Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Η ζωή χωρίς τρέξιμο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

LEOPSOMO
Newbie Forum Runner

25 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 08/01/2021 :  17:11:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η μάλλον χωρίς αερόβια...

Κάποιες αρρυθμίες, τσιμπήματα και ένα κακό καρδιογράφημα, μου έχουν στερήσει την αγαπημένη μου ασχολία εδώ και ενάμιση μήνα.
Το καλεντάρι και το πρόγραμμα μου περιλαμβάνουν εξετάσεις, επισκέψεις σε γιατρούς, αναμονή αποτελεσμάτων κλπ.

Από το 2013 που ξεκίνησα με την ποδηλασία, αργότερα το τρέξιμο και τελευταία το κολύμπι, ποτέ δεν είχα κάτσει άπραγος πάνω από 4-5 μέρες κι αυτό πάλι με πρόγραμμα, αποθεραπεία μετά από κάποιον μαραθώνιο ή πολύωρη προπόνηση κλπ.

Συμπεράσματα λοιπόν από τη νέα μου κανονικότητα μέχρι νεωτέρας:

-Γλυκός ο ύπνος το πρωί τα Σαββατοκύριακα! Τον είχα ξεχάσει.
-Πολλές ελεύθερες ώρες! Δεν είναι μόνο οι 8-10-12 ώρες της καθαρής προπόνησης που έμειναν ελεύθερες ανάλογα την εποχή και το πρόγραμμα, αν προσθέσουμε προετοιμασία, μετάβαση κλπ είναι πολύ περισσότερες!
-Αφιερώνω λοιπόν πολύ περισσότερο χρόνο στην οικογένεια. Οι αθλοπαιδίες που κάναμε με τον μεγάλο λείπουν και στους δύο μας δυστυχώς, αλλά τον έμαθα τάβλι. Να ξεκολλήσει λίγο απ' την κονσόλα! Του έχω γίνει στενός κορσές. Του έχω υποσχεθεί βέβαια ότι θα κάτσω να μου μάθει το fortnite...
-Έχω έφεση στη μαγειρική, κρυφό ταλέντο!
-Περίμενα ότι θα πάρω κιλά, δε συμβαίνει όμως.
-Έχω υψηλά επίπεδα ενέργειας παρά τον έξτρα ύπνο, δεν ξέρω αν θα παραμείνουν ή θα πέσουν σιγά σιγά. Δουλειές που ανέβαλλα μήνες ή και χρόνια υλοποιήθηκαν ή είναι προγραμματισμένες να γίνουν σύντομα.
-έχω φτιάξει μεταλλιοθήκη, έχω τακτοποιήσει όλα τα bib αγώνων που πέταγα σ ένα συρτάρι τόσα χρόνια, έχω συντηρήσει ποδήλατα, έχω πλύνει παπούτσια.
-έχω καταλήξει μόνιμος σχολιαστής στο connect και σχολιάζω κάθε δραστηριότητα φίλων μου εμψυχώνοντας τους.
-ο σκύλος πλέει σε πελάγη ευτυχίας καθώς το περπάτημα επιτρέπεται και κάνουμε βολτάρες!

Εντάξει, δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου όπως ομολογουμένως νόμιζα στην αρχή.

Εχω κρυφές ελπίδες ότι μπορεί να επιστρέψω κάποια στιγμή.
Αν γίνουν αγώνες σύντομα και δεν μπορώ να τους τρέξω να ξέρετε ότι θα είμαι εθελοντής. Τόσα χρόνια τους έβλεπα και τους ευχαριστούσα που μας εμψύχωναν, να που ήρθε και η σειρά μου!

Καλή χρονιά και καλές διαδρομές. Μείνετε υγιείς!



geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/01/2021 :  20:20:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου και γρήγορη επανοδο στις αθλητικές δραστηριότητες..... Αν και από ότι διάβασα γίνεται μεγάλες προσπάθειες για σκληρη προπόνηση στο fortnite χαχαχα

Καλή Χρονιά με υγεια

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

konkarien
Senior Forum-Runner

Greece


740 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/01/2021 :  21:22:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Ένα διάλειμμα ποτέ δεν κάνει κακό,αφού μετά επιστρέφουμε περισσότερο ανανεωμένοι.
Όλα να πάνε καλά σου εύχομαι.



ΤΕΤΡΑΚΕΦΑΛΟΣ,στηρίζει την κίνησή σου
ΚΑΡΔΙΑ,στέλνει αίμα στο σώμα σου
ΑΝΑΣΑ,οξυγονώνει τα κυτταρά σου
αυτό όμως που σε κινεί ως το τέρμα είναι ένα.
Η ΨΥΧΗ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/01/2021 :  23:46:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ενα "πρόβλημα" (απο τα πολλά) που εχουμε οι δρομείς ειναι ο εθισμός στο τρέξιμο και γενικά στην ασκηση με κάποια ταχύτητα.
Ομως ειμαι πλεον σίγουρος οτι το "ταπεινό περπάτημα" ειναι ο βασιλιάς της άσκησης και της υγείας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/01/2021 :  08:59:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχω μείνει και 18 μήνες εκτός. Δεν είναι τίποτα, αλλαγή προτεραιοτήτων και όλα καλά. Ίσως λίγα νεύρα παραπάνω να είχα όμως πάντα υπάρχει κάτι για να αντικαταστήσουμε το χόμπι μας. Κάποτε γίνεται και ψυχαναγκαστικό το τρέξιμο, ευτυχώς οι τραυματισμοί μας δείχνουν και την άλλη πλευρά. Μπορεί κάποιος και να μην μπορεί να ξανατρέξει, λίγη σημασία έχει, σημασία έχει η αναζήτηση νέων ενδιαφέροντών. Δεν είναι ο προορισμός, είναι το ταξίδι που μας κρατάει ενεργούς! Θετική σκέψη λοιπόν. Καλή σου χρονιά!

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/01/2021 :  07:40:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by LEOPSOMO

Η μάλλον χωρίς αερόβια...

Κάποιες αρρυθμίες, τσιμπήματα και ένα κακό καρδιογράφημα, μου έχουν στερήσει την αγαπημένη μου ασχολία εδώ και ενάμιση μήνα.
Το καλεντάρι και το πρόγραμμα μου περιλαμβάνουν εξετάσεις, επισκέψεις σε γιατρούς, αναμονή αποτελεσμάτων κλπ.

Από το 2013 που ξεκίνησα με την ποδηλασία, αργότερα το τρέξιμο και τελευταία το κολύμπι, ποτέ δεν είχα κάτσει άπραγος πάνω από 4-5 μέρες κι αυτό πάλι με πρόγραμμα, αποθεραπεία μετά από κάποιον μαραθώνιο ή πολύωρη προπόνηση κλπ.

Συμπεράσματα λοιπόν από τη νέα μου κανονικότητα μέχρι νεωτέρας:

-Γλυκός ο ύπνος το πρωί τα Σαββατοκύριακα! Τον είχα ξεχάσει.
-Πολλές ελεύθερες ώρες! Δεν είναι μόνο οι 8-10-12 ώρες της καθαρής προπόνησης που έμειναν ελεύθερες ανάλογα την εποχή και το πρόγραμμα, αν προσθέσουμε προετοιμασία, μετάβαση κλπ είναι πολύ περισσότερες!
-Αφιερώνω λοιπόν πολύ περισσότερο χρόνο στην οικογένεια. Οι αθλοπαιδίες που κάναμε με τον μεγάλο λείπουν και στους δύο μας δυστυχώς, αλλά τον έμαθα τάβλι. Να ξεκολλήσει λίγο απ' την κονσόλα! Του έχω γίνει στενός κορσές. Του έχω υποσχεθεί βέβαια ότι θα κάτσω να μου μάθει το fortnite...
-Έχω έφεση στη μαγειρική, κρυφό ταλέντο!
-Περίμενα ότι θα πάρω κιλά, δε συμβαίνει όμως.
-Έχω υψηλά επίπεδα ενέργειας παρά τον έξτρα ύπνο, δεν ξέρω αν θα παραμείνουν ή θα πέσουν σιγά σιγά. Δουλειές που ανέβαλλα μήνες ή και χρόνια υλοποιήθηκαν ή είναι προγραμματισμένες να γίνουν σύντομα.
-έχω φτιάξει μεταλλιοθήκη, έχω τακτοποιήσει όλα τα bib αγώνων που πέταγα σ ένα συρτάρι τόσα χρόνια, έχω συντηρήσει ποδήλατα, έχω πλύνει παπούτσια.
-έχω καταλήξει μόνιμος σχολιαστής στο connect και σχολιάζω κάθε δραστηριότητα φίλων μου εμψυχώνοντας τους.
-ο σκύλος πλέει σε πελάγη ευτυχίας καθώς το περπάτημα επιτρέπεται και κάνουμε βολτάρες!

Εντάξει, δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου όπως ομολογουμένως νόμιζα στην αρχή.

Εχω κρυφές ελπίδες ότι μπορεί να επιστρέψω κάποια στιγμή.
Αν γίνουν αγώνες σύντομα και δεν μπορώ να τους τρέξω να ξέρετε ότι θα είμαι εθελοντής. Τόσα χρόνια τους έβλεπα και τους ευχαριστούσα που μας εμψύχωναν, να που ήρθε και η σειρά μου!

Καλή χρονιά και καλές διαδρομές. Μείνετε υγιείς!






καλη επανοδο...

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/01/2021 :  08:34:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ολα να πάνε καλά και καλά αποτελέσματα.Με το καλό να επιστρέψεις.

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Ανθρωπος που γελά δεν είναι απαραίτητα ευτυχισμένος,δυνατός είναι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEOPSOMO
Newbie Forum Runner

25 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/01/2021 :  12:33:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σας ευχαριστώ πολύ!

Υγεία σε όλους!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000