Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Υπερκοιλιακή Ταχυκαρδία-Ablation
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

giannis45
Newbie Forum Runner

2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 28/12/2021 :  20:27:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γειά σας. Είμαι 20 χρονών, και από όταν θυμάμαι τον εαυτό μου, ανά πολύ αραιά διαστήματα (τύπου 2-3 φορές το χρόνο) παθαίνω κάτι επεισόδια νοιώθοντας την καρδιά μου να χτυπάει πολύ περίεργα και γρήγορα. Φέτος κατά τη διάρκεια ενός επεισοδίου πήγα σε έναν καρδιολόγο να μάθω επιτέλους τι είναι... Υπερκοιλιακή ταχυκαρδία μου λέει. Το "σπασαμε" με valsalva. Μου είπε ότι δεν είναι επικίνδυνο αλλά χρειάζεται ablation, και να μην μπώ στον κόπο να ψαχτώ με φάρμακα (τύπου verapamil, diltiazem κλπ). Έχω διαβάσει αρκετά πράγματα για την επέμβαση, όμως οι γιατροί περιγράφουν χονδρικά τη διαδικασία, δεν μιλούν για τις λεπτομέρειες. Έχει κάνει κανείς πρόσφατα τέτοια επέμβαση και θυμάται τη διαδικασία; Τι εξετάσεις χρειάζονται πριν; Νοσηλεύεσαι η φεύγεις την ίδια μέρα; Τοποθετούν ουροκαθετήρα; Μετά την επέμβαση πρέπει να γίνει κάποια παρακολούθηση; Αν θυμάται κανείς ας μου πεί αναλυτικά την εμπειρία του...

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2021 :  10:22:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ελπίζω και εύχομαι να είναι κάτι περαστικο. Θεωρώ σίγουρα ένας γιατρός θα σε ενημερώσει πολύ καλύτερα από οποιονδήποτε μιας και κάθε περίπτωση μπορεί να έχει δικά της χαρακτηριστικά. Απλά πάρε Σίγουρα 2 γνώμες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giannis45
Newbie Forum Runner

2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/12/2021 :  13:28:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ. Προφανώς καλύτερα απ όλους τα ξέρουν οι γιατροί αλλά θα ήθελα να ακούσω και εμπειρίες ασθενών, για αυτό και ρώτησα εδώ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000