Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Αυθεντικός Μαραθώνιος 2021 ????
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 13

Vslis
Forum-Runner

61 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2021 :  16:15:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλό αγώνα σε όσους συμμετέχουν. Να το ευχαριστηθείτε, και να τερματίσετε με πολλά χαμόγελα και πάνω απ'όλα με υγεία.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgos1965
Senior Forum-Runner

579 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/11/2021 :  16:39:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
θα βγουν κανονικά αποτελέσματα? Ξέρει Πότε θα βγουν τα κανονικά αποτελέσματα? Ξέρει κανείς? Στην ιστοσελίδα δεν υπάρχω, στο application στην αρχή με είχε κανονικά με το όνομα μου, και σε κάποιες ώρες αργότερα το νούμερο μου το έβγαζε ως άγνωστο δρομέα με τον κανονικό χρόνο. Ρε παιδιά 35€ πληρώσαμε και να μην σε περιλαμβάνουν στα αποτελέσματα? Και να πεις ότι δεν έπιασε το τσιπακι άντε εντάξει, αλλά δεν μπορεί στο applicationνα σε έχει και στα αποτελέσματα της ιστοσελίδας να μην υπάρχεις...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/11/2021 :  22:51:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σύνηθες πρόβλημα σε όλους τους μαραθωνίους με το software της database,θα εμφανιστεί το όνομα σου μόλις γίνει η πρώτη ανανέωση των δεδομένων.
quote:
Originally posted by giorgos1965

θα βγουν κανονικά αποτελέσματα? Ξέρει Πότε θα βγουν τα κανονικά αποτελέσματα? Ξέρει κανείς? Στην ιστοσελίδα δεν υπάρχω, στο application στην αρχή με είχε κανονικά με το όνομα μου, και σε κάποιες ώρες αργότερα το νούμερο μου το έβγαζε ως άγνωστο δρομέα με τον κανονικό χρόνο. Ρε παιδιά 35€ πληρώσαμε και να μην σε περιλαμβάνουν στα αποτελέσματα? Και να πεις ότι δεν έπιασε το τσιπακι άντε εντάξει, αλλά δεν μπορεί στο applicationνα σε έχει και στα αποτελέσματα της ιστοσελίδας να μην υπάρχεις...

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/11/2021 :  11:35:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επιστροφή στον Μαραθώνα, επιστροφή στο Στάδιο, επιστροφή σε καλές επιδόσεις.
Χάρηκα που συνάντησα συντρεχτες στην αφετηρία, στη διαδρομή και στον τερματισμό.
Καλή αποθεραπεία σε όλους μας.
Επόμενος στόχος... πανελλήνιο πρωτάθλημα κωπηλασίας μετά το Πάσχα.
Απολαύστε τις στιγμές...
Σας αξίζουν...

Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/11/2021 :  20:35:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητηρια σε ολους και πολλα μπραβο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MARIOS2020
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/11/2021 :  22:22:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επιτέλους επιστρέψαμε έστω και με λιγότερους δρομείς έστω και με λιγότερους θεατές. Μπράβο σε όλους όσους έτρεξαν και πολλά ευχαριστώ στους για άλλη μια φορά καταπληκτικούς εθελοντές, διασώστες, αστυνομία, στρατό, υπηρεσίες καθαριότητας των Δήμων κλπ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spyretos
Forum-Runner

Greece


62 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/11/2021 :  22:27:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Επιτέλους επιστρέψαμε έστω και με λιγότερους δρομείς έστω και με λιγότερους θεατές. Μπράβο σε όλους όσους έτρεξαν και πολλά ευχαριστώ στους για άλλη μια φορά καταπληκτικούς εθελοντές, διασώστες, αστυνομία, στρατό, υπηρεσίες καθαριότητας των Δήμων κλπ


+1000
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

maiko
Forum-Runner

Greece
75 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/11/2021 :  20:08:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα κι από εμένα 2ος μαραθώνιος στη κλασσική διαδρομή με διάφορα 4 min πιο γρήγορος ο προχθεσινος με μια γλυκόπικρη γεύση από το γεγονός ότι τα προβλήματα βγήκαν μετά το 32km με χτύπησαν τα παπούτσια στα δάχτυλα του αριστερού ποδιού με αποτέλεσμα κράμπες στα δάχτυλα και 2 μαύρα νύχια ο αγώνας σώθηκε χάρη στους γιατρούς και το μασάζ και στα 2 πόδια στην Αγια Παρασκευή με αποτέλεσμα να φτάσω στο στάδιο χωρίς αλλά προβλήματα ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ....Καλή αποκατάσταση σε όλους!!!

maiko
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

daydreamer
Forum-Runner

Greece
90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2021 :  12:50:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πρώτος Μαραθώνιος, ως συνήθως για μένα πιο γρήγορη αρχή απ'ότι θα έπρεπε, άνετο πρώτο μισό, αλλά η ανηφόρα πόνεσε, αλλαγή σε περπάτημα/τρέξιμο. Αν και ένιωθα καλά μετά το 31, άρχισαν οι κράμπες στα πόδια και τελικά και η κατηφόρα βγήκε με περπάτημα/τρέξιμο και πολύ κρέμα! :D

Όμως ευχαριστημένος που τερμάτισα και με χρόνο όχι πάρα πολύ μακριά από τον αρχικό στόχο του 4:30, με 4:48. Μια χαρά για πρώτη φορά με ουσιαστικά 2 μήνες προετοιμασίας!

Τα λέμε του χρόνου! :)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rufianos
Newbie Forum Runner

Greece
8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2021 :  21:54:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχει βρεί κάποιος φωτογραφίες εκτός από αυτές της διοργάνωσης?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gabri
Forum-Runner

94 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2021 :  14:46:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για μενα ηταν ο 3ος κλασικος.
Το 2015 ειχα κανει 5.18, το 2018 ειχα κανει 5.14 και μετα σταματησα τον δρομο και αρχισα να τρεχω βουνα.
Μετα απο 3 χρονια βουνο (25ρια αγωνες, εναν αποτυχημενο Olympus Marathon κτλ) κατεβηκα με 5 διαλειμματικες στο γηπεδο και ενα λονγκ σε δρομο 16χλμ (ολες οι αλλες προπονησεις μου ηταν στον Υμηττο) να σπασω το 5ωρο και ισως να σπασω και το 4.30.
Τελικα εκανα 4.11 με negative split και μεχρι και το τελος εψαχνα να βρω που ειναι οι ανηφορες.
Απιστευτος καιρος, και απο ενεργεια μπορουσα να παω 50χλμ ανετα. τα δυο πιο γρηγορα χλμ μου ηταν το 41 και το 42.
Και του χρονου και ολοι με υγεια.

Edited by - Gabri on 18/11/2021 14:47:26
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

billhakk
Newbie Forum Runner

11 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2021 :  21:57:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Gabri

Μετα απο 3 χρονια βουνο (25ρια αγωνες, εναν αποτυχημενο Olympus Marathon κτλ) κατεβηκα με 5 διαλειμματικες στο γηπεδο και ενα λονγκ σε δρομο 16χλμ (ολες οι αλλες προπονησεις μου ηταν στον Υμηττο) να σπασω το 5ωρο και ισως να σπασω και το 4.30.
Τελικα εκανα 4.11 με negative split και μεχρι και το τελος εψαχνα να βρω που ειναι οι ανηφορες.



Συμφωνώ! Όταν τα 10αρια προπονήσεις έχουν 500+ θετική υψομετρικη, τι να σου κάνουν τα 500 στο σύνολο. 3η φορά και για μένα, πρώτη φορά βγαίνω τόσο άνετα στον Σταυρό και να έχω διάθεση για chatting! Trail running rules!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nrun
Forum-Runner

176 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2021 :  22:24:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χωρις καμια διαθεση προσβολης η υποτιμησης του αγωνα σας, να πω τη γνωμη μου. Μπορει το βουνο να σου δινει μια εξοικειωση και προσαρμογες στις ανηφορες αλλα ταυτοχρονα σε κανει αργο. Οποτε ναι μεν σε αυτο το επιπεδο επιδοσεων ο δρομεας σαφως οφελειται αλλα αν μιλησουμε για χρονους κατω του 3:20, σιγουρα απαιτειται και ταχυτητα εκτος απο αντοχη και δυνατα ποδια.
Η αποψη μου ειναι οτι ο βουνισιος δεν εχει σε καμια περιπτωση πλεονεκτημα σε σχεση με την κανονικη ασφαλτινη και στιβικη προπονηση.


quote:
Originally posted by billhakk

quote:
Originally posted by Gabri

Μετα απο 3 χρονια βουνο (25ρια αγωνες, εναν αποτυχημενο Olympus Marathon κτλ) κατεβηκα με 5 διαλειμματικες στο γηπεδο και ενα λονγκ σε δρομο 16χλμ (ολες οι αλλες προπονησεις μου ηταν στον Υμηττο) να σπασω το 5ωρο και ισως να σπασω και το 4.30.
Τελικα εκανα 4.11 με negative split και μεχρι και το τελος εψαχνα να βρω που ειναι οι ανηφορες.



Συμφωνώ! Όταν τα 10αρια προπονήσεις έχουν 500+ θετική υψομετρικη, τι να σου κάνουν τα 500 στο σύνολο. 3η φορά και για μένα, πρώτη φορά βγαίνω τόσο άνετα στον Σταυρό και να έχω διάθεση για chatting! Trail running rules!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gabri
Forum-Runner

94 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2021 :  10:24:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nrun

Χωρις καμια διαθεση προσβολης η υποτιμησης του αγωνα σας, να πω τη γνωμη μου. Μπορει το βουνο να σου δινει μια εξοικειωση και προσαρμογες στις ανηφορες αλλα ταυτοχρονα σε κανει αργο. Οποτε ναι μεν σε αυτο το επιπεδο επιδοσεων ο δρομεας σαφως οφελειται αλλα αν μιλησουμε για χρονους κατω του 3:20, σιγουρα απαιτειται και ταχυτητα εκτος απο αντοχη και δυνατα ποδια.
Η αποψη μου ειναι οτι ο βουνισιος δεν εχει σε καμια περιπτωση πλεονεκτημα σε σχεση με την κανονικη ασφαλτινη και στιβικη προπονηση.


quote:
Originally posted by billhakk

quote:
Originally posted by Gabri

Μετα απο 3 χρονια βουνο (25ρια αγωνες, εναν αποτυχημενο Olympus Marathon κτλ) κατεβηκα με 5 διαλειμματικες στο γηπεδο και ενα λονγκ σε δρομο 16χλμ (ολες οι αλλες προπονησεις μου ηταν στον Υμηττο) να σπασω το 5ωρο και ισως να σπασω και το 4.30.
Τελικα εκανα 4.11 με negative split και μεχρι και το τελος εψαχνα να βρω που ειναι οι ανηφορες.



Συμφωνώ! Όταν τα 10αρια προπονήσεις έχουν 500+ θετική υψομετρικη, τι να σου κάνουν τα 500 στο σύνολο. 3η φορά και για μένα, πρώτη φορά βγαίνω τόσο άνετα στον Σταυρό και να έχω διάθεση για chatting! Trail running rules!





Εχεις ενα δικιο σε αυτο που λες με την ταχυτητα. Αλλα μιλας για χρονους της ταξης του 3.20. Για χρονους σαν εμενα που ηθελα να ριξω τις 5 ωρες σε κατω απο 4.30 το βουνο σαφως και βοηθησε πολυ. Τωρα αν θελω το 4.11 να το κανω 3.55 ναι θελει περισσοτερο δρομο αλλα και παλι θελει προπονησεις σε ανηφορες. Με απλες προπονησεις σε δρομο επιπεδο και γηπεδο δουλεια δεν γινεται στην Κλασικη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

billhakk
Newbie Forum Runner

11 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2021 :  14:17:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nrun

Χωρις καμια διαθεση προσβολης η υποτιμησης του αγωνα σας, να πω τη γνωμη μου. Μπορει το βουνο να σου δινει μια εξοικειωση και προσαρμογες στις ανηφορες αλλα ταυτοχρονα σε κανει αργο. Οποτε ναι μεν σε αυτο το επιπεδο επιδοσεων ο δρομεας σαφως οφελειται αλλα αν μιλησουμε για χρονους κατω του 3:20, σιγουρα απαιτειται και ταχυτητα εκτος απο αντοχη και δυνατα ποδια.



Καμία προσβολή! Είναι γνωστό αυτό που λες, εξου και κάνω speed sessions σε στιβο, χαλαρά στο δρόμο και τα ΣΚ στα βουνά. Νομίζω πως αυτή η εναλλαγή έχει τα πλεονεκτήματα της.

Φέτος κατάφερα να ρίξω το 3.55 που είχα σε φλατ Μαραθώνιο το 2019 στο 3.19 στον Αυθεντικό. Και το κυριότερο, το χάρηκα περισσότερο από όλες τις άλλες χρονιές!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 13 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000