Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Παπούτσι για ορθοστασία πολλών ωρών.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

ManolisPiraeus
Newbie Forum Runner

Greece


18 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2021 :  19:40:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by thesalos

ta bondi ,χοκα,εχουν περισοτερο αφρο απο κατω απο τα ουλτρα που πηρες,και το πατημα τους ειναι μαλακο,σου δινει μια αισσθηση οτι αποροφα καποιο βαρος απο το βημα.τωρα,να εχεις κατα νου οτι το καλουπι τις χοκα ειναι παραξενο,και σε καποιους με πελμα ανοιχτο στο μπροστινο μερος αφηνει τριβες ,δυσφορια,και στενωτητα στο μπροστινο μερος του παπουτσιου.επειδη δεν ειναι και φτηνα αν σε περνει ,δδοκιμασετα.

τωρα εγω, εδω και καιρο τωρα, εχω σταματησει να ψαχνω λυση σε παππουτσια -καλτσες-πατους-για διαφορους πονους στα ποδια



Καλησπέρα σε όλους!
Εχω Παραλάβει τα Hoka One One Bondi 7 και εδω και 24 ωρες, τα εχω δουλέψει αρκετα!Εν ολίγοις και περιεκτικά....ΤΙ ΠΑΠΟΥΤΣΑΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ!
Δεν υπάρχουν!Θέλεις ποιότητά;Θέλεις ανεση;θελεις βάρος;θέλεις φόρμα πάνω στο πόδι;θέλεις κύλιση του πέλματος!Απο άλο πλανήτη,τα έχουν όλα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vavas
Newbie Forum Runner

Greece
7 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2021 :  23:12:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σε όλους,
Ανακινώ λίγο το θέμα (εν μέρει) κ θα ήθελα να ρωτήσω όποιον έχει άποψη για τα bondi 7. Ενημερωτικά είμαι 1.87, 100κιλα, με χρόνους σε μαραθώνιο 4:10, ημι 1:49,10αρι 48’.
το θεωρείται καλή επιλογή για τα κυβικά μου, θεωρώντας πως κάνω περιπου 50+ χλμ την εβδομάδα ;;
Ευχαριστώ πολύ για τυχόν απαντήσεις !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2021 :  21:02:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Vavas

Καλησπέρα σε όλους,
Ανακινώ λίγο το θέμα (εν μέρει) κ θα ήθελα να ρωτήσω όποιον έχει άποψη για τα bondi 7. Ενημερωτικά είμαι 1.87, 100κιλα, με χρόνους σε μαραθώνιο 4:10, ημι 1:49,10αρι 48’.
το θεωρείται καλή επιλογή για τα κυβικά μου, θεωρώντας πως κάνω περιπου 50+ χλμ την εβδομάδα ;;
Ευχαριστώ πολύ για τυχόν απαντήσεις !


Οk λογικα θα σου ειναι αρκει το πελμα σου να μην ειναι "ανοιχτό" απο την μεση εως μπροατα.
Οι χρονοι σου παντως ειναι super σε αντιστοιχια με τα κιλα σου!! Φανταζομαι οτι δεν εισαι συνεχεια στα "κοκκινα" καρδιολογικά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vavas
Newbie Forum Runner

Greece
7 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2021 :  08:26:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

quote:
Originally posted by Vavas

Καλησπέρα σε όλους,
Ανακινώ λίγο το θέμα (εν μέρει) κ θα ήθελα να ρωτήσω όποιον έχει άποψη για τα bondi 7. Ενημερωτικά είμαι 1.87, 100κιλα, με χρόνους σε μαραθώνιο 4:10, ημι 1:49,10αρι 48’.
το θεωρείται καλή επιλογή για τα κυβικά μου, θεωρώντας πως κάνω περιπου 50+ χλμ την εβδομάδα ;;
Ευχαριστώ πολύ για τυχόν απαντήσεις !


Οk λογικα θα σου ειναι αρκει το πελμα σου να μην ειναι "ανοιχτό" απο την μεση εως μπροατα.
Οι χρονοι σου παντως ειναι super σε αντιστοιχια με τα κιλα σου!! Φανταζομαι οτι δεν εισαι συνεχεια στα "κοκκινα" καρδιολογικά...


Καλημέρα, ευχαριστώ για την απάντηση!
Όχι δεν είναι ανοικτό το πέλμα, αν κ έχω κ ολίγη πλατυποδία. Μέχρι στιγμής έχω τρέξει μόνο με brooks, adrenaline, glycerin, levitate κ θα ήθελα να δοκιμάσω κ τα Hoka μήπως λόγω κιλών με εξυπηρετεί καλύτερα! Απλά επειδή είναι αρκετά ακριβά μη το μετανιώσω !
Όσο αφορά τους χρονους, ευχαριστώ! Σε «αγωνιστικό» επίπεδο οι παλμοί μου είναι γύρω στους 165 (μέσο όρο) πχ για το 1:48 σε Ημι. Είμαι 30 ετών παρεπιπτόντως γιατί νομίζω παίζει ρόλο κ αυτό!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2021 :  13:31:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Vavas

quote:
Originally posted by zoro

quote:
Originally posted by Vavas

Καλησπέρα σε όλους,
Ανακινώ λίγο το θέμα (εν μέρει) κ θα ήθελα να ρωτήσω όποιον έχει άποψη για τα bondi 7. Ενημερωτικά είμαι 1.87, 100κιλα, με χρόνους σε μαραθώνιο 4:10, ημι 1:49,10αρι 48’.
το θεωρείται καλή επιλογή για τα κυβικά μου, θεωρώντας πως κάνω περιπου 50+ χλμ την εβδομάδα ;;
Ευχαριστώ πολύ για τυχόν απαντήσεις !


Οk λογικα θα σου ειναι αρκει το πελμα σου να μην ειναι "ανοιχτό" απο την μεση εως μπροατα.
Οι χρονοι σου παντως ειναι super σε αντιστοιχια με τα κιλα σου!! Φανταζομαι οτι δεν εισαι συνεχεια στα "κοκκινα" καρδιολογικά...


Καλημέρα, ευχαριστώ για την απάντηση!
Όχι δεν είναι ανοικτό το πέλμα, αν κ έχω κ ολίγη πλατυποδία. Μέχρι στιγμής έχω τρέξει μόνο με brooks, adrenaline, glycerin, levitate κ θα ήθελα να δοκιμάσω κ τα Hoka μήπως λόγω κιλών με εξυπηρετεί καλύτερα! Απλά επειδή είναι αρκετά ακριβά μη το μετανιώσω !
Όσο αφορά τους χρονους, ευχαριστώ! Σε «αγωνιστικό» επίπεδο οι παλμοί μου είναι γύρω στους 165 (μέσο όρο) πχ για το 1:48 σε Ημι. Είμαι 30 ετών παρεπιπτόντως γιατί νομίζω παίζει ρόλο κ αυτό!!


Δες για hoka και στο misterrunning
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

iara
Forum-Runner

67 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2021 :  16:16:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αγαπητε δες κ λιγο το nike invisible ,το zoom ειναι απιστευτο υλικο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vavas
Newbie Forum Runner

Greece
7 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2021 :  18:37:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

quote:
Originally posted by Vavas

quote:
Originally posted by zoro

quote:
Originally posted by Vavas

Καλησπέρα σε όλους,
Ανακινώ λίγο το θέμα (εν μέρει) κ θα ήθελα να ρωτήσω όποιον έχει άποψη για τα bondi 7. Ενημερωτικά είμαι 1.87, 100κιλα, με χρόνους σε μαραθώνιο 4:10, ημι 1:49,10αρι 48’.
το θεωρείται καλή επιλογή για τα κυβικά μου, θεωρώντας πως κάνω περιπου 50+ χλμ την εβδομάδα ;;
Ευχαριστώ πολύ για τυχόν απαντήσεις !


Οk λογικα θα σου ειναι αρκει το πελμα σου να μην ειναι "ανοιχτό" απο την μεση εως μπροατα.
Οι χρονοι σου παντως ειναι super σε αντιστοιχια με τα κιλα σου!! Φανταζομαι οτι δεν εισαι συνεχεια στα "κοκκινα" καρδιολογικά...


Καλημέρα, ευχαριστώ για την απάντηση!
Όχι δεν είναι ανοικτό το πέλμα, αν κ έχω κ ολίγη πλατυποδία. Μέχρι στιγμής έχω τρέξει μόνο με brooks, adrenaline, glycerin, levitate κ θα ήθελα να δοκιμάσω κ τα Hoka μήπως λόγω κιλών με εξυπηρετεί καλύτερα! Απλά επειδή είναι αρκετά ακριβά μη το μετανιώσω !
Όσο αφορά τους χρονους, ευχαριστώ! Σε «αγωνιστικό» επίπεδο οι παλμοί μου είναι γύρω στους 165 (μέσο όρο) πχ για το 1:48 σε Ημι. Είμαι 30 ετών παρεπιπτόντως γιατί νομίζω παίζει ρόλο κ αυτό!!


Δες για hoka και στο misterrunning



Ευχαριστώ για το site ! Η αλήθεια είναι ότι δε το ήξερα. Εμπειρία από άποψη μεγέθους; Το 1 εκατοστο περιθωριο που συστήνεται είναι οκ ή «χρειάζεται»παραπανω. Ας πούμε στα brooks φοράω 47,5 αλλά αν ξαναπάρω, θα πάρω 48,5 διότι το ένα δάχτυλο κ νύχι τα έχει δει σκούρα !!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vavas
Newbie Forum Runner

Greece
7 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2021 :  18:42:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by iara

αγαπητε δες κ λιγο το nike invisible ,το zoom ειναι απιστευτο υλικο


Καλησπέρα! Ευχαριστώ πολύ για τη πρόταση, το είδα, αλλά μου φαίνονται πολλά τα 180€... μπορεί βέβαια να κάνω λάθος κ να τα αξίζουν τα χρήματα αλλά για την ώρα από τα 100-120 που έδινα για brooks έχω βάλει ταβάνι 150 για Hoka (αν πάρω τελικά ) κ πχ στο misterunning τα έχει 135€ τα bondi... βέβαια στο επόμενο μπορεί να ανέβω κ άλλο 😂!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Mikegr
Forum-Runner

173 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2021 :  18:51:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Vavas

quote:
Originally posted by iara

αγαπητε δες κ λιγο το nike invisible ,το zoom ειναι απιστευτο υλικο


Καλησπέρα! Ευχαριστώ πολύ για τη πρόταση, το είδα, αλλά μου φαίνονται πολλά τα 180€... μπορεί βέβαια να κάνω λάθος κ να τα αξίζουν τα χρήματα αλλά για την ώρα από τα 100-120 που έδινα για brooks έχω βάλει ταβάνι 150 για Hoka (αν πάρω τελικά ) κ πχ στο misterunning τα έχει 135€ τα bondi... βέβαια στο επόμενο μπορεί να ανέβω κ άλλο 😂!!


Vavas καλησπέρα,
Αν δεν βιάζεσαι να αγοράσεις Hoka άμεσα και μπορείς να περιμένεις όταν ανοίξει η αγορά κάνε μια βόλτα στο Fashion Bazaar (Πειραιώς 74α, Ν. Φάληρο) θα βρεις Hoka σε εκπτωτικές τιμές (αν δεν σε πειράζει να είναι προηγούμενης σαιζόν).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2021 :  19:13:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στην πειραιώς που λεει ο φιλος παραπανω εχει και τα brooks, τα οποια βεβαια σε μενα "καθησαν" πιο καλα απο τα hoka...οσο για το νουμερο μετρας ακριβως τα cm του ποδιου σου και προσθετεις 1,5
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vavas
Newbie Forum Runner

Greece
7 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2021 :  22:08:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Mikegr

quote:
Originally posted by Vavas

quote:
Originally posted by iara

αγαπητε δες κ λιγο το nike invisible ,το zoom ειναι απιστευτο υλικο


Καλησπέρα! Ευχαριστώ πολύ για τη πρόταση, το είδα, αλλά μου φαίνονται πολλά τα 180€... μπορεί βέβαια να κάνω λάθος κ να τα αξίζουν τα χρήματα αλλά για την ώρα από τα 100-120 που έδινα για brooks έχω βάλει ταβάνι 150 για Hoka (αν πάρω τελικά ) κ πχ στο misterunning τα έχει 135€ τα bondi... βέβαια στο επόμενο μπορεί να ανέβω κ άλλο 😂!!


Vavas καλησπέρα,
Αν δεν βιάζεσαι να αγοράσεις Hoka άμεσα και μπορείς να περιμένεις όταν ανοίξει η αγορά κάνε μια βόλτα στο Fashion Bazaar (Πειραιώς 74α, Ν. Φάληρο) θα βρεις Hoka σε εκπτωτικές τιμές (αν δεν σε πειράζει να είναι προηγούμενης σαιζόν).


Καλησπέρα! Ευχαριστώ πολύ για τη πρόταση, την είχα δει κ παραπάνω (ή σε άλλο άρθρο δε θυμάμαι) κ επειδή όντως δε τα βιάζομαι πολύ, είχα στο μυαλό μου να το επισκεφτώ. Απλά δε ξέρω τι παίζει με νούμερα, διότι όπως το βλέπω, θέλω το 48 στη Hoka !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vavas
Newbie Forum Runner

Greece
7 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2021 :  22:12:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

Στην πειραιώς που λεει ο φιλος παραπανω εχει και τα brooks, τα οποια βεβαια σε μενα "καθησαν" πιο καλα απο τα hoka...οσο για το νουμερο μετρας ακριβως τα cm του ποδιου σου και προσθετεις 1,5


Καλησπέρα κ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση !
Στη brooks που είναι η μοναδική εταιρία με την οποία έχω τρέξει μέχρι στιγμής όντως παίρνω 1,5 εκ παραπάνω. Παρόλα αυτά το ένα δάχτυλο έχει θέμα. Δε ξέρω πως γίνεται αυτό κ ενώ οι παντες (κ οι ίδιες οι εταιρίες) προτείνουν 1,5 εκ εγώ να έχω θέμα. Σκέφτομαι στο επόμενο παπούτσι να είμαι 2+ εκ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vavas
Newbie Forum Runner

Greece
7 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2021 :  10:31:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετά από περίπου ένα μήνα με Hoka Bondi 7, έχω να πω, για όποιον ενδιαφέρεται, ότι πλέον τα brooks μου φαίνονται σαν σαγιονάρες !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000