Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Αγορές από γνωστάΕυρωπαϊκά διαδικτυακά καταστήματα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

vasilis
Forum-Runner

Greece
181 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 22/10/2021 :  10:12:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γνωρίζει να μας πει κάποιος συνδρομέας, λόγω τυχόν προσωπικών αγορών που έκανε ο ίδιος από γνωστά Ευρωπαικά site (sportsshoes, runningwarehouse, wiggle, runnerinn, κτλ) τι ισχύει πλέον περι δασμών, ΦΠΑ, τελωνίων κτλ. μετά την 1/7/2021 όταν και όλα τα δέματα ανεξαρτήτως ποσού περνούν από έλεγχο;; Ενδιαφέρον θα είχε να μάθουμε πως συμπεριφέρονται τα ΕΛΤΑ και το τελωνείο στα εντός Ε.Ε site και πως στα εκτός Ε.Ε site.

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/10/2021 :  23:58:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με επιφύλαξη αναφέρω γιατί δεν έχω ψωνίσει πρόσφατα, ότι έχω ακούσει ότι το startfitness έχει τον κίνδυνο τελωνείου, ενώ το sportsshoes όχι. Το runnerinn πάλι -όπως και τα αδερφά site του- νομίζω είναι ισπανικά.

Ρίξε μια ματιά και στο ιταλικό mr. running
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/10/2021 :  16:49:22  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ψώνισα από startfitness 30/9.
1/10, μια μέρα μετά το δέμα ήταν Αθήνα.
23/10, σήμερα που σας γράφω αυτό το μήνυμα, το δέμα είναι ακόμα στο Τελωνείο, χωρίς καμία ενημέρωση.
Δεν είναι απλά ότι θα χρεωθώ, το ήξερα.
Είναι ότι έχω χάσει και 23 μέρες (δεν ξέρω πόσο θα κάνει, υποθέτω πάνω από μήνα συνολικά).

Σκέφτομαι να ζητήσω τα χρήματά μου πίσω, και να επιστραφεί στο κατάστημα ως απαράδεκτο.

Δεν αξίζει πλέον τον κόπο, όχι τόσο για τα χρήματα, αλλά για τις καθυστερήσεις. (και τι θα γίνει αν θες επιστροφή και αντικατάσταση πχ? Πάλι τα ίδια? Άσε τεράστιο μπλέξιμο)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MARIOS2020
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/10/2021 :  22:15:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ πριν από 5-6 χρόνια αγόραζα συνέχεια από το startfitness και το sportshoes και όντως έκανα πολύ καλές αγορές.
Αλλά τα τελευταία χρόνια βρίσκω καλύτερες τιμές στο skroutz καιστο zackret.
Σας συμφέρει σίγουρα να αγοράζετε από εκεί? Το έχετε ψάξει και καταλήξατε στο συμπέρασμα?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giokal
Forum-Runner

61 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/10/2021 :  19:57:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με Sportshoes, Wiggle, Running Warehouse και Runnerinn δεν υπαρχει προβλημα. Τα πρωτα δυο αναλαμβανουν το τελωνειο και το οποιο κοστος συμεπριλαμβανεται στην τελικη τιμη, ενω τα αλλα δυο δεν στελνουν απο Ηνωμενο Βασιλειο για να υπαρχει καποιο προβλημα. Για αυτα που ερχονται απο Αγγλια παντως λογω του εκτελωνισμου ειναι σημαντικα μεγαλυτερος ο χρονος αναμονης. Γυρω στις 20 ημερες εκαναν οι δυο τελευταιες παραγγελιες μου απο Sportshoes.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vasilis
Forum-Runner

Greece
181 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/10/2021 :  09:41:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by giokal

Με Sportshoes, Wiggle, Running Warehouse και Runnerinn δεν υπαρχει προβλημα. Τα πρωτα δυο αναλαμβανουν το τελωνειο και το οποιο κοστος συμεπριλαμβανεται στην τελικη τιμη, ενω τα αλλα δυο δεν στελνουν απο Ηνωμενο Βασιλειο για να υπαρχει καποιο προβλημα. Για αυτα που ερχονται απο Αγγλια παντως λογω του εκτελωνισμου ειναι σημαντικα μεγαλυτερος ο χρονος αναμονης. Γυρω στις 20 ημερες εκαναν οι δυο τελευταιες παραγγελιες μου απο Sportshoes.




Δηλαδή οι δύο τελευταίες παραγγελίες σου από το Αγγλικό Sportsshoes ήταν μετά την 1/7/21 και έφτασαν στα χέρια σου (έστω και καθυστερημένα)χωρίς άλλο κόστος πλην τιμής και μεταφορικών;; Αν επιτρέπεις τι ποσού ήταν η κάθε παραγγελία;;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giokal
Forum-Runner

61 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/10/2021 :  18:36:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by vasilis


Δηλαδή οι δύο τελευταίες παραγγελίες σου από το Αγγλικό Sportsshoes ήταν μετά την 1/7/21 και έφτασαν στα χέρια σου (έστω και καθυστερημένα)χωρίς άλλο κόστος πλην τιμής και μεταφορικών;; Αν επιτρέπεις τι ποσού ήταν η κάθε παραγγελία;;



Η τελευταία παραγγελία μου ήταν στις 13/08 ένα ζευγάρι Hoka το οποίο μου ήρθε 02/09. Τελικό κόστος γύρω στα 110€ με ένα έκπτωτικο κουπόνι που είχα. Η προηγούμενη ήταν πριν τις 01/07 αλλά η διαδικασια και το κόστος ήταν παρόμοια. Παραγγελια 01/06 και παράδοση 17/06. Και στις δύο περιπτώσεις το δέμα από Αγγλία πήγε Ολλανδία και πέρασε εκεί από τελωνείο πριν έρθει σε μένα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sega
Forum-Runner



173 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/07/2022 :  10:04:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γνωρίζει κανείς αν το sauconyshoegreece.com είναι αξιόπιστο κι αν χρεώνει τελωνειακά τέλη;

Καλημέρα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

VTRunner
Advanced Forum-Runner

Greece
254 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/07/2022 :  11:56:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sega

Γνωρίζει κανείς αν το sauconyshoegreece.com είναι αξιόπιστο κι αν χρεώνει τελωνειακά τέλη;

Καλημέρα!



Με μια γρήγορη ματιά θα σου έλεγα να μην ασχοληθείς γιατί δεν έχει καθόλου στοιχεία εταιρίας(έδρα, τηλέφωνο κ.λ.π.) και δεν δέχεται Paypal.
Επίσης σε πολλά μοντέλα οι τιμές είναι πολύ κάτω απο όλα τα άλλα online shops. Τσεκαρέ το και στο scumadvisor πάντως.

Μιχάλης-VTRunner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sega
Forum-Runner



173 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/07/2022 :  12:01:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε ευχαριστώ VTRunner!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giannis1970
Forum-Runner

137 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/07/2022 :  19:06:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
συντρεχτη δες λιγο και απο ιταλια MISTERRUNNING ,αξιοπιστο και εξαιρετικες τιμες
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sega
Forum-Runner



173 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/07/2022 :  09:56:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα κοιτάξω! Ευχαριστώ giannis1970!

Καλημέρα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

andrem
Senior Forum-Runner

482 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/07/2022 :  16:38:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επειδη κατι εψαχνα προσφατα,αυτο ειναι το σωστο,το αλλο φαινεται υποπτο.



https://saucony.veto.gr/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikolastraker
Newbie Forum Runner

Greece
4 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/07/2022 :  03:37:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με το sportsdirect ξέρει κανείς τι παίζει? Ειναι αυθεντικά τα προιόντα τους?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

maiko
Forum-Runner

Greece
75 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/08/2022 :  12:47:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα κι από εμένα αν γνωρίζει καποιος για το 365RIDER.COM έχω παραγγείλει από τις 19 -7-22 ένα ζευγάρι παπούτσια κι ακόμα και σήμερα δεν εχω τη παραμικρή ενημέρωση είναι ισπανικό το κατάστημα σας ευχαριστώ

maiko
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kimonas
Forum-Runner

Greece


193 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/08/2022 :  17:29:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα


Δεν έχω αγοράσει από εκεί αλλά στο scamadvisor δεν το λέει επικίνδυνο

https://www.scamadviser.com/check-website/365rider.com


“Running is the greatest metaphor for life, because you get out of it what you put into it.”
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000