Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Τρέξιμο και Κάπνισμα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 8

giwrgosli
Forum-Runner

Greece


70 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2014 :  12:00:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όταν προσπάθησα να το ελαττώσω κι εγώ και να κάνω 3 τσιγάρα την ημέρα περίμενα πως και πως την ώρα που θα κάνω το προγραμματισμένο τσιγάρο. Έτσι κατάλαβα πως σε μένα τουλάχιστον το κόλπο αυτό δε λειτουργεί. Αποφάσισα να το κόψω γιατί ένιωθα πως κοροϊδεύω τον εαυτό μου με το να τρέχω και παράλληλα να καπνίζω. Το δύσκολο είναι η ψυχολογική εξάρτηση γιαυτό και νομίζω πως κανένα φάρμακο δε μπορεί να σε βοηθήσει να το κόψεις...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2014 :  12:34:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ενα καλαίσθητο και ενημερωτικό βιντεάκι για όσους θάθελαν να κόψουν το κάπνισμα απο το γιατρό Μάικ Εβανς με τίτλο "Το σταμάτημα του τσιγάρου είναι ένα ταξίδι"
http://youtu.be/nyIJo7VCdPE
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

VenetiaXr
Newbie Forum Runner

1 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2021 :  15:31:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν έχει τύχει ούτε σε μένα. Έπεσα πάνω σε αυτή τη συζήτηση καθώς είμαι χρόνια καπνίστρια και ψάχνω εναλλακτικές να μειώσω το κάπνισμα.Κατάφερα και έκοψα το τσιγάρο με μεγάλο κόπο. Το αντικατέστησα με το https://www.discoverglo.gr/ για να είναι πιο ομαλή η μετάβαση και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Έχοντας κόψει το τσιγάρο, νιώθω μεγαλύτερη ευεξία και μπορώ να πάω πιο εύκολα για τρέξιμο.

Edited by - VenetiaXr on 07/01/2021 16:51:42
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/01/2021 :  10:37:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν το έκοψες ακόμα.......απλά δεν το έχεις καταλάβει. Οι πνεύμονες εξακολουθούν να δηλητηριάζονται. Το κόψιμο δεν είναι πάντα εύκολη υπόθεση, σε κάθε περίπτωση σου εύχομαι καλή δύναμη.
Εγώ το έκοψα με βελονισμό σε 3 μέρες (2πακέτα ημερησίωςχ15 χρόνια) το μακρινό 1999.Αν η θέληση αδυνατεί πρέπει να επιλεχτεί κάποια πιο δραστική μέθοδος και όχι αντικατάσταση. Με την μετάβαση που γράφεις τα μπερδεύεις.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thesalos
Advanced Forum-Runner

220 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2021 :  08:17:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εγω πηγα με το μαχαιρι.το δυσκολο δεν ειναι 1-2 βδομαδες χωρις τσιγ,δυσσκολο ειναι πως το αποσυνδεεις απο τα τοσσα πολλα πραγματα που κανεις παρεα με τσιγ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2021 :  08:46:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολύ δύσκολο είναι και οι παρέες όπου αν υπάρχουν άτομα που καπνίζουν δυσκολεύει η κατάσταση.
Πλέον θεωρώ πάντως πιο εύκολο αν θέλει κάποιος να το κόψει καθώς δεν επιτρέπεται σε μπαρ, ταβερνες κλπ βέβαια πλέον ούτε και αυτά επιτρέπονται αλλά λέμε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 8 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000