Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 αρρυθμία - ηλεκτροφυσιολογική μελέτη - ablation
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 142

G.M.
Newbie Forum Runner

Greece
28 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/02/2012 :  16:15:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΓΕΙΑ ΣΟΥ fullstop. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΑΝΕΥΡΕΣΗΣ ΚΑΛΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΓΙΑ TO ABLATION. ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΓΙΑΤΡΟ, ΓΡΑΨΕ ΑΡΧΙΚΟ ΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΟΣΟΚΟΜΙΟ.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/02/2012 :  22:46:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
G.M kalispera . Nosokomeio evagelismos . Mallon katalaves . Alla tha pao Kai se allo giatro .
Kali vrady

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jimopoulos
Newbie Forum Runner

18 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/02/2012 :  15:52:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πειτε και ονομα παιδια.διαβαζει και η επαρχια.αν μπορειτε και τηλεφωνο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mcdemis
Forum-Runner

Greece


92 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/02/2012 :  19:19:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by jimopoulos

πειτε και ονομα παιδια.διαβαζει και η επαρχια.αν μπορειτε και τηλεφωνο


Jim απ΄ότι καταλαβαίνω τα παιδιά εννοούν τον κ.Ευφραιμίδη στον Ευαγγελισμό.
Fullstop και GM δεν πειράζει να αναφέρετε ονόματα γιατρών και νοσοκομεία εκτός και αν υπάρχει κάποιος λόγος που θέλετε να μην αναφερθεί ο γιατρός.Σε παλαιότερα ποστ όπως θα έχετε διαβάσει έχουν αναφερθεί πολλές φορές ονόματα γιατρών και νοσοκομεία που εργάζονται. Το νήμα αυτό δημιουργήθηκε από μια απλή ερώτηση και κατέληξε να έχει βοηθήσει πολύ κάποιους, τουλάχιστον στην αρχή της προσπάθειάς τους να αντιμετωπίσουν το πρόβλημα.Εγώ προσωπικά προτιμώ να μην αναφέρομαι αρνητικά δημόσια για κάποιον γιατρό ή Νοσοκομείο για αυτό σε κάποιους έχω στείλει προσωπικό μήνυμα όταν είχα κάποια ένσταση.Θεωρώ λοιπόν οποιαδήποτε θετική προσωπική άποψη για κάποιον γιατρό θα πρέπει να αναφέρεται δημόσια για να έχουν τη δυνατότητα κάποιοι που δεν γνωρίζουν να ξεκινήσουν από κάπου.

ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΣ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ, ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΟΜΩΣ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΛΕΣ.....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jimopoulos
Newbie Forum Runner

18 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2012 :  07:04:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ευχαριστω mcdemis για την διατυπωση,απο το στομα μου το πηρες.!!
ευαγγελισμο ή ευρωκλινικη ειναι δωρεαν η επισκεψη και το ablation.?
ευρωκλινικη αν δε κανω λαθος ειναι ιδιωτικο..

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mcdemis
Forum-Runner

Greece


92 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2012 :  13:34:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by jimopoulos

ευχαριστω mcdemis για την διατυπωση,απο το στομα μου το πηρες.!!
ευαγγελισμο ή ευρωκλινικη ειναι δωρεαν η επισκεψη και το ablation.?
ευρωκλινικη αν δε κανω λαθος ειναι ιδιωτικο..




Έτσι ακριβώς Jim η Ευρωκλινική είναι ιδιωτικό, στον Ευαγγελισμό πας με το ασφαλιστικό σου ταμείο το οποίο αν δεν δικαιολογεί κάποια υλικά ίσως πρέπει να πληρώσεις κάτι για το ablation, αλλά δεν το ξέρω αυτό σίγουρα...όσων αφορά την επίσκεψη στον Ευαγγελισμό οι γιατροί των δημόσιων Νοσοκομείων κάνουν κάποιες μέρες ιατρείο εντός του Νοσοκομείου και επί πληρωμή (για πιο σύντομο ραντεβού ).

ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΣ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ, ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΟΜΩΣ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΛΕΣ.....

Edited by - mcdemis on 07/02/2012 13:38:30
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2012 :  19:01:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
παιδια καλησπερα

γιαυτους που ψαχνουν καλο ηλεκτροφυσιολογο, εχω (απο προσωπικη εμπειρια) να σας συστησω τον κο.Δηλαβερη στο Ιπποκρατειο. χαμηλων τονων. λεει λιγα αλλα μεστα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Polyxeni
Forum-Runner

Greece


64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2012 :  20:49:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στον Ευαγγελισμό το ablation καλύπτεται από τα ασφαλιστικά ταμεία. Δεν επιβαρύνεται οικονομικά ο ασθενής.
Jim από τον Ευαγγελίσμο έχω εμπειρία εγώ, συγκεκριμένα από τον κ.Εφραιμίδη και την ομάδα του. Γιατρός με μεγάλη εμπειρία στο ablation, ανθρώπινος και με καλούς γιατρούς στην ομάδα του(όπως ο κ.Λέτσας). Επειδή ζήτησες και τηλέφωνο σου γράφω το τηλ. της Β' Καρδιολογικής του Ευαγγγελισμού που είναι Α'Επιμελητής ο κ.Εφραιμίδης, 213-2041400.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jimopoulos
Newbie Forum Runner

18 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2012 :  15:15:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ευχαριστω για την βοηθεια παιδια,θα κατεβω συντομα και θα γραψω εντυπωσεις..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2012 :  16:31:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΤΟ ΑΒLATION ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΕΘΟΔΟΣ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΛΠΙΚΗ ΜΑΡΜΑΡΥΓΗ Η ΟΠΟΙΑ ΑΚΟΜΑ ΕΧΕΙ ΔΡΟΜΟ . ΟΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΔΙΝΟΥΝ ΜΕΣΟ ΟΡΟ 60% -70& ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΘΕΝΕΙΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟ 50 % ΕΠΑΝΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ 30% ΕΠΑΝΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2-3 ΧΡΟΝΙΑ . ΕΠΙΣΗΣ ΟΙ ΕΠΙΠΛΟΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΟΒΑΡΕΣ . ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ . ΔΗΛ ΝΑ ΡΙΣΚΑΡΩ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΑ Η ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΩ ΣΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ . ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΟΥΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΝ ΗΤΑΝ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΙΔΙΕΣ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΥΠΟΤΡΟΠΗ . Ο ΚΟΣ ΕΦΡΑΙΜΙΔΗΣ ΑΠ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ABLATION ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΗ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΡΙΣΤΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ . ΕΝΑΣ ΑΛΛΙΣ ΕΞΑΙΡΕΤΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΦΥΣΙΟΛΟΓΟΣ ΜΕ ΜD KAI PHD ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΝΑ ΠΑΩ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΑ .ΙΔΩΜΕΝ . ΣΑΔ ΧΑΙΡΕΤΩ ΜΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΟΣΟ ΓΙΑΤΙ ΑΝΗΣΥΧΩ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ . ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ABLATION .


fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

G.M.
Newbie Forum Runner

Greece
28 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2012 :  08:51:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΚΑΛΗΜΕΡΑ fullstop. ΕΓΡΑΨΕΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΡΩΤΕΙΝΕ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ. ΓΡΑΨΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ . ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΟΛΠΙΚΗ ΜΑΡΜΑΡΥΓΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ. ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ABLATION. ΕΙΔΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΟΝΟΜΑΤΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2012 :  12:11:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημερα G.M Ο Γιατρος λεγεται Σπαργιας και ειναι στο υγεια .
Τηλ 210 6867311
Θα ηθελα μετα απο ολη αυτην την κουβεντα να μας πουν δυο τρεις φιλοι που εκαναν ablation και εχει περασει αρκετος χρονος απο τοτε πως πανε τα πραγματα . Αυτο θα μας βοηθησει πολυ .
Δηλ το να κανεις 2 και 3 ABLATION να κατακαψουμε την καρδια μας με ολους τους κινδυνους μηπως ειναι καλυτερη λυση η φαρμακευτικη αγωγη .
Αλλωστε και ο Σπαργιας μου ειπε οτι βασικα ειναι θεμα του ασθενη πως πρεπει να προχωρησει με την παθηση του .
ευχαριστω πολυ για την φιλοξενεια παιδια και περιμενω νεα και απο εσας .


fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aramis
Newbie Forum Runner

Greece
1 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2012 :  15:04:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδια εχετε ακουσει για Κρατικο? Εχουν λεει επικεφαλη ιατρο ενα Β.Πυργακη που ειναι άσσος στο Ablation, με πολυ καλο team! Ειναι οι συνεχιστες του Κρεμαστινου μου ειπαν που ηταν απο τούς καλυτερους στο ειδος. Παιδια αληθεια αν ειναι τοσο καλα τα δημοσια που ειναι και δωρεαν (ή σχεδον δωρεαν) οπως Κρατικο, Ευαγγελισμο, Ιπποκρατειο κτλ γιατι ορισμενοι πανε και τα σκανε σε ιδιωτικες κλινικες? Τεσμα, με διεγνωσαν και εμενα με παροξυσμικη κολπικη μαρμαρυγη προσφατα και εχω γινει χαλια!

Πεθαινει κανεις απο αυτο ρε παιδια? Ενας γιατρος σημερα μου ειπε στην περιπτωση μου το ablation θα εχει 90% επιτυχια γιατι ειμαι υγιης κατα τα αλλα. Τι να κανω δεν ξερω!

Το πολυ κρυο εππηρεαζει ? Ξερει κανεις? Επισης ο γιατρος μου λεει να περιμενουμε λιγο γιατι φοβαται οτι τον παροξυσμο που ειχα 2 εβδομαδες τωρα μπορει να την δημιουργησε η αλλογιστη χρηση του Lopressor (μου ειχε πει να παιρνω μισο πρωι και μισο βραδυ και εγψ ειχα 5 μηνες τωρα που επαιρνα γυρω στα 2 και μισο Lopressor οτι ωρα και στιγμη ηθελα, λεσ και ηταν καραμελα)

Παντως 4 μερες με ρυθμονονορμ τωρα βλεπω μεγαληηηηηηηη βελτιωση. Απο εκει που ειχα για 2 εβδομαδες καθε μερα πολλαπλες αρρυθμιες (ριπες εκτακτων για κανα μισαωρο κανω εγc συνηθως, πολυ σπανια ταχυκαρδιες) ειχα μεσα σε 4 μερες το πρωι (ενω ειχε περασει κανα δεκαωρο απο το τελευταιο ρυθμονορμ) εκτακτες (οχι ριπες) για κανα τεταρτο αλλα με το που παιρνω ρυθμονορμ αναλαμβανει αυτο!

Αντε παιδια καλα κουραγια και υγεια σε ολους!

OK
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2012 :  21:24:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΑΡΑΜΙΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΚΑΤ ΑΡΧΑΣ ΕΓΩ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΥΕ ΣΤΟ ΜΠΟΡΝΤΩ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ 90%. ΕΚΕΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΤΥΧΕΙ ΕΙΝΑΙ 85%. ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΑΜΑ ΕΧΕΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΡΟΥ . ΕΓΩ ΠΑΡ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ.
ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑ

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ollandos
Newbie Forum Runner

Greece
21 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2012 :  00:24:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά καλησπέρα.
έχω αναφερθεί και παλιότερα στο θέμα που μας ταλαιπωρεί όλους και ελπίζω με τα παρακάτω να βοηθήσω. Έκανα ablation στο Ευαγγελισμό στις 29/4/2011 και μέχρι τις 9/9/2011 είχα επεισόδια κολπικης μαρμαρυγής και αφόρητες έκτακτες συστολές (να σημειωθεί ότι μετά την επέμβαση ο γιατρός δεν μου έδωσε κανένα αντιαρρυθμικό φάρμακο. Μόνο sintrom). Από την ημέρα εκείνη άρχισα να πέρνω lopressor (μισό π-μ-β) και έκτοτε δεν έχω ξανακάνει κανένα επεισόδιο ενώ οι έκτακτες ελαχιστοποιήθηκαν. Έκανα τριπλεξ πριν 2 μήνες όπου βρέθηκε ο αριστερός κόλπος να έχει μειωθεί κατα μισό πόντο (πολύ σημαντικό αυτό) ενω το holter ήταν απόλυτα φυσιολογικό. Εχω κόψει τελείως καφέδες και αλκοόλ, ενω τρώω πολύ ελαφριά το βράδι. Αθλούμαι εντατικά - όπως και πριν - και ζω πλέον μια απόλυτα φυσιολογική ζωή. Κλείνοντας να σημειώσω ότι στην αρχή κατά την ηρεμία είχα αίσθημα παλμών (άκουγα την καρδιά μου)ιδιαίτερα μόλις ξάπλωνα, πράγμα το οποίο τώρα τελευταία έχει και αυτό ελαχιστοποιηθεί.
Ελπίζω τα παραπάνω να φανούν χρήσιμα, να σημειώσω όμως πως κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. ( Από αυτά τα λίγα που έχω διαβάσει νομίζω ότι σημαντικό ρόλο παίζει το πόσο καιρό εχει κάποιος την μαρμαρυγη, κάθως όσο πιο πολύ καιρό την έχει αυτή αλλοιώνει-μεγαλώνει τον κόλπο και αυτός με την σειρά του δημιουργεί μαρμαρυγη)
--- το lopressor μου έχουν πει όολοι οι καρδιολόγοι ότι μπορώ να το παίρνω χωρίς πρόβλημα (ουσιαστικά είναι φάρμακο για την πίεση).

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 142 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000