Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 αρρυθμία - ηλεκτροφυσιολογική μελέτη - ablation
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 142

Annoula
Newbie Forum Runner

47 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2015 :  20:10:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
katerina82
αμα και οταν πας θα θελα ν μου πεις τι σου πε ο γθατρος γθ αυτο κλπ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

maria4
Newbie Forum Runner

Greece
9 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2015 :  09:20:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Aννούλα εγω επειδη και απο την φυση μου ειμαι φοβιτσιαρα,πονεσα πολυ οταν μου περνουσαν τα καλωδια.Γενικα για μενα ηταν επωδυνη διαδικασια.Οπως ομως σου ειπε και ο zoek αυτο δεν σημαινει οτι θα πονεσεις και εσυ.Μιχαλη αυτο που καταλαβα ειναι οτι μετα το ablation θελει τον χρονο της η καρδια να επανελθει.Τωρα 3 χρονια μετα το δευτερο ablation περπαταω αρκετα η ανεβαινω σκαλες και δεν ανεβαζω παλμους.Κατερινακι ο υπεραερισμος συνηθως συμβαινει σε κρισεις πανικου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

katerina82
Forum-Runner

Greece
95 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2015 :  13:22:24  Εμφάνιση Προφίλ  Visit katerina82 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
annoula οταν παω θα σου πω αν γινοταν θα πηγενα και αυριο απλα εχω ενα τρεξιμο με την ασφαλεια μου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

katerina82
Forum-Runner

Greece
95 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2015 :  13:29:48  Εμφάνιση Προφίλ  Visit katerina82 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
maria4 γεια σου!εμενα μου συμβαινει αυτο οταν ειμαι χαλαρωτατη και οταν πεφτω για υπνο συνηθως..και αυτο που παρατηρησα οταν τα ρουθουνια μου ειναι ελαφρως μπουκωμενα δεν το παθαινω οταν ειναι ανοιχτα και τραβαω τον αερα κανονικα εκει κανω εκτακτες και ειμαι στα προθυρα ταχυκαρδιας.κατι δλδ σαν να παιρνω περοσσοτερο αερα απο τι χρειαζεται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mixalis888
Newbie Forum Runner

Greece
21 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2015 :  20:40:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μαρια, Κατερινα και zoek θα ηθελα αν μπορειτε να μου πειτε τι σας ειπε ο γιατρο σας μετα το ablation πχ αν θα ξαναπαθετε ποτε ταχυκαρδια,αν σας ειπε να αποφευγετε καποια ασκηση,κατι για τις εκτακτες οτιδηποτε..
Εμενα μου ειχε πει οτι για να ειμαστε σιγουροι οτι πετυχε πρεπει να περασει 1 μηνας αλλα μου ειπε μην φοβασε τελιωσες με αυτο δεν θα το ξαναπαθεις ποτε.Μετα του ειπα μα εγω γιατρε νιωθω ακομα εκτακτες και μου ειπε εκτακτες θα εχεις για ολη σου την ζωη και μου ειπε να μην δινω σημασια και οτι οι εκτακτες μου δεν τον ενδιαφερουν μονο αν ξανανιωσω ταχυκαρδια να ξανασχοληθω..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoek
Newbie Forum Runner

46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2015 :  22:19:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε εμένα δεν απέκλεισε το ενδεχόμενο ότι θα ξαναπαρουσιασω ταχυκαρδία. Προς το παρόν δεν έχω παρουσιάσει. Έκτακτες μπορώ να πω ότι είχα αρκετές μετά το ablation. Με την πάροδο του χρόνου όμως έχουν μειωθεί αρκετά. Και εγώ όταν τον ρώτησα για τις έκτακτες μου είπε ότι σκοπός της επέμβασης δεν ήταν να θεραπευτούν οι έκτακτες αλλά η ταχυκαρδία που έφερνε πιο σοβαρά πρόβληματα. Για άσκηση δεν μιλήσαμε γιατί δεν γυμνάζομαι όποτε δεν με απασχόλησε...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

maria4
Newbie Forum Runner

Greece
9 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2015 :  12:36:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημέρα...σ'εμενα Μιχάλη ηταν σίγουροι και οι δυο Ανδρικόπουλος και τζέης οτι δεν θα με ξαναέβλεπαν για ταχυκαρδία.Εκτακτες ειχα για αρκετό καιρό μετά και οταν τον επαιρνα τηλέφωνο μου έλεγε να μην δίνω σημασία γιατι δεν είναι τίποτα ανησυχητικό.Παντως και αυτες με τον καιρό εφυγαν
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

katerina82
Forum-Runner

Greece
95 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2015 :  12:52:59  Εμφάνιση Προφίλ  Visit katerina82 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
mixalis888 εμενα ο γιατρος μου ειχε πει να περασει ενας χρονος για ποιο σιγουρα, αλλα και σε μενα δεν ειπε πανε σπιτι και δεν θα παθεις ποτε ξανα ηταν επυφυλακτικος.οσο για την ασκηση και γενικοτερα δεν μου περιορισε τιποτα.μου ειπε μαλιστα να κανω γυμναστικη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mixalis888
Newbie Forum Runner

Greece
21 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2015 :  14:19:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ευχαριστω πολυ παιδια να ειστε καλα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/02/2015 :  18:59:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σε ολους και ολες.
Τα δικά μου : σημερα ολοκληρωσα γενικες εξετάσεις για το πρωτο ετήσιο τσεκ απ. .
Αποτελέσματα τριπλεξ καρδιάς εξαιρετικά . Επίσης holder ρυθμου 24 ωρο μεσο ορο σφιγμων 67 . Holder πιέσεως 24 ωρο μεσος ορος 13.7 με 9.1.
τελος το ανκορον και το τιλ ντιεμ . Μονο Β blocker 1/4 × 3 φορες την ημέρα .
Σημ. Οσοι ε ουν κολπικη μαρμαρυγή καλό ειναι να κανουν τεστ κοπόσεως .
Καλό βράδυ

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

maria4
Newbie Forum Runner

Greece
9 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/02/2015 :  10:31:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα σε ολους...Fullstop ταλαιπωρήθηκες αρκετά,χαίρομαι που είσαι καλύτερα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

cleopatra
Newbie Forum Runner

Greece


10 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/02/2015 :  16:09:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σε όλους. Annoula αυτό με την κούραση το έχω κι εγώ. Όταν για συνεχόμενες μέρες κουραζόμουν πολύ, με ένα σκύψιμο ή μια βαθιά ανάσα πάθαινα κι εγώ επεισόδιο. Εδώ και δυο μήνες παίρνω 1/4 INDERAL πρωί-απόγευμα και μέχρι στιγμής είμαι καλά και χωρίς επεισόδιο. Μάλλον μια φορά πήγε να με πιάσει αλλά πρίν καλά καλά προλάβω να κάνω τις ανάσες με άφησε από μόνο του. Όταν είχα νοσηλευτεί σε κάποιο νοσοκομείο, οι γιατροί εκεί οι οποίοι δεν ήταν εξειδικευμένοι στο δικό μου πρόβλημα, μου έλεγαν ότι πρέπει οπωσδήποτε να κάνω ηλεκτροφυσιολογικό έλεγχο και ablation.Ένας νεαρός γιατρός όμως μου είπε ότι καλύτερα να προσπαθήσω να το αντιμετωπίσω με φάρμακα και αν αυτό δεν πετύχει μετά να κάνω ablation, το ίδιο μου είπε και ο καρδιολόγος που πήγα για να μιλήσουμε για τo ablation. Μου είπε ότι δεν πετυχαίνει πάντα και επειδή δεν είναι κολπική μαρμαρυγή να δοκιμάσω με την φαρμακευτική αγωγή και βλέπουμε.Μου είπε μάλιστα ότι και ο ίδιος έχει το ίδιο πρόβλημα και δεν έχει κάνει ablation.η καρδιά μου πάντως κουράζετε. Εγώ έπαιζα τένις-και εκεί με είχε πιάσει μια φορά- και είχα σχετικά καλές αντοχες, τώρα δεν έχω και πολλά κουράγια...Επίσης επεισόδια μου έφερνε και το τσάι. Μόνο γαλλικό και ελληνικό μπορώ να πίνω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/02/2015 :  20:11:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο Στρατο,

Πολυ καλα νεα μας φερνεις.

Παντα καλα και τις ευχές μου στο NikosS Xristos Kai Giovanni

Keep on rocking
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoek
Newbie Forum Runner

46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/02/2015 :  22:50:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο σου fullstop πάντα τέτοιες ειδήσεις να μας λες!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Annoula
Newbie Forum Runner

47 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/02/2015 :  03:16:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
cleopatra

εισαι η πρωτη (απ οσα εχω διαβασει) που εχει αυτο με την κουραση.. Σκεφτομουν μηπως εχω και τιποτα αλλο παραπανισιο.. Δεν καταλαβαινω απο που προκυπτει αυτη η κουραση οταν δεν εχω επισοδεια.. Ειδικα αυτο που λες.. να νιωθω αρκετα καλα και να κινουμαι κανονικα.. και να χαιρομαι τσαμπα.. γιατι μετα απο κανα 5ημερο με 7ημερο θα μου δωσει ενα καλο επισοδειο να με προσγειωσει αποτομα.. και μετα το επισοδειο νιωθω κουραση για καμια βδομαδα ακομη κι οταν παω μεχρι την τουαλετα ας πουμε.. Δεν το καταλαβαινω αυτο..
Εχω σκεφτει πολλες φορες οτι μπορει να εχω καποιο παραπανισιο προβλημα.. γιατι δεν μπορω να καταλαβω απο που προκυπτει αυτο με την κουραση.. βλεπω γιαγιαδες και ειναι σε καλυτερη κατασταση απο μενα στο θεμα κουρασης..
Εχεις κανει τεστ κοπωσεως?
Δεν το εχω κανει εγω κι αναρωτιομουν μηπως αν το κανα φαινοταν κατι παραπανω που δεν φανηκε στις αλλες εξετασεις..

Σε ποιον γιατρο πηγες αν επιτρεπεται?
Σου ειπε τι υποψιαζεται οτι εχεις? (πχ παραπληρωματικο δεματιο ή κατι αλλο?)

Ειχα παρει κι εγω inderal αλλα δεν το δεχτηκε καλα ο οργανισμος μου.. Μου ριχνε πολυ την πιεση.. (επαιρνα ενα τεταρτο τη μερα μονο φαντασου) κι οχι τιποτα αλλο αλλά ενιωθα την καρδια μου να χτυπαει ανωμαλα..σα να παθαινει βραχυκυκλωμα..
Στην ουσια δεν εκανε δουλεια το φαρμακο..
Εστω οτι εβρισκα καποιο καταλληλο δεν μπορω να με φσνταστω να παιρνω ολη μου την ζωη φαρμακα.. Δηλαδη το προτιμω αντιστροφα..
Να ναι η τελευταια λυση τα φαρμακα..
Ομως ενδιαφερομαι πολυ να μαθω κι ολας γιατι το προτεινε αυτο ο γιατρος σου..
Πολλοι καρδιολογοι ειναι κατα.. συνηθως οσοι δεν κανουν αμπλασιον.. οσοι κανουν ειναι υπερ.. Ξερεις ομως και κατι που χα διαβασει ακομη και το θυμηθηκα τωρα..
Οσοι εχουν παραπληρωματικα δεματια ειναι απο τους καταλληλοτερους υππψηφιους για μαρμαρυγη..
Δεν ξερω ποσο εγκυρο ειναι αυτο..

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 142 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000