Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Ρίψη Σφαίρας πρόβλημα.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Eleftheriaaa
Newbie Forum Runner

Greece


8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 30/04/2022 :  18:47:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαίρεται. Ονομάζομαι ελευθερία και σε λίγες μέρες δίνω αθληματα για την αστυνομία ... Συγκεκριμένα έχω άλλες 2 προπονήσεις μποστα μου. Είμαι καλή σε όλα εκτός από τη σφαίρα ...πάω 9 μήνες προπόνηση έχω τρελαθεί στα γυμναστήρια και στις ρίψεις...και ακόμη δεν μπορώ να τη ρίξω. Έχω φτάσει μέχρι 4.60 με το κάθε χέρι( το όριο είναι 4.5) αλλά μόνο αν βγω έξω από τον κύκλο οπότε και άκυρες οι βολές μου...σήμερα δε, τπτ δεν μπορουσα.. ίσως να φταίει η κουραση από τόσες μέρες σερί ...τι να κάνω.....έχω απογοητευτεί...τόσο ανίκανη είμαι!;; Οκ είναι η κούραση... Αλλά και πάλι γιατί δεν μπορώ ενώ κάνω τοσους μήνες έχω βγάλει σχεδόν φλέβες στα χέρια... Κτλ ...είμαι 1.80 και βλέπω άλλες 1.50 που λέει ο λόγος και φουλ αδύνατες να τα καταφέρουν
.. έχω άλλες 2 προπονήσεις μπροστά πριν την εξέταση... Τι φταίει και τι να κάνω; ξέρω πως το φόρουμ είναι για το τρέξιμο αλλά επειδή ασχολείστε με τον αθλητισμό υποθέτω ....κάπως θα μπορέσετε να με βοηθήσετε! Ελπίζω...

Δξσκχ

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2022 :  20:52:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχω πολλλα χρονια να ρίξω σφαίρα. Ίσος κάποιος που είναι γυμναστής να μπορεί να σε βοηθήσει.
Προπονήσεις κάνεις μόνη σου ή έχεις γυμναστή?

Αν έχεις κάνει ενδυνάμωση στα χέρια θα σου πρότεινα να δεις (η να βάλεις κάποιον γνωστό σου να δει) με τι γωνία ρίχνεις την σφαίρα. Μήπως την ρίχνεις με πολύ μικρή η πολύ μεγάλη και για αυτό δεν πάει μακριά.


________
Στέφανος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Eleftheriaaa
Newbie Forum Runner

Greece


8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/04/2022 :  21:51:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ποια είναι η σωστή γωνία;

Δξσκχ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

onera
Forum-Runner

64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2022 :  17:17:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δε ξέρω κατά πόσο μπορώ να σε βοηθήσω μέσα από ένα πληκτρολόγιο, τα μέτρα αυτά δεν είναι πολλά για κάποιον που έχει ενδυναμώσει το σώμα του. Σου έχει δείξει κανείς τον τρόπο με τον οποίο θα ήταν καλύτερος να πετάξεις την σφαίρα; ή μπορείς να περιγράψεις πως την πετάς ; δίνει ώθηση με ένα βηματάκι προς το μπροστινό τμήμα της βαλβίδας;; επίσης για να μην αγχώνεσαι θέλω να σου πω πως τα όρια είναι στα χαρτιά , πίστεψε με επειδή είμαι του χώρου και έχω παραστεί στα αγωνίσματα, ότι αν πλησιάσεις στο όριο θα σε περάσουν, μη φοβάσαι ακόμα και αν είναι κάτω των 4,5 μέτρων για το κάθε χέρι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

onera
Forum-Runner

64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2022 :  17:34:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
επίσης η σωστή γωνία είναι κάτι που δε θα μάθεις μέσα σε δυο μέρες , πρόσεξε λίγο όταν φεύγει η σφαίρα από το χέρι σου, να είναι η στιγμή που το στέρνο και το πρόσωπο σου έχουν φτάσει στην ευθεία μπροστά. Δλδ να μη πετάς τη σφαίρα όταν είσαι πλάγια της νοητής ευθείας γραμμής από το μπροστά πόδι με το σημείο που θα πετάξεις τη σφαίρα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Eleftheriaaa
Newbie Forum Runner

Greece


8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2022 :  18:06:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν ρίχνω πάνω από το όριο 10 εκατοστά σίγουρα αλλά βγω έξω υπάρχει περίπτωση να με κόψουν;; Με βηματισμό ρίχνω , βάρος στο πίσω πόδι αλλά επειδή βάζω φουλ έκρηξη , με παίρνει μαζί της.

Δξσκχ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

onera
Forum-Runner

64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/05/2022 :  21:09:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν θα έχεις θέμα αν βγεις λίγο έξω ..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000