Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 αρρυθμία - ηλεκτροφυσιολογική μελέτη - ablation
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 142

truck driver
Newbie Forum Runner

49 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/08/2008 :  09:16:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σου εύχομαι ολόψυχα αυτά που εχεις περάσει μεχρι τώρα να ειναι μόνο κακές αναμνήσεις.Ολα καλά θα ειναι απο εδω και πέρα.Σιδερένιος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

elton
The Shrink

Greece


1407 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/08/2008 :  10:06:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Περαστικα!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Leonardo
Elite Forum-Runner



2254 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/08/2008 :  13:26:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σου ευχομαι καλη αποκατασταση και να γυρίσεις στον φυσιολογικό τρόπο ζωης οσο πιο γρηγορα γινεται
Μετα απο ενα τετοιο ρεκτιφιε, σε λιγους μηνες δεν θα πιανεσαι

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mcdemis
Forum-Runner

Greece


92 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/08/2008 :  02:23:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Leonardo-elton-truck sas euxaristo poli gia tis euxes euxome k ego oti kalitero gia esas!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SPILIOS
Newbie Forum Runner

Greece
2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/11/2008 :  16:23:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αγαπητέ Demis, πως μπορώ να επικοινωνήσω μαζί σου ? (επείγει)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mtbiker
Senior Forum-Runner

Greece
578 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/11/2008 :  17:02:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Περαστικά λοιπόν και καλή επάνοδο στη φυσιολογική ζωή ...

Pain is temporary.
Trophies last forever !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

abat
Advanced Forum-Runner

Greece
357 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/11/2008 :  23:26:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δύναμη και όχι υπερβολές! Ισχύει για όλους...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mcdemis
Forum-Runner

Greece


92 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2008 :  01:36:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
spilio sou exo steilei mail opote thes steile mou k tha epikoinonisoume k tilophonika
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SPILIOS
Newbie Forum Runner

Greece
2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2008 :  15:47:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αγαπητέ Demi καλησπέρα. Συγνώμα αλλά ΔΕΝ έλαβα το email σου και ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ να επικοινωνίσω μαζί σου.
Σε παρακαλώ μπορείς να με πάρης τηλέφωνο στο 6941-671618 ?
Είναι ΕΠΕΙΓΟΝ
Ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων. Λευτέρης.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

meleni
Newbie Forum Runner

1 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2008 :  11:58:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
tha borouses se parakalw na mou steileis Onma kai tilefono tou giatrou sou? O pateras mou pasxei apo kadiki arrythmia, benobgenei so nosokomeio edw kai 6mines xwris kamia beltiwsei


quote:
Originally posted by mcdemis

Οσων αφορά το ποσοστό επιτυχίας του ablation επειδή το έχω ψάξει αρκετά, εξαρτάται από τον γιατρό που θα κάνει την επέμβαση, ύπάρχουν περιπτώσεις που πιάνουν και το απόλυτο, σπάνια όμως, συνήθως παίζεται στο 80%.Ο τρόπος που αντιμετωπίζω αυτήν την κατάσταση είναι με αντιαρρυθμικά φάρμακα κυρίως RYTHMONORM και Β-αναστολείς όπως lopresor και sotalol.Tην 21-06-08 έπαθα κρίση κολπικής μαρμαρυγής και αφού βγήκα απο το νοσοκομείο ο γιατρός μου, μου έδωσε συστηματικά για πρώτη το sotalol το οποίο απ΄ότι φαίνεται είναι πολύ αποτελεσματικό.Δεν ξέρω εσύ αλλά εμένα το μεγαλύτερο πρόβλημά μου έιναι η αρρυθμία η οποία έφτασε να γίνει καθημερινή σχεδον μόνιμη τους τελευταίους 2 μήνες πράγμα το οποίο μου έχαν πει οι γιατροί στο παρελθόν ότι μπορεί να συμβεί και για αυτό το λόγο εδώ και ένα μήνα κάνω αντιπηκτική αγωγή με SINTROM για να κάνω την επέμβαση γιατί δεν παλεύεται άλλο όλη αυτή η κατάσταση μου έχει διαλύσει τα νεύρα.Πάντως αν σε ενδιαφέρει μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα σε έναν γιατρό ειδικό αρρυθμιολόγο, ό οποίος με παρακολουθεί από το 2002, για το οποίο έχω ακούσει τα καλύτερα για αυτό το θέμα χαρακτηριστικά όλοι οι γιατροί μου λένε αφού πήγες σε αυτόν δεν έχει να πας σε κανέναν άλλον.Ελπίζω πάντως να πετύχει το ablation γιατί δεν αντέχω άλλο έχει υποβιβασθεί πολλύ η ποιότητα της ζωής μου τα τελευταία 2 χρόνια με αυτό το θέμα.Πάντως γνωρίζω 5-6 'ατομα που έκαναν την επέμβαση και μάλιστα μια συγγενείς της γυναίκας μου πριν 10 χρόνια περίπου και θεραπεύτηκαν πλήρως.
Κανένας γιτρός δεν μπορεί να μου πεί ακριβώς τι το προκαλεί άλλοι λένε ότι φταίει και η προπτωση αλλοι πάλι λένε ότι είναι μια ανωμαλία της καρδιάς όχι με άμεσο κίνδυνο και ότι όπως μου εμφανίστηκε μπορεί και να σταματήσει από μόνο του-αλλά ποιός περιμένει άλλο? 10 χρόνια περιμένω.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mcdemis
Forum-Runner

Greece


92 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/11/2008 :  19:38:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
meleni sou esteila prosopiko mail an dn to elaves gia opoiodipote logo grapse pali sto forum
quote:
Originally posted by meleni

tha borouses se parakalw na mou steileis Onma kai tilefono tou giatrou sou? O pateras mou pasxei apo kadiki arrythmia, benobgenei so nosokomeio edw kai 6mines xwris kamia beltiwsei


quote:
Originally posted by mcdemis

Οσων αφορά το ποσοστό επιτυχίας του ablation επειδή το έχω ψάξει αρκετά, εξαρτάται από τον γιατρό που θα κάνει την επέμβαση, ύπάρχουν περιπτώσεις που πιάνουν και το απόλυτο, σπάνια όμως, συνήθως παίζεται στο 80%.Ο τρόπος που αντιμετωπίζω αυτήν την κατάσταση είναι με αντιαρρυθμικά φάρμακα κυρίως RYTHMONORM και Β-αναστολείς όπως lopresor και sotalol.Tην 21-06-08 έπαθα κρίση κολπικής μαρμαρυγής και αφού βγήκα απο το νοσοκομείο ο γιατρός μου, μου έδωσε συστηματικά για πρώτη το sotalol το οποίο απ΄ότι φαίνεται είναι πολύ αποτελεσματικό.Δεν ξέρω εσύ αλλά εμένα το μεγαλύτερο πρόβλημά μου έιναι η αρρυθμία η οποία έφτασε να γίνει καθημερινή σχεδον μόνιμη τους τελευταίους 2 μήνες πράγμα το οποίο μου έχαν πει οι γιατροί στο παρελθόν ότι μπορεί να συμβεί και για αυτό το λόγο εδώ και ένα μήνα κάνω αντιπηκτική αγωγή με SINTROM για να κάνω την επέμβαση γιατί δεν παλεύεται άλλο όλη αυτή η κατάσταση μου έχει διαλύσει τα νεύρα.Πάντως αν σε ενδιαφέρει μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα σε έναν γιατρό ειδικό αρρυθμιολόγο, ό οποίος με παρακολουθεί από το 2002, για το οποίο έχω ακούσει τα καλύτερα για αυτό το θέμα χαρακτηριστικά όλοι οι γιατροί μου λένε αφού πήγες σε αυτόν δεν έχει να πας σε κανέναν άλλον.Ελπίζω πάντως να πετύχει το ablation γιατί δεν αντέχω άλλο έχει υποβιβασθεί πολλύ η ποιότητα της ζωής μου τα τελευταία 2 χρόνια με αυτό το θέμα.Πάντως γνωρίζω 5-6 'ατομα που έκαναν την επέμβαση και μάλιστα μια συγγενείς της γυναίκας μου πριν 10 χρόνια περίπου και θεραπεύτηκαν πλήρως.
Κανένας γιτρός δεν μπορεί να μου πεί ακριβώς τι το προκαλεί άλλοι λένε ότι φταίει και η προπτωση αλλοι πάλι λένε ότι είναι μια ανωμαλία της καρδιάς όχι με άμεσο κίνδυνο και ότι όπως μου εμφανίστηκε μπορεί και να σταματήσει από μόνο του-αλλά ποιός περιμένει άλλο? 10 χρόνια περιμένω.



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Drakkar
Forum-Runner



186 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/12/2008 :  03:15:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να ρωτήσω κάτι (μια και σας βρηκα με αυτο το θεμα).
Απόψε (όπως και άλλες φορες που έχω προπονηθει έντονα το απόγευμα) έπεσα να κοιμηθω και δεν μπορεσα. Ενω σε ηρεμία έχω 50 άντε βια 55 σφυγμους, με έπιασε μια έντονη ταχυκαρδια, ενιωσα την καρδια να χτυπαει πολυ γρηγορα και δυνατα. Σφιξιμο στο στηθος και επισης και στα όρια κρισης πανικου.
Σηκώθηκα, εκανα κάποιες αναπνοες, ασχοληθηκα με κατι άλλο και τωρα οι σφυγμοι μου πεσαν.
Φαινονται σε κανεναν τα συμπτωματα γνωριμα???? Να παω για εξεταση μπας και εχω κολπικη μαρμαρυγη????

Οσα δεν φτανει η αλεπού...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/12/2008 :  08:01:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπορεί να είχες καμία ανησυχία αυτήν την ήμερα (δουλεία, οικογένεια…)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mcdemis
Forum-Runner

Greece


92 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/12/2008 :  10:41:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Drakkar μην ανησυχείς, το πιο πιθανό είναι να είναι τυχαίο γεγονός και να έχεις υπόψη σου ότι και κολπική μαρμαρυγή να ήταν η καρδιά σου δεν παθαίνει τίποτα.Πολλοί άνθρωποι κάνουν κολπιλή μαρμαρυγή επειδή π.χ. ήπιαν πολλούς καφέδες, γενικά δεν είναι κάτι ασυνήθιστο.Το ότι σου πέρασε γρήγορα είναι πολλύ καλό και σημαίνει μάλλον ότι ήταν κάποια εκδήλωση άγχους ή ακόμα και λόγο κούρασης σε συνδυασμό με την έντονη προπόνηση.Επιπλέον δεν μπορείς να πείς και με βεβαιότητα όι ήταν μαρμαρυγή αφού πρέπει να κάνεις εκείνη την στιγμή ένα απλό καρδιογράφημα για να το πείς με βεβαιότητα έτσι λοιπόν μπορεί να ήταν ένας απλός πτερυγισμός όπως λέγεται.Κάνε ένα τσεκ-απ π.χ. ένα triplex έτσι προληπτικά και για να σου φύγει κάθε ιδέα.DONT WORRY...[
quote:
Originally posted by Drakkar

Να ρωτήσω κάτι (μια και σας βρηκα με αυτο το θεμα).
Απόψε (όπως και άλλες φορες που έχω προπονηθει έντονα το απόγευμα) έπεσα να κοιμηθω και δεν μπορεσα. Ενω σε ηρεμία έχω 50 άντε βια 55 σφυγμους, με έπιασε μια έντονη ταχυκαρδια, ενιωσα την καρδια να χτυπαει πολυ γρηγορα και δυνατα. Σφιξιμο στο στηθος και επισης και στα όρια κρισης πανικου.
Σηκώθηκα, εκανα κάποιες αναπνοες, ασχοληθηκα με κατι άλλο και τωρα οι σφυγμοι μου πεσαν.
Φαινονται σε κανεναν τα συμπτωματα γνωριμα???? Να παω για εξεταση μπας και εχω κολπικη μαρμαρυγη????

Οσα δεν φτανει η αλεπού...

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Drakkar
Forum-Runner



186 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/12/2008 :  13:15:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δυστυχως τελικα κρατησε ολη τη νυχτα. Δεν εκλεισα ματι. Εκει που ηρεμουσα ξαναρχοτανε.
Μεσα στις γιορτες εξετασεις αμεσα.
Καφε δεν εχω πιει ποτε μου, το αλκοολ το αποφευγω οπως ο διαολος το λιβανι, τι στο καλο????
Το πρωι βεβαια ειχα στενοχωρηθει απο κατι στη δουλεια, αλλα τοσο πια?????
Και σημερα δεν ειμαι πολυ καλα παντως.

Οσα δεν φτανει η αλεπού...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 142 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000