Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Stability shoes all terrain
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

G. ASIMAS
Forum-Runner

Greece
139 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 01/09/2020 :  09:20:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα. Μετά την επιτυχή αγορά που έκανα με τα Mizuno Wave horizon 4 τα οποία μετά από 70χλμ τρέξιμο έχω να πω ότι κατσανε υπέροχα στα πόδια μου και μου παρέχουν πολύ καλή στήριξη θέλω να ρωτήσω επειδή μου αρέσει πολύ να τρεχω και στα μονοπάτια του Υμηττού αν υπάρχουν υποστηρικτικα παπούτσια all terrain και ποια η διαφορά τους με τα trail.
Ευχαριστω.

BAD WORKOUT IS NO WORKOUT

Edited by - G. ASIMAS on 01/09/2020 09:27:27

G. ASIMAS
Forum-Runner

Greece
139 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/09/2020 :  12:41:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί παρόλο που έχω κάνει εκτεταμένη έρευνα άκρη δεν έβγαλα...


BAD WORKOUT IS NO WORKOUT
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

hypnox
Forum-Runner

Greece
164 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/09/2020 :  15:04:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα trail είναι trail ο δρόμος είναι δρόμος. Αν θελεις να πας μονοπάτι θα πας με trail παπουτσι. Αν θελεις να τρέξεις δασικό δρόμο πας ακόμα και με παπουτσι δρόμου απλά να έχει λίγο ψωμί (μπακαλίστικα) η σόλα πχ nimbus. Το trail υπόδημα είναι κατασκευασμένο έτσι ώστε να μη γλυστραει να γραπωνει στο έδαφος πχ πετρα και γενικά να προστατευει από χτυπήματα μπροστά πλάγια κτλ κτλ. Έχουν βγει κάποια παπουτσια και για τις 2 χρήσεις (δασικό και πολυ ελαφρυ trail) και ασφαλτο αλλά δεν είναι καλά πουθενά. Η λυση ειναι να πας να δώσεις κάποια λεφτά να κάνεις πάτους και να μην ασχοληθείς ξανά με θέμα υποστήριξης αφου θα φοράς ότι θέλεις.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Mikegr
Forum-Runner

173 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/09/2020 :  19:18:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by G. ASIMAS

Καλημέρα. Μετά την επιτυχή αγορά που έκανα με τα Mizuno Wave horizon 4 τα οποία μετά από 70χλμ τρέξιμο έχω να πω ότι κατσανε υπέροχα στα πόδια μου και μου παρέχουν πολύ καλή στήριξη θέλω να ρωτήσω επειδή μου αρέσει πολύ να τρεχω και στα μονοπάτια του Υμηττού αν υπάρχουν υποστηρικτικα παπούτσια all terrain και ποια η διαφορά τους με τα trail.
Ευχαριστω.

BAD WORKOUT IS NO WORKOUT


Καλησπέρα G, Asimas, μια καλή επιλογή για door to trail παπούτσι είναι είναι το Saucony Guide 13 TR,έχει υποστήριξη, κάνε μια δοκιμή να δεις αν σου ταιριάζει. Καλή τύχη.

Edited by - Mikegr on 17/09/2020 19:23:24
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

G. ASIMAS
Forum-Runner

Greece
139 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/09/2020 :  20:57:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σας ευχαριστώ και τους 2 για τη βοηθεια

BAD WORKOUT IS NO WORKOUT
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

haf
Forum-Runner



100 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2020 :  10:22:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by hypnox

Τα trail είναι trail ο δρόμος είναι δρόμος. Αν θελεις να πας μονοπάτι θα πας με trail παπουτσι. Αν θελεις να τρέξεις δασικό δρόμο πας ακόμα και με παπουτσι δρόμου απλά να έχει λίγο ψωμί (μπακαλίστικα) η σόλα πχ nimbus. Το trail υπόδημα είναι κατασκευασμένο έτσι ώστε να μη γλυστραει να γραπωνει στο έδαφος πχ πετρα και γενικά να προστατευει από χτυπήματα μπροστά πλάγια κτλ κτλ. Έχουν βγει κάποια παπουτσια και για τις 2 χρήσεις (δασικό και πολυ ελαφρυ trail) και ασφαλτο αλλά δεν είναι καλά πουθενά. Η λυση ειναι να πας να δώσεις κάποια λεφτά να κάνεις πάτους και να μην ασχοληθείς ξανά με θέμα υποστήριξης αφου θα φοράς ότι θέλεις.




Συμφωνώ 100%, το το ίδιο ενδοιασμό είχα και τελικά η καλύτερη επιλογή για δασικό και λίγο μονοπάτι χωρίς extreme Trail ήταν τα trabuco

το πρόβλημα stability για μένα Πέρα από το παπούτσι λύνεται μόνο με ανατομικούς πάτους τρεξίματος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000