπείο. Στο skroutz οι μπλούζες adiadas ξεκινάνε από 10 ευρώ. Το μοντέλο που χρησιμοποιείται συνήθως σαν αναμνηστικό είναι το event tee και έχει 13. Το zackret έχει ανεβεί πολύ σαν κατάτσημα τα τελευταία 2-3 χρόνια και έχει κάτι πολύ ωραίες με 15 ευρώ. Στο adidas.gr υπάρχει του Μαραθωνίου του Βερολίνου που επίσης ακυρώθηκε με 23 ευρώ. Είναι πολύ όμορφη και κάτι διαφορετικό. Αν είναι να πάρετε μπλούζα αγώνα που δεν έγινε ίσως είναι καλύτερα να πάρετε από αγώνα του εξωτερικού, αφού όσοι δεν πηγαίνουμε δεν θα ξαναέχουμε ίσως την ευκαιρία. Ελπίζω να βοήθησα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rafdesipris
Forum-Runner

95 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/10/2020 :  18:00:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Ίσως να μη ξανατρέξουμε στο εξωτερικό;;
Ποτέ;;;
Μάλιστα
Για να το λέτε..


[/quote]
Αν είναι να πάρετε μπλούζα αγώνα που δεν έγινε ίσως είναι καλύτερα να πάρετε από αγώνα του εξωτερικού, αφού όσοι δεν πηγαίνουμε δεν θα ξαναέχουμε ίσως την ευκαιρία. Ελπίζω να βοήθησα.
[/quote]
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MARIOS2020
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/10/2020 :  19:15:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
[quote]Originally posted by rafdesipris


Ίσως να μη ξανατρέξουμε στο εξωτερικό;;
Ποτέ;;;
Μάλιστα
Για να το λέτε..


Δεν είπα αυτό. Είπα να μην ξαναέχουμε την ευκαιρία να αγοράσουμε μπλούζα αγώνα εξωτερικού εμείς που ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΣΕ ΑΓΩΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ.
Είναι εντελώς διαφορετικό αυτό που λέω από αυτό που νομίσατε ότι λέωψ.

Edited by - MARIOS2020 on 18/10/2020 19:17:21
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Krals
Forum-Runner

Greece
75 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2020 :  13:25:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρες runners.
Χθές μιλούσα με εναν πολύ καλό μου φίλο που μένει στην Αγγλία και συζητούσαμε για αυτο.
Μου είπε κάτι που το βρίσκω πολύ λογικό: "Στα virtual runs στην ουσία πληρώνεις για να πάρεις τα μετάλλιο".
Ο ίδιος είναι αντίθετος και για να είμαι ειλικρινής και εγώ το ίδιο.Εχω κάνει εγγραφή για το 10ρι της Αθήνας αλλα θα προτιμούσα να μου κάνουν refund απο το να πάρω ενα μετάλλιο για μια διαδρομή που ούτως η άλλως θα την έκανα σε κάποιο στάδιο,δρόμο κτλ.

Προσωπικά τρέχω 100χλμ/μήνα χωρίς να δίνω σημασία στους χρονους κτλ, τρέχω γιατι απλά γουστάρω, βγάζω το άγχος μου και παίρνω αυτο το όμορφο και μοναδικό συναίσθημα της ολοκληρώσης στο τέλος κάθε Long run που κάνω.
Ομώς, για τους ανθρώπους που δίνουν σημασία στους χρόνους και στις θέσεις κατάταξης, έχω την εντύπωση πως το Virtual Run ίσως να μην είναι για αυτους αφού δεν υπάρχει έλεγχος για την εγκυρότητα των αποτελεσμάτων (εδω προσπαθούν να κλέψουν σε Μαραθωνιούς,στα Virtual δεν θα το κάνουν)?

Εν ολίγοις, τα Virtual Runs είναι ωραιό σαν ιδέα και πολύ ενωτικό σαν κίνηση, αλλα απο την άλλη...ενα κρεμασμένο μετάλλιο απο μια πόλη,χώρα που δεν λέρωσες ποτέ το παπούτσι σου σε αυτη είναι κάπως περίεργο σαν συναίσθημα.

Passionate Cloud Engineer
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ZOISK
Newbie Forum Runner

Greece
47 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2020 :  14:29:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το συγκεκριμένο Virtual Run είναι απλά ένας τρόπος για να εισπράξουν € 22 - € 32, από άτομα στα οποία χρωστούν ήδη € 45 min.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MARIOS2020
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2020 :  16:45:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Krals

Καλημέρες runners.
Χθές μιλούσα με εναν πολύ καλό μου φίλο που μένει στην Αγγλία και συζητούσαμε για αυτο.
Μου είπε κάτι που το βρίσκω πολύ λογικό: "Στα virtual runs στην ουσία πληρώνεις για να πάρεις τα μετάλλιο".
Ο ίδιος είναι αντίθετος και για να είμαι ειλικρινής και εγώ το ίδιο.Εχω κάνει εγγραφή για το 10ρι της Αθήνας αλλα θα προτιμούσα να μου κάνουν refund απο το να πάρω ενα μετάλλιο για μια διαδρομή που ούτως η άλλως θα την έκανα σε κάποιο στάδιο,δρόμο κτλ.

Προσωπικά τρέχω 100χλμ/μήνα χωρίς να δίνω σημασία στους χρονους κτλ, τρέχω γιατι απλά γουστάρω, βγάζω το άγχος μου και παίρνω αυτο το όμορφο και μοναδικό συναίσθημα της ολοκληρώσης στο τέλος κάθε Long run που κάνω.
Ομώς, για τους ανθρώπους που δίνουν σημασία στους χρόνους και στις θέσεις κατάταξης, έχω την εντύπωση πως το Virtual Run ίσως να μην είναι για αυτους αφού δεν υπάρχει έλεγχος για την εγκυρότητα των αποτελεσμάτων (εδω προσπαθούν να κλέψουν σε Μαραθωνιούς,στα Virtual δεν θα το κάνουν)?

Εν ολίγοις, τα Virtual Runs είναι ωραιό σαν ιδέα και πολύ ενωτικό σαν κίνηση, αλλα απο την άλλη...ενα κρεμασμένο μετάλλιο απο μια πόλη,χώρα που δεν λέρωσες ποτέ το παπούτσι σου σε αυτη είναι κάπως περίεργο σαν συναίσθημα.

Passionate Cloud Engineer



Αν θέλεις refund η μεταφορά της συμμετοχής μπορεί να γίνει. Οι κανονικοί αγώνες και οι εικονικοί είναι εντελώς διαφορετικά πράγματα όσον αφορά το οικονομικό μέρος της υπόθεσης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2020 :  06:57:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ZOISK

Το συγκεκριμένο Virtual Run είναι απλά ένας τρόπος για να εισπράξουν € 22 - € 32, από άτομα στα οποία χρωστούν ήδη € 45 min.




Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

onera
Forum-Runner

64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2020 :  10:46:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Tα virtual run και συγκεκριμένα αυτά που αναρτούν πίνακες κατάταξης, είναι η χαρά των απατεώνων. Έχω συγκεκριμένο παράδειγμα "αθλήτριας" που ανέβασε και "κέρδισε" εικονικό αγώνα 5χλμ σε 20 λεπτά χωρίς προπόνηση και γνωρίζοντας προσωπικά ότι πολύ δύσκολα τρέχει έστω και ένα χλμ οριακά κάτω από 5λεπ/χλμ. Φυσικά το ανάρτησε και σε όλα τα social media.. Προσωπικά το βρίσκω το ίδιο ποταπό με αυτούς που κλέβουν στον πραγματικό Μαραθώνιο και κάνουν πχ μερικά χλμ με το μετρό. Αδυνατώ να καταλάβω τι συναίσθημα τους προσφέρει αυτό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Krals
Forum-Runner

Greece
75 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2020 :  13:14:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@Marios2020 nice to know Μάριε,θα προτιμήσω το refund.
Λογικά θα βγάλουν κάποια ανακοίνωση και για την διαδικασία του refund φαντάζομαι κάποια στιγμή...

Passionate Cloud Engineer
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2020 :  13:53:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν δεν έχει βγει σχετική ανακοίνωση θα πρεπε καθώς κανονικά είμαστε 20 μέρες πριν τον αγωνα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Krals
Forum-Runner

Greece
75 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2020 :  14:31:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μόλις μίλησα μαζί τους, απλώς ακολουθείς την διαδικασία ακύρωσης. That's all.

Passionate Cloud Engineer
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MARIOS2020
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2020 :  17:18:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by onera

Tα virtual run και συγκεκριμένα αυτά που αναρτούν πίνακες κατάταξης, είναι η χαρά των απατεώνων. Έχω συγκεκριμένο παράδειγμα "αθλήτριας" που ανέβασε και "κέρδισε" εικονικό αγώνα 5χλμ σε 20 λεπτά χωρίς προπόνηση και γνωρίζοντας προσωπικά ότι πολύ δύσκολα τρέχει έστω και ένα χλμ οριακά κάτω από 5λεπ/χλμ. Φυσικά το ανάρτησε και σε όλα τα social media.. Προσωπικά το βρίσκω το ίδιο ποταπό με αυτούς που κλέβουν στον πραγματικό Μαραθώνιο και κάνουν πχ μερικά χλμ με το μετρό. Αδυνατώ να καταλάβω τι συναίσθημα τους προσφέρει αυτό.


Γεμίζουν την μίζερη ζωή τους με μια "επιτυχία".. Και δεν είναι κάποιοι που κάνουν μόνο μερικά χιλιόμετρα με το μετρό...Οι παλιότεροι θυμόμαστε τις 2 ξανθιές που απλά μπήκαν στο στάδιο από κάποιο άνοιγμα και ήταν εντελώς ατσαλάκωτες...βέβαια ακυρώθηκαν αφού δεν είχαν κανένα πέρασμα, η τον θρυλικό "Φουκοσίμα" της Θεσσαλονίκης που έτρεξε όλο τον Μαραθώνιο με ποδήλατο ο αθεόφοβος και πέρναγε και τους τάπητες με το ποδήλατο!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2020 :  18:50:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τους ταπητες με το ποδήλατο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/10/2020 :  09:57:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μεγάλες, αξέχαστες στιγμές!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 9 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000