Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Επικαιρότητα
 Η Κιβωτός του Τρόμου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

MARIOS2020
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 18/11/2022 :  16:07:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κάποιοι αγνοί διοργανωτές, αντί να βάζουν αντίτιμο στους πολύ ωραίους αγώνες τους, ζητούσαν να προσφέρουμε εθελοντικά στην κιβωτό του τρόμου..Ούτε αυτό δεν σεβάστηκαν ο "πάτερ" και η παρέα του...

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2022 :  08:14:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το τι πραγματικα γινοτανε εκει ελπιζω να γινει γνωστο. Μπορει να μην ισχυουν αυτα που λενε μπορει να ειναι ακομα χειροτερα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikkapen
Advanced Forum-Runner



215 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2022 :  13:36:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι αρχαίοι έλεγαν :《μηδενί δίκην δικάσεις πριν αμφίν μύθον ακούσεις》,δηλαδή να μη σχηματίσουμε γνώμη πριν ακούσουμε και τις 2 πλευρές. Ας ακούσουμε τι θα πει και ο ιερέας.Εκτός από αυτό, πρέπει να είμαστε πολύ επιφυλακτικοί με την τηλεόραση, καθώς συνέχεια προβάλλει παρακμιακά ριάλιτι ή μεσημεριανάδικα ή ελεγχόμενες και φιλτραρισμένες ειδήσεις . Καμία εμπιστοσύνη δεν πρέπει να δείχνουμε στην τηλεόραση.

Τρεχω αρα υπαρχω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MARIOS2020
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2022 :  14:31:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσωπικά έχω να δω τηλεόραση από τα lock down και αυτό για να δω κάποιες καλές ταινίες που έχασα στο σινεμά. Η συσκευή μου είναι 7 χρονών και ζήτημα να έχει 50 ώρες λειρουργίας.
Συνήθως όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά...και η αντίδραση του πάτερ ήταν πολύ κουμπωμένη και χλιαρή..και είναι πολλές οι καταγγελίες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2022 :  16:27:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οτι κατι θα εχει γινει πιστευω πως μαλλον, σιγουρα δεν μπορω να πιστεψω τοσο την εκταση οσο και τη γνωση απο τον πατερ Αντωνιο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikkapen
Advanced Forum-Runner



215 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2022 :  16:32:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
1.Δε λέει τίποτα η παροιμία που αναφέρεις. Μπορεί να ανατραπούν τα πάντα στη συνέχεια.
2.
Μια χαρά είναι η αντίδρασή του.Εξέφρασε την απορία και τη λύπη του.Τί έπρεπε να κάνει δηλαδή;
3.Ποιόν αφορούν και τί καταγγελίες είναι; Κάποιες που είδα είναι συγκλονιστικές,πως έριξαν χαστούκι σε παιδί ή του έβαλαν πιπέρι στο στόμα γιατί έβριζε...
Επειδή ζούμε σε πολιτισμένο και ευνομούμενο κράτος, πρέπει να σεβαστούμε το τεκμήριο αθωότητας του π.Αντωνίου και να μην τον λιντσάρουμε διαδικτυακά βασιζόμενοι σε φήμες.

r]Προσωπικά έχω να δω τηλεόραση από τα lock down και αυτό για να δω κάποιες καλές ταινίες που έχασα στο σινεμά. Η συσκευή μου είναι 7 χρονών και ζήτημα να έχει 50 ώρες λειρουργίας.
Συνήθως όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά...και η αντίδραση του πάτερ ήταν πολύ κουμπωμένη και χλιαρή..και είναι πολλές οι καταγγελίες.
[/quote]

Τρεχω αρα υπαρχω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MARIOS2020
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2022 :  18:12:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nikkapen

1.Δε λέει τίποτα η παροιμία που αναφέρεις. Μπορεί να ανατραπούν τα πάντα στη συνέχεια.
2.
Μια χαρά είναι η αντίδρασή του.Εξέφρασε την απορία και τη λύπη του.Τί έπρεπε να κάνει δηλαδή;
3.Ποιόν αφορούν και τί καταγγελίες είναι; Κάποιες που είδα είναι συγκλονιστικές,πως έριξαν χαστούκι σε παιδί ή του έβαλαν πιπέρι στο στόμα γιατί έβριζε...
Επειδή ζούμε σε πολιτισμένο και ευνομούμενο κράτος, πρέπει να σεβαστούμε το τεκμήριο αθωότητας του π.Αντωνίου και να μην τον λιντσάρουμε διαδικτυακά βασιζόμενοι σε φήμες.

r]Προσωπικά έχω να δω τηλεόραση από τα lock down και αυτό για να δω κάποιες καλές ταινίες που έχασα στο σινεμά. Η συσκευή μου είναι 7 χρονών και ζήτημα να έχει 50 ώρες λειρουργίας.
Συνήθως όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά...και η αντίδραση του πάτερ ήταν πολύ κουμπωμένη και χλιαρή..και είναι πολλές οι καταγγελίες.



Τρεχω αρα υπαρχω.
[/quote]

Μακάρι να ανατραπούν τα πάντα, γιατί ο κόσμος μας χρειάζεται αγνούς εθελοντές..Δυστυχώς όμως η εισαγγελία θεωρεί πολύ σοβαρή την καταγγελία του νεαρού που το ξεκίνησε αφού περιέγραψε πολλές λεπτομέρειες για τους χώρους που τον πήγαιναν, οι οποίες είναι αληθινές. Επίσης ο Ιερώνυμος που είναι χαμηλών τόνων άνθρωπος, έκανε οξεία δήλωση και απάλλαξε τον πατέρα από τα καθήκοντα του σαν παπά.
Μακάρι να αποδειχθούν αναληθείς οι καταγγελίες, αλλά δεν το πιστεύω.
Το αρχικό ποστ δεν είχε σκοπό να δικάσει τον πάτερ, αλλά να δείξει πόσο προδομένοι θα αισθάνονται οι φίλοι που αντί να μαζεύουν λεφτά από τους αγώνες τους τα πρόσφεραν στην κιβωτό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikkapen
Advanced Forum-Runner



215 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2022 :  18:49:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λυπάμαι που στο λέω, αλλά δε σημαίνει τίποτα μια μαρτυρία, έστω και με λεπτομέρειες. Δηλαδή αν αύριο σε καταγγείλω εγώ για τα πιο αισχρά πράγματα, τί σημαίνει;Ότι έχω δίκιο; Πρέπει να γίνουν ανακρίσεις, μετά δικαστήριο, μετά να εκδικαστούν τυχόν ένδικα μέσα.Συμφωνώ μαζί σου για το θέμα των εγγράφων, ήταν λάθος.


]
quote:
Originally posted by nikkapen

1.Δε λέει τίποτα η παροιμία που αναφέρεις. Μπορεί να ανατραπούν τα πάντα στη συνέχεια.
2.
Μια χαρά είναι η αντίδρασή του.Εξέφρασε την απορία και τη λύπη του.Τί έπρεπε να κάνει δηλαδή;
3.Ποιόν αφορούν και τί καταγγελίες είναι; Κάποιες που είδα είναι συγκλονιστικές,πως έριξαν χαστούκι σε παιδί ή του έβαλαν πιπέρι στο στόμα γιατί έβριζε...
Επειδή ζούμε σε πολιτισμένο και ευνομούμενο κράτος, πρέπει να σεβαστούμε το τεκμήριο αθωότητας του π.Αντωνίου και να μην τον λιντσάρουμε διαδικτυακά βασιζόμενοι σε φήμες.

r]Προσωπικά έχω να δω τηλεόραση από τα lock down και αυτό για να δω κάποιες καλές ταινίες που έχασα στο σινεμά. Η συσκευή μου είναι 7 χρονών και ζήτημα να έχει 50 ώρες λειρουργίας.
Συνήθως όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά...και η αντίδραση του πάτερ ήταν πολύ κουμπωμένη και χλιαρή..και είναι πολλές οι καταγγελίες.



Τρεχω αρα υπαρχω.
[/quote]

Μακάρι να ανατραπούν τα πάντα, γιατί ο κόσμος μας χρειάζεται αγνούς εθελοντές..Δυστυχώς όμως η εισαγγελία θεωρεί πολύ σοβαρή την καταγγελία του νεαρού που το ξεκίνησε αφού περιέγραψε πολλές λεπτομέρειες για τους χώρους που τον πήγαιναν, οι οποίες είναι αληθινές. Επίσης ο Ιερώνυμος που είναι χαμηλών τόνων άνθρωπος, έκανε οξεία δήλωση και απάλλαξε τον πατέρα από τα καθήκοντα του σαν παπά.
Μακάρι να αποδειχθούν αναληθείς οι καταγγελίες, αλλά δεν το πιστεύω.
Το αρχικό ποστ δεν είχε σκοπό να δικάσει τον πάτερ, αλλά να δείξει πόσο προδομένοι θα αισθάνονται οι φίλοι που αντί να μαζεύουν λεφτά από τους αγώνες τους τα πρόσφεραν στην κιβωτό.
[/quote]

Τρεχω αρα υπαρχω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

asxetos
Forum-Runner

Greece
145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2022 :  00:05:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
να καταθεσω ως ασχετος: μια φορα και ενα καιρο, ως αθλητης βρεθηκα στο χωρο της κιβωτου να δωσουμε μια επιταγη που ειχαμε συγκεντρωση απο διαφορες ενεργειες. Ειχανε ενημερωθει οι υπευθηνοι παρα πολυ καιρο πριν και μαλιστα υποσχεθηκαν να κανουν μια εκδηλωση.
1)Δεν ειδα ποτε τον πατηρ Αντωνιο (ηταν "απασχολημενος")
2)ειδα παρα πολυ κοσμο να φερνει οτι μπορει για να βοηθησει (ρουχα, φαι, χρηματα κτλ)
3)Ενω περιμενα να δω τα παιδια και να χαιρετησω (οπως αλλωστε εχει γινει και σε αλλες δομες sos/χαμογελο κτλ)παλι μου αναφεραν οτι ειχαν "δραστηριοτητες"
4)Αργοτερα ειδα καποια παιδια διπλα στο jumbo και οταν εμαθα οτι ειναι απο τη κιβωτο μου ανεφεραν οτι θα πανε μετα...(ενα μου ειπε οτι δε του αρεσε εκει)και συνεχιζαν τις βολτες εντος
Μου ειχε κανει τρελη εντυπωση τοτε παρολα αυτα συνεχισα απο μονος μου τουλαχιστον 1 φορα το χρονο να βοηθω οχι για τη ΜΚΟ αλλα για τα παιδια και τις οικογενειες (μονογονοικες) που εμεναν εκει
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2022 :  11:19:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όλιβερ Τουΐστ: Κατοικώντας στα σύννεφα από το 1838.
Εναλλακτικά:
http://finosfilm.com/movies/view/98 και
https://www.imdb.com/title/tt0120053/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2022 :  23:32:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βρωμάει η υπόθεση από "πάνω",δεν το πειρατε χαμπάρι;

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Ανθρωπος που γελά δεν είναι απαραίτητα ευτυχισμένος,δυνατός είναι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2022 :  10:20:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είτε τον συμπαθείτε, είτε όχι, ο Πέτρος Τατσόπουλος είπε τη σοφή κουβέντα:

Όσο και αν βελτιωθεί το παθογόνο μοτίβο, ιδανικό ίδρυμα θα παραμένει πάντα το ίδρυμα που βάζει λουκέτο» καταλήγει ο συγγραφέας.

https://www.lifo.gr/now/greece/petros-tatsopoylos-perasa-ta-prota-hronia-tis-zois-moy-sto-pikpa-oi-adelfes-moy-eniosan

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000