Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Διατροφή
 Διατροφή εν ώρα αγώνα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

KidPadel
Newbie Forum Runner

38 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 16/10/2020 :  18:57:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα, σαν πρωτη μου φορα σε αγωνα μαραθωνιου, ηθελα να μαθω αν γνωριζει κανεις στον Διεθνή Μαραθώνιο στην Θεσσαλονικη , τι είδους τζελ/ισοτονικα/αλμυρα σνακ θα ειναι διαθεσιμα στους δρομεις;

Γενικότερα τα χρησιμοποιείτε; Τα δικά μου τζελ να τα εχω πανω μου μην εχω καμια εκπληξη στον αγωνα αλλα τα υπόλοιπα;

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/10/2020 :  02:05:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλο αγωνα να εχεις...καθ'οδον φαε κ πιες ο,τι κ στην προπονηση, ειδικα στα μεγαλα..αχαστη τακτικη για την αποφυγη απροοπτων.

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mike07
Forum-Runner

195 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/10/2020 :  09:10:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Kidpanel, όπως είπε σωστά και ο dpkouk καλό είναι να πάρεις στην προπόνηση , ότι θα πάρεις και στον αγώνα σου. Απέφυγε, να κάνεις διατροφικές δοκιμές την ημέρα του αγώνα, μιας και δεν ξέρεις πως θα αντιδράσει ο οργανισμός σου. Στον ΑΜΑ δίνουν ισοτονικά, τζελάκια και νερά, λογικά την ίδια τακτική ακολουθούν και εκεί. Αναφορικά με τις εταιρειες των προϊόντων, εξαρτόνται κυρίως από το ποιές εταιρείς είναι χορηγοί, ίσως να αναγράφονται στην ιστοσελίδα του αγώνα. Ψάξε λίγο παραπάνω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/10/2020 :  12:22:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καμία 10αρια μέρες πριν τον αγώνα να πάρεις και μαγνήσιο. Κάνε ότι δοκιμές θέλεις στα long και δες τι σου ταιριάζει καλυτερα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

perospadelis12
Newbie Forum Runner

Greece
3 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/10/2020 :  13:01:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βλεπω πως θα χρειαστω γυρω στα 6 τζελς μονο για να τερματισω στις 4 ωρες κοντα που στοχευω. Πως τρεχεις κανεις με 6 τζελ πανω του; Θα κοιταξω και τους χορηγους. Μπορει καποιος να μου πει ενας μετριος δρομεας με τι ξεκιναει τη διαδρομη του; Φανταζομαι τα τζελ, ισοτονικο; Νερο θα μας το παρεχουν, μπανανα δυστυχως δεν μπορω να φαω. Αν εχει πολυ ζεστη και δεν τρεχεις με αντινεμικο που τα αποθηκευεις ολα αυτα; Ερωτησεις πρωταρη :)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/10/2020 :  13:23:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τα τζελ σε ζώνη. Τα υπόλοιπα θα τα δώσει η διοργάνωση.
πχ
http://www.highfive.gr/product.aspx?pid=142
https://www.skroutz.gr/c/1326/various-sports-accessories.html?keyphrase=%CE%B6%CF%8E%CE%BD%CE%B7


https://atgm.gr/2013/12/11/%ce%bc%ce%b1%cf%81%ce%b1%ce%b8%cf%89%ce%bd%ce%b9%ce%bf%cf%82-%ce%b4%cf%81%ce%bf%ce%bc%ce%bf%cf%82/

Προσωπικά, για να εχω ένα έλεγχο στα υγρά που πίνω, αντικαθιστώ το ισοτονικό με salt sticks.
https://www.skroutz.gr/c/2517/isotonika/m/16578/SaltStick.html

Αλήθεια, ξέρεις ότι θα είσαι στους 1000 που θα τρέξουν;
________
Στέφανος

Edited by - papako on 17/10/2020 13:29:43
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KidPadel
Newbie Forum Runner

38 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/10/2020 :  00:55:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έστειλα μέιλ και μου το επιβεβαίωσαν. Ελπίζω να μην αλλάξει κάτι πάλι .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KidPadel
Newbie Forum Runner

38 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/10/2020 :  22:48:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βλέπω οι χορηγοί είναι high 5 , λογικά εκείνοι θα προμηθεύσουν τα τζελ και τα ισοτονικά; . Για το αλμυρό σνακ λογικά κάνα Παπαδοπούλου digestive ;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

smilerun
Newbie Forum Runner

30 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2020 :  13:13:14  Εμφάνιση Προφίλ  Visit smilerun Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλή επιτυχία KidPadel!
Καταρχην κοίτα να χαρείς τον πρώτο σου μαραθώνιο γιατί δε θα καναυπάρξει πρώτη φορά (χαχα!)!
Όταν τον έτρεξα εγώ το 2018 ενώ έλεγε ότι θα έχει τζελάκια, τελικά όταν έφτασα στο σταθμό (ήμουν μετά τους μισούς δρομείς) αυτά είχαν τελειώσει. Τώρα θα είναι λιγοτεροι δρομείς οπότε δεν νομίζω να υπάρχει θέμα. Επίσης λογικά στην προκύρηξη του αγώνα θα αναφέρει όλους τπυς σταθμούς τροφοδοσίας και τι θα υπάρχει σε κάθεναν.\
Το πιο σημαντικό είναι να έχεις μαζί σου την καλύτερη διάθεσή σου και να μην ξεκινήσεις "με τα όλα" που λέμε ώστε να αντέξεις όλο τον αγώνα. Να βγάλεις φωτογραφίες σέλφι στο δρόμο να θυμάσαι τη μέρα κι ας χάσεις μερικά δευτερόλεπτα, αξίζει σίγουρα.
Ζήλεψα να ξέρεις που θα κάνεις τον πρώτο σου αγώνα!
Εύχομαι απο καρδιάς καλή επιτυχία και καλό τερματισμό, πρωτίστως υγιης!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KidPadel
Newbie Forum Runner

38 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2020 :  18:04:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σ'ευχαριστω ! Θα τα εχω στην ζωνη μου μαλλον να ειμαι σιγουρος. Αν οντως γινει , που δεν το πιστευω ακομη η αληθεια, θα προσπαθησω απλα το απολαυσω οπως λες. Καλη συνέχεια!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2020 :  20:12:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πότε είναι προγραμματισμενος να γίνει ο αγώνας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KidPadel
Newbie Forum Runner

38 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2020 :  09:18:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
29 νοεμβριου, σε ενα μηνα ακριβως , ακυρωσαν τον νυχτερινο σημερα οποτε ειναι σιγουρο οτι θα ακυρωθει και ο αλλος, μονο θα χειροτερευει η κατασταση πλεον, ειδικα στην θεσσαλόνικη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000