Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 αρρυθμία - ηλεκτροφυσιολογική μελέτη - ablation
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 142

Giovanni
Forum-Runner

Greece
51 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2016 :  09:26:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα σε όλους και όλες!
Εύχομαι καλή χρονιά, χρόνια πολλά και ποιοτικά, με γερή και "γεμάτη" καρδιά!

Annoula, αν μου επιτρέπεις, νομίζω όλοι οι ηλεκτροφυσιολόγοι σε κάθε μεγάλο νοσοκομείο, ειδικά δε τα ονόματα που αναφέρονται σε αυτό το forum, είναι επιστήμονες εγνωσμένης αξίας. Για τον καθένα θα ακούσεις πολύ καλά λόγια, ίσως όμως και κάποια αρνητικά, γιατί ενώ εκείνοι παραμένουν οι ίδιοι άνθρωποι, κάθε φορά διαφοροποιείται ο ασθενής ως προς την όποια διαταραχή, την ψυχοσύνθεση, τις προσδοκίες ή τις απαιτήσεις του. Καθώς συμμερίζομαι την αγωνία σου, συμβουλή μου λοιπόν είναι, εφόσον ήδη έχεις κάνει την αναζήτησή σου, να αποφασίσεις βάσει του ενστίκτου σου. Μόνο εσύ μπορείς να γνωρίζεις ποιος γιατρός ταιριάζει καλύτερα στη δική σου ψυχοσύνθεση, και μόνο εσύ πρέπει να είσαι ικανή να υποστηρίξεις την επιλογή σου κατόπιν "εορτής". Εύχομαι να κάνεις την πιο κατάλληλη επιλογή και να έχεις το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα, μια που όπως καταλαβαίνω ο καιρός ζυγώνει...

Θερμούς χαιρετισμούς απευθύνω στην παρέα του Ostria (της φυσικής και τηλεφωνικής παρουσίας)! Εις το επανιδείν!
G.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

larissos
Newbie Forum Runner

Greece
2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2016 :  10:28:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
sgd
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

orestis_2401
Newbie Forum Runner

3 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/02/2016 :  20:44:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα στην παρέα.ας ξεκινήσω με τη δική μου ιστορία έπαθα το πρώτο επεισόδιο μαρμαρυγής καλοκαίρι του 2013 και κάνα μήνα μετά το δεύτερο στη δουλειά ώσπου αναγκάστηκα να πάω νοσοκομείο αφού δεν μπορούσα να το διαχειριστώ από ότι μ λένε είχα ξεπεράσει τα 200 ακανονιστα.μου χορηγήθηκε φαρμακευτική αγωγή και μετά από 5 ώρες συνήλθα. Από τότε δεν έχω κάνει κανένα επεισόδιο μαρμαρυγής αφού σταμάτησα όλες μου τις δραστήριο τη τες με το ζόρι βγαίνω από το σπίτι. Απλά έχω συχνά ταχυκαρδιες γιατί φοβάμαι ότι όπου και αν πάω θα με πιάσει.ζωη δεν έχω φοβάμαι τα πάντα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NikosS
Forum-Runner

93 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2016 :  10:05:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαιρετώ τους καλόκαρδους με τις ευαισθησίες τους.
Φίλε Ορέστη, αν με δύο κολπικές το 2013 και κάποιες ταχυκαρδίες μέχρι σήμερα, γράφεις ότι φοβάσαι και δεν έχεις ζωή?, τι θα έπρεπε να γράψουν κάποια παιδιά απο το site, που έχουν κάνει 3 ablation και συνεχίζουν να έχουν ΚΜ σε καθημερινή σχεδόν βάση? Και ακόμη περισσότερο, κάποια άλλα παιδιά που με κουράγιο και δύναμη (ψυχική-σωματική) αντιστέκονται σε ανίατες ασθένειες? Φίλε μου, δεν κινδυνεύεις απο τις 2 κολπικές του 13, από τον φόβο σου κινδυνεύεις. STAND UP AND FIGHT. Αγάντα...
Φίλε Status, γράψε πότε έρχεσαι Αθήνα, γιατί τα παιδιά (fullstop,χρηστάρας,giovanni κλπ) θέλουμε συνάντηση και θεωρούμε την παρουσία σου απαραίτητη. Φίλε Ορέστη είσαι ευπρόσδεκτος στην συνάντηση. Αν φοβάσαι γιατί σου παληώσαν τα παπούτσια, έλα να γνωρίσεις παιδιά με τρύπια παπούτσια, παιδιά χωρίς παπούτσια και παιδιά χωρίς πόδια για να βάλουν παπούτσια(Λουντέμης). Νομίζω οτι θα είναι για σένα ένα καλό βήμα για να διαχειριστείς τις φοβίες σου.
Και να θυμάστε πως...... Οτι αξίζει πονάει και είναι δύσκολο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2016 :  12:11:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημέρα σε όλους σας,

Χαίρομαι να μαθαίνω πως κάποιοι την παλεύουν την Κ.Μ αλλά την ίδια στιγμή λυπάμαι όταν βλέπω κάποια "new entries" να το βάζουν κάτω !
Ορέστη φίλε μου, όπως αναφέρει και ο NikosS, αν είναι με την πρώτη δύσκολη να τα παρατάμε, τότε , φέξε μου και γλύστρησα !
Η ΚΜ ατις περισσότερες φορές αντιμετωπίζεται. Απλά να ευχαριστείς τον Θεό για κάθε μέρα που σε έχει γερό.
Είμαι 19 μήνες χωρίς επεισόδιο και ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ευχαριστώ τον Θεό για το δώρο που μου έχει κάνει. Συνεπώς, μην χάνεις την πίστη σου. Οπλίσου με την δύναμη (που σίγουρα διαθέτεις), βγές μπροστά και πιάσε τον ταύρο απο τα κέρατα.
Όσο για την συνάντηση που με πολύ χαρά είδα να κυοφορείται , εγώ θα ανέβω Αθήνα για τις ανάγκες κάποιας έκθεσης , στις 18 Μάρτη και θα μείνω μέχρι τις 21. Εάν βολεύει κάποιο απόγευμα (μετά τις 19:00) , είμαι σύμφωνος.

keep on rocking !!


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nadine
Newbie Forum Runner

2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2016 :  17:35:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σε όλους κ εύχομαι πάντα υγεία!θα ήθελα να μάθω μήπως κάποιος είχε ή έχει παρόμοια εμπειρία με τη δική μου...πριν ένα χρόνο έκανα ablation λόγω υπερκοιλιακών κ μετά από περίπου δέκα με έντεκα μήνες είχα κατά διαστήματα κάποιες έκτακτες όπου δεν με ανησυχούσαν..τις τελευταίες τρεις μέρες όμως έχω κάθε μέρα κατά διαστήματα έκτακτες,σαν να με διαπερνάει ηλεκτρικό ρεύμα,κ έχω αρχίσει να φοβάμαι πολύ....πήγα σε εφημερεύον όπου μου έκαναν ηλεκτροκαρδιογράφημα κ υπέρηχο κ όλα ήταν εντάξει....έχω προγραμματίσει κ holter τις επόμενες μέρες αλλά φοβάμαι μην είναι κάτι σοβαρό κ δεν το προλάβω....μπορεί να ακούγομαι υπερβολική αλλά πραγματικά αυτή τη φορά φοβάμαι...έχει νιώσει κανείς σας παρόμοια??
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2016 :  19:54:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σέ ολους . Ειμαι μεσα για την συνάντηση οποτε αποφασίσεται παρτε με τηλ.
Τωρα στον φιλο μας τον Ορέστη .
Η κολπική μαρμαρυγή δεν σκοτώνει .
Αγάπησε την ασθενεια σου και μαθε καθε λεπτομέρεια . Τοτε θα καταλάβει1 γιατί πρεπει να εισαι αισιόδοξος . Υπαρχουν εκατομμύρια ανθρωποι στον κόσμο με κολπικη μαρμαρυγή (παροξυσμική η μόνιμη ) που κανουν την θεραπεία τους και ζουν την ζωή τους κανονικά . Εχεις επιλογές !!!
1/ φαρμακευτική αγωγή
2/ ablation
3/ ablation και φαρμακευτική αγωγή .
Μονο που μην ξεχνάμε την αντιπηκτική αγωγή.
Πολλοί απο εμάς οταν πάθαμε τα πρώτα επεισόδια ΚΜ
ισως νοιωσαμε σαν και σένα ομως κατόπιν καταλάβαμε οτι μια μικρή αλλαγή στις καθημερινές νας συνήθειες ειναι ολη η ιστορία .
να εισαι ψύχραιμος και αισιόδοξος .
εγω ειμαι καλά με τήν αγωγή μου . 2 χρόνια δεν 2χω νοιώσει την παραμικρή αρυθμία .
Προσέχω ομως και ολα πάνε καλά .
Καλό βράδυ σε ολους .
Νικο στατους Χρισταρα κλπ περιμένω τηλ

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2016 :  19:56:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σέ ολους . Ειμαι μεσα για την συνάντηση οποτε αποφασίσεται παρτε με τηλ.
Τωρα στον φιλο μας τον Ορέστη .
Η κολπική μαρμαρυγή δεν σκοτώνει .
Αγάπησε την ασθενεια σου και μαθε καθε λεπτομέρεια . Τοτε θα καταλάβει1 γιατί πρεπει να εισαι αισιόδοξος . Υπαρχουν εκατομμύρια ανθρωποι στον κόσμο με κολπικη μαρμαρυγή (παροξυσμική η μόνιμη ) που κανουν την θεραπεία τους και ζουν την ζωή τους κανονικά . Εχεις επιλογές !!!
1/ φαρμακευτική αγωγή
2/ ablation
3/ ablation και φαρμακευτική αγωγή .
Μονο που μην ξεχνάμε την αντιπηκτική αγωγή.
Πολλοί απο εμάς οταν πάθαμε τα πρώτα επεισόδια ΚΜ
ισως νοιωσαμε σαν και σένα ομως κατόπιν καταλάβαμε οτι μια μικρή αλλαγή στις καθημερινές νας συνήθειες ειναι ολη η ιστορία .
να εισαι ψύχραιμος και αισιόδοξος .
εγω ειμαι καλά με τήν αγωγή μου . 2 χρόνια δεν 2χω νοιώσει την παραμικρή αρυθμία .
Προσέχω ομως και ολα πάνε καλά .
Καλό βράδυ σε ολους .
Νικο στατους Χρισταρα κλπ περιμένω τηλ

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

orestis_2401
Newbie Forum Runner

3 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2016 :  21:30:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσπαθώ αλλά κάθε φορά που με ξαναπιανει ταχυκαρδία γυρνάω πάλι πίσω και κλείνομαι στον εαυτό μου.περνω inderal λες και είναι καραμέλες. ..Αυτό το αίσθημα των παλμών δε το αντέχω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

achilleys
Newbie Forum Runner

12 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2016 :  10:06:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

achilleys
Newbie Forum Runner

12 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2016 :  10:17:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

achilleys
Newbie Forum Runner

12 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2016 :  10:27:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΑΓΝΩΣΤΗΚΑ ΜΕ ΚΜ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΜΟΥΝΑ ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΠΟΤΑ. ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΑ ΕΧΩ ΚΟΨΕΙ. ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ ΛΑΜΒΑΝΩ ΑΡΚΕΤΑ ΣΧΗΜΑΤΑ ΣΕ ΦΑΡΜΑΚΑ. ΑΛΛΑ ΤΟ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΕΙΧΑ 3 ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΚΜ ΠΟΥ ΑΝΑΤΑΧΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΔΟ 2 ΩΡΩΝ. ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΙΕΣΗ( ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΓΩΓΗ). ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ Ο ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟΣ ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ ΣΧΗΜΑ ΤΩΝ ΦΑΡΜΑΚΩΝ ΑΠΟ SOTALOL SE ΡΥΘΜΟΝΟΡΜ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΕΣ ΕΚΤΑΚΤΕΣ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΣΤΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΕ 2 ΡΥΘΜΟΝΟΡΜ(150) ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΝΤΙΠΗΚΤΙΚΟ XALERTO.(20)
ΤΑ ΑΝΕΦΕΡΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΒΓΑΙΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ .
ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΠΙΣΗΣΣ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΣΕ ABLATION Η ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΩ ΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoek
Newbie Forum Runner

46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2016 :  22:08:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
achilleys είναι πολύ θετικο που εκοψες το κάπνισμα. Θα ελεγα να επισκεφθείς καρδιολόγους εξειδικευμένους στην κατάλυση, να σου πουν τα ποσοστά επιτυχίας του ablation στην δική σου περίπτωση. Καθε περίπτωση είναι ιδιαίτερη. Εγώ είχα ξεκινησει με φάρμακα, σε κάποια στιγμή δεν πηγαινε αλλο γιατι δεν με επιαναν και λογω του νεαρου της ηλικίας ο καρδιολογος με ωθούσε στο να κάνω την επέμβαση. Ειχα κολπικη ταχυκαρδία. Εκανα το ablatiιοn και δεν το έχω μετανιώσει τώρα είμαι χωρίς φάρμακα κάνω ορισμένες φορες ταχυκαρδίες (είμαι και εγκυος και αυτό επιβαρύνει την καρδιά) αλλά καμία σχέση με το παρελθόν. Το λέω και για τα νεα μέλη. Πάρτε γνώμες απο 2-3 ειδικούς, βάλτε τα κάτω και πάρτε την απόφαση. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και κανενας δεν μπορεί να δίνει συμβουλές παρά μόνο οι ειδικοί. Να είστε όλοι καλα!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

achilleys
Newbie Forum Runner

12 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2016 :  13:04:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
zoek ΕΥΧΑ;ΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ. ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΤΟ FOROYM ΤΑ ABLATION ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΑΝΕ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ . ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΟ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΙΟΛΑΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ. ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΠΡΙΝ Η ΚΜ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΕΤΑΙ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΜΕΝΑ ΟΤΙ ΠΕΦΤΩ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΚΤΑΚΤΕΣ.
ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ Ο ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟ ABLATION. KAI NA PV OTI STA 17 XRONIA POY THN EXV THN KM
TA EPEISODEIA HTAN GYRV STA 10-12
ΚΑΙ ΤΑ 3 ΗΤΑΝ ΤΟΝ ΔΕΚΕΒΡΙΟ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ.ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑΞΑ ΑΓΩΓΗ. ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΣ ΓΙΑ ABLATION ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 10-12 ΕΠΕΙΣΟΔΕΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

n1kcha
Forum-Runner

90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2016 :  14:46:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κατά την γνώμη μου οι πάσχοντες θα μπορούσαν να αλλάξουν προς το καλύτερο τον τρόπο ζωής τους.
Μια τέτοια αντιμετώπιση είναι ανώδυνη χωρίς ιδιαίτερο κόστος και υπάρχουν καλές πιθανότητες να ελαφρύνουν ή και να δώσουν οριστική λύση στο πρόβλημα τους.

Πιο συγκεκριμένα προτείνω τέσσερις κομβικές παρεμβάσεις:

α)Καλός ύπνος. Ρύθμιση του ωραρίου ύπνου. 11 το βράδυ (το αργότερο 12) πρέπει να κοιμόμαστε. Διάρκεια ύπνου ιδανικά 7-7:30 ώρες.

β)Δραστικός περιορισμός της κατανάλωσης υδατανθράκων (σάκχαρα) και αύξηση της πρόσληψης φυσικών λιπαρών. Πρακτικά μπορούμε να καταναλώνουμε σε όση ποσότητα θέλουμε μόνο φαγητά από πχ εδώ:
http://www.dietdoctor.com/low-carb/recipes
ή και από εδώ:
http://realmealrevolution.com/recipes#cat_16,p1

γ) Μιση με 1 ώρα περπάτημα την ημέρα. Πιο έντονες αθλητικές δραστηριότητες πρέπει να αποφεύγονται.

δ)Ελαχιστοποίηση πρόσληψης καφείνης μέσω καφέ ή άλλων ροφημάτων. Αλκοόλ με μέτρο (ναι στο κόκκινο κρασί ή σε προιόντα απόσταξης). Αναψυκτικά και χυμοί καθόλου.

Τι πρέπει να προσέξει κάποιος:

1) Χρειάζεται προγραμματισμός μελέτη και οργάνωση πριν ξεκινήσει μια τέτοια διαδικασία. Αν και φαίνονται απλές παρεμβάσεις, ας μην κρυβόμαστε, είναι δύσκολο να εφαρμοστούν (οι πάσχοντες συνήθως είναι εξαρτημένοι από διάφορες νομιμες ουσίες και το σπάσιμο μιας εξάρτησης δεν είναι ποτέ εύκολο.)

2)αν οι πάσχοντες παίρνουν κάποια αγωγή για ρύθμιση της πίεσης πρεπει να συμβουλευτούν τον γιατρό τους και αυτό γιατί η παρέμβαση β) ρίχνει με φυσικό τρόπο την πίεση οπότε η ταυτόχρονη χρήση φαρμάκων μπορεί να οδηγήσει σε υπόταση.

3)αν οι πάσχοντες είναι διαβητικοί και παίρνουν ινσουλίνη πρέπει να συμβουλευτούν τον γιατρό τους γιατί η παρέμβαση β) ρίχνει ή μηδενίζει με φυσικό τρόπο την ανάγκη για χρήση ινσουλίνης οπότε η χρήση πλεονάζουσας ινσουλίνης μπορεί να οδηγήσει σε υπογλυκαιμία.

4)Οι παρέμβασεις μπορούν να δοκιμαστούν για ένα χρονικό διάστημα (πχ 1 μήνα) και αν δούμε οτι λειτουργούν τις διατηρησουμε για πάντα.

5)Οι παρεμβάσεις έχουν στόχο την μόνιμη μείωση της ινσουλίνης στο αίμα και την βελτίωση του HRV (Heart Rate Variability) που βάσει μελετών και μη επισήμως δημοσιευμένων εμπειριών έχει δειχτεί άμεση συσχέτιση των συγκεκριμένων παραγόντων με το πρόβλημα (και με μυριάδες άλλα...)



Edited by - n1kcha on 29/02/2016 09:48:41
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 142 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000