Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 αρρυθμία - ηλεκτροφυσιολογική μελέτη - ablation
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 142

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2016 :  20:07:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα ,

Θες να αγιάσεις και ο ....... δεν σε αφήνει.
Έχει αναφερθεί πολλάκις σε τούτο το blog πως το ablation σε άλλους λειτούργησε και σε άλλους όχι. Δόξα τον Θεό, η περίπτωση μου εμπίπτει εδώ και 19 περίπου μήνες στην πρώτη κατηγορία. Κόστος; Μηδέν. Σε δημόσιο νοσοκομείο των Αθηνών.
Τυχερός; Ίσως! Όπως και ναχει όμως επειδή επρόκειτο για θέμα που με ταλαιπωρούσε επί 13 χρόνια, έπρεπε να ψάξω , να μάθω , να απορήσω με διαφορα σχετικά ακούσματα και τελικά να πάρω μια απόφαση.
ΟΜΩΣ ΕΙΧΑ ΙΔΙΑ ΑΠΟΨΗ για το θέμα. Για το θέμα που με ταλαιπωρούσε επί του πρακτέου και όχι σε θεωρητικό επίπεδο. Η προσεγγιση ενός τόσο σοβαρού θέματος θα πρέπει να γίνεται με υπευθυνότητα .
Κάποιοι (εκ του ασφαλούς;; από περίσσεια ελαφρότητα ; ) εκφέρουν άποψη χωρίς να έχουν ούτε ένα επεισόδιο ΚΜ στην ζωή τους (και τους εύχομαι να μην έχουν) και παραμένουν σε απόψεις πιο γραφικές και από την Σαντορίνη !
Βλέπε αυτούς που έχουν theo ποιησει το kal ιο ....... και οι συν αυτω ...

Keep on rocking


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

theokal
Newbie Forum Runner

Greece
26 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2016 :  00:49:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσωπικές εκτιμήσεις για την αρρώστια καθενός καθώς και χαρακτηρισμούς συγκαλυμμένους και μη, εγώ δεν θα εκφέρω,
καθότι οι υπόλοιποι αναγνώστες του φόρουμ δεν μου φταίνε τίποτα.

Άλλωστε δεν είναι αυτό το ζητούμενο τους.


Αντιπαρέρχομαι τις προκλήσεις και παρακαλώ όποιος έχει κάτι να αμφισβητήσει να το κάνει με επιστημονικά δεδομένα.


Edited by - theokal on 27/02/2016 00:52:24
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2016 :  08:38:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Theo kal καλημέρα,

Και πολύ καλά κανεις , δεδομένου ότι δεν έχεις σχετικό βίωμα. Εδώ μέσα ο καθένας μας καταθέτει τις προσωπικές του εμπειρίες , καθώς και τα αποτελέσματα που προέκυψαν από τις μεθόδους που καθένας ακολούθησε. Επαναλαμβάνω ότι ΙΣΩΣ οι βιταμίνες και το Κάλιο να λειτουργούν επικουρικά στην ΚΜ , όχι όμως να δαιμονοποιούνται ΚΑΛΕΣ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ οι οποίες σε άλλους δούλεψε και άλλους όχι.
Δυστυχώς η ΚΜ χρήζει custom made αντιμετωπίσεων και αυτό διότι σχεδόν όλες οι περιπτώσεις διαφέρουν μεταξύ τους.
Ούτε λόγος λοιπόν για ιδιοτέλεια εκπορευόμενη από τους συμμετέχοντες στο blog.

Keep on rocking





Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

n1kcha
Forum-Runner

90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2016 :  10:31:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by theokal

Κάποιοι εδώ μέσα έχουν αναλάβει χρέη δικηγόρων γιατρών. Ώρες-ώρες σκέπτομαι μήπως είναι γιατροί οι ίδιοι με ψεύτικα προφίλ. "Πήγαινε στον τάδε", "υπάρχουν γιατροί και γιατροί.." , "ο τάδε επικεφαλής της ομάδας στο τάδε νοσοκομείο", "εγώ το έκανα τσάμπα-πλήρωσε το ταμείο μου", "να ρώταγες να μάθαινες...", "δεν φταίει το ablation φταίει κάτι άλλο.." και άλλα τέτοια ωραία.

Αν σε αυτά προσθέσω και την πολεμική που δέχτηκα στις λίγες δικές μου δημοσιεύσεις εδώ μέσα, τόσο πιο καχύποπτος γίνομαι.

Γι αυτό ΠΡΟΣΟΧΗ απ' όλους - σε ότι γράφεται εδώ μέσα.



Νομίζω οτι είναι εύλογο να περάσει μια τέτοια σκέψη από το μυαλό σου. Αν παρατηρήσεις κάποιοι έχουν συμμετοχή μόνο σε αυτό το θέμα (thread) και σε κανένα άλλο του φόρουμ. Αυτό δεν σημαίνει αναγκαστικά οτι είναι "στημένοι", αλλά ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις με σιγουριά από την στιγμή που υπάρχει ανωνυμία...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

n1kcha
Forum-Runner

90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2016 :  11:31:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by NikosS
Ολα τα έξοδα της επέμβασης καλύπτονται απο το ταμείο σου (ΟΑΕΕ-παλαιό ΤΕΒΕ).

Τα οποία είναι πόσα;
(Το ταμείο που βρίσκει τα λεφτά και καλύπτει τις εκάστοτε ανάγκες του ασφαλισμένου;μήπως τα πληρώνουν οι ασφαλισμένοι και οι φορολογούμενοι;)


quote:
Originally posted by NikosSΤέλος, φίλε n1kcha, μήπως για τις συμπεριφορές κάποιων γιατρών που περιγράφεις φταίει το HRV τους?

κανείς δεν ξέρει, δεν έχει ερευνηθεί

quote:
Originally posted by NikosS
Τελοσπάντων, να μου επιτραπεί να πιστεύω ότι 1. οι εξειδικευμένοι επιστήμονες ξέρουν καλύτερα απο τον καθένα μας

Έτσι θα έπρεπε. Η γνώμη μου είναι οτι έχουν πολλές γνώσεις μέσα σε ένα αυστηρά περιχαρακωμένο πλάισιο. Αυτό το πλαίσιο δεν το ορίζουν αυτοί αλλά οι φαρμακευτικές. Οι καλοί επιστήμονες πρέπει διαρκώς να αναζητούν νέες γνώσεις (και τούτοι εδώ το κάνουν αλλά πάντα μέσα στο δωθέν πλαίσιο). Το συμφέρον του ασθενή δεν εξυπηρετείται επαρκώς στην περίπτωση που ο εξειδικευμένος επιστήμονας λειτουργεί περιχαρακωμένος στα πλαίσια που ορίζει το σύστημα.

quote:
Originally posted by NikosS
2. δεν μετέχουν όλοι σε μία παγκόσμια συνωμοσία αποφυγής εναλλακτικών λύσεων(πχ ρύθμιση HRV)

Γνωρίζουν ως εξειδικευμένοι επιστήμονες πχ τι είναι το HRV; αν δεν το γνωρίζουν δεν σημαίνει οτι συμμετέχουν σε κάποια παγκόσμια συνωμοσία, εγώ θα το απέδιδα σε ανεπαρκή επιστημονική κατάρτιση.

quote:
Originally posted by NikosS
3.σίγουρα δεν είναι όλοι άψογοι (ούτε τα δάκτυλά μας είναι όλα ίσα) και 4. το να βρείς τον κατάλληλο δεν είναι μόνο θέμα τύχης, αλλά και ψαξίματος.


εδώ συμφωνούμε ;)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/02/2016 :  17:40:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Απαντηση στο περι δυο nick names και ενός προσώπου δεν πήρα . !!!

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NikosS
Forum-Runner

93 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2016 :  10:47:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαιρετώ τους καλόκαρδους με τις ευαισθησίες τους.
Φίλε n1kcha, τόσο εσύ όσο και ο theo-cal-io (status εγραψες), είστε απίστευτοι. Εχω γράψει στον Θεο-καλλιο, ότι παραδίνομαι. Το ίδιο γράφω και σε σένα. Δεν θα απαντήσω στις τελευταίες αναρτήσεις σας (πως δουλεύει το ασφαλιστικό σύστημα??? και παίρνει σοβαρά το αστείο για το HRV των γιατρών ο ένας - βαπτιστήκαμε δικηγόροι γιατρών και γιατροί απο τον άλλο), γιατί πιστεύω ότι το μόνο που ψάχνετε είναι τροφή για τις εμμονές σας. Θα παρακαλούσα και τους δύο να σταματήσετε τις επίμονες επαναλαμβανόμενες αναρτήσεις σας για το HRV και τις βιταμίνες, γιατί τελικά γεννούν υποψίες, και δεν προσφέρουν τίποτα σε παιδιά με αρρυθμίες που ψάχνουν για ενημέρωση στο site. Αντίθετα, η εφαρμογή των οδηγιών σας μπορεί να γίνουν επικίνδυνες για παιδιά με παθολογικά προβλήματα. Γιατί αλήθεια ψάχνετε εναγωνίως αφορμή να επαναλαμβάνεστε? Αν θέλετε πάντως, είστε ευπρόσδεκτοι σε συνάντηση που κάνουμε κάθε χρόνο κάποιοι απο το forum, με την υπόσχεση απο μέρους σας, ότι θα προσπαθήσετε να συνομιλήσετε. Βλέπετε, συνηθίζουμε να συνομιλούμε (και μιλάμε και ακούμε) στις συναντήσεις μας.
Αυτά...... Αγάντα......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

theokal
Newbie Forum Runner

Greece
26 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2016 :  13:13:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Η μικροψυχία σου έφτασε στο να χλευάζεις το nickname μου ?

Και μην μου απαντήσεις ότι έκανες χιούμορ, γιατί χιούμορ μπορείς να κάνεις με τους κολλητούς σου και κολλητός σου δεν είμαι.

Αν έχεις δυσκολία να εκφράσεις τεκμηριωμένη άποψη στα λεγόμενα εδώ μέσα περιορίσου στο διάβασμα ή κάνε κάποιο χόμπυ. Όσο δεν το κάνεις τόσο πιό ύποπτος γίνεσαι ότι στέλνεις πελατάκια σε γιατρούς.

Αν από την άλλη είσαι troll σε λυπάμαι γιατί προφανώς είσαι τρολ και στην προσωπική σου ζωή.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NikosS
Forum-Runner

93 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2016 :  16:34:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αγαπητέ theokal, έγραψα και στο παρελθόν, επαναλαμβάνω και τώρα ότι με σένα παραδινομαι. Αυτό ´ελειπε να ήμουν κολλητός σου, αλλά οι εμμονές σου μόνο με χιούμορ τελικά αντιμετωπίζονται. Αν βλεπεις το ευρηματικο λογοπαιγνιο του στατους σαν τρολαρισμα απο μενα, τοτε εχεις πραγματικό πρόβλημα. Που αλήθεια στις αναρτήσεις σου βλέπεις τεκμηριωμενη άποψη? εγώ καταγραφω προσωπικές εμπεριες χωρίς προτροπές, και εσύ ψαχνεις ευκαιρια να καταγραψεις τις εμμονες σου, προτρεποντας παιδια με σοβαρές αρρυθμιες να παρουν τα ματζουνια σου. Οσο για τα χόμπι μου έχω αρκετά. Προσπαθώ ´ομως να διαφύλαξω το site από ανόητους εμμονικους σαν εσένα. Σε συμβουλευω τελος, να κρατήσεις την λύπηση για τον εαυτό σου και να πάρεις το κουβαδακι σου να παίξεις σε άλλη γειτονιά, πριν βλαψεις παιδιά με σοβαρά προβλήματα υγείας.
Αυτά..........αγαντα......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

theokal
Newbie Forum Runner

Greece
26 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2016 :  18:17:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Σχετικά με τα μαντζούνια που λέει ο NikoSS.
Υπάρχει έστω ένας ΣΟΒΑΡΟΣ άνθρωπος στον πλανήτη που να χαρακτηρίζει τις βιταμίνες ... μαντζούνια ???
Ναι, είναι ο Νίκος με τα δύο S.
Τώρα για το ΣΟΒΑΡΟΣ, κρίνετε μόνοι σας. Η φαιδρότητα δεν έχει όρια.

Για τα τρολλάκια:
Όταν καταθέτεις την ψυχή σου, την ελπίδα σου, την άποψή σου και ο άλλος σε προκαλεί σε προσωπικό επίπεδο, αποσυντονίζοντας την συζήτηση, είναι troll.
Ας ανατρέξετε στους μειωτικούς χαρακτηρισμούς που έχω δεχτεί και πάλι θα βρείτε ποιοι είναι το troll εδώ μέσα και ποια είναι η τακτική τους.

Για τα περί εμμονών:
Όποιος καλόπιστα έχει διαβάσει τα post μου έχει καταλάβει ότι ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ABLATION επειδή προτείνω να δοκιμαστεί και κάτι άλλο πριν γίνει, αν τελικά αποφασιστεί να γίνει η επέμβαση. Αντιθέτως εμμονικοί είναι όσοι διατείνονται ότι το ablation είναι μονόδρομος και να μην προσπαθήσουμε αλλιώς.

Για την τάχα .... επικινδυνότητα των ..... βιταμινών!
Ας παρουσιάσουν ένα δημοσίευμα ή μια έρευνα ότι η λήψη συμπληρωμάτων των συγκεκριμένων βιταμινών είναι επικίνδυνη.
Αλλιώς να το βουλώσουν.

Έχει φανεί από ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ότι η αλλαγή διατροφής λειτούργησε θετικά.
Από πολλούς επίσης έχει διαφανεί σύνδεση πνευμονογαστρικού, διαφραγματοκήλης και γενικότερα του στομάχου. Και καλά κάνουν και λένε "ψαξτε το στομάχι σας".
Επίσης κάποιοι είδαν σημαντική βελτίωση με μαγνήσιο και κάλιο.
Ένας άλλος ανέφερε CoQ10 και του το είπε και ο γιατρός του.
Όλα αυτά είναι θετικές ειδήσεις - έχουν καταγραφεί εδώ μέσα αλλά έχουν "πνιγεί" από τους φωνακλάδες.
Πάντως σ'αυτές τις θετικές ειδήσεις συγκλίνουν και οι δικές μου απόψεις για τη διατροφή και τη λήψη συμπληρωμάτων.

Κάποιοι άλλοι όμως εδώ μέσα, επαγγελματίες στις δημοσιεύσεις, δεν έχουν μόνο συμμετοχή αλλά ΦΑΝΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ προσπαθώντας ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΕΝΑ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΟΥΝ, ΝΑ ΑΚΥΡΩΣΟΥΝ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΝ έχει να καταθέσει τη δική του άποψη για την αντιμετώπιση του προβλήματος, ΑΠΟΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΠΡΟΒΑΛΛΟΥΝ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΗ ΑΠΟΨΗ και επιτίθενται στον άλλον ΜΕ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ.

Αυτό το οργανωμένο BULLING και η κάθετη άρνηση από κάποιους είναι που πρέπει να ελεγθεί.
Εγώ ξέρω από άλλα φόρουμ ότι λέει ο καθένας την άποψη του και μετά παρακολουθεί τους υπόλοιπους να δει τι λένε, να ενημερωθεί.

ΕΔΩ ΑΥΤΟΙ έτσι και πει κάποιος κάτι, ΑΜΕΣΩΣ να πεταχτούν ΝΑ ΔΙΑΨΕΥΣΟΥΝ, ΝΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΙΣΟΥΝ, ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΟΥΝ και πάλι ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ τα δικά τους.

Και αν πεις οτι είδες καλό ή δεν είδες καλό με κάτι άλλο πλην αυτού που λένε οι ίδιοι, πάλι έχουν να πουν ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΛΑ, ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΧΕΙΣ, ΚΑΠΟΙΑ ΜΙΚΡΟΑΡΡΥΘΜΙΑ ΕΧΕΙΣ, ΔΕΝ ΠΗΓΕΣ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ, ΔΕΝ ΜΑΣ ΡΩΤΗΣΕΣ ΕΜΑΣ (τους φωστήρες), κάνουν διαγνώσεις και θεραπείες εξ αποστάσεως και ενίοτε και "συνταγογράφηση" κάνουν...

Χρόνια τώρα, το ίδιο βιολί, ΟΙ ΙΔΙΟΙ, και ΟΙ ΙΔΙΟΙ, ΟΙ ΙΔΙΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ.

Διαβάστε μερικά ... ύποπτα:

Kάνει ABLATION, όλα τέλεια λέει, σπουδαίος - εξαιρετικός γιατρός και μετά πάλι τα ίδια, οι ίδιες ενοχλήσεις. Κάνει και ξανακάνει. Και υποστηρίζει ότι το ablation είναι μονόδρομος. Και ότι το να πάρεις βιταμίνη C και κάλιο ή ωμέγα-3 μπορεί να είναι επικίνδυνο !
Να γελάσω ή να κλάψω ?

Άλλος προτείνει το ΓΙΑΤΡΟ του που ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ, ΦΟΒΕΡΟΣ ΚΑΙ ΤΡΟΜΕΡΟΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΛΕΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ 3-4 ΕΓΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ, δηλαδή 1000 το χρόνο ????????
Όταν οι επεμβάσεις ABLATION σ' ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ξεπερνούν τις 400 !!!! Θα 'πρεπε και η βλακεία να χει τα όρια της!

Εχει γνώση και τι επεμβάσεις γίνονται στο εξωτερικό και με τι μηχανήματα ! Έλεος πια.

Άλλος προτείνει σε αυτόν που έχει το πρόβλημα να πάρει μισό χάπι από αυτό και ένα από κείνο !!!!

ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ ?

Αυτοί που προτείνουν να γίνει μια προσπάθεια με άλλη διατροφή, με λιγότερους υδατάνθρακες ή με περισσότερες βιταμίνες ή οτιδήποτε άλλο διαφορετικό δείχνει να δουλεύει ή αυτοί που παροτρύνουν να πας να βρεις τον τάδε να κάνεις επέμβαση ή συνταγογραφούν και κάνουν διαγνώσεις εξ αποστάσεως?

ΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΙΝΗΤΡΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΠΤΟΙ ?

Αυτοί που προτείνουν ανέξοδες λύσεις ή αυτοί που λένε πήγαινε στον τάδε γιατρό και μη σε νοιάζει, παίρνει λίγα ή θα πληρώσει το ταμείο σου?

ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΞΕΡΟΛΕΣ-ΣΟΦΟΙ ?

Αυτοί που λένε ψάξτε το λιγάκι και δοκιμάστε να δείτε πως θα πάει πριν κάνετε επέμβαση ή αυτοί που λένε ΚΑΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ?

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ, ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΒΟΥΛΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΤΗ ΜΟΝΙΜΗ ΑΜΦΙΣΒΗΤΙΣΗ:
Παγκοσμίως γίνονται έρευνες για να καταδείξουν τη χρησιμότητα ή όχι, συγκεκριμένων διατροφών και θεραπειών, βιταμινών, μετάλλων, κλπ
ΠΟΙΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ?
Αυτοί που μπαίνουν στη διαδικασία να το ερευνήσουν ή αυτοί που χαρακτηρίζουν τις βιταμίνες ... μαντζούνια !!

Γ Ε Λ Ο Ι Ο Τ Η Τ Ε Σ ! ! !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

johnc
Newbie Forum Runner

Greece


36 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2016 :  19:30:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by theokal

Κάποιοι εδώ μέσα έχουν αναλάβει χρέη δικηγόρων γιατρών. Ώρες-ώρες σκέπτομαι μήπως είναι γιατροί οι ίδιοι με ψεύτικα προφίλ. "Πήγαινε στον τάδε", "υπάρχουν γιατροί και γιατροί.." , "ο τάδε επικεφαλής της ομάδας στο τάδε νοσοκομείο", "εγώ το έκανα τσάμπα-πλήρωσε το ταμείο μου", "να ρώταγες να μάθαινες...", "δεν φταίει το ablation φταίει κάτι άλλο.." και άλλα τέτοια ωραία.

Αν σε αυτά προσθέσω και την πολεμική που δέχτηκα στις λίγες δικές μου δημοσιεύσεις εδώ μέσα, τόσο πιο καχύποπτος γίνομαι.

Γι αυτό ΠΡΟΣΟΧΗ απ' όλους - σε ότι γράφεται εδώ μέσα.

---------------------------------------------------------

Αντιπαρέρχομαι τα παραπάνω και όσο βλέπω κόσμο να ταλαιπωρείται επανέρχομαι στα δικά μου :

ΓΛΥΤΩΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΛΠΙΚΗ ΜΑΡΜΑΡΥΓΗ ΜΕ ΩΜΕΓΑ 3, ΒΙΤΑΜΙΝΗ C ΚΑΙ ΚΑΛΙΟ.

Κανείς δεν παθαίνει τίποτα να δοκιμάσει για 3 μήνες να πάρει μιά βιταμίνη ! Δεν έχουν παρενέργειες. Είναι κρίμα να ταλαιπωρείστε. Θέλετε να παίρνετε και τα φάρμακά σας, παίρνετε τα. Αλλά δεν χάνετε και τίποτα να δοκιμάσετε και 2 βιταμίνες μαζί.
Αιτία της κολπικής μαρμαρυγής είναι η ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ του καρδιακού μυός, δηλαδή ελαττωματική ηλεκτρική διέγερση. ΩΜΕΓΑ 3, ΒΙΤΑΜΙΝΗ C ΚΑΙ ΚΑΛΙΟ μπορούν να ρυθμίσουν τη λειτουργία του καρδιακού μυός.
Υπάρχουν χιλιάδες έρευνες κορυφαίων πανεπιστημίων του κόσμου ολόκληρου που με επιβεβαιώνουν, τα ξέρουν και οι γιατροί αλλά δεν τα λένε. Ανατρέξτε στα posts μου να διαβάσετε περισσότερα.
Όταν ένα δέντρο αρρωσταίνει, κάτι του λείπει και μας λένε ρίξε λίπασμα, ρίξε κάλιο, ασβέστιο, σίδερο. Δεν λένε κόφτο!





Καλά κρασιά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NikosS
Forum-Runner

93 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/02/2016 :  07:13:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οταν πρωτομπηκα στο site, έδωσα nickname nikos το οποίο όμως δεν πήρε γιατί είχε ξαναχρησιμοποιηθει. Προσθεσα λοιπόν τo s, που ειναι αρχικό του επιθέτου μου, και το δέχτηκε. Αν λοιπόν εντοπισες τόσο εύκολα και αβίαστα τα 2 s (ss), τότε δικαιολογω το παραλήρημα, τις εμμονές σου και την διαστρέβλωση τόσο των δικών μου όσο και των δικών σου αναρτησεων. Το μόνο που έχεις καταφέρει τελικά ειναι να υποβαθμισεις το site με τις ανόητες, μονοτονες, επαναλαμβανόμενες εμμονές σου. Δες τι επισκεψιμότητα υπήρχε πριν την είσοδο σου και που το εφτασες εσύ και οι ομοιοι σου.
Αυτά......Για σένα πλέον δεν θα είμαι εδώ. Θα κτυπάς τον αέρα. Αγαντα......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NikosS
Forum-Runner

93 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/02/2016 :  09:06:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Υ.Γ. Με βάση το προφίλ που έχεις αναδείξει μέσα από τις αναρτήσεις σου, θεωρώ την τελευταία σου ανάρτηση-παραλήρημα αναμενόμενη απάντηση στην πρόσκλησή μου για συνομιλία.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/02/2016 :  13:36:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Theokal ,

Καλέ μου άνθρωπε, δεν ξέρω πραγματικά ποιος μπορεί να είναι ο ορθός τρόπος να σου δώσουμε κάποιοι εδώ μέσα που έχουμε περάσει δια πυρός και σιδήρου με το θέμα ΚΜ, να κατανοήσεις πως πρόκειται για κατάθεση ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΕΜΠΕΙΡΙΩΝ και όχι για "άκουσα - διάβασα - έμαθα" κλπ.

Καλέ μου άνθρωπε , ΔΕΝ προτρέψαμε ΠΟΤΕ κανέναν να κάνει αυτό ή το άλλο.

Καλέ μου άνθρωπε, εδώ δεν κάνουμε "Brainstrorming" όπου η βασική του αρχή είναι να κατατίθενται ΟΛΕΣ οι απόψεις χωρίς να κατακρίνονται. Ναι, κατακρίνονται όταν αναφερόμαστε σε ΚΜ και εσύ αναφέρεσαι σε "ό,τι νάναι".

Νικόλα sorry, αλλά εγώ θα το σκεφθώ πολύ να κάτσω ίδιο τραπέζι με κάποιον ο οποίος από την ώρα που αποφάσισε να συμμετάσχει στο blog έχουν γίνει όλα που....να.

Επιτέλους ρε συ Theokal, δεν είναι τόσο δυσδιάκριτο να καταλάβεις ότι κατά κανόνα εδώ γράφουν άνθρωποι ταλαιπωρημένοι από ΚΜ και όχι αυτοί που κάνουν "άσκηση επί χάρτου" ?

keep on rocking (οι υπόλοιποι)




Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dolphin
Newbie Forum Runner

Greece
9 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2016 :  12:41:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Giovanni το έκανα το ablation !
Θα το πάρω από την αρχή το θέμα.
Κατέβηκα σχετικά αγχωμένη στο ηλεκτροφυσιολογικο εργαστήριο. Μου δώσανε ένα ηρεμιστικό, όχι νάρκωση, όχι μέθη, ένα ηρεμιστικό και ψιλό χαλάρωσα. Μετα μου έκαναν από μια ένεση ξυλοκαΐνης στο κάθε πόδι που δεν πόνεσα καθόλου. Περισσότερο μπορώ να πω πονάει η εξέταση αίματος! Έπειτα μου έβαλε τους καθετήρες, 5 συνολικά και δεν ένιωσα απολύτως ΤΙΠΟΤΑ! Ρώτησα τον γιατρό μου εάν μπήκε μέσα και όταν απάντησε θετικά κατάλαβα ότι τελικά όλα ειναι μέσα στο μυαλό μας ! Η όλη διαδικασία κράτησε 1,5 με 2 ώρες. Αμέσως προκλήθηκε η ταχυκαρδία και την καυτηριάσαμε. Ήταν και ο μοναδικός πόνος που ένιωσα όλη αυτή την ώρα. Κρατάει μόνο κάποια δευτερόλεπτα και φυσικά αξίζει τον κόπο!
Σε όποιον λοιπόν σκέφτεται να κάνει κάτι τέτοιο και φοβάται θέλω να πω ότι μόνο η αγωνία και το άγχος ειναι το δυσάρεστο στην επέμβαση!
Το έκανα στην Βιοκλινικη Αθηνών, με τον κ. Παναγιώτη Ιωάννιδη.
Ένας εξαίρετος γιατρός με ένα πολύ καλό team ! Τον ευχαριστώ πολύ , τόσο τον ίδιο όσο και την ομάδα του !
Η επέμβαση ήταν 100% επιτυχής
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 142 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000