Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Τρέξιμο και Κάπνισμα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 8

DIMITRISKAL
Senior Forum-Runner

Greece
676 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 17/05/2008 :  12:07:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχω κόψει το τσιγάρο από της 23/10/2007 κοντά 7 μήνες. Την Κυριακή που πέρασε έτρεξα τον Μαραθώνιο της Πράγας και έχω να τρέξω εδώ και 5 ημέρες για πρώτη φορά εδώ και πολύ καιρό.

Ο λόγος που κάνω την ερώτηση είναι ότι από χθες αισθάνομαι τεράστια επιθυμία καπνίσματος και μου πέρασε από το μυαλό εάν το έχει προκαλέσει η έλλειψη προπόνησης.

Έχει αισθανθεί κάποιος κάτι παρόμοιο;

* Δεν σκέφτομαινα καπνίσω ούτε για πλάκα !!! μην με κράξετε !!!

"Το θαύμα δεν είναι ότι τερμάτισα. Το θαύμα είναι ότι στήθηκα στην αφετηρία" !!!

Leonardo
Elite Forum-Runner



2254 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/05/2008 :  12:25:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν μου εχει τυχει???
Το συγκεκριμενο οχι...αλλα

Εγω Δημητρη το εχω κόψει απο τον Σεπτεμβριο του 2001 και ακόμα βλέπω στον υπνο μου
οτι καπνιζω και ξυπναω με εφιαλτη...

Ατιμο πράμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kritsi
Forum-Runner

100 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/05/2008 :  13:59:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχω κόψει το κάπνισμα τον Ιούλιο 2006.Μετά από 7 μήνες ξανακάπνισα ένα τσιγάρο για την πλάκα και για να με δοκιμάσω γιατί λένε ότι αν το ξαναβάλεις στο στόμα σου την πάτησες.Βλακείες όλα είναι στο μυαλό μας.Αυτό που λές Δημήτρη μου αν δεν παω μέρες για τρέξιμο απο τα νεύρα μου το μυαλό μου είναι στο τσιγάρο και ειδικά στο φαγητό στο οποίο δεύτερο υποκύπτω.Οσο για το τσιγάρο αν μου την δώσει καμμία φορά καπνίζω απο κανένα αλλά πολύ σπάνια.Γενικότερα όμως ΟΣΟ ΤΡΕΧΩ ΘΑ ΤΡΕΧΩ ΜΑΚΡΙΑ ΤΟΥ

...σαν το τρεξιμο δεν εχει..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

eleni
Forum-Runner

Greece


108 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/05/2008 :  16:45:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαιρομαι πολυ για εσας οσους καταφερατε και σταματησατε το καπνισμα και ελπιζω να μην βρεθειτε ποτε σε στιγμη αδυναμιας ουτε για μια ρουφιξια... Ο φιλος μου το χει κοψει εδω και εναμησι χρονο και ολο μου λεει ποσο του λειπει και πως θελει να καπνισει εστω και για λιγο. Το ατιμο το γυμναστηριο το σταματησε.... Παιδια, μην το βαλετε ποτε στο στομα σας το τσιγαρο, ουτε για λιγο. Φιλε DIMITRISKAL ουτε οι 5 μερες να σε κανουν και χασεις την μαχη...
Συγχαρητηρια για την Πραγα... και γω εκει ημουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/05/2008 :  18:52:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πριν από 15 χρόνια κάπνιζα 3 πακέτα ημερησίως. Μέσα Σε μια πενταετία το ελάττωσα στο πακέτο. Τότε το έκοψα τελείως για 8 μήνες. Το σκεφτόμουν κάθε ώρα και στιγμή. Πέρασα κάποια ζόρια και το ξανάρχισα. Αυτή η δουλειά επαναλήφθηκε άλλες δυο φορές. Τελικά αποφάσισα να καπνίζω και να μην πιέζω τον εαυτό μου. Ως εκ θαύματος από τότε καπνίζω ένα πακέτο σε 30-40 μέρες. το τσιγάρο το σκέφτομαι κάθε φορά που είμαι υπό πίεση. Ολα είναι στο μυαλό. Σε χαλαρή περίοδο διακοπών έχουν περάσει 10-15 μέρες και δεν έχω κάνει ούτε ένα. Σε περίοδο έντονου στρες τελειώνω την προπόνηση και θέλω να καπνίσω.
Για το κάπνισμα ένα έχω να πω.
ΜΗΝ ΤΟ ΑΡΧΙΣΕΤΕ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/05/2008 :  20:22:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εξαιρετικά εθιστικό ναρκωτικό η νικοτίνη, σύμφωνα με όλες τις δημοσιευμένες έρευνες.

Δεν έχω καπνίσει ποτέ και τίποτα στη ζωή μου. Κάποιος φίλος μου το σχολίασε ως "αξιοσημείωτη έλλειψη περιέργειας". Δεν ξέρω...

Έχω σκεφτεί πολλές φορές να το αρχίσω μόνο και μόνο για να το κόψω, σαν mind game το βλέπω, αλλά δεν το έχω κάνει. Μάλλον δεν θα το κάνω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DIMITRISKAL
Senior Forum-Runner

Greece
676 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/05/2008 :  21:18:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μάλλον η κρίση πέρασε. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Rigelian το τσιγάρο δεν είναι παιχνίδι...μην το ακουμπήσεις ποτέ.

"Το θαύμα δεν είναι ότι τερμάτισα. Το θαύμα είναι ότι στήθηκα στην αφετηρία" !!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/05/2008 :  00:09:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δεν καπνισα επισης ποτε αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι...

À tout le monde
À tous mes amis
Je vous aime
Je dois partir

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/05/2008 :  22:01:06  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πέρυσι τέτοια εποχή του γύρισα την πλάτη και δεν με απασχόλησε ξανά. Όλα στο μυαλό είναι.
Rigelian, αυτά τα mind games είναι επικίνδυνα και μπορούν να περιλάβουν και άλλα πράγματα :))
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/05/2008 :  22:12:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σαφέστατα είναι μέσα στο μυαλό όλα!

Τι επικινδυνότητα έχουν; Να αποδειχθεί ο εαυτός σου κατώτερος των περιστάσεων;
Και τι άλλα πράγματα μπορεί να περιλάβουν; :-)
Ενδιαφέρον φαίνεται!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Carol
Senior Forum-Runner

Greece


585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/05/2008 :  01:31:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Diafono me to oti ola einai sto myalo. Sigoura oi eksartiseis einai k somatikes k psyxikes. Alla se ti einai pio adynamos kapoios einai kathara prosopiki ypothesi k gia na to epirreaseis prepei prota ap'ola na to katalaveis.

De mporoume diladi na valoume sto idio kaloupi olous tous kapnistes k na tous katadikasoume giati "ola sto myalo einai". Tha sas arese na sas apantousane kati tetoio an legate oti de mporeite mia mera xoris treksimo?

"Δε θυμόμουν ποτέ να ένιωσα μετά το τρέξιμο χειρότερα απ' όσο πριν από το τρέξιμο."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kritsi
Forum-Runner

100 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/05/2008 :  07:20:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Carol

Diafono me to oti ola einai sto myalo. Sigoura oi eksartiseis einai k somatikes k psyxikes. Alla se ti einai pio adynamos kapoios einai kathara prosopiki ypothesi k gia na to epirreaseis prepei prota ap'ola na to katalaveis.

De mporoume diladi na valoume sto idio kaloupi olous tous kapnistes k na tous katadikasoume giati "ola sto myalo einai". Tha sas arese na sas apantousane kati tetoio an legate oti de mporeite mia mera xoris treksimo?

"Δε θυμόμουν ποτέ να ένιωσα μετά το τρέξιμο χειρότερα απ' όσο πριν από το τρέξιμο."

Ησουν ποτέ καπνίστρια???

...σαν το τρεξιμο δεν εχει..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/05/2008 :  08:57:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μα φυσικά αν πει κάποιος "δεν μπορώ μια μέρα χωρίς τρέξιμο" είναι κι αυτό εξάρτηση!

Θυμηθείτε το runner's high!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/05/2008 :  09:01:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και δεν καταδικάζουμε ανθρώπους, απλά κρίνουμε πράξεις!

Edited by - Rigelian on 19/05/2008 09:02:08
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

moonrat
Forum-Runner

Greece


132 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/05/2008 :  10:09:33  Εμφάνιση Προφίλ  Visit moonrat Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ είμαι ακόμα στις προσπάθειες... Ατιμο πράγμα. Και να σκεφτεί κανείς ότι και τρέχω φανατικά και κάνω και ποδήλατο επίσης φανατικά. Που θα μου πάει όμως...

Η νίκη αρχίζει στο μυαλό!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS
Great Master of Literature



1704 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/05/2008 :  10:58:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το εκοψα Ιανουαριο 2004,και ειναι το σπουδαιοτερο που εχω κανει,-μετα το γιο μου- γρηγορα,αμεσα,χωρις πισωγυρισματα,μονο στο ZIMBABWE καπνιζουν ακομη ελευθερα,στην Αγγλια αντιμετωπιζονται οι καπνιστες σαν αρρωστοι και συνταγογραφουν την θεραπεια στο ΙΚΑ τους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 8 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000