Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Tama run Επιστροφή χρημάτων
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

Kimonas
Forum-Runner

Greece


193 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 31/03/2022 :  07:49:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα

Είχα κάνει εγγραφή στο Tama run αλλά άλλαξε η ημερομηνία του και επειδή δεν μπορώ να παρευρεθώ ζήτησα επιστροφή χρημάτων αλλά μετά από 4-5 email και 1-2 τηλέφωνα ακόμα δεν έχω πάρει πίσω τα χρήματα μου.
Υπάρχει κανείς που να τα έχει πάρει ;

Th.Mantas
Newbie Forum Runner

Greece
6 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2022 :  10:56:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους κ όλες
Δυστυχώς και εγώ, εδώ και πάρα πολύ καιρό προσπαθώ να λάβω την επιστροφή χρημάτων από τον συγκεκριμένο αγώνα, αλλά μάταια. Έχω μιλήσει τόσο με μειλ όσο και τηλεφωνικά με διάφορους υπεύθυνους από εκεί, έχω λάβει διαβεβαιώσεις επί διαβεβαιώσεων, έχω ακούσει άπειρες δικαιολογίες, αλλά επιστροφή δεν έχω λάβει ακόμα και πάμε για Μάιο.
Πραγματικά πολύ κρίμα, αλλά πλέον επιφυλάσσομαι για κάθε νόμιμο μου δικαίωμα.
Ξέρω επίσης σίγουρα άλλο ένα άτομο που δεν έχει καταφέρει να λάβει πίσω τα χρήματά του.
Αν κάποιος/α ξέρει κάτι ακόμα και θέλει, ας μας πει.
Θα ενημερώσω και εγώ αν υπάρχει άλλη εξέλιξη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kimonas
Forum-Runner

Greece


193 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2022 :  22:31:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα
Είμαι στην ίδια θέση και εγώ, μετά από πολλά τηλεφωνήματα και email τίποτα.....
Τους το υπενθυμίζω στη σελίδα τους στο Facebook αλλά κανένα αποτέλεσμα και κάποια σχόλια τα σβήνουν.
Πραγματικά τέτοια συμπεριφορά πρώτη φορά αντιμετωπίζω.Θα ήθελα να ξέρω ποιοι το διοργανώνουνε τον αγώνα ...
Και ζητάνε και νέες εγγραφές....μία λύση είναι να τους ζητάμε τα χρήματά μας σε κάθε ανάρτησή τους στο facebook που ζητάνε νέες εγγραφές..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Th.Mantas
Newbie Forum Runner

Greece
6 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/04/2022 :  12:41:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα και πάλι!
Έχουμε μαζευτεί κάποια άτομα και θα σταλεί επιστολή από δικηγόρο προς τους διοργανωτές σαν περαιτέρω ενέργεια για την επιστροφή των χρημάτων μας.
Όποια/ος επιθυμεί να συμπεριληφθεί το όνομά του στην επιστολή είτε ας δηλώσει εδώ ενδιαφέρον ή ας επικοινωνήσει μαζί μου με προσωπικό μήνυμα (αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα μέσω του φόρουμ, συγγνώμη είμαι νέος στο φόρουμ και δεν γνωρίζω).
Ευχαριστώ πολύ για την προσοχή σας!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MARIOS2020
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/04/2022 :  16:14:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα,

Διαβάζω τα σχόλια σας και αγανακτώ. Είμαι ερασιτέχνης δρομέας αγώνων λαϊκού μαζικού αθλητισμού σχεδόν 15 χρόνια, και τέτοια αλητεία δεν νομίζω να έχω ξανασυναντήσει από Διοργανωτές Αγώνων.
Αν έχετε πληρώσει με κάρτα, να αμφισβητήσετε την συναλλαγή στην τράπεζα σας και θα σας επιστρέψει εκείνη τα χρήματα.
Με τραπαεζικό έμβασμα δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια δυνατότητα, δεν νομίζω όμως.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/04/2022 :  17:29:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νομίζω οτι ο Διοργανωτής του αγώνα ειναι ο Α.Σ Κηφισιάς. Δεν πρέπει να έχει δώσει την διοργάνωση σε ειδικευμένη εταιρεία.
http://tama-run.com/contact/

________
Στέφανος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

harris_vak
Forum-Runner

Greece
73 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2022 :  06:29:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι περισσότεροι αγώνες γίνονται για την κονόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kimonas
Forum-Runner

Greece


193 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2022 :  07:23:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα

Σου έστειλα μήνυμα

quote:
Originally posted by Th.Mantas

Καλησπέρα και πάλι!
Έχουμε μαζευτεί κάποια άτομα και θα σταλεί επιστολή από δικηγόρο προς τους διοργανωτές σαν περαιτέρω ενέργεια για την επιστροφή των χρημάτων μας.
Όποια/ος επιθυμεί να συμπεριληφθεί το όνομά του στην επιστολή είτε ας δηλώσει εδώ ενδιαφέρον ή ας επικοινωνήσει μαζί μου με προσωπικό μήνυμα (αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα μέσω του φόρουμ, συγγνώμη είμαι νέος στο φόρουμ και δεν γνωρίζω).
Ευχαριστώ πολύ για την προσοχή σας!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kimonas
Forum-Runner

Greece


193 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2022 :  07:40:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα

Ο σύλλογος που το διοργανώνει είναι ο ΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑ 2010 και email που βρήκα από τις πολλές επικοινωνίες είναι το :
kifissiatime@yahoo.gr.
Μπορούμε να διαμαρτυρηθούμε στο facebook ( https://www.facebook.com/tama.run.pros.timin.tou.agiou.andrea ) στη σελίδα του αγώνα που ζητάνε νέες εγγραφές και όταν άφησα κριτική στην σελίδα την σβήσανε.
Τον πρώτο καιρό μου λέγανε ότι θα μιλήσουνε με το λογιστήριο, μετά με πήρε κάπιος τηλέφωνο με ύφος και μου είπε αν είχα στείλει το iban , μετά ότι άλλαξε κάτι στις τραπεζικές συναλλαγές και για αυτό καθυστερούνε .....
Απίστευτη ταλαιπωρία για μία Κυριακή που έλεγα να πάρω την οικογένεια να πάμε να τρέξουμε όλοι μαζί ....
Αλλά θα έπρεπε να με υποψιάσει, ότι δεν υπήρχαν φωτό από παλιότερες εκδηλώσεις παρόλα που έλεγαν ότι έχει ξαναγίνει, ούτε αποτελέσματα ....
Πάθημα....μάθημα αλλά άνοιξα το post για να ενημερώσω τους συντρέχτες για να προσέχουν

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Th.Mantas
Newbie Forum Runner

Greece
6 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2022 :  09:35:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MARIOS2020

Καλησπέρα,

Διαβάζω τα σχόλια σας και αγανακτώ. Είμαι ερασιτέχνης δρομέας αγώνων λαϊκού μαζικού αθλητισμού σχεδόν 15 χρόνια, και τέτοια αλητεία δεν νομίζω να έχω ξανασυναντήσει από Διοργανωτές Αγώνων.
Αν έχετε πληρώσει με κάρτα, να αμφισβητήσετε την συναλλαγή στην τράπεζα σας και θα σας επιστρέψει εκείνη τα χρήματα.
Με τραπαεζικό έμβασμα δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια δυνατότητα, δεν νομίζω όμως.


Καλημέρα,
δεν είναι τόσο για το ποσό (αν και αν βάλουμε όλα τα 12ευρα μαζί...) όσο για την απαράδεκτη αντιμετώπιση από πλευράς διοργανωτών
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Th.Mantas
Newbie Forum Runner

Greece
6 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/04/2022 :  09:38:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Kimonas

Καλημέρα

Ο σύλλογος που το διοργανώνει είναι ο ΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑ 2010 και email που βρήκα από τις πολλές επικοινωνίες είναι το :
kifissiatime@yahoo.gr.
Μπορούμε να διαμαρτυρηθούμε στο facebook ( https://www.facebook.com/tama.run.pros.timin.tou.agiou.andrea ) στη σελίδα του αγώνα που ζητάνε νέες εγγραφές και όταν άφησα κριτική στην σελίδα την σβήσανε.
Τον πρώτο καιρό μου λέγανε ότι θα μιλήσουνε με το λογιστήριο, μετά με πήρε κάπιος τηλέφωνο με ύφος και μου είπε αν είχα στείλει το iban , μετά ότι άλλαξε κάτι στις τραπεζικές συναλλαγές και για αυτό καθυστερούνε .....
Απίστευτη ταλαιπωρία για μία Κυριακή που έλεγα να πάρω την οικογένεια να πάμε να τρέξουμε όλοι μαζί ....
Αλλά θα έπρεπε να με υποψιάσει, ότι δεν υπήρχαν φωτό από παλιότερες εκδηλώσεις παρόλα που έλεγαν ότι έχει ξαναγίνει, ούτε αποτελέσματα ....
Πάθημα....μάθημα αλλά άνοιξα το post για να ενημερώσω τους συντρέχτες για να προσέχουν




Τις ίδιες ακριβώς δικαιολογίες περί ibank μού είπαν και μένα συν ότι είχαν αρρωστήσει στο λογιστήριο με covid και θα τακτοποιούνταν το θέμα. Στο τελευταίο μειλ που τους έστειλα την Μ.Εβδομάδα δεν πήρα απάντηση. Ίσως και μια καταγγελία στον Συνήγορο του Καταναλωτή να είχε επίσης νόημα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kimonas
Forum-Runner

Greece


193 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/05/2022 :  07:09:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο αγώνας έγινε και εμείς ακόμα τίποτα
Αν κάποιος έχει νεότερα ας ενημερώσει
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Stefan84gr
Newbie Forum Runner

Greece
6 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/05/2022 :  15:30:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εκτός από τα λεφτά που δεν έχει επιστρέψει γενικά η διοργάνωση ήταν ότι χειρότερο. Έλεγαν ότι μετάλλιο θα πάρουν όλοι και τελικά δε πήρε κάνεις ούτε οι πρώτοι. (κάποιοι ελάχιστοι δε ξέρω πως πήραν) Η γραμματεία έλεγαν θα ανοίξει στις 3 και άργησε καμιά ώρα. Σταθμό για νερό δεν είχε πουθενά, μόνο στον τερματισμό! Και δεν υπήρχε σήμανση! Ο καθένας πήγαινε όπου ήθελε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MARIOS2020
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/05/2022 :  16:07:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δυστυχώς οι άνθρωποι είναι απατεώνες του κοινού ποινικού δικαίου και αεριτζήδες αλεξιπτωτιστές στον χώρο.
Εγώ τους έβριζα στο προφίλ τους στο fb και το μόνο που ήταν να κάνουν ήταν να σβήνουν τα σχόλια.
Για την επιστροφή χρημάτων, δυστυχώς η λύση του δικηγόρου είναι μονόδρομος. Για το πόσο συμφέρει είναι α΄λλο θέμα.
Ας γίνει αυτό μάθημα να πηγαίνουμε σε αγώνες μόνο καταξιωμένων και γνωστών διορανωτών. Υπάρχουν αρκετοί και γνωστοί.
Πάντως σε αυτό τον αγώνα δεν έπρεπε να δηλώσει κανείς από την αρχή. Το αντίτιμο ήταν υπερβολικά υψηλό για αγώνα σε πάρκο. Η διαφορά αγώνα σε πάρκο με αγώνα σε δρόμο, είναι ότι στον δρόμο χρειάζεται αστυνομία οπωσδήποτε η οποία έρχεται με πληρωμή παραβόλων.
Αν διαβάζει και κάποιος υπεύθυνος της σελίδας, ας μην ξαναδημοσιεύσει ποτέ για αγώνες αυτών των απατεώνων.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kimonas
Forum-Runner

Greece


193 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/05/2022 :  19:13:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να κινηθούμε εναντίον του ΑΣ Κηφισιά που λέει ότι το διοργανώνει
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Th.Mantas
Newbie Forum Runner

Greece
6 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/05/2022 :  21:02:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα,
Ο δικηγόρος που μπορεί αρχικά να γράψει μια επιστολή προς ΑΣ Κηφισιά και ΣΕΓΑΣ είναι στενός φίλος και δρομέας, οπότε δεν μπαίνει θέμα χρημάτων.
Καθώς στα μνμτα μέσω του φόρουμ νομίζω υπάρχει ένα θέμα, αν κάποιος επιθυμεί να προστεθεί το όνομά του στην επιστολή, σαν επιπλέον μέτρο πίεσης, μπορεί να μου στείλει ένα μειλ στο thanosmantas@hotmail.com και έτσι μπορούμε να είμαστε σε μια επικοινωνία για τα περαιτέρω.
Ευχαριστώ πολύ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000