Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 μετά το εμβόλιο covid μπορώ να τρέχω?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

samis
Forum-Runner

Greece
121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 02/03/2021 :  09:48:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχθές έκανα το εμβόλιο για τον κορωνοϊό. Όλα οκ . Ο γιατρός μου είπε ότι μπορω να προπονούμαι μετά απο 1-2 μέρες αν δεν έχω αντιδράσεις (πυρετός κλπ) Αλλά ο γιατρός δεν είναι Αθλίατρος... αν θα τρέξω για 1-2 εβδομάδες , γυμναστική στο σπίτι μπορώ? ποδηλατάκι?

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/03/2021 :  13:40:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιατρός δέν είμαι αλλά η προσωπική μου άποψη είναι να μείνεις λίγες μέρες χωρίς προπόνηση.Είναι κάτι καινούργιο και δέν μπορεί(φαντάζομαι)να μιλήσει με σιγουριά για πιθανές παρενέργειες στο τρέξιμο κλπ.Δέν χάθηκε και ο κόσμος άν δέν τρέξουμε για λίγες μέρες.
Αυτά πάντα σάν προσωπική άποψη.

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Ανθρωπος που γελά δεν είναι απαραίτητα ευτυχισμένος,δυνατός είναι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

samis
Forum-Runner

Greece
121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2021 :  09:22:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ναί , δίκιο έχεις .Συνειδητοποιώ ότι είναι η πίεση της κλεισούρας που δημιουργεί την αίσθηση της στέρησης... σε άλλες εποχές θα το βλέπαμε σαν ευκαιρία για χαλάρωση. Τελικά το ρίχνω στους κοιλιακούς σπίτι . ότι πιο βαρετό … υπομονή
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

petaloudas
Forum-Runner

108 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2021 :  11:19:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
συντρεχτη εγω πηγα μετα απο δυο μερες απο την πρωτη δοση ,ολα καλα αν και το ζορισα λιγακι ...

Edited by - petaloudas on 03/03/2021 11:21:04
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jimpapi
Forum-Runner



70 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2021 :  10:17:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα και από μένα. Θα σας πω την εμπειρία μου με το εμβόλιο pfizer. Εϊμαι γιατρός και εμβολιαστηκα νωρίς (απο τους πρώτους). Επίσης ως δρομέας τρέχω καθημερινά με πρόγραμμα προπονητη. Ηδη από την πρώτη δόση είχα αντίδραση. Και δε μιλώ για τον πόνο στο δελτοειδή..Αυτό ειναι το λιγότερο. Μιλώ για συστηματική αντίδραση με αδυναμια, κομμένα ποδια, πόνο στο στήθος, δύσπνοια και γενική κατάπτωση. Περίπου στις 8-10 μέρες απο την πρώτη δόση. Τρόμαξα να βγάλω λίγα χιλιόμετρα, ένιωθα τέτοια αδυναμία που εβγαινα για προπόνηση και γύριζα πισω μετά απο 2-3 χιλ. Και αφού έφαγα μια εβδομάδα με αυτό το βάσανο , συνήλθα. Μετά βεβαίως ήρθε η ώρα της δεύτερης δόσης (στο προβλεπόμενο διάστημα αν θυμαμαι καλά των 20 ημερών). Εννοειται πως οι παρενέργειες ηταν πολυ πιο έντονες με εμφάνιση περίπου 8-10 μέρες μετά. Νυκτερινό ρίγος ,αίσθημα έντονης καταβολής, αρθρομυαλγίες, δύσπνοια, πόνο στο στήθος, ταχυκαρδία. Ολα κράτησαν 8 μέρες οπου με αργή σταδιακή βελτίωση επανήλθα. Στο διάστημα αυτό προσπαθούσα να προπονηθώ αλλά αδύνατον. Πόναγαν οι μύες σα να εχω τρέξει όχι έναν αλλά δύο μαραθωνίους. Σε εξετάσεις αίματος η cpk μου ήταν 400 χωρίς σχεδόν καμμία προπόνηση. Εκανα έως και HKG k triplex καρδίας, ένζυμα κλπ. Ηπια αύξηση και στις τρανζαμινάσες και CK-MB. Κάτι άλλο δε βρέθηκε . Παρόλα αυτά έκανα κίτρινη καρτέλα στον ΕΟΦ για τις παρενέργειες. Η προπόνηση ήταν ανυπόφορη και τα πόδια μου έτρεμαν και πονούσααν ακόμη κι οταν πέρασε το "σύνδρομο" του εμβολίου.
Εννοείται πως κάνω ελεγχο με τεστ covid pcr 2 φορές τη βδομάδα κι ήταν πάντα αρνητικό.
Θα πρότεινα λοιπόν, σε όποιον νιώθει κόπωση μετά το εμβόλιο να αποφεύγει τις προπονήσεις για 7-8 μέρες εντελως. Ισως αν δεν είχα προσπαθήσει να τρέξω να είχα συνέλθει (μυικά) πιο γρήγορα.
Τώρα είμαι πια καλά αλλά και πάλι αρκετά πεσμένος ως προς τη δύναμη των ποδιών. Η αντοχή μου επανήλθε αλλά τα πόδια ακόμη πονάνε σα ναχω χτυπήσει. Ελπίζω να βοήθησα. καλή συνέχεια φίλοι μου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

samis
Forum-Runner

Greece
121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2021 :  12:26:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πολύ καλό και χρήσιμο το σχόλιο σου .έκανα το εμβόλιο της astrazeneca . κάποιες αδυναμίες / αστάθειες τις2 πρώτες μέρες όταν έκανα κοιλιακούς και πόνο στο σημείο εμβολιασμού . σήμερα ,4 μέρες μετά, όλα τέλεια αλλά πάλι φοβάμαι να τρέξω και συνεχίζω κοιλιακούς .... Μου λείπει το μπάνιο αλλά φοβάμαι ότι αν κρυώσω πέφτει η άμυνα του οργανισμού και θα είμαι πιο ευάλωτος.περιμένω ~1 μηνα για να ξανακάνω το δελφίνι (που μάλλον προς τον θαλάσσιο ελέφαντα θα είμαι)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2021 :  10:20:44  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by jimpapi

Καλημέρα και από μένα. Θα σας πω την εμπειρία μου με το εμβόλιο pfizer. Εϊμαι γιατρός και εμβολιαστηκα νωρίς (απο τους πρώτους). Επίσης ως δρομέας τρέχω καθημερινά με πρόγραμμα προπονητη. Ηδη από την πρώτη δόση είχα αντίδραση. Και δε μιλώ για τον πόνο στο δελτοειδή..Αυτό ειναι το λιγότερο. Μιλώ για συστηματική αντίδραση με αδυναμια, κομμένα ποδια, πόνο στο στήθος, δύσπνοια και γενική κατάπτωση. Περίπου στις 8-10 μέρες απο την πρώτη δόση. Τρόμαξα να βγάλω λίγα χιλιόμετρα, ένιωθα τέτοια αδυναμία που εβγαινα για προπόνηση και γύριζα πισω μετά απο 2-3 χιλ. Και αφού έφαγα μια εβδομάδα με αυτό το βάσανο , συνήλθα. Μετά βεβαίως ήρθε η ώρα της δεύτερης δόσης (στο προβλεπόμενο διάστημα αν θυμαμαι καλά των 20 ημερών). Εννοειται πως οι παρενέργειες ηταν πολυ πιο έντονες με εμφάνιση περίπου 8-10 μέρες μετά. Νυκτερινό ρίγος ,αίσθημα έντονης καταβολής, αρθρομυαλγίες, δύσπνοια, πόνο στο στήθος, ταχυκαρδία. Ολα κράτησαν 8 μέρες οπου με αργή σταδιακή βελτίωση επανήλθα. Στο διάστημα αυτό προσπαθούσα να προπονηθώ αλλά αδύνατον. Πόναγαν οι μύες σα να εχω τρέξει όχι έναν αλλά δύο μαραθωνίους. Σε εξετάσεις αίματος η cpk μου ήταν 400 χωρίς σχεδόν καμμία προπόνηση. Εκανα έως και HKG k triplex καρδίας, ένζυμα κλπ. Ηπια αύξηση και στις τρανζαμινάσες και CK-MB. Κάτι άλλο δε βρέθηκε . Παρόλα αυτά έκανα κίτρινη καρτέλα στον ΕΟΦ για τις παρενέργειες. Η προπόνηση ήταν ανυπόφορη και τα πόδια μου έτρεμαν και πονούσααν ακόμη κι οταν πέρασε το "σύνδρομο" του εμβολίου.
Εννοείται πως κάνω ελεγχο με τεστ covid pcr 2 φορές τη βδομάδα κι ήταν πάντα αρνητικό.
Θα πρότεινα λοιπόν, σε όποιον νιώθει κόπωση μετά το εμβόλιο να αποφεύγει τις προπονήσεις για 7-8 μέρες εντελως. Ισως αν δεν είχα προσπαθήσει να τρέξω να είχα συνέλθει (μυικά) πιο γρήγορα.
Τώρα είμαι πια καλά αλλά και πάλι αρκετά πεσμένος ως προς τη δύναμη των ποδιών. Η αντοχή μου επανήλθε αλλά τα πόδια ακόμη πονάνε σα ναχω χτυπήσει. Ελπίζω να βοήθησα. καλή συνέχεια φίλοι μου




Καλημέρα, ευχαριστούμε για την πληροφόρηση.

Γενικά το θέμα με τους δρομείς είναι περίεργο από ότι έχω καταλάβει. Δεν είμαι γιατρός οπότε συγγνώμη προκαταβολικά αν αυτά που λέω δεν στέκουν, αλλά είναι γενικές σκέψεις/θεωρίες που έχω διαβάσει δεξιά αριστερά.

Πρώτον σε περίοδους προπονήσεων είμαστε λίγο πιο πεσμένοι και ευάλωτοι σε ιώσεις κτλ. Νομίζω αυτό είναι γενικώς αποδεκτό, και για αυτό εξάλλου ειδικά μετά από Μαραθωνίους κτλ, πολλοί βγαίνουν νοκ-αουτ.
Οπότε δεν αποκλείεται να "την άκουσες" απο το εμβόλιο και αυτά κάπως να συνδυάζονται

Δεύτερον, και αυτό το θεωρώ σίγουρο, είμαστε πολλοί πιο ευαίσθητοι στο να αφουγκραζόμαστε διακυμάνσεις στην απόδοση του οργανισμού μας.
Ξέρω δρομείς που νόσησαν, και για 6 μήνες μετά δεν μπορούσαν να βγάλουν προπόνηση. Και λες... πως γίνεται , ενώ ο Χ-Ψ αγύμναστος, άσχετος να μην είχε πρόβλημα.

Και η εξήγηση είναι, διότι ο δρομέας, ξέρει τι ακριβώς περιμένει, στους πόσους παλμούς/πόσα λεπτά ανά χιλιόμετρο, και όταν αυτό πέφτει το βλέπει αμέσως. Ανα πάσα στιγμή "εργομετρεί" τον ευατό του.

Ο απλός πολίτης, που μπαίνει στο ασανσέρ και πάει ως του σουπερμαρκετ δεν θα καταλάβει την διαφορά, ίσως θεωρήσει ότι λαχανιάζει λίγο περισσότερο σε καμιά σκάλα, και πάλι δεν θα του δώσει ιδιαίτερη σημασία.

Αυτά...

Άντε και στα δικά μας το εμβόλιο, να τελειώνουμε με αυτή την ιστορία, έχει γίνει πολύ κουραστική.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thepharmacist
Forum-Runner

Greece


146 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2021 :  10:59:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα,έκανα σαν φαρμακοποιός το εμβόλιο της pfizer.To περασμένο Σάββατο έκανα τη δεύτερη δόση και την επόμενη μέρα έτρεξα 22km χωρίς πρόβλημα και γενικά μια εβδομάδα μετά η προπόνηση μου συνεχίζεται κανονικά.Θέλω να πώ ότι το να κάνεις πυρετό και να νιώθεις εξάντληση για κάποιες μέρες είναι πιθανό αλλά όχι και απαραίτητο.Αυτές είναι και οι αναφορές που παίρνω απο συναδέλφους υγειονομικούς που έχουν εμβολιαστεί.

Edited by - thepharmacist on 06/03/2021 11:01:29
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jimpapi
Forum-Runner



70 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/03/2021 :  08:58:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα....να προσθέσω επίσης πως το ποιος θα αντιδράσει με γενικευμένα συμπτώματα στο εμβόλιο δεν είναι γνωστό ούτε οι παρασκευαστές του εμβολίου το γνωρίζουν. Στις ηλικές κάτω των 50 ετών τα ποσοστά συστηματικής εκδήλωσης ανέρχονται στο 37%. Οπότε ας πούμε πως είναι θέμα "τύχης" η ατυχίας να περάσει κανείς τα πάνδεινα όπως εγώ.
Φυσικά ρώτησα πολλούς συναδελφους και νοσηλευτές και πολλοί από αυτούς νιώθουν μέρες κατάπτωσης μετά το εμβόλιο οπότε δεν είμαι ο μόνος. ΑΠλά δεν είναι δρομείς και στην ξεκούραση τους δεν καταλαβαίνουν τη μεγάλη απώλεια δυνάμεων.
Από την άλλη όλοι υποβαθμίζουν τις σοβαρές αντιδράσεις για να μην τρομάξει ο κόσμος και σταματήσει το κίνημα του παγκόσμιου εμβολιασμού , εφόσον ήδη υπαρχουν σκεπτικιστές επ'αυτού.
Τελικώς κλείνω πως με αυτά που πέρασα παρότι είμαι φανατικός υπέρ των εμβολίων και θα συνεχίσω να είμαι, εγώ στον εαυτό μου θα το ξανασκεφτώ πολυ για να επαναλάβω στο μέλλον κάποια αναμνηστική δόση εάν τα αντισώματα μου πέσουν με τους μήνες!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/03/2021 :  12:09:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν ξέρω πού βλέπεται την οποιαδήποτε μαζικότητα σε όποιο "κίνημα" αντιεμβολιασμού, απλά κάνουν "σαματά", εύκολο μέσω των κοινωνικών δικτύων. Θεω΄ρω ότι αν με κάποιον τρόπο είχαμε εμβόλια για 10,000,000 στην Ελλάδα, πάνω από το 95%+ θα εμβολιάζοταν άμεσα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

G. ASIMAS
Forum-Runner

Greece
139 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2021 :  13:21:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είμαι 40 ετών και εκανα την πρώτη δόση pfizer την Τετάρτη το απόγευμα ...2 ώρες μετά και μέχρι τώρα που γράφω νιώθω ένα διαρκή πονοκέφαλο αδυναμία αίσθημα κόπωσης και γενικά είμαι λίγο σα ζόμπι....Ευελπιστώ σύντομα να φύγουν τα συμπτώματα αυτά για να ξανατρεξω γιατί τα νεύρα μου δεν είναι και στα πολύ καλά τους

BAD WORKOUT IS NO WORKOUT

Edited by - G. ASIMAS on 14/05/2021 13:25:03
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

G. ASIMAS
Forum-Runner

Greece
139 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/05/2021 :  11:31:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τρίτη μέρα μετά το εμβόλιο και οι παρενέργειες έχουν φύγει κατά 90%
Θα κάτσω άλλες 2 μέρες ανενεργός όπως μου σύστησε ο γιατρός αλλά και η προπονήτρια μου και από Δευτέρα στις επάλξεις παλι

BAD WORKOUT IS NO WORKOUT
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MariaTs
Newbie Forum Runner

Greece
29 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/05/2021 :  15:38:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχω κάνει και τις 2 δόσεις Pfizer.
Όλα καλά..στην πρώτη δόση την επόμενη μέρα έτρεχα κανονικά...στη δεύτερη είχα μια μικρή αδυναμία και προτίμησα το περπάτημα για μια μέρα και ύστερα πάλι τρέξιμο. Ουσιαστικά δεν επηρεάστηκαν οι προπονήσεις μου...ίσα ίσα αυτό το μήνα αυξήθηκαν και τα χιλιόμετρα..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
825 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/05/2021 :  11:21:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα! Πάνω στο θέμα, έχουμε και λέμε:

- Το ραντεβού μου για την πρώτη δόση του ΆΖ ήταν στις 29/4 στις 19:12. Πήγα "σκοτωμένος", μετά από τρέξιμο/κολύμπι κάτω από τον ήλιο.

- Η αναμενόμενη αντίδραση του οργανισμού μου έσκασε μέσα στη νύχτα, κατά βάση με διαταραχή της διαδικασίας του ύπνου. Σηκώθηκα ψιλοκομμάτια και με πόνο στον ώμο, καθότι ενώ ήξερα ότι τις πρώτες μέρες θα υπάρχει ενόχληση στο σημείο της έγχυσης, εγώ είπα να κοιμηθώ και πάνω του για να το κάνω χειρότερα.

- Όταν αναφέρομαι σε ψιλοκομμάτια, εννοώ σαν ένα μίξ αυτής της χαρακτηριστικής αδυναμία που έχεις όταν ανεβάζεις πυρετό, με τη θολούρα ενός βαρβάτου hangover και την αίσθηση "αιώρησης" του να έχεις καπνίσει "αλβανό" κατουρημένο καθ' όλη την έκταση της Πίνδου.

- Παρόλα αυτά, εγώ το πρωί (μιας και ήταν μη εργάσιμη) αποφάσισα να πάω παραλία για combo τρεξίματος/κολύμβησης. Θεωρητικά ως εκεί που φτάνει το πάπλωμα, αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση το πάπλωμα ήταν ένα απλό σεντονάκι (σαν το παρόν κείμενο), οπότε για το υπόλοιπο της ημέρας και την επόμενη μπήκα στα πιτς. Άσε που και ο ώμος από την αρχική αίσθηση τύπου με τσίμπησε μέλισσα πέρασε στο στάδιο με τσίμπησε κυβομέδουσα. Σε ένα συγκεκριμένο τόξο το χέρι δεν πήγαινε, έπρεπε να το πιάσω με το άλλο για να το σηκώσω. Πυρετό με όλα τα παραπάνω ανέβασα ως 38,3 ή κάτι τέτοιο. Άλλοι που φυλάχτηκαν δεν έπιασαν καν το 38. Αλλά είναι ανάλογα και με τον οργανισμό.

- Σάββατο πήρα ρεπό, λοιπόν, και την Κυριακή (Πάσχα) το απόγευμα ξαναπήγα και κολύμπησα μία ώρα, με μικρή αίσθηση ενόχλησης στον ώμο. Δευτέρα κολύμπησα 2 ώρες και από Τρίτη μπήκε ξανά και τρέξιμο στο παιχνίδι και όλα πήραν μία BAU ροή ξανά.

- Αν μπορούσα να συμβουλεύσω κάποιον, παρότι ξέρω ότι εγώ δεν το έκανα, θα ήταν να αφήσει μία-δύο μέρες κενές πριν τον εμβολιασμό για να μην πάει "φορτωμένος" και μετά βλέποντας και κάνοντας. Ανάλογα με την αντίδραση του οργανισμού. Έχω συνάδελφο που είναι του καθισιού και ανέβασε 39 πυρετό. Αυτός το είδε από την ανάποδη, ευκαιρία για αιτιολογημένη "ξεκούραση". Ο πατέρας μου έκανε τη μία μέρα της μοντέρνα και την άλλη πήγε για ποδήλατο χωρίς να του τα σκάσει καθόλου.

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
825 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/05/2021 :  16:34:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@tromeus: Έχω ακούσει για έναν φοβερό αγώνα που γίνεται στο Όρος Ψέκα. Οι τρεις πρώτοι κερδίζουν δωρεάν συνδρομή σε ΜΕΘ της αρεσκείας τους. Ψάξου, όμως, γρήγορα γιατί έχει περιορισμένο αριθμό συμμετοχών. Ως έξτρα selling point, άκουσα πως τις απονομές ανά ηλικιακή κατηγορία θα τις κάνει ο Γρηγόρης Πετράκος.

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
825 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/05/2021 :  20:04:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η γυναίκα μου είναι 40 χρονών και πέρυσι πήρε δίπλωμα οδήγησης. Μιας και τώρα στη φάση με τον covid έχει μείνει άνεργη, λέει να γίνει ταρίφας. 40 χρόνια χωρίς να έχει τρακάρει, νομίζω θα είναι ισχυρό selling point για να της δώσουν τιμόνι. Makes sense...

quote:
Originally posted by tromeus

quote:
Originally posted by RiffRaff

@tromeus: Έχω ακούσει για έναν φοβερό αγώνα που γίνεται στο Όρος Ψέκα. Οι τρεις πρώτοι κερδίζουν δωρεάν συνδρομή σε ΜΕΘ της αρεσκείας τους. Ψάξου, όμως, γρήγορα γιατί έχει περιορισμένο αριθμό συμμετοχών. Ως έξτρα selling point, άκουσα πως τις απονομές ανά ηλικιακή κατηγορία θα τις κάνει ο Γρηγόρης Πετράκος.

--------------------------
Run-time Error


Εχεις καποιο δικιο... 56 χρονακια διχως μασκα κι' ακομη περιμενω να μπω στην εντατικη. Πρεπει να εισαι VIP φαινεται.


---------------------
Υπογραφη εδω.





--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000