Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Ευρύτερος Αθλητισμός
 Υπόλοιπα Αθλήματα
 bye bye!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 5

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2009 :  14:28:06  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Dimosthenis

quote:
Originally posted by MANOLIS

Δημοσθενη,η καλυτερη περιπτωση-για μενα φυσικα-ειναι να κερδισω το βαζελο στο 94 με πεναλτυ εξω απ την περιοχη,τοτε γελαω,τοτε θα γελαω,γουσταρω γκρινια κατσαρηηηηηη



Πάντως με τέτοιο πέναλτυ είχες ισοφαρίσει την Παναχαϊκή στην Πάτρα στις αρχές της δεκαετίας του 80. (ήμουνα στο γήπεδο). Ο Γαλάκος έκανε το πέσιμο. Τώρα εμείς "διδάσκουμε" ποδόσφαιρο στις καυτές έδρες της Γ Εθνικής.



Γαλάκος; Τι είπες τώρα ρε παίχτη.... Πω πω!
Γκολ με ανάποδο ψαλίδι στη Γιούβε, καλά τα λέω; Αλλά πρέπει να φορούσε πράσινα τότες...

___________________
against the wind...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2009 :  19:11:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Oταν ο Γαλάκος κι ο συχωρεμένος ο Κυράστας πήγαν στον Παναθηναϊκό πρώτη αγωνιστική παίξαν ντέρμπυ με τον Ολυμπιακό στην Πάτρα (λογω τιμωρίας). Θυμάμαι είχαμε σκαρφαλώσει σε κάτι μάντρες για να δούμε παιγνίδι. Φοβερή ένταση, βρισίδι στους "προδότες" αλλά επεισόδια μηδέν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dromikos
Forum-Runner

119 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2009 :  23:47:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Κρίμα ρε πρόερδε, παρασύρεσαι από τους κομπλεξικούς αντιολυμπιακούς κλαψοbeep, από αυτούς τους τσιφτετέλληνες που περνάνε κόκκινο και κλαίγονται στον μπάτσο να μην τους γράψει διότι "κοίταξα, δεν πέρναγε κανένας, μεροκαματιάρης είμαι", απο αυτούς που οι νόμοι θέλουν να εφαρμόζονται μόνο για τους άλλους...
http://www.in.gr/sports/article.asp?lngEntityID=1068689&lngDtrID=1105
Ας μου εξηγήσει κάποιος πώς η εφαρμογή των κανόνων δημιουργεί αδικία...

Ε, το επιχείρημα προέκυψε τώρα!



Πριν λίγο καιρό μας εξέπληξε ο Βουλγαράκης με τη θεωρία του περί 'νομίμου' και 'ηθικού'. Το ηθικό λοιπόν στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι αυτό που τελικά έπραξε ο Ολυμπιακός. Το νόμιμο θα ήταν να έκανε ένσταση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2009 :  00:42:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελικά, σύμφωνα με την ανακοίνωση του Ολυμπιακού, ο Πανσερραϊκός έκανε (όπως και ο Πασχάλης) ένα ΣΤΙΓΜΙΑΙΟ λάθος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2009 :  07:24:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
οχι οτι ειμαι παναθηναϊκος αλλα θα με χαλουσε αν για 3 λεπτα λαθους επαιρνε το ματς στα χαρτια ο ολυμπιακος.και μην πεσετε να με φατε το ιδιο θα το ελεγα για τον οποιοδηποτε

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2009 :  08:55:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dromikos

quote:
Originally posted by Rigelian

Κρίμα ρε πρόερδε, παρασύρεσαι από τους κομπλεξικούς αντιολυμπιακούς κλαψοbeep, από αυτούς τους τσιφτετέλληνες που περνάνε κόκκινο και κλαίγονται στον μπάτσο να μην τους γράψει διότι "κοίταξα, δεν πέρναγε κανένας, μεροκαματιάρης είμαι", απο αυτούς που οι νόμοι θέλουν να εφαρμόζονται μόνο για τους άλλους...
http://www.in.gr/sports/article.asp?lngEntityID=1068689&lngDtrID=1105
Ας μου εξηγήσει κάποιος πώς η εφαρμογή των κανόνων δημιουργεί αδικία...

Ε, το επιχείρημα προέκυψε τώρα!



Πριν λίγο καιρό μας εξέπληξε ο Βουλγαράκης με τη θεωρία του περί 'νομίμου' και 'ηθικού'. Το ηθικό λοιπόν στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι αυτό που τελικά έπραξε ο Ολυμπιακός. Το νόμιμο θα ήταν να έκανε ένσταση.



Όχι, δεν λέω αυτό.
Ηθικό θα ήταν να κάνει ένσταση ο Ολυμπιακός και όφειλε να κάνει ένσταση ο Ολυμπιακός. Διότι αν από στιγμιάιο λάθος περάσω κόκκινο και τραυματίσω βαριά αναβάτη και επιβάτη σε μηχανή που δεν φορούσαν κράνος, θα κλαίγομαι και να ζητάω να μην κινηθούν εναντίον μου με επειδή δεν φορούσαν κράνος;;;;; Τι είναι αυτά τώρα; Πόσες φορές θα το πω, πόσες φορές θα πρέπει να επιχειρηματολογούμε στο προφανές; Ο Πανσερραϊκός παρενέβη τους κανόνες, σαφέστατα και ξεκάθαρα. Αν είχε πραγματικά ηθικό ανάστημα ο Πανσερραΐκός μόνος του θα ζητούσε τον αποκλεισμό του. Η έννοια του Fair Play (στ' αγγλικά: Ευ αγωνίζεσθαι) μάλλον είναι άγνωστη σε μερικούς...

Εμένα με χαλάει που δεν ζητάει ο δίκιο του (διότι έχει καντάρια δίκιο) ο Ολυμπιακός. Και θα έπρεπε να το ζητάει κάθε ομάδα σε τέτοιες περιπτώσεις. Τα λάθη πληρώνονται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

elton
The Shrink

Greece


1407 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2009 :  09:35:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν αντιλεγω.Με το γραμμα του νομου ετσι ειναι.Και ετσι επρεπε να γινει.Επιτρεψτε μου μια αλλου τυπου παρεμβαση ομως.Σε μια αλλη βαση,που απτεται και της ειδικοτητας μου,νομιζω πως η αντιδραση του Ολυμπιακου φανερωνει τεραστιες ΕΝΟΧΕΣ.Το να μην τολμας να διεκδικησεις το αυτονοητο δικιο σου,επειδη θα πεσουν να σε φανε και να σε κραξουν κατι λεει για το παρελθον σου...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2009 :  09:44:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σωστός ο Σπύρος.

Απλά, αυτές οι "ενοχές" έχουν δημιουργηθεί από τη μίζερη ισωπεδωτική κομπλεξική ανασφαλή νοοτροπία ενός λαού που αντί να κοιτάζει ποιος είναι ο καλύτερος να γίνει σαν κι αυτόν, προτιμά την ισοπέδωση, την "ισότητα προς τα κάτω"...

"Τις καρυδιές με τα καρύδια, αυτές πετροβολάνε"
Πολύ παλιά λαϊκή σοφία...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

elton
The Shrink

Greece


1407 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2009 :  09:51:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εννοεις τον λαο που ζει στη χωρα του Κοκκαλισταν???
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2009 :  10:01:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2009 :  11:59:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πρέπει να αλλάξει ο νόμος και να μπορεί η ΕΠΟ σαν διοργανώτρια να επεμβαίνει αυτεπάγγελτα οποτεδήποτε παραβιάζονται οι κανονισμοί χωρίς να "καταγγέλουν" οι ομάδες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2009 :  12:17:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προφανώς. Η αυτεπάγγελτη παρέμβαση σε κάθε τέτοια περίπτωση πρέπει να είναι δεδομένη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2009 :  14:44:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Eγώ Ολυμπιακός είμαι(όπως έχω ξαναπεί)αλλά δεν θα ήθελα,έστω και με την παράβαση των κανονισμών από τον Πανσερραικό,να ακυρωθεί ο αγώνας που έγινε μέσα στο γήπεδο,και να κερδιθεί στα χαρτιά.
Ο Ολυμπιακός ήταν απαράδεκτος και ο Πανσερραικός ανώτερος στο μάτς αυτό και δίκαια κέρδισε...ΤΕΛΟΣ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2009 :  16:36:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είναι απορίας άξιον, πάντως: Η έκφραση (και η σκέψη) "κερδίζω τον αγώνα στα χαρτιά" υπάρχει μόνο στην Ψωροκώσταινα... Σε κάθε άλλη χώρα της Ευρώπης (μην πούμε για την Αγγλία...) ο Πανσερραϊκός (Παλλιβορνιακός - Πανντουϊσμουργκιακός - Παμποτσδαμιακός κτλ) θα είχε αποκλειστεί χωρίς συζήτηση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DMP
Forum-Runner

Greece


209 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2009 :  16:43:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σαφώς,επιπλέον ο γαύρος θα έπαιρνε Πρωτάθλημα μια φορά στα δέκα? χρόνια

__________________________
Φοβάμαι ότι κάποια μέρα θα με εγκαταλείψουν όλοι και...θα μείνουν μόνοι τους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 5 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000