Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Εντυπώσεις - Θετικά-Αρνητικα από τον αγώνα σας !
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 12

Pantazis
Advanced Forum-Runner

Greece


283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 04/07/2021 :  20:24:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τι σας έκανε καλή η μέτρια εντύπωση από τον τελευταίο σας αγώνα τρεξίματος!!!

Τα δύσκολα είναι για τους λίγους ...

Pantazis
Advanced Forum-Runner

Greece


283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/07/2021 :  20:28:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο σήμερον αγώνας Βεΐκου 10 km .

Θετική η σήμανση και οι εθελοντές που πάντα σε καθοδηγούσαν.
Θετικό ότι πάλι τρέχουμε αγώνες.

Λίγο η ώρα εκκίνησης έπρεπε πιο νωρίς και ότι η πρώτη εκκίνηση έγινε πιο νωρίς από ότι έγραφε..

Το συνολικό πρόσημο είναι πολύ θετικό.

Τα δύσκολα είναι για τους λίγους ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

denvas
Advanced Forum-Runner

Greece


260 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/07/2021 :  00:09:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Veikou trail, αγώνας 5 ΧΛΜ

Δύσκολος αγώνας για μένα που είμαι των δρόμων. Οι παροχές δεν ξέρω αν αντιστοιχούν σε 12 ευρώ, έχω τρέξει και σε άλλους με περισσότερες παροχές και λιγότερο κόστος (εδώ όμως θα πέσουμε στο γνωστό ερώτημα του ποιος πληρώνει το κόστος τελικά και ποιο είναι αυτό) αλλά στο +/- ας πούμε ότι μπίλια κάθετε στο ουδέτερο. Ωραίο που κάνεις εκκίνηση τερματισμό μέσα στο στάδιο, πολλοί οι εθελοντές.
Εμένα η διαδρομή που φάνηκε μάλλον λίγο επικίνδυνη αλλά δεν είμαι του trail για να μετράει και πολύ η άποψή μου. Φοβερή η θέα από τα ψηλά.
Με λίγη προσεκτική ματιά στα αποτελέσματα φαίνεται ότι τα γκρουπ 3 και 4 (αριθμοί 5100 και μετά) ακολούθησαν μια άλλη μάλλον πιο σύντομη ή πιο εύκολη διαδρομή από τα 2 πρώτα γκρουπ, οπότε μάλλον είτε η σήμανση είτε η δουλειά των υπευθύνων δεν έγινε σωστά. Μικρό βέβαια το κακό αφού δεν πάμε και για πρωταθλητισμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MARIOS2020
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/07/2021 :  00:29:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
¨Εχω τρέξει όλα τα προηγούμενα που έγιναν χειμώνα και ήταν τέλειοι.
Με συνθήκες καύσωνα, σίγουρα χάνει πολύ ο αγώνας. Το μεγάλο του ατού είναι ότι τρέχεις δύσκολο αγώνα βουνού, μόλις 5 χλμ από την Ομόνοια!!!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Pantazis
Advanced Forum-Runner

Greece


283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/07/2021 :  09:54:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έπρεπε να εκκινήσουμε στις 8.00 το πρωί .
Τα 12 ευρώ είναι πολλά .. 12 ούτε καν 10.
Οι αλλαγές που έγιναν φέτος μάλλον κάνουν τον αγώνα επικίνδυνο.(σχετικό είναι αυτό βέβαια ...)
Διάβασα ότι έγιναν λάθη στην καθοδήγηση των αθλητών, αλλά έμενα μου έδειξαν σωστά τον δρόμο 2-3 φορές που χρειάστηκε.
Εγώ έτρεξα πολύ συντηρητικά για τον τερματισμό. Αν πέσεις σε μια τέτοια κατηφόρα ... θα έχεις σίγουρα πρόβλημα...
Τον χειμώνα είναι πιο ωραία ...
Έχω τρέξει περίπου 200 αγώνες από τους οποίους 40 ορεινούς .
Τέσπα άρχισαν οι αγώνες πάλι !!!

Τα δύσκολα είναι για τους λίγους ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kimonas
Forum-Runner

Greece


193 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/07/2021 :  14:55:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τρέχουμε στην Ηρακλειά - 10 χλμ μεικτός δρόμος & βουνό

Όμορφη διοργάνωση, με κέφι και πολλοί φιλόξενοι οι ντόπιοι
Οι διοργανωτές διαθέσιμοι και προετοιμασμένοι.
Ο αγώνας που έτρεξα 10 χλμ ( 6 χλμ δρόμος 4 χλμ βουνό με υψομετρική περίπου 350 μ - με βάση το Garmin μου ) δυσκολούτσικος για μισοαρχάριο, όπως η αρχοντιά μου, αλλά ωραίος...
Καλή τροφοδοσία ( σε 3 σημεία ) και η σήμανση.
Οι παροχές για 10 ευρώ ( μετάλιο , μπλουζάκι, gel, μπαντάνα + after pasta party ) πολύ καλές
Έτρεξα τα 10 μεικτά, η σύζυγος τα 6 και η κόρη τα 1000 μ και γενικά περάσαμε πολύ όμορφα ένα τετραήμερο
Θα ξαναπάμε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Pantazis
Advanced Forum-Runner

Greece


283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2021 :  11:38:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σχετικά με τον μαραθώνιο Θεσσαλονίκης ..

Θετικά :
1. Εύκολη διαδρομή με δυο ανηφόρες μόνο.
2. Είχε καλό καιρό .
3. Εγγραφή με λίγα χρήματα

Αρνητικά :
1 Eκθεση χωρίς καταστήματα . Ο χώρος της έκθεσης πολύ πρόχειρα στημένος.
2. Φανέλα πολύ απλή.
3. Άλλαξε η αφετηρία των πούλμαν . Πήγε από την έκθεση στο γήπεδο του Ηρακλή .
4. Στην Πέλλα δεν ήταν ανοιχτός όπως το 2019 ενας χώρος για μην παγώσουμε στους 5 βαθμούς εξωτερική θερμοκρασία .
5. Νερά για όλους δεν υπήρχαν στο 5 χιλ.
6. ΣΤΟΝ ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑΚΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΝΙΚΗΣ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΝΕ ΟΛΟΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΕΙΣ . ΤΟ ΤΙ ΖΙΚ ΖΑΚ ΚΑΝΑΜΕ ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ !!!
7. ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΝΙΚΗΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΟΥΝ ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ !!!
8. Επίσης στο ξενοδοχείο που έλεγε η γυναίκα στην υποδοχή τι τους θέλουν τους αγώνες ....
9. Το πρωί έψαχνα ταξί ντυμένος στα αθλητικά αλλα δεν με πήρε κανείς πήγα τρέχοντας στο Καυταντζόγλειο
10. Αν δεν τελειώσει το μετρό η Θεσσαλονίκη θα έχει πολλά προβλήματα .Το λεωφορείο από το αεροδρόμιο ήρθε μετά από μια ώρα σχεδόν και έκανε πάνω από μια ώρα να φθάσει στο κέντρο της πόλης .

Παρόλα αυτά θα ξαναπάω ..... Υγεία να έχουμε .... Στρατό έχουμε πάει , άρα αντέχουμε..... Η Θεσσαλονίκη πάντα μου άρεσε και πάντα θα μου αρέσει ....!!!



Τα δύσκολα είναι για τους λίγους ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2021 :  05:21:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημερα!! προχτες ετρεξα στο Κουβειτ. αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν οι φορητοι dj, πανω σε φορτηγακι που οργωναν τη διαδρομη κι εδιναν ρυθμο...πανεξυπνο!

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2021 :  17:50:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Dirfys trail.... Αρκετα καλη διοργανωση με αρκετες παροχες, σημανση και βοηθεια εθελοντων στα συν

Στα πλην τσιμπημενη τιμη ειδικα στο 5αρι €12 στην μπουζα σταμπα με τον χορηγο...ΞΥΛΙΑ ΧΧΧΧΧ...

Συμπερασματικα θετικες εντυπωσεις
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2021 :  17:58:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ααα ξεχασα βεβαια στα παρα πολυ θετικα η αποκατασταση στις ταβερνες μετα το τελος του αγωνα χαχαχα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kimonas
Forum-Runner

Greece


193 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2021 :  09:35:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα στην παρέα

Σχετικά με τον 39ο Αγώνα Υγείας Αθήνας που είναι Old time classic, όλα καλά και όμορφα απλώς στο τελευταίο χιλιόμετρο που διασχίζουμε το δρομάκι στον Άγιο Κοσμά πριν μπούμε στο γήπεδο του στίβου είναι πολύ στενό και όταν έχει κόσμο είναι λίγουλάκι εκνευριστικό

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kimonas
Forum-Runner

Greece


193 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/12/2021 :  10:54:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αγώνας Δρόμου για την ενίσχυση πυρόπληκτων και πλημμυροπαθών στο Πευκί Ευβοίας 21,5 χλμ και 5 χλμ

Καλημέρα συντρέχτες
Έτρεξα την Κυριακή στο Πευκί στα 21,5 χλμ για καλό σκοπό ( τα έσοδα στους πυρόπληκτους ) και το συνολικό πρόσημο ήταν θετικό :
Θετικά :
1) Κοινωφελής σκοπός ( κίνητρο για να συμμετάσχεις )
2) Δωρεάν μετακίνηση
3) Ωραία φύση / τοπία αν και όταν περνάς από τα καμμένα είναι στενάχωρο το θέαμα
4) Απαιτητική διαδρομή, στα 21,5 χλμ, με υψομτερική 412 μ ( σύμφωνα με το Garmin μου ) , με έντονες ανηφόρες στο πρώτο μισό της διαδρομής αλλά κατηφορικό μετέπειτα
5) Εθελοντές πολύ ευγενικοί

Αρνητικά :
1) Λίγος ντόπιος κόσμος παρών ( αν και όπως μου είπανε στο Πευκί το χειμώνα δεν μένει πολύς κόσμος ) αλλά παρόλα αυτά η αίσθηση ότι η ντόπια κοινότητα δεν ήταν παρούσα σου έμενε.


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Pantazis
Advanced Forum-Runner

Greece


283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/12/2021 :  11:49:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Kαλημέρα και από εμένα,

Έτρεξα και εγώ τον ημιμαραθώνιο στο Πευκί.

Συμφωνώ σε όλα με τον Kimona.

Πρόσθετα να σημειώσω ότι ενώ μας είχαν ανακοινώσει ότι το πρωί του πούλμαν θα φύγει στις 5.45 τελικά αναχώρησε στις 6.17 ! 32 λεπτά αργότερα ... Το πρόβλημα είναι ότι το μετρό στις 5.30 έχει το πρώτο δρομολόγιο.. Αν ξέραμε για 6.17 θα προλαβαίναμε με το μετρό και όχι με το αυτοκίνητο .....

Η διαδρομή δύσκολη , πολύ ανηφόρα , περισσότερο με πονάνε τα πόδια από ότι στον μαραθώνιο Θεσσαλονίκης .

Γενικά όμως ήταν καλή η εκδρομή και ο αγώνας ...




Τα δύσκολα είναι για τους λίγους ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kimonas
Forum-Runner

Greece


193 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/12/2021 :  14:23:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
1ος Αγώνας δρόμου σε ανώμαλο έδαφος "Γεώργιος Παπαβασιλείου"

Τρέξαμε όλο το famiy : εγώ στα 10χλμ, η γυναίκα μου στα 5 και η θυγατέρα στα 1000 μ.

Θετικά :
- Δωρέαν αγώνας
- Ωραία τοποθεσία - πάρκο Νέας Φολαδέλφειας ( δίπλα στο " ναό " )
- Ωραία ημέρα
- Μεγάλη συμμετοχή παιδιών
- Γρήγορα αποτελέσματα και ωραία στατιστικά από την εταιρεία που βγάζει τα αποτελέσματα
- Παροχές ικανοποιητικές : μπανάνα - χυμός - νερό

Αρνητικά
- Καμία τουαλέτα
- Σημαντική καθυστέρηση στην εκκίνηση όλωv των αγώνων
- H διαδρομή μου " βγήκε " σημαντικά μικρότερη λίγο περισσότερο από 9 χλμ αντι 10 χλμ
Αλλά το πιο σημαντικό και το μόνο που δεν μπορώ να παραβλέψω, υπήρχαν γυαλιά από σπασμένα μπουκάλια στο 3/8 χλμ που ήταν κατηφορικό.

Γενικά θετικό εμπειρία , περάσαμε καλά οικογενειακώς και θα ξαναπάω αλλά τα γυαλιά με χάλασαν κάπως ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MARIOS2020
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/12/2021 :  19:58:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
θα συμληρώσω για τον αγώνα της Νέας Φιλαδέλφειας:
Ωραίος Δωρεάν αγώνας για όλους. Αγώνας σε ανώμαλο έδαφος 5 χιλιόμετρα από την Ομόνοια και μάλιστα δωρεάν.
Απαράδεκτη η συμπεριφορά των Ελληναράδων δρομέων που δηλώνουν και δεν πάνε. Για άλλη μια φορά κούτες με αριθμούς περίσεψαν, ενώ κόσμος που λαχταρούσε να τρέξει έμεινε εκτός.
Πολύ μεγάλες καθυστερήσεις. Οι διοργανωτές πρέπει να καταλάβουν κάποια στιγμή ότι φοράμε κοντομάνικο μέσα στον χειμώνα και δεν μπορούμε να περιμένουμε πότε θα τελειώσουν τα λογίδρια και τα αλληλοσυγχαρξτήρια!!
Και τέλος και σημαντικότερο: Πολύ πριν συμπληρωθεί το όριο των 90 λεπτών για τα 10 χλμ, είχαν αρχίσει οι ομιλίες ακριβώς μπροστά στην αψίδα δυσκολεύοντας τους δρομείς που έκαναν λίγο παραπάνω χρόνο!
Με την ευκαιρία, θέλω να ευχαριστήσω και από εδώ, τους 2 διασώστες που με περιποιήθηκαν μετά την πολύ άσχημη πτώση που είχα!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

denvas
Advanced Forum-Runner

Greece


260 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/12/2021 :  22:20:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
1ος Αγώνας δρόμου σε ανώμαλο έδαφος "Γεώργιος Παπαβασιλείου"

Είχα ξανατρέξει και παλιότερα τον αγώνα ως "Λαϊκό Αγώνα Άλσους Νέας Φιλαδέλφειας" όπου σε κάποιο κομμάτι της διαδρομής η φορά ήταν αντίστροφη.
Θετικά:
Trail αγώνας, χωρίς να κινδυνεύεις όπως στο Veikou Trail.
Μέσα στο πράσινο
Δύσκολη διαδρομή αλλά όχι να σε διαλύει
Δωρεάν
Μπανάνα, χυμός, νερό (νομίζω ότι οτιδήποτε παραπάνω είναι πλεονασμός, οτιδήποτε λιγότερο κάπου χάνεις)
Πάντα με συγκινεί να βλέπω μικρά να τρέχουν, και μάλιστα βολίδα, μέσα σε χειροκροτήματα στο finish. Μεγάλη συμμετοχή και μπράβο τους.
Ομιλίες για το μεγάλο Παπαβασιλείου (θα μπορούσαν φυσικά να συντομεύσουν τα άσχετα με το τιμώμενο πρόσωπο θέματα, αλλά νομίζω ότι αφορούσαν τους δημότες)

Αρνητικά:
Πρακτικά ΚΑΝΕΝΑ μέτρο για covid. Ναι μεν κάνανε κάποιο έλεγχο για πιστοποιητικό στην κεντρική είσοδο, αλλά μπορούσες να μπεις στα 20 μέτρα από άλλες που δεν είχαν κανένα έλεγχο. Το κυριότερο όμως πρόβλημα ήταν η εκκίνηση όπου όλοι ήταν στοιβαγμένοι ως σαρδέλες (μικρά, 5κμ, 10κμ). Καμία απολύτως σχέση με ΟΠΑ Run και το 10άρι του ΣΔΥΑ (αυτοί πήγαν στο άλλο άκρο, αλλά αν θέλεις να εφαρμόζεις τα όποια πρωτόκολλα έτσι κάνεις). Γενικά η συμπεριφορά ήταν σαν είμαστε στο 2019.
Τρομερές καθυστερήσεις (30 λεπτά+)
Πολύ μπλα-μπλα από τον εκφωνητή/οργανωτή της εκδήλωσης. Γενικά υπάρχει μια διάθεση να φύγουν από το απλό και λιτό και να πάνε λίγο σε πιο in και glamorous/lifestyle καταστάσεις, κάτι που δεν νομίζω ότι το έχει ανάγκη ο αγώνας. Το δάσος και μόνο είναι αρκετό για να είναι όμορφος (είναι και ο Ναός βέβαια).

Edited by - denvas on 13/12/2021 22:21:44
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 12 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000