Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Adidas Adizero Boston 9
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 19/04/2021 :  20:19:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξεκίνησα τους μαραθωνίους μου με Adidas Boston 3. Πραγματοποίησα 3 και τις προετοιμασίες τους κι είχα μείνει απόλυτα ικανοποιημένος από τα συγκεκριμένα παπούτσια. Έκανα το λάθος να μεταβώ σε Mizuno, Asics, Nike για να ταλαιπωρηθώ πολύ στους επόμενούς μου.
Πρόσφατα παρέλαβα τα νέα Adidas Adizero Boston 9 και το τρέξιμο ξαναπήρε ουσία. Έχοντας ήδη 188 χλμ στα παπούτσια αυτά μπορώ να πω τα εξής.
1. Πολύ ελαφριά
2. Τέλειο drop
3. Κάθονται πολύ καλά (στα δικά μου τουλάχιστον) πόδια, εφαρμόζουν γάντι και κρατάνε σταθερό το πέλμα.
4. Πολύ καλά και στα γρήγορα κομμάτια (διαλλειμματικές) και σε τέμπο αλλά και σε long run.
5. Δεν γλιστράνε σε βρεγμένο δρόμο ή πεζοδρόμιο.
6. Είναι απίστευτα δροσερά, αερισμός πολύ καλός.
7. Πολύ φθηνότερα από βαριά παπούτσια άλλων εταιριών.
8. Όπως έκανα και στα καλά μου τρεξιματικά χρόνια θα πάρω και 2ο ζευγάρι να ξενοιάσω από το θέμα Παπούτσια…
9. Το Boston 3 τα έχω ακόμη (το ένα ζευγάρι) και ενώ έχουν πάνω από 1800χλμ είναι ακόμη σε δράση καλύπτοντας κάποια τρεξίματα μου.
10. Γνώμη μου και σύμφωνα με τα γούστα και τα πόδια μου… είναι ότι μου ταιριάζουν απίστευτα και θα τα συνιστούσα.
11. Ειδικά τώρα που έχω χάσει πολλά κιλά (38 για την ακρίβεια) και βρίσκομαι πάλι σε κατηγορία Φτερό ανεπιφύλακτα τα προτείνω σε αδύνατους δρομείς.

Καλά χιλιόμετρα συντρέχτες, ραντεβού στους δρόμους…. κυρίως Νότια προάστια και Πειραιά.


Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.

https://www.youtube.com/watch?v=B3KEOccBMII
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000