Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 αρρυθμία - ηλεκτροφυσιολογική μελέτη - ablation
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 142

Polyxeni
Forum-Runner

Greece


64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/06/2011 :  18:36:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Kibaris και τι σκέφτεσαι για το ablation?Τι σου είπε ο γιατρός?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kibaris
Newbie Forum Runner

30 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/06/2011 :  19:22:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
To gnosto, oti diladi I apofasi einai Dili mou, meiomenes pithanotites epitixias, pithani I anagki defteris epemvasis...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kibaris
Newbie Forum Runner

30 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/06/2011 :  19:24:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Diki mou, oxi Dili mou, na parei den exo elliniko pliktrologio...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Polyxeni
Forum-Runner

Greece


64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/06/2011 :  19:37:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
και εαν δεν κάνεις την επέμβαση συνεχίζεις τα αντιαρρυθμικά?εαν χρειάζοταν δεύτερη επέμβαση οι πιθανότητες επιτυχίας είναι μεγαλύτερες?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kibaris
Newbie Forum Runner

30 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/06/2011 :  21:37:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Sinexizo antiarrithmika, alla sinexizoun Kai oi arrithmies Kai oi taxikardies... Stin defteri fora afksanoun oi pithanotites epitixias.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Polyxeni
Forum-Runner

Greece


64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/06/2011 :  21:55:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα δηλαδή...Τι σκέφτεσαι να κάνεις??
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kibaris
Newbie Forum Runner

30 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/06/2011 :  13:25:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξέεερω και γω!? Όσοι γιατροί εφαρμόζουν το ablation το συνιστούν ανεπιφύλακτα, οι άλλοι με αποτρέπουν φανατικά! Το "μότο" είναι οτι "φεύγεις ΜΕ την μαρμαρυγή, αλλά δεν φεύγεις ΑΠΟ την μαρμαρυγή".
Έχω γνωστό στο ΝΙΜΙΤΣ, κάνουν και εκεί τέτοιο πράγμα, θα μιλήσω και με αυτόν, να δω... Ξέρει κανείς για το ΝΙΜΙΤΣ?
α.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vps
Newbie Forum Runner

Greece
8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/06/2011 :  11:28:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημερα σε ολους!Η επεμβαση εγινε προχθες και απο χθες ειμαι σπιτι μου!Κρατησε 3 ωρες και θα συμφωνησω οτι ηταν πολυ έντονη εμπειρια.Χαρη στη παρα πολυ μεγαλη πειρα του κ. Εφραιμιδη και του κ.Λετσα, το σημειο που μου προκαλουσε τις εκτακτες συστολες,βρεθηκε μεσα σε 5 λεπτα.Ομως ηταν καπως δυσπροσιτο.Καυτηριαστηκε ενα αρκετα μεγαλο κομματι οπου εξαφανιστηκαν οι εκτακτες.Παρεμεινε ομως ενα σημειο το οποιο δεν μπορεσε να καυτηριαστει εντελως,επειδη βρισκοταν λιγο πιο μεσα στο μυοκαρδιο και οχι στο περικαρδιο οπως τα αλλα, και αν συνεχιζε ισως ηταν πραγματικα επικινδυνο,οποτε το αφησε ως ειχε.Το αποτελεσμα?οι εκτακτες συστολες μειωθηκαν.ΔεΝ εξαφανιστηκαν.θα εξακολουθησω να τις εχω πιο σπανια.Αλλα υπαρχει και πιθανοτητα να επιστρεψω στα ιδια εφοσον δεν καυτηριαστηκε εκεινο το σημειο.Το βασικοτερο ομως ειναι οτι οπως και να΄χει,ο κ.Εφραιμιδης με διαβεβαιωσε οτι μπορω να κανω τα παντα αφοβα!Αθλητισμο,εγκυμοσυνες,τα παντα!Χωρις καμια φαρμακευτικη αγωγη γιατι ειναι μια αρρυθμια που εξεταστηκε διεξοδικοτατα και ειναι τελειως ακινδυνη!το μυοκαρδιο μου ειναι υγειεστατο(μεσα-εξω) απλα ετσι θα πρεπει να μαθω να ζω.Δεν θα γινει δευτερο ablαtion.Σε κανα μηνα μονο,θα παω να βαλω παλι ενα holter να δουμε που βρισκομαστε.Το μονο που εχω να κανω τωρα,ειναι να δουλεψω το ψυχολογικο κομματι και να το ξεπερασω.Γιατι τοσα χρονια οι αρρυθμιες μου δημιουργησαν τρομερη φοβια και οσο να ναι καποια πραγματα δε ξεχνιουνται ευκολα...Και φυσικα την αρχη του κακου:ΤΟ ΑΓΧΟΣ!!!Ενα τεραστιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στους κυριους Εφραιμιδη και Λετσα και σε ολους εσας που με βοηθησατε μεσα απ'αυτο το blog σε ολο αυτο.Οτι χρειαστει οποιοσδηποτε ειμαι εδω...Καλημερα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kibaris
Newbie Forum Runner

30 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/06/2011 :  14:12:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
vps, περαστικά και ξεχασμένα, με όλη μου την ψυχή. Πριν την επέμβαση γίνονται τίποτα εξετάσεις? Τώρα πώς είσαι, έχεις αρρυθμίες δηλαδή? Πριν την επεμβαση, η κολπική μαρμαρυγή σου είχε εγκατασταθεί ψιλομόνιμα ή ερχόταν αραιά και που? Πράγματι, όλοι λεν οτι είναι από τις λιγότερο επικινδυνες αρρυθμίες, η κολπική μαρμαρυγή.
α.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Polyxeni
Forum-Runner

Greece


64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/06/2011 :  19:55:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
vps εύχομαι και εγώ με τη σειρά μου περαστικά και καλή ανάρρωση..Επίσης εύχομαι να ξεπεράσεις γρήγορα και το άγχος σου και να μην σε νοιάζει μετά τίποτα...!!!
Για ακόμα μια φορά μπράβο Στον κ.Εφραιμίδη και στον κ.Λέτσα..Είναι εξαιρετικοί επιστήμονες και οι δυο!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vps
Newbie Forum Runner

Greece
8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/06/2011 :  22:30:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
kibaris σ'ευχαριστω παρα πολυ.ευχομαι κι εγω με τη σειρα μου να πανε ολα καλα σε σενα!εγω δεν ειχα καν μαρμαρυγη.ειχα εκτακτες κοιλιακες συστολες.αυτη ειναι η αρρυθμια μου.δεν πηρα ουτε θα παρω τιποτα φαρμακα γιατι δεν χρειαζεται.την προηγουμενη μερα εκανα καποιες εξετασεις αιματος μονο,γιατι τις υπολοιπες τις ειχα απο πριν.τωρα εχω καποιες εκτακτες αλλα πραγματικα αν δε μειωσω με καποιο τροπο το αγχος μου δε θα βρω ησυχια!!
polyxenh σ'ευχαριστω πολυ για ολα και κυριως για την υποστηριξη!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Polyxeni
Forum-Runner

Greece


64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2011 :  09:20:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
vps δεν χρειάζεται να ευχαριστείς...Ήταν το λιγότερο που μπορούσα να κάνω. Πραγματικά σε καταλαβαίνω στη φοβία που έχεις..¨εχω περάσει και εγώ από αυτό.Το να φοβάμαι ότιδηποτε "περίεργο" έκανε η καρδιά μου. Βέβαια το ξεπέρασα αρκετά χρόνια πριν. Αλλά σε καταλαβαίνω απόλυτα!
Βρήκες το σθένος και πήγες και έκανες το ablation, μία διαδικασία που μας έβγαλε όλους ακόμα πιο δυνατούς!! Οι έκτακτες συστολές θα πρεπει σταδιακά να σταμτήσουν να σε φοβίζουν..Μην φοβάσαι τίποτα..Είσαι δυνατή..¨ολα θα πάνε μια χαρούλα..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MARIAM09
Forum-Runner

Greece
64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/06/2011 :  22:17:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
vps περαστικα,καλη αναρρωση και μην φοβασαι τιποτα.Εχω και εγω υποβληθει σε ablation και εχουν περασει αρκετα χρονια απο τοτε(2004).Νομιζω ειμαι η παλιοτερη απο ολους που συμμετεχουν στη συγκεκριμενη συζητηση η οποια εκανε και την εν λογω επεμβαση και μαλιστα απο τον κ.Ευφραιμίδη.Απο τοτε εως και σήμερα μπορει καποιες φορες να εχω ενοχλήσεις αλλα η πορεία μου δοξα τον Θεο ειναι καλη.Θα σου αναφέρω για να παρεις θάρρος και δύναμη οτι και μανουλα εγινα(στην περιοδο εγκυμοσυνης τα συμπτωματα ηταν αρκετα εντονα αλλα οχι ανησυχητικα)και καταφερνω να γυμναζομαι καθημερινα εχοντας βαλει στοχο καποια στιγμη την συμμετοχη μου σε ενα μαραθωνιο.Μην φοβασαι ολα περασαν,ζησε φυσιολογικα γιατι πραγματικα δεν εχεις τιποτα.Η ψυχολογια ειναι πολυ σημαντικος παραγοντας για την μετεπειτα πορεια.Στηριξε τον ευατο σου και ολα θα ειναι οκ αλλωστε μην ξεχνας, κατι που συνεχεια λεω στον ευατο μου,υπαρχουν πολυ χειροτερες και μη αναστρεψιμες καταστασεις.

O Θεός να φυλάει τα ποδαράκια μου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vps
Newbie Forum Runner

Greece
8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/06/2011 :  17:58:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
σας ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σας λογια!!πιστευω οτι με πολλη προσπαθεια αλλα και θεληση για μια καλυτερη ποιοτητα ζωης,θα τα καταφερω γιατι εχω και ανθρωπους που με στηριζουν και φυσικα εσας που ξερετε απο πρωτο χερι πως νιωθει καποιος μεσα απο τετοιες δοκιμασιες!ευχομαι να εχουμε ολοι ενα καλο καλοκαιρι και μια καλή ζωη!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Polyxeni
Forum-Runner

Greece


64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/06/2011 :  22:26:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
vps καλό καλοκαίρι και σε έσενα και όταν με το καλό βάλεις και το Holter πες μας τι έδειξε!!Ευχομαι με τον καιρό να γίνεσαι δυνατότερη ψυχολογικά!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 142 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000