Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 αρρυθμία - ηλεκτροφυσιολογική μελέτη - ablation
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας  Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 142

katerina82
Forum-Runner

Greece
95 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/08/2015 :  13:06:39  Εμφάνιση Προφίλ  Visit katerina82 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
γεια σας!η ΚΜ συνοδευτετε απο ανεβασμενους παλμους απαραιτητα?πριν λιγες μερες μετα απο κολυμπι στην θαλασσα παρατηρησα να εχω αυτο το μπουκωμα στο στομαχι και κατι σαν ζαλη και ατονια.δεν καταλαβα ομως να κανω εκτακτες η να εχω ταχυκαρδια.εχω κανει ablation πριν 3 χρονια περιπου για υπερκοιλιακη επανεισοδου, μετα το ablation εχω κανει 3 επεισοδια αλλα μικρης εντασης.τι πιθανονητες υπαρχουν να παθει κανεις ΚΜ εφοσον εχει αλλου τυπου αρρυθμια?να μπω στον κοπο να το ψαχνω?δεν ξερω και γω τι...συγνωμη για το ανγχωμενο μου post.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoek
Newbie Forum Runner

46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/08/2015 :  16:37:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Katerina82 και εγω κάποιες φορές νιώθω ατονία και ζάλη στη θάλασσα νομίζω όμως οτι ειναι λόγω υποτασης δηλ πέφτει η πίεση και ανεβαίνουν οι παλμοί. Δεν μιλάω όμως για ταχυκαρδία. Μόλις κάτσω και ηρεμήσω φεύγουν ολα. Για το άλλο που είχες ρωτήσει σχετικά με τον πόνο αριστερά στο κάτω μέρος του λαιμού εγω το είχα νιώσει έντονα στο ablation όσο γίνονταν οι καυτηριαςμοιτόσο πονούσα σε εκείνο το σημείο. Όμως δεν το εχω νιώσει ξανά ούτε το είχα νιώσει και πριν την επέμβαση ποτέ. Νομίζω οτι σε εκείνο το σημείο υπάρχει μια μεγάλη αρτηρία. Δεν κανείς μια ερώτηση στον γιατρό σου?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

katerina82
Forum-Runner

Greece
95 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/08/2015 :  00:57:36  Εμφάνιση Προφίλ  Visit katerina82 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
zoek ευχαριστω!θα παω στον γιατρο αλλα οχι σε αυτον που μου κανε το ablation μου πεφτει καπως μακρια η αθηνα και για τα ραντεβου η αναμονη ειναι μεγαλη.θα παω εδω στην πολη μου σε καποιον καρδιολογο.τωρα τελευταια κανω πολλες εκτακτες και στο τσακ εχω την εντυπωση οτι απεχει η ταχυκαρδια,και αυτο που με ανυσηχει ειναι μηπως μου κανει καμια κ.μ.ενω εγω εκανα υπερκοιλιακες επανεισοδου δεν ξερω αν υπαρχουν πιθανοτητες για κατι τετοιο.ο νευρολογος βοηθαει σε αυτες τις περιπτωσεις?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoek
Newbie Forum Runner

46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/08/2015 :  22:33:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν ξέρω να σου πω δεν εχω πάει σε νευρολόγο ποτέ. Πιστεύω όμως οτι ένας καλός καρδιολόγος με ένα τςεκαπ θα σε καθοδηγήσει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/10/2015 :  11:28:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολλές καλημέρες

Ή εγώ έχω χάσει κάποια επεισόδια , ή φαίνεται (και αυτό είναι κάλλιστο) πως "έχουμε φτιάξει" όλοι οι εμπλεκόμενοι με ΚΜ.
Μπράβο μας και πάντα σε φλεβόκομβο !!

keep on rocking
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Giovanni
Forum-Runner

Greece
51 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/10/2015 :  15:35:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σε όλες και όλους!!!

statusquo, αισιόδοξο σε βρίσκω!
Είθε, ειλικρινά, η πλειονότητα των συνομιλητών στο forum να είναι σε φλεβόκομβο. Ο γράφων εξαιρείται πάντως.

Πότε ανεβαίνεις Αθήνα? Νομίζω επιβάλλεται ένα φθινοπωρινό (ή και χειμερινό) reunion...

G.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Annoula
Newbie Forum Runner

47 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/12/2015 :  13:54:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδια μπορει να με βοηθησει καποιος απο εσας?
Ειχα παει περσι στον κυριο Εφραιμιδη και μου χε πει οταν νιωσω ετοιμη να καλεσω για να κλεισω ημερομηνια για ηλεκτροφυσιολογικη μελετη. Πηρα στον Ευαγγελισμο σε 3 τηλεφωνα ( ο καθενας μ δινε κ απο αλλο τηλ) Και κατεληξα να μιλαω με αυτοματο τηλεφωνητη για να κλεισω ραντεβου απλο κι οχι για ηλεκτροφυσιολογικη μελετη.
Θελω να κλεισω με ικα για φλεβαρη 2016
Θελω να το κλεισω απο τωρα για να μαι σιγουρη οτι θα χει τοτε.. Μπορειτε να μ δωσετε καποιο τηλ ή να με βοηθησετε με καποιον τροπο?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoek
Newbie Forum Runner

46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/12/2015 :  08:53:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γεια σας και από μενα!! Ελπίζω να είστε όλοι και όλες καλά!! Εγώ εχω χαρούμενα να σας πω. Ειμαι καλά και περιμένουμε και το δεύτερο παιδάκι μας! Είχα κατι ταχυκαρδίες στην αρχή μάλλον λόγω άγχους, αλλά τώρα δόξα το Θεό τίποτα. Θα δείξει πως θα εξελιχθούν τα πράγματα...
Annoula εγω είχα κλείσει τότε ραντεβού για να με δει στη γραμματεία απογευματινών ιατρείων 213 20 41 050. Στα απογευματινά βέβαια πληρώνεις. Δεν ξέρω κάτι άλλο να σου πω. Ελπίζω να βγάλεις σύντομα άκρη.
Να είστε καλά!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/12/2015 :  13:53:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Giovanni , καλησπέρα

Λυπάμαι πραγματικά που δεν υπάρχει κάποιο καλό νέο σε σχέση με την εξέλιξη της ΚΜ σε σένα.
Εγώ ανεβαίνω Αθήνα την Παρασκευή 11 του μήνα στο Caravel για μια βράβευση του Επιμελητηρίου Αχαίας.

Όσο για το reunion, καλή ιδέα αλλά διαπιστώνω ότι από όταν έφυγα από την Αθήνα , έπαψαν οι περισσότεροι από "τούς παλιούς" να μπαίνουν στο forum. Ωστόσο εγώ είμαι διαθέσιμος , όποτε αυτό κανονισθεί.

Σου εύχομαι τα καλύτερα

Keep on rocking
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Stelios777
Newbie Forum Runner

Greece


1 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/12/2015 :  12:00:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα σε όλους Εύχομαι καλές γιορτές!!!!

Annoula, γεια σου !!
Αν θέλεις την γνώμη μου για πολυ καλο Ηλεκτροφυσιολογο
Και. Ηλεκτροφυσιολογικη μελέτη πριν το ablation ξέρω τα σωστο άτομο ...
Παναγιώτης Ιωαννιδης θα μείνεις έκπληκτη!!!
...μου άλλαξε ζωή ....
Ψάξε το λιγο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/12/2015 :  23:39:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα σε ολους τους φίλους . Λογω φορτου εργασιας δεν μπορεσα να μπω στο φορουμ και θα ηθελα να ευχηθω σε ολους καλές γιορτες με υγεια .

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/12/2015 :  10:01:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στράτο ,

εύχομαι να εξελίσσεται ομαλά η πορεία σου και τέλος εύχομαι μια πολύ καλή χρονιά σε όλους σας και ιδιαίτερα στον NikosS , στον Χρήστο και στον Giovanni.

keep on rocking !!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NikosS
Forum-Runner

93 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2015 :  09:19:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαιρετώ τους καλόκαρδους με τις ευαισθησίες τους.
Εύχομαι με την παρακάτω σειρά:
Υγιαίνειν - Ευτυχείν - Ευζήν.
Ιδιαίτερα χαιρετώ την παρέα.
Keep on αγάντα... (keep on rocking το λέει ο status).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nadine
Newbie Forum Runner

2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2015 :  23:50:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σας παιδιά κ καλές γιορτές εύχομαι,πάνω από όλα με υγεία!!Θα ήθελα κ εγώ να μοιραστώ τη δική μου εμπειρία καθώς μέσα από αυτό το φόρουμ έχω βοηθηθεί πάρα πολύ,κυρίως ψυχολογικά!Πριν από ένα χρόνο έκανα ablation στο Ωνάσειο με τον κύριο Θεοδωράκη κ ήταν η πιο λυτρωτική επέμβαση-θεραπεία που έχω κάνει ποτέ!!Εγώ είχα υπερκοιλιακές ταχυκαρδίες από 15 χρονών περίπου κ σε ιδιώτες γιατρούς που πήγαινα κατά καιρούς δεν μου είχε μιλήσει κανείς για αυτού του είδους την πάθηση...το μόνο που μου έλεγαν είναι να μην δίνω σημασία,ότι έχω μια υγιή καρδιά κ ότι αυτό είναι από άγχος....με αποτέλεσμα να τρέχω αργότερα σε ψυχολόγους κ ψυχιάτρους...σωστή τρέλα δηλαδή...κανένας γιατρός δεν μου είχε πει να πάω σε ένα νοσοκομείο την ώρα της κρίσης...η διάγνωση λοιπόν έγινε πριν 2 χρόνια σε εφημερεύον νοσοκομείο....μπήκα αμέσως στη διαδικασία για ablation κ το προτείνω σε όποιον έχει χαλάσει η ποιοτητα της ζωής του,να μην φοβηθεί τίποτα,είναι ανώδυνη διαδικασία,με σχεδόν μηδενικά ποσοστά αποτυχίας!!είναι απερίγραπτο το συναίσθημα ελευθερίας που νιώθεις μετά από όλο αυτό!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Annoula
Newbie Forum Runner

47 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/01/2016 :  12:20:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Stelios777

Καλημέρα σε όλους Εύχομαι καλές γιορτές!!!!

Annoula, γεια σου !!
Αν θέλεις την γνώμη μου για πολυ καλο Ηλεκτροφυσιολογο
Και. Ηλεκτροφυσιολογικη μελέτη πριν το ablation ξέρω τα σωστο άτομο ...
Παναγιώτης Ιωαννιδης θα μείνεις έκπληκτη!!!
...μου άλλαξε ζωή ....
Ψάξε το λιγο



Stelios777

Επιζω να το δεις
Γιατι μου τον προτεινεις?
Εννοω τι ηταν αυτο π σ αρεσε τοσο σ αυτον τν συγκεκριμενο?
Τι εννοεις οτι το ψαχνει?
Εχω παει στον Εφραιμιδη (απο Ευαγγελισμο)
και στον Ανδρικοπουλο (απο Ντυναν)
Εχεις αποψη γ αυτους? Ιδιαιτερα ο Εφραιμιδης παιζει πολυ στις προτασεις!
Σ ευχαριστω για το σχολιο οπως κ να χει ελπιζω να δεις κ το δικο μ κ να μ απαντησεις :)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 142  Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000