Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 αρρυθμία - ηλεκτροφυσιολογική μελέτη - ablation
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας  Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 142

katerina82
Forum-Runner

Greece
95 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/08/2016 :  09:17:59  Εμφάνιση Προφίλ  Visit katerina82 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Γεια σας.το 2013 έκανα ablation για υπερκοιλιακη μετα απο αυτο με εχει πιασει καποιες φορες αλλα για δευτερολεπτα έχουν κρατήσει.την τελευταία βδομάδα εχω πολλες εκτακτες κυρίως οταν κανω συγκεκριμενες κινήσεις π.χ.οταν σηκωνω χερια να πιάσω τα μαλλια μου οταν σηκώνομαι αποτομα αλλα φυσικα και έτσι στα καλα του καθουμενου.α!επίσης ζαλίζομαι μετα απο αυτο.δεν ξερω τι να κανω?να τρεξω σε γιατρους παλι?αυτο που με χαλάει ειναι οτι δεν εκανα τοσο συχνα εκτακτες.ο αιματοκριτης μου βαιβαια ειναι παντα οριακά η κατω απ τα φυσιολογικά λογο και της νοσου του crohn που εχω.ευχαριστω εκ των προτέρων σε πιθανές απαντησεις σας!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

n1kcha
Forum-Runner

90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/08/2016 :  13:15:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολύ φρέσκο
Case report:

Crohn’s disease successfully treated with the paleolithic
ketogenic diet



quote:
CONCLUSION
We conclude that the paleolithic ketogenic diet was
effective while producing no side effects in this case of
Crohn’s disease. In contrast to standard therapeutic
approaches which are aimed to control certain
components of the disease only, the paleolithic ketogenic
diet was able to reverse the cluster of symptoms and
abnormalities associated with the disease. Assuming a
long term dietary compliance, we believe that the patient
would remain disease-free in the future.


http://www.ijcasereportsandimages.com/archive/provisional_articles/2016-09/03_Z01_2016040099_CR_prov.pdf

Έχει η σχέση η ν. του Crohn με τα άλλα σου συμπτώματα; έχουν κοινή ρίζα όλα σου τα προβλήματα; κανείς δεν μπορεί να απαντήσει με βεβαιότητα αν και για μένα είναι πιθανό να υπάρχει σύνδεση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

katerina82
Forum-Runner

Greece
95 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/08/2016 :  22:32:21  Εμφάνιση Προφίλ  Visit katerina82 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ειναι στα ξενα απ οτι ειδα...και δεν το χω.ευχαριστω για τον χρονο σου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

achilleys
Newbie Forum Runner

12 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/08/2016 :  08:16:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΔΕΞΙ ΚΛΙΚ ΚΑΙ ΚΑΝΤΟ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

katerina82
Forum-Runner

Greece
95 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/08/2016 :  13:42:26  Εμφάνιση Προφίλ  Visit katerina82 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ 😀
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

annoula2016
Newbie Forum Runner

1 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/08/2016 :  16:31:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σας,

ο συζυγος μου εκανε καποιες ταυχκαρδιες το τελευταιο διαστημα. 2 αρχες ιουνιου και 1 πριν μια εβδομαδα. Οι παλμοι εφτασαν ως 180. Διανυουμε μια περιοδο με πολυ αγχος και στεναχωριες. Ο καρδιολογος χαρακτηρισε το γεγονος ως κομβικη υπερκοιλιακη ταχυκαρδια. Μας προτεινε να κανουμε ηλεκτροφυσιολογικη μελετη με καυτηριασμο. Υπάρχει κάποιος που να ακολουθησε την συγκεκριμενη διαδικασια για την συγκεκριμένη παθηση;; ειναι δυσκολη η διαδιακασια της επεμβασης; ποσο επικυνδινη ειναι; τι πρεπει να προσεξει ο ασθενης μετα την επεμβαση;μπορει να επιστρεψει κανονικα στις δραστηριοτητες του;κολυμπι, δουλεια, περπατημα κτλ; Μπορω να αναφερω το ονομα του γιατρου που θα τον αναλαβει για να μου πειτε αποψη; Καθε πληροφορια θα μας ηταν πολυ χρησιμη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

costaioana
Newbie Forum Runner

Cyprus
6 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/08/2016 :  10:11:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γεια σας. Είμαι απο Κύπρο και το ονομα μου Κώστας και είμαι 41 χρονών. Ανακάλυψα την ΚΜ κατα τύχη αφου είχα πίεση και πήγα στον καρδιολόγο. Μαλλον έχο μόνιμη γιατι χωρίς Ρυθμονορ δεν ανατάσσετε. Πίνω και Προταξα προοληπτικά για θρόμβους. Το παράξενο με μέμα είναι ότι οι παλμοί δεν πηγαίνουν περισσότερο απο 110. Δεν πάω νοσοκομείο και δεν νιώθω τίποτα και συνεχιζω τιν ζωη μου απροβλημάτιστα. Το Θέμα είναι οτι έχω διαβάσει και μου έχουν πει οι καρδιολόγοι που πήγα ότι είναι καλύτερα να κανο επέμβαση. (αμπλεισσιον) Και τώρα ερωτώ γιατί να την πειράξω αφου δεν με πειράζει υπάρχρι λόγος? Με τα ρυθμονόρ είμαι ρυθμισμένος τις περισσότερες ώρεσ απο 60 με 80 παλμούς. Οταμ δεν είμαι ρυθμισμένο φτάνουν στους 110 όπως σας έχω πεί. Ξ'ερεσε κάπιο γιατρο στην Κύπρο που κάνει φυσιολογική μελέτη
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

n1kcha
Forum-Runner

90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/08/2016 :  12:01:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προτείνω:
Αρρυθμία: άλλη μια νόσος που προέρχεται από την υπερινσουλιναιμία;

http://itsthewooo.blogspot.gr/2016/03/arrhythmia-another-disease-of.html

οκ είναι στα Αγγλικά, γίνεται σε σημεία ιδιαίτερα τεχνικό αλλά αξίζει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/09/2016 :  22:17:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερίζω τους φιλους μετα απο αρκετό καιρο.
Τα νεα μου ειναι ως εξης. Μετα το τετραπλο bypass (συστήνω σε ολους οσους εχουν κολπική μαρμαρυγή να κανουν μια εξέταση για στεφανιαία νόσο) οι γιατροί μου εκοψαν το Ανκορον και παιρνω μονο tildiem 3 φορες την ημέρα και συντρομ. Δεν εχω νοιώσει ουτε μιά εκτακτη μα και ουτε μια αρρυθμία εδω και 2 1/2 χρόνια. Τώρα κόβω το ενα tildiem απο 3 σε 2 την ημέρα. Πιθανολογώ οτι η στρφανιαία νόσος ειχε μεγάλο μερίδιο ευθύνης για την ΚΜ. Επίσης θέλω να τονίσω οτι ΕΠΕΙΔΗ επερνα συντομ σώθηκα από σφοδρο εμφραγμα του μυοκαρδύου και πιθανότατα θανατηφώρο αφου με 98% στένωση της κεντρικής αρτηρίας και 85% στις αλλες 3 το αιμα μου μπορούσε να διαπερνα τις φραγμένες αρτηρίες. Για μένα λοιπόν ο μεγάλος θεός ειναι η ΑΝΤΙΠΗΚΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ. Οποιος δεν εχει ρυθμίσει την ΚΜ του εγκληματεί αν δεν παίρνει εστω και ενα μικρο σαλοσπθρ των 100 καθε βράδυ. Οσοι εχετε ολα τα απαιτούμενα σωστα και μπορείτε να κάνετε ablation. Οσοι ομως δεν μπορείτε για ablation δεν μπορούμε ολοι να κάνουμε μαζί με τα αντιαρυθμικά πάντα ΑΝΤΙΠΗΚΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ.
Σας φιλώ όλους
Νικο και η αλλη παρέα σας παρακολουθώ και χαίρομαι που με την εμπειρία σας βοηθάτε τα αλλα παιδια .
Να βρεθούμεεερρρ

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Blondie
Newbie Forum Runner



27 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/09/2016 :  23:02:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα παιδια!
Ειμαι απο Κυπρο, με καποιους παλιους απο δω μιλουσαμε παλια....το 2011....
Για να σας θυμισω .... Εκανα 2 ablation για παραπληρωματικο δεματιο Δεκ 2010... Ημουνα η μοναδικη περιπτωση στον κοσμο γιατι το δεματιο δεν εμενε σταθερο κ επαιζε "το ποντικι με τη γατα"... Απο τοτε που εκανα τις επεμβασεις ειμαι μια χαρα....τιποτα απολυτως χαπια κτλ...
Την περασμενη βδομαδα ενιωσα εκεινη τη χαρακτηριστικη ζαλη , που εχεις το επεισοδιο, ακριβως πριν αρχισουν οι χτυποι να αυξανονται...κ ευτυχως δεν αυξηθηκαν καθολου οι χτυποι.....αποψε ξανα την ιδια ζαλη....παλι ευτυχως χωρις να αυξηθουν οι χτυποι...

Αν ηταν το δεματιο παλι, δεν θα αυξανονταν οι χτυποι παλι??? κ να καταληγα κλινικη οπως τοτε? μηπως ειναι προμηνυμα? το εχει παθει κανεις απο δω? ξαναδημιουρηουνται τα δεματια? θυμαμαι τοτε μας ειπε ο γιατρος πως σπανια δημιουργουνται....
Ο γιατρος που με εκανε ειναι στο εξωτερικο κ μολις εστειλα μέιλ...απο Δευτερα θα τηλ καρδιολογου....
Εντωμεταξυ, οχι δεν ειμαι αγχωμενη,,δεν καπνιζω, δεν πινω,....γενικα δεν εκανα καποια αλλαγη...

Στον φιλο απο Κυπρο θα σου στειλω πμ αυριο με ολες τις λεπτομερειες!

Blondie
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

costaioana
Newbie Forum Runner

Cyprus
6 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/09/2016 :  08:16:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αγαπητή Blondie αν θες και δεν σοθ κάνει κόπο θα ήθελα να επικοινωνίσουμε μαζι για να μου δώσεις λίγες λεπτομέρειες. γιατι σκέπτομαι και εγώ να κάνω amblation στην Κύπρο. το facebook mou είναι Costas Hadjistillis kai το email mou costaiona@cytanet.cy.
Ευχαριστώ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Blondie
Newbie Forum Runner



27 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/09/2016 :  10:38:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by costaioana

Αγαπητή Blondie αν θες και δεν σοθ κάνει κόπο θα ήθελα να επικοινωνίσουμε μαζι για να μου δώσεις λίγες λεπτομέρειες. γιατι σκέπτομαι και εγώ να κάνω amblation στην Κύπρο. το facebook mou είναι Costas Hadjistillis kai το email mou costaiona@cytanet.cy.
Ευχαριστώ


Καλημερα!
Βεβαιως κ θα σε ενημερωσω για ολα! Θα σου στειλω σε λιγο μέιλ

Blondie
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Blondie
Newbie Forum Runner



27 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/09/2016 :  10:56:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Blondie

[quote]Originally posted by costaioana

Αγαπητή Blondie αν θες και δεν σοθ κάνει κόπο θα ήθελα να επικοινωνίσουμε μαζι για να μου δώσεις λίγες λεπτομέρειες. γιατι σκέπτομαι και εγώ να κάνω amblation στην Κύπρο. το facebook mou είναι Costas Hadjistillis kai το email mou costaiona@cytanet.cy.
Ευχαριστώ


Καλημερα!
Βεβαιως κ θα σε ενημερωσω για ολα! Θα σου στειλω σε λιγο μέιλ

Blondie
[/quote
Κωστα σου εστειλα μέιλ εδω στο running news

Blondie
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

costaioana
Newbie Forum Runner

Cyprus
6 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/09/2016 :  06:51:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αγαπητή Blondie αν δεν κάνει κόπο αφού εισαι από Κύπρο πάρε με ένα τηλέφωνο 99444856
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

batmanakos
Newbie Forum Runner

Greece
2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/09/2016 :  15:42:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα!
Σε δύο ημέρες θα υποβληθώ σε ablation στον Ερυθρό Σταυρό από τον κ. Κατσίβα. Παθαίνω υπερκοιλιακή παροξυσμική ταχυκαρδία από το 2011, συνολικά 9 επεισόδια αλλά τα τρία τελευταία σε διάστημα 5 μηνών. Εχω μεγάλη αγωνία για την επέμβαση & φόβο. Εχω την αίσθηση ότι θα πάθω πανικό κατά τη διάρκεια! Εν τω μεταξύ ο γιατρός μου είπε ότι η επιτυχία της επέμβασης ανέρχεται στο 95% στην περίπτωσή μου. Γνωρίζει κάποιος τον κ. Κατσίβα; Εχω διαβάσει καλά σχόλια για τον κ. Εφραιμίδη τον οποίο και συνάντησα αλλά με κέρδισε ο κ.Κατσίβας. Σας ευχαριστώ πολύ



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 142  Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000