Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 αρρυθμία - ηλεκτροφυσιολογική μελέτη - ablation
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 142

Annoula
Newbie Forum Runner

47 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/06/2015 :  14:00:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
katerina82

Τι καλα να ναι και για μενα ετσι!
Ξερεις αν σου βαλαν καποιο ηρεμιστικο?
Καθως επισης θελω να σε ρωτησω αν σου βαλαν οτροκαθετηρα
Αν απαλλαχτηκες απο το προβλημα σου και ποσο πηρε στην καρδξα σου να "συνελθει" μετα το anlation
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoek
Newbie Forum Runner

46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/06/2015 :  23:26:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Annoula εγω έκανα χωρίς μέθη στο Ντυναν με τον Τζεη (ηταν και ο Ανδρικόπουλος μέσα) . Εγω οπως σου είχα πει πόνεσα αρκετά. Η ταχυκαρδία που μου προκαλούσαν με τα φάρμακα δεν με ενοχλούσε καθόλου. Τώρα στις 25 Ιουνίου κλείνω ένα χρόνο. Προς το παρόν πέρα απο κάποιες έκτακτες παω καλα. Αν με ρωτούσες θα το ξαναέκανα. Τώρα ζω μια φυσιολογική ζωή! Όμως επειδή το θέμα ειναι προσωπικό η απόφαση δίκη σου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Annoula
Newbie Forum Runner

47 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/06/2015 :  00:04:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
zoek
σε θυμηθηκα απο πιο πριν που χαμε μιλησει
σ εσενα εβαλαν ουροκαθετηρα / ηρεμιστικο?
Τι σε πονεσε? Θα μπορουσες να συγκρινεις τον πονο που ενιωσες με καποιον πονο που χουμε περασει οι περισσοτεροι?

Χαιρομαι οταν ακουω να πηγαινουν καλα!
Αυτην την φυσιολογικη ζωη ελπιζω να ζησω κι εγω.
Πλεον δν μπορω να βγω απο το σπιτι γιατι κοραζομαι κ με απλες κινησεις.. Και ειχα τρομαξει που δεν ειχα διαβασει κατι παρομοιο σ αυτο το φορουμ. Μεχρι που ψαξα στ αγγλικα και τα χαν οι περισσοτεροι οποτε ηρεμησα καπως
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoek
Newbie Forum Runner

46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/06/2015 :  22:57:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν έβαλαν ούτε το ένα ούτε το άλλο. Πονούσα οταν έκαιγαν εκεί που υπήρχε πρόβλημα. Ο πόνος εντοπιζόταν αριστερά στη βάση του λαιμού . Δεν ηταν απο τα είδη του πόνου που συναντάμε και δεν μπορώ να τον παρομοίαςω με κάποιον άλλο. Η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική άρα μπορεί εσυ να μην πονέσεις. Πάντως τα άκουγα όλα και τα καταλάβαινα ολα. Μου μιλούσαν και τους απαντούσα κανονικά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

savv
Newbie Forum Runner

Greece


5 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2015 :  01:17:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
NikosS
statusquo
johnc

Ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σχόλιά σας.
Αν και απροετοίμαστος για σεμινάρια χαλάρωσης, κάτι έφτιαξα. Το έβαλα στο παρακάτω link επειδή θεώρησα ότι εδώ είναι εκτός θέματος.

http://www.forums.gr/forum/%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CE%BC%CE%B5%CF%82/y%CE%B3%CE%B5%CE%AF%CE%B1/2046315-%CE%BC%CE%B9%CE%B1-%CE%BC%CE%AD%CE%B8%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CF%82-%CF%87%CE%B1%CE%BB%CE%AC%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BF%CF%81%CE%B3%CE%AC%CE%BD%CF%89%CE%BD-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%83%CF%8E%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

johnc
Newbie Forum Runner

Greece


36 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2015 :  01:49:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by savv

NikosS
statusquo
johnc

Ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σχόλιά σας.
Αν και απροετοίμαστος για σεμινάρια χαλάρωσης, κάτι έφτιαξα. Το έβαλα στο παρακάτω link επειδή θεώρησα ότι εδώ είναι εκτός θέματος.

http://www.forums.gr/forum/%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CE%BC%CE%B5%CF%82/y%CE%B3%CE%B5%CE%AF%CE%B1/2046315-%CE%BC%CE%B9%CE%B1-%CE%BC%CE%AD%CE%B8%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CF%82-%CF%87%CE%B1%CE%BB%CE%AC%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BF%CF%81%CE%B3%CE%AC%CE%BD%CF%89%CE%BD-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%83%CF%8E%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82



να είσαι καλά φίλε σαβ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LARRY
Newbie Forum Runner



18 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2015 :  14:35:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γεια σας! εχω εδω και 8 μηνες καθημερινα εκτακτες κοιλιακες συστολες που αρχισαν ετσι ξαφνικα και εκτοτε εχω μαθει να ζω με αυτες οσο και αν με ενοχλουσαν και με ενοχλουν ακομα καποιες φορες, απλα πλεον δεν ειμαι στρεσαρισμενος για αυτες και απο τις 500 που εκανα οταν πρωτοξεκινησαν πλεον κανω 15-50-150 στις κακες μερες (οπως τις αποκαλω εγω :P). Αυτο που με ανησυχει τελευταια (ειναι λιγο αμηχανο αλλα δεν θα ντραπω και θα το γραψω) ειναι πως οταν ενθουσιαστω για κατι, ξερετε, αυτο το συναισθημα που κρατας την αναπνοη σου απο ενθουσιασμο η σου κοβεται η αναπνοη, τοτε που λετε νιωθω τη καρδια μου να ανεβαζει γρηγορα παλμους και να χτυπαει περιεργα σαν εκτακτη, παυση η επανακινηση-reset οπως το αποκαλω, εκτακτη και το ιδιο για καποια δευτερολεπτα. Ειναι σαν να κοβεται ο χτυπος μου στη μεση! Εκεινη τη στιγμη πεταγομαι και σηκωνομαι ορθιος κανοντας ασκησεις αναπνοης για να μη παθω κριση πανικου και σταματαει αμεσως. Τωρα το αμηχανο κομματι... Αυτο το παρατήρησα επισης αν αυνανιστω και κυριως στο κομματι του τελειωματος (καταλαβαινετε τι εννοω και σορρυ για τη περιγραφη :P) δεν το παθαινω ομως παντα! και το παθαινω τωρα τελευταια! κραταει μονο καποια δευτερολεπτα οπως ειπα, 3-4 νομιζω αν και μοιαζει αιωνας. Εχω γραψει και παλαιοτερα στο φορουμ και θα σας πω παλι τις πληροφοριες της υγειας μου και τα τεστ που εχω κανει. Λοιπον. Ειμαι αντρας 23 ετων, εχω εκτακτες κοιλιακες συστολες. Εχω κανει 3 τριπλεξ σε 3 διαφορετικους καρδιολογους ο ενας αρρυθμιολογος και ηταν απολυτος φυσιολογικα. Εχω βαλει 24ωρο χολτερ που ειχε καταγραψει 400+ εκτακτες συστολες και μου ειπανε πως δεν ειναι κατι. Τις εκτακτες τις παθαινω οταν οι παλμοι μου ειναι απο 85 και πανω και μερικες σε χαμηλοτερους παλμους αλλα σχεδον μηδενικες. Εχω κανει τεστ κοπωσεως που επιασα τους 200 παλμους και το εβγαλα ολο το τεστ. εκανα 14 εκτακτες κοιλιακες κατα τη διαρκεια του τεστ και κατα τη διαρκεια του cooling down και μου ειπε δεν ειναι τιποτα, φυσιολογικο. εχω κανει αιματος γενικη και μαγνησιο και ολα καλα. ουρα ολα καλα. και ερχομαστε στη γαστροσκοπιση που εκανα και μου βρηκανε πως εχω μια ολισθαινουσα διαφραγματοκηλη 2 εκατοστων και εκανα καποια παλινδρομιση στις αρχες και τωρα εδω και 5 μηνες παιρνω χαπια παντοπραζολης και η παλινδρομιση εχει σταματησει αλλα νιωθω μια πιεση εκει που τελειωνουν τα πλευρα αριστερα και αρχιζει το στομαχι. 2 γαστρεντερολογοι μου εδωσαν ειδικη διαιτα και μου ειπανε πως ειναι αεριο παγιδευμενο στο εντερο μου και παιρνω καποια χαπια χωρις παρενεργειες. δειχνει να βοηθαει με τον πονο αλλα το νιωθω ακομα "αβολο" (discomfort) αυτο το σημειο και παντα ποναει μετα απο καποια ελαφρια ταχυκαρδια απο στρες η πολλες εκτακτες. παιρνω μαγνησιο οπως μου συστησε η αρρυθμιολογος και με βοηθαει πολυ στο να μην νιωθω τα συμπτωματα απο τις εκτακτες (πραγματικα μειωθηκαν και δεν τις νιωθω οπως παλια) αλλα παιρνω μονο 120mg τη μερα και ξερω ατομα που παιρνουν 400mg & 500mg και τους εφυγαν τελειως! το ειπα στον καρδιολογο μου και μου ειπε πως ειναι καλη δοσολογια αυτο που παιρνω, τι να πω... επισης εχω ακουσει για το συνενζιμο COQ10 οτι βοηθαει πολυ αλλα δεν εχω παρει ακομα και θελω επισης να συζητησω με το γιατρο για αυτο. Παιρνω β αναστολεα οταν το χρειαζομαι (λοπρεζορ) 1/6 μονο απο αυτο και με βοηθαει παρα πολυ. στμαατανε οι εκτακτες και οι πολλοι παλμοι αλλα δεν θελω να ξεκινησω τετοια χαπια. ΠΑΙΔΙΑ παντα κατι φταιει στο σωμα μας και το κανει αυτο! δεν μπορει να ξεκινησει ετσι. Εχω διαβασει απειρα αρθρα απο Mayo Clinic και αλλα πολλα αγγλικα και αμερικανικα σαιτ. εχω βρει πολλα ενδιαφεροντα πραγματα! Ειμαι μελος σε ενα γκρουπ στο facebook για PVCS και ανταλλασσουμε γνωμες και βοηθαει πολυ. Αυτο που εχω δει απο ερευνες ειναι (για εμενα θα σας πω) οτι το παρασυμπαθητικο νευρικο συστημα μπορει να προκαλεσει ταχυκαρδιες η εκτακτες και το παρασυμπαθητικο (vagus nerve) πνευμονογαστρικο νευρο περναει απο λαιμο, πνευμονια, καρδια, στομαχι και σταματαει εκει που τελειωνουν τα πλευρα στο εντερο! εκει που ποναω δλδ. Εχω και τη διαφραγματοκηλη στο μεταξυ και πιστευω μπορει αυτη να πιεζει το νευρο και να κανω τις εκτακτες! Θα επισκεφτω νευρολογο για να δω τι γινεται. Επισης εχω στο λαιμο μου αριστερα πρησμενο τον αδενα μου πρησμενο (δυο μπαλακια) τα ψηλαφιζω ευκολα. Μια φλεγμονη εχω ακουσει επισης μπορει να προκαλει τις εκτακτες! τι να πω... σας κουρασα με το ποστ! απλα ευχομαι αυτο που νιωθω τελευταια να μην ειναι κοιλιακη ταχυκαρδια... θα παω για ενα χολτερ και ελπιζω να το πιασει! :( με εχει κουρασει η κατασταση αυτη! ευτυχως βγαινω πολυ εξω και ταξιδια παω ενω φοβομουν να βγω απο το σπιτι στις αρχες! ααα ενας γιατρος μ ειπε πως ειναι ψυχοσωματικα αυτα που εχω και να παω σε ψυχολογο. γελαω. :P
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

johnc
Newbie Forum Runner

Greece


36 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2015 :  17:43:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by LARRY

Γεια σας! εχω εδω και 8 μηνες καθημερινα εκτακτες κοιλιακες συστολες που αρχισαν ετσι ξαφνικα και εκτοτε εχω μαθει να ζω με αυτες οσο και αν με ενοχλουσαν και με ενοχλουν ακομα καποιες φορες, απλα πλεον δεν ειμαι στρεσαρισμενος για αυτες και απο τις 500 που εκανα οταν πρωτοξεκινησαν πλεον κανω 15-50-150 στις κακες μερες (οπως τις αποκαλω εγω :P). Αυτο που με ανησυχει τελευταια (ειναι λιγο αμηχανο αλλα δεν θα ντραπω και θα το γραψω) ειναι πως οταν ενθουσιαστω για κατι, ξερετε, αυτο το συναισθημα που κρατας την αναπνοη σου απο ενθουσιασμο η σου κοβεται η αναπνοη, τοτε που λετε νιωθω τη καρδια μου να ανεβαζει γρηγορα παλμους και να χτυπαει περιεργα σαν εκτακτη, παυση η επανακινηση-reset οπως το αποκαλω, εκτακτη και το ιδιο για καποια δευτερολεπτα. Ειναι σαν να κοβεται ο χτυπος μου στη μεση! Εκεινη τη στιγμη πεταγομαι και σηκωνομαι ορθιος κανοντας ασκησεις αναπνοης για να μη παθω κριση πανικου και σταματαει αμεσως. Τωρα το αμηχανο κομματι... Αυτο το παρατήρησα επισης αν αυνανιστω και κυριως στο κομματι του τελειωματος (καταλαβαινετε τι εννοω και σορρυ για τη περιγραφη :P) δεν το παθαινω ομως παντα! και το παθαινω τωρα τελευταια! κραταει μονο καποια δευτερολεπτα οπως ειπα, 3-4 νομιζω αν και μοιαζει αιωνας. Εχω γραψει και παλαιοτερα στο φορουμ και θα σας πω παλι τις πληροφοριες της υγειας μου και τα τεστ που εχω κανει. Λοιπον. Ειμαι αντρας 23 ετων, εχω εκτακτες κοιλιακες συστολες. Εχω κανει 3 τριπλεξ σε 3 διαφορετικους καρδιολογους ο ενας αρρυθμιολογος και ηταν απολυτος φυσιολογικα. Εχω βαλει 24ωρο χολτερ που ειχε καταγραψει 400+ εκτακτες συστολες και μου ειπανε πως δεν ειναι κατι. Τις εκτακτες τις παθαινω οταν οι παλμοι μου ειναι απο 85 και πανω και μερικες σε χαμηλοτερους παλμους αλλα σχεδον μηδενικες. Εχω κανει τεστ κοπωσεως που επιασα τους 200 παλμους και το εβγαλα ολο το τεστ. εκανα 14 εκτακτες κοιλιακες κατα τη διαρκεια του τεστ και κατα τη διαρκεια του cooling down και μου ειπε δεν ειναι τιποτα, φυσιολογικο. εχω κανει αιματος γενικη και μαγνησιο και ολα καλα. ουρα ολα καλα. και ερχομαστε στη γαστροσκοπιση που εκανα και μου βρηκανε πως εχω μια ολισθαινουσα διαφραγματοκηλη 2 εκατοστων και εκανα καποια παλινδρομιση στις αρχες και τωρα εδω και 5 μηνες παιρνω χαπια παντοπραζολης και η παλινδρομιση εχει σταματησει αλλα νιωθω μια πιεση εκει που τελειωνουν τα πλευρα αριστερα και αρχιζει το στομαχι. 2 γαστρεντερολογοι μου εδωσαν ειδικη διαιτα και μου ειπανε πως ειναι αεριο παγιδευμενο στο εντερο μου και παιρνω καποια χαπια χωρις παρενεργειες. δειχνει να βοηθαει με τον πονο αλλα το νιωθω ακομα "αβολο" (discomfort) αυτο το σημειο και παντα ποναει μετα απο καποια ελαφρια ταχυκαρδια απο στρες η πολλες εκτακτες. παιρνω μαγνησιο οπως μου συστησε η αρρυθμιολογος και με βοηθαει πολυ στο να μην νιωθω τα συμπτωματα απο τις εκτακτες (πραγματικα μειωθηκαν και δεν τις νιωθω οπως παλια) αλλα παιρνω μονο 120mg τη μερα και ξερω ατομα που παιρνουν 400mg & 500mg και τους εφυγαν τελειως! το ειπα στον καρδιολογο μου και μου ειπε πως ειναι καλη δοσολογια αυτο που παιρνω, τι να πω... επισης εχω ακουσει για το συνενζιμο COQ10 οτι βοηθαει πολυ αλλα δεν εχω παρει ακομα και θελω επισης να συζητησω με το γιατρο για αυτο. Παιρνω β αναστολεα οταν το χρειαζομαι (λοπρεζορ) 1/6 μονο απο αυτο και με βοηθαει παρα πολυ. στμαατανε οι εκτακτες και οι πολλοι παλμοι αλλα δεν θελω να ξεκινησω τετοια χαπια. ΠΑΙΔΙΑ παντα κατι φταιει στο σωμα μας και το κανει αυτο! δεν μπορει να ξεκινησει ετσι. Εχω διαβασει απειρα αρθρα απο Mayo Clinic και αλλα πολλα αγγλικα και αμερικανικα σαιτ. εχω βρει πολλα ενδιαφεροντα πραγματα! Ειμαι μελος σε ενα γκρουπ στο facebook για PVCS και ανταλλασσουμε γνωμες και βοηθαει πολυ. Αυτο που εχω δει απο ερευνες ειναι (για εμενα θα σας πω) οτι το παρασυμπαθητικο νευρικο συστημα μπορει να προκαλεσει ταχυκαρδιες η εκτακτες και το παρασυμπαθητικο (vagus nerve) πνευμονογαστρικο νευρο περναει απο λαιμο, πνευμονια, καρδια, στομαχι και σταματαει εκει που τελειωνουν τα πλευρα στο εντερο! εκει που ποναω δλδ. Εχω και τη διαφραγματοκηλη στο μεταξυ και πιστευω μπορει αυτη να πιεζει το νευρο και να κανω τις εκτακτες! Θα επισκεφτω νευρολογο για να δω τι γινεται. Επισης εχω στο λαιμο μου αριστερα πρησμενο τον αδενα μου πρησμενο (δυο μπαλακια) τα ψηλαφιζω ευκολα. Μια φλεγμονη εχω ακουσει επισης μπορει να προκαλει τις εκτακτες! τι να πω... σας κουρασα με το ποστ! απλα ευχομαι αυτο που νιωθω τελευταια να μην ειναι κοιλιακη ταχυκαρδια... θα παω για ενα χολτερ και ελπιζω να το πιασει! :( με εχει κουρασει η κατασταση αυτη! ευτυχως βγαινω πολυ εξω και ταξιδια παω ενω φοβομουν να βγω απο το σπιτι στις αρχες! ααα ενας γιατρος μ ειπε πως ειναι ψυχοσωματικα αυτα που εχω και να παω σε ψυχολογο. γελαω. :P





Larry φίλε εγώ και μόνο στην ιδέα να βγώ έξω με πιάνει πανικός.Βγαίνω όμωςλόγο υποχρεώσεων.Στην ίδια ηλικία είμαστε.Αυτες οι αρρυθμίες έχουν καταστρέψει τη ζωή μου.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LARRY
Newbie Forum Runner



18 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2015 :  20:01:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
johnc ποσες εχεις τη μερα? εκτακτες μονο εχεις η και κατι αλλο? σε καταλαβαινω γιατι στις αρχες ετσι ημουν και εγω... μετα απο τριπλεξ,χολτερ,τεστ κοπωσεως,καρδιογραφηματα,αιματολογικες για θυροειδη και αιματος και μαγνησιο και και και. αφου μου ειπανε πως ειναι καλοηθης αρχισα να βγαινω και πραγματικα το να κανεις αλλα πραγματα σιγα σιγα θα σε κανει να ξεχνας οτι το εχεις. πριν λιγο μιλησα με τον καρδιολογο μου και του ειπα για αυτον τον καινουριο ρυθμο που νιωθω και δεν ξερει τι ειναι... θα παω να βαλω ενα χολτερ μπας και το πιασει! Που μενεις Johnc αν επιτρέπεται?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Annoula
Newbie Forum Runner

47 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2015 :  23:50:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
zoek ευχαριστω

john και LARRY

εγραψα πανω απο 50 σειρες και τις εσβησα ολες..
Δεν ξερω απο που να το πιασω και που ν τ αφησω..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

savv
Newbie Forum Runner

Greece


5 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/06/2015 :  02:18:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Lary, από το logo σου βλέπω ότι σου αρέσει η μπύρα. Προσπάθησε να συσχετίσεις την κατάσταση του στομαχιού σου με τις αντιδράσεις της καρδιά σου. Αφού η καρδιά σου είναι υγιής, ψάξε το στομάχι σου και τις ύποπτες ή κρύες τροφές/ποτά που του δίνεις. Γαστροσκόπηση έχει κάνει? Πάντως όταν κάνετε Γαστροσκόπηση να ζητάτε να την βιντεοσκοπούν. Είναι δωρεάν και χρήσιμη.

Edited by - savv on 20/06/2015 02:22:50
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

johnc
Newbie Forum Runner

Greece


36 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/06/2015 :  02:20:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by LARRY

johnc ποσες εχεις τη μερα? εκτακτες μονο εχεις η και κατι αλλο? σε καταλαβαινω γιατι στις αρχες ετσι ημουν και εγω... μετα απο τριπλεξ,χολτερ,τεστ κοπωσεως,καρδιογραφηματα,αιματολογικες για θυροειδη και αιματος και μαγνησιο και και και. αφου μου ειπανε πως ειναι καλοηθης αρχισα να βγαινω και πραγματικα το να κανεις αλλα πραγματα σιγα σιγα θα σε κανει να ξεχνας οτι το εχεις. πριν λιγο μιλησα με τον καρδιολογο μου και του ειπα για αυτον τον καινουριο ρυθμο που νιωθω και δεν ξερει τι ειναι... θα παω να βαλω ενα χολτερ μπας και το πιασει! Που μενεις Johnc αν επιτρέπεται?



Larry απο Θεσσαλονίκη είμαι φίλε.Αν θέλεiς κάνε add skype. johnnywxw (skype name)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LARRY
Newbie Forum Runner



18 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/06/2015 :  19:12:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
johnc δεν εχω skype. κανε με στο facebook αν εχεις https://www.facebook.com/profile.php?id=100004501818841
εγω Χαλκιδικη μενω. διπλα ειμαστε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

katerina82
Forum-Runner

Greece
95 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/06/2015 :  22:07:53  Εμφάνιση Προφίλ  Visit katerina82 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
annoula ουροκαθετηρα δεν μου βαλαν ουτε καταλαβα να μου καναν ηρεμιστικη εγω δεν πονεσα ισα ισα ενα μικρο καψιμο στο στερνο περιπου.οσο για το αν απαλλαχτηκα θελω να πιστευω πως ναι.εκανα 2 επεισοδια μετα το ablation αλλα μου ειπαν πως δικαιολογειται μεχρι ενα χρονο να συμβει.αλλα δεν κρατησαν πολυ η ενταση και η συχνοτητα δοξα τον θεο καμια σχεση με το πριν.κατι συστολες που λεω τωρα μεπιασε τις παθαινω.η αληθεια ειναι οτι θελω να το ψαξω και σε καποιον ωρλ η πνευμονολογο γιατι καπου ειχα διαβασει οτι μπορεις να παθεις αυτη την ταχυκαρδια και απο υπεραερισμο κατι τετοιο εμενα τις περισσοτερες φορες με επιανε σε χασμουρητο η αποτομη ανασα κυριως απο το στομα.κατι που ειχα ξεχασει να πω και στον θεοδωρακη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LARRY
Newbie Forum Runner



18 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2015 :  13:48:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
savv εχω κανει γαστροσκοπηση και μου βρηκανε διαφραγματοκηλη ολισθαινουσα 2 εκατοστων και επισης ειχα λιγη ΓΟΠ και παιρνω χαπια παντοπραζολης εδω και 5μιση μηνες. Η αληθεια ειναι πως δειχνουν να βοηθανε! Δεν κανω πλεον ΓΟΠ και μετα το φαγητο πλεον δεν νιωθω γεματο το στομαχι οπως παλια ουτε με πιανουν οι πολλες εκτακτες μετα το φαγητο! Απλα μετα αρχισα να νιωθω και πονο και δυσφορια εκει που τελειωνουν τα πλευρα αριστερα και μου εκαναν υπερηχο και μου ειπανε πως ειναι αερας παγιδευμενος εκει στο εντερο και μου εδωσαν καποια χαπια χωρις παρενεργειες που και παλι βοηθανε να μη ποναω αλλα το θεμα ειναι πως αν το πιεσω εκεινο το σημειο με το χερι μου νιωθω σαν κατι να εχει! μπορω να το ψηλαφισω δηλαδη! Ασε που αν το πατησω δυνατα θα μου δωσει εκτακτη. Οποτε ναι, πιστευω πως ειναι μπλεγμένο το πνευμονογαστρικο νευρο στη περιπτωση μου... Οτι η διαφραγματοκηλη η ο αερας εκει η δεν ξερω εγω τι αλλο, πιεζει το νευρο και γινεται οτι γινεται. Θα μπω σε ενα νοσοκομειο συντομα να κανω εξετασεις νευρολογικες, θα δω ΩΡΛ γιατι εχω πρησμενο αδενα στο λαιμο αριστερα και απο οσο ξερω επισης μια φλεγμονη μπορει να δημιουργησει εκτακτες και θα βαλω και ενα χολτερ παλι μπας και πιασει αυτο το καινουριο ρυθμο που εχω νιωσει 4 φορες στο μηνα μεσα... σαν πολλες εκτακτες με αδρεναλινη που κρατα 3-4 δευτερολεπτα. Απο αλκοολ πινω μονο οτι μου εχουν πει οι γιατροι. κρασι η ουισκι και πραγματικα δεν κανω πλακα εξαφανιζονται οι εκτακτες μου με το κρασι ειδικα! Το κακο ειναι οτι καπνιζω και δε μπορω να το κοψω το ρημαδι, μ αρεσει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 142 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000