Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 αρρυθμία - ηλεκτροφυσιολογική μελέτη - ablation
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 142

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2012 :  13:27:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ολλανδε καλημερα . Δηλ τωρα μετα το Ablation παιρνεις λοπρεσορ και συντρομ ;.
και απο οτι βλεπω παινεις λοπρεσορ μεγαλη ποσοτητα και ειναι λιγικο να μην εχεις αρυθμιες. Ελπιζω να καθαρισεις και εισαι παλι υγιης χωρις φαρμακα .
Καλη μερα

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ollandos
Newbie Forum Runner

Greece
21 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2012 :  17:57:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...το sintrom το έκοψα τρεις μήνες μετά το τελευταίο επεισόδιο μαρμαρυγής δηλ στις 9/12/2011. Όσον αφορά το Lopressor από ότι μου είπε ο γιατρός που μου έκανε το ablation γενικά βοηθά στις έκτακτες και όχι στο να μην σου έρθει η μαρμαρυγή (δεν πιστεύει δηλ ότι λόγω αυτού δεν μου έχει έρθει μαρμαρυγή άν και όπως μου είπε η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και έχει δει πολλά περίεργα...). Σχετικά με το αν είναι μεγάλη η δόση δεν μου έχουν πει κάτι σχετικό παρά μόνο ότι μπορώ να το παίρνω χωρίς πρόβλημα (χάπι για την πίεση είναι κυρίως). Πάντως σε εξετάσεις αίματος που έκανα πριν ένα μήνα όλοι οι δείκτες ήταν εξαιρετικοί..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2012 :  18:54:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ολλανδε αυτο με ενδιεφερε να μαθω περισοτερο αν παιρνεις σιντρομ . Το λοπρεσορ ειναι αντιαρυθμικο και επισης ριχνει την πιεση και οπως ειπες δεν βοηθαει στην κολπικη μαρμαρυγη . Σου ευχομαι φιλε τα καλυτερα και σας εχουμε εσας σαν οδηγους στις ανησυχιες μας . Ενω ημουν σχεδον ετοιμος να προχωρησω σε ablation κατι με φρεναρε . Επι τη ευκαιρεια μολις διαβασα οτι για οσους εχουμε παροξισμικη μαρμαρυγη η μαρμαρμαρυγη διαρκειας 7 ημερων υπαρχει ενα φαρμακο brinavess λεγεται ενδοφλεβιο που κανει αναταξη σε φλεβοκομβο σε 10 λεπτα . Δεν ξερω αν εχει παρει εγκριση και αν εχει παρεβεργειες . τουλαχιστον να μην μενουμε 1 ,2 μερες για αναταξη

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mcdemis
Forum-Runner

Greece


92 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2012 :  09:23:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσοχή στους B-blocker Lopressor κλπ γιατί τουλάχιστον σε εμένα είχα παρατηρήσει κάποια στιγμή ότι σε αυξημένη δοσολογία μου προκαλούσε βραδυκαρδία και μετά ξεκινούσαν οι έκτακτες ( + όλες τις άλλες παρενέργειες για εμάς τα αγοράκια).

ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΣ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ, ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΟΜΩΣ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΛΕΣ.....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2012 :  11:25:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΟΡΘΟΣΤΑΤΙΚΗ ΥΠΟΤΑΣΗ . ΕΓΩ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΕΠΑΘΑ ΜΕ ΛΟΜΠΙΒΟΝ . ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΣΕ ΑΝΑΚΟΥΦΙΖΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΡΥΘΜΙΡΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΧΕΙ ΣΕ ΚΑΛΗ ΠΙΕΣΗ ΠΑΝΤΑ

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ollandos
Newbie Forum Runner

Greece
21 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2012 :  18:54:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...εμένα οι παλμοί μου κυμαίνονται μεταξύ 52 - 60 σε ηρεμία. Νομίζω πολύ καλά δεδομένου του οτι ήμουν και αθλητής. Πάντως φίλε fullstop αν σου είπαν στον Ευαγγελισμό ότι είσαι στην κατηγορία των ασθενών που "κάνεις" για ablation (σύμφωνα με τις παραμέτρους που αυτοί θέτουν), νομίζω αξίζει να τους εμπιστευτείς......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2012 :  22:06:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φιλε ολλανδε σ ευχαριστω πολυ . θα ηθελα να ειχα μαζι σου μια επικοινωνια ειτε μεσω email ειτε τηλεφωνικα . το email mou einai fullstop11@hotmail.com
Αν δεν σου βαζω δυσκολα στειλε μου ενα μηνυμα .
Σ ευχαριστω πολυ

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

karel
Newbie Forum Runner

13 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2012 :  19:18:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
γεια και χαρα σε ολους εγω θελω να ξανατονισω οτι η μαρμαρυγη θελει αντιμετωπιση απο την πρωτη στιγμη γιατι οσο αφηνεται τοσο τα επεισοδια αυξανονται τοσο ο αριστερος κολπος μεγαλωνει και ερχεται μια στιγμη που εχεις αποκτησει καρδιακη ανεπαρκεια και τοτε τρεχα γυρευε.
στην δικη μου περιπτωση το ablation ηταν μονοδρομοσ γιατι επι 6 μηνες ειχα δοκιμασει ρυθμονορμ,αγκορον,ταμπακορ,λοπρεσορ και δεν ειδα καμια (μα καμια απολυτωσ)διαφορα αλλα αντιθετα τα επεισοδια αυξανονταν με γεωμετρικη προοδο.
αρα λοιπον σε καποιες περιπτωσεις δεν τιθεται διλλημα μεταξυ φαρμακων η ablation επισης πρεπει να γνωριζουμε οτι τα αντιαρρυθμιακα ειναι τα ποιο ισχυρα φαρμακα με τις ποιο επικυνδινες παρενεργειες ειδικα το αγκορον που πινω εγω τωρα και γενικα ολες οι ερυνεσ εχουν αποδειξει οτι υπαρχουν αυξημενοι θανατοι αυτων που παιρνουν αυτα τα φαρμακα σε σχεση με τον γενικο πλυθησμο απο την αλλη το ablation δεν ειναι πανακεια ουτε εχει μεγαλα ποσοστα επιτυχιας,τις περισσοτερεσ φορες χρειαζεσαι και αλλο,εμπεριεχει σοβαρους κινδυνους κατα την δειαρκεια της επεμβασης και κατα το αμμεσως δειαστημα και οπως ακουασα απο κορυφαιο ηλεκτροφυσιολογο οπου ο ιδιος κανει πολλα ablation σε συνεδριο απο το ιντερνετ οι ιδιοι δεν γνωριζουν τις επιπτωσεις που εχει η επεμβαση μετα απο 10-20 χρονια στην καρδια και επισησ το ιδιο το ablation στην καλυτερη κραταει 5-6 χρονια.αρα λοιπον μπρος γκρεμος και πισω ρεμα επισης καποτε δειαβαζα μια ερευνα μεταξυ γιατρων σχετικα με την μαρμαρυγη και στο τελος εγραφε με κεφαλαια γραμματα και που μου εχει μεινει οτι Η ΜΑΡΜΑΡΥΓΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΠΡΑΓΜΑ.
Τωρα οσο αφορα εμενα εχουν περασει 3 1/2 μηνες μετα το ablation εχω να κανω 40 μερες μαρμαρυγη(μετρημενες) το οποιο ειναι σουπερ ρεκορ αφου πριν την επεμβαση ειχα πει οτι θα ημουν ευχαριστημενοσ αμα ειχα 2 επεισοδια το μηνα μετα το αμπλεισον. Οι εκτακτες συστολες εχουν εξαφανιστει 100% η αισθηση παλμων που ειχα σε ολη μου τη ζωη δεν την εχω πια και γενικα με τα μεχρι τωρα δεδομενα ειμαι πολυ ευχαριστημενοσ
το αγκορον εδω και 15 μερες το εχω κανει 1/2 τη μερα και σε 15 μερες ακομα θα το κοψω εντελως αυτο που μου εκανε κακο ηταν το αντιπηκτικο pradaxa που μετα απο 3 μηνες που το επαιρνα ειχα για 10 μερες φοβερους πονους στο στομαχι- που εγω δεν ειχα ποτε απολυτωσ κανενα προβλημα με στομαχικα-και ευτηχως που βρηκα ενα καλο παθολογο που μου ειπε οτι ειχε δει αλλες δυο περιπτωσειες το ιδιο προβλημα με pradaxa και πηρα τηλ.τον θεοδορακη και μου ειπε να το κοψω,μολις το εκανα σε 2 μερες εγινα καλα
κατι αλλο που θελω να πω ειναι οτι ποτε δεν εκοψα τους 2 ελληνικους καφεδεσ που πινω την ημερα οπως και 1 ποτηρακι κρασι στο φαγητο παντα και αμα κατσουν και τιποτα ουισκακια καπου δεν λεω οχι το τσιγαρο το εχω κοψει εδω και 2χρονια κανω σχεδον καθημερινα 30-40 λεπτα διαδρομο η τζοκινγκ αναλογως τον καιρο.
επισης κατι πολυ βασικο(το σπουδαιοτερο θα ελεγα)ειναι το ψυχολογικο.ξεχαστε να κρατατε το χερι σασ συνεχεια να μετρατε παλμους η να βαζετε το χερι στην καρδια για να την νοιωσετε πως κτυπαει η να ασχολειστε συνεχεια με τη μαρμαρυγη οπως εγω τουλαχιστον εκανα και αποροφηθητε με κατι αλλο, γενικα ξεχαστειτε πανω σε κατι αλλο τις ελευθερες ωρες οπως σε καποιο καινουργιο χομπυ ας πουμε.καλη υγεια σε ολους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

G.M.
Newbie Forum Runner

Greece
28 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2012 :  12:48:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑREL ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΝΕΛ. ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ABLATION. ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙΣ ΓΑΙ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ. ΑΛΩΣΤΕ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΒLATION. ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Ο ΘΕΩΔΟΡΑΚΗΣ ΑΛΛΑ ΨΑΧΝΩΜΕ ΛΙΓΟ. ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΟΥΝ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕΤΑ ΤΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ.ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΕΝΑ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΑΠΟ ΤΟ YOU TUBE. Freezing Heart Muscle - Mayo Clinic. ΨΑΧΤΕΤΟ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΑΜΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΨΗ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΤΙ.ΛΕΝΕ ΝΕΑ ΜΕΘΟΔΟΣ ΜΕ ΠΑΓΟ.ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡ ΣΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΑΣ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΟΝΟΜΑ. ΕΥΧΕΡΙΣΤΩ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2012 :  12:50:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟΝ ΚΑΡΕΛ ΜΕ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΕΛΙΚΗ ΠΤΩΣΗ ΥΗΣ ΜΑΡΜΑΡΥΓΗΣ . ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ Η ΜΑΡΜΑΡΥΓΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΤΕΙ ΕΠΕΜΒΑΤΙΚΑ ΣΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΟΤΑΝ ΔΗΛ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΑΡΟΞΥΣΜΙΚΗ . ΓΙΑ ΤΟ ABLATION OΛΑ ΟΣΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΡΕΛ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΛΥΜΑ . ΤΟ PRADAXA KAI ΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΘΡΓΗΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΠΕΨΗ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΕΣΤΡΩΣΕ . ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΒΗΧΑ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΙΟΓΕΝΗΣ (Η ΑΝΤΙΒΙΨΣΗ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΒΟΗΘΗΣΕ ) Η ΕΧΕΙ ΑΛΛΕΡΓΙΚΗ ΑΙΤΙΑ . Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΡΥΘΜΟΝΟΡΜ ΛΟΜΠΙΒΟΝ ΚΑΙ ΠΡΑΝΤΑΞΑ ΔΕΝ ΕΝΩΧΟΠΙΟΥΝΤΑΙ . ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Blondie
Newbie Forum Runner



27 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/02/2012 :  12:40:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γεια σας και απο εμενα.
χαιρομαι που σας ανακαλυψα!

Είμαι γυναίκα 32 χρόνων κ πέρσι εκανα κ γω 2 ablation... με 1 μηνα διαφορα μεταξυ τους γιατι ηταν σοβαρη η κατασταση μου...

το δεματιο που ειχα δεν εχει ακομη ονομα, ειναι πιο σπανιο απο το wolf parkinson white(WPW).

ειχα ταχυκαρδια πανω απο 200 το λεπτο, μονο με αδενοσινη επεσαν οι παλμοι(μου χορηγησαν και αλλα φαρμακα.)

στο πρωτο ablation δεν καταφεραμε να πετυχουμε το δεματιο γιατι ...αν ειναι δυνατον... επαιζε το παιχνιδι "το ποντικι με την γατα"... η μοναδικη περιπτωση σε ολοκληρη την ευρωπη!!! ανηκω στο 0.002% στον κοσμο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
οι καθετηρες ηταν παααρα πολλες ωρες μεσα μου και ΕΠΡΕΠΕ να διακοψουμε για να μην παθω θρομβωση.

στο μεσοδιαστημα επινα ριθμονορμ τα οποια μου προκαλουσαν παρα πολλα προβληματα... ζαλαδα, ναυτιες, χαμηλη πιεση και ειχα παλι επεισοδιο αλλα μειωμενο.

στην κατασταση μου επρεπε να εκανα 2ο γιατι αν οχι για 1ο επεισοδιο ηταν υπερβολικοι οι παλμοι μου οποτε μετα σιγουρα θα πηγαινε πανω απο 300 οποτε μιλαμε για μαρμαρυγη....

Βασικά το καρδιογραφημα έδειξε κ κάποιο άλλο πρόβλημα στην καρδιά αλλά δεν φαινόταν καθαρά κ θα εξακρυβονοταν με το ablation αλλά σε συνδυασμό κ τα δυο.... Μαζί με το δεματιο, σε περίπτωση επεισοδίου μιλάμε για μαρμάρυγη με βέβαιο θάνατο!!!

Τελικά το πιθανόν πρόβλημα καρδιάς ήταν σοβαρότερο από το δεματιο οπότε στο 1ο ablation ο γιατρός τσεκαρε πρώτα την καρδια που τελικά όλα οκ κ έφταιγε το δεματιο που κάπως εκανε σκια σε την όλη "εικόνα"!

Τουλάχιστον ξέραμε μετά το 1ο ablation πως αν είχα ξανά άλλο επεισόδιο δεν θα με... Σκότωνε!
Εντούτοις αν κ έπιναν ριθμονορμ, είχα εντός 3-4 βδομαδων ακόμη ένα επεισόδιο!

Επειδή είμαι από Κύπρο κ δεν υπάρχουν γιατροί ηλεκτροφυσιολογοι εδώ πέρα, (αν σου τυχει κατι τετοιο τοτε πας ελλαδα ειτε αγγλια) τυχαία βρέθηκε ένας σπουδαίος γιατρός κ επιστήμονας Ελλαδίτης, που ζει γερμανία,σπουδαίος ηλεκτροφυσιολογος... Ήμουνα κ τυχερή στην ατυχία μου,... Κ μου έκανε ablation το πρώτο ως επείγουσα περίπτωση....το 2ο το έκανα πάλι μιας κ με τα χάπια είχα επεισόδια κ επίσης θα έκανε πολυ καιρό να έρθει Κύπρο... Κ πάλι οι παλιοί μου θα ήταν υπερβολικά ψηλοι...

στην 2η φορα πετυχαμε το δεματιο... ... ολα καλα με τις αρρυθμιες-ταχυκαρδιες αλλα το προβλημα μου ειναι η αρτηρια μου που επηρεαστηκε λογω του οτι οι επεμβασεις ειχαν διαφορα μονο 1 μηνα μεταξυ τους και επηρεαστηκε η αρτηρια στο ενα ποδι, ειχα ανευρυσμα στην αρτηρια, ετρεχα σε αγγειολογους μετα κτλ, πληρη ακινησια και ολα τα σχετικα.

τελικα περασε, μετεπειτα υπηρχε μεγαλη αδυναμια σε ολοκληρο το ποδι, μετα σφιξιμο ολων των μυων του ποδιου, σε ολοκληρο το ποδι και γενικα με το παραμικρο εως και καθολου λογο, αδυναμια τεραστια!

φυσικα και δεν φοραω πλεον τακουνια, ουτε μπορω...
εχει περασει ακριβως 1 χρονος και 1 μηνας μετα την 2η επεμβαση...

θα ηθελα μια 2η εγκυμοσυνη (οταν ειχα το 1ο μου επεισοδιο το μωρο μου ηταν 8 μηνων...ειχα κανει καισαρικη)
ο γιατρος που με εκανε το ablation μου ειπε πως ειναι οκ για εγκυμοσυνη, ενω ο γυναικολογος μου μου ειπε πως αφου εχω καποια προβληματα με το ποδι μου(αρτηρια) τοτε ειναι πιθανον κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης να παθει η αρτηρια παλι ανευρυσμα... ισως παλι... αφου το εμβρυο τρεφεται μεσω της αρτηριας ισως παλι να μην τρεφεται σωστα το εμβρυο,... ισως...ισως...ισως... ισως...

οποτε μου ειπε ο γυναικολογος να περασει καταρχην 1 χρονος και ακομη καλυτερα 2 χρονια...

ειμαι πολυ προβληματισμενη...

εσεις ειχατε μετεπειτα οποιαδηποτε προβληματα με το ποδι σας... ή την αρτηρια σας???

και κατι αλλο...

παιζει ρολο η καταναλωση σοκολατας?επειδη τρωω αρκετες...
απο καφεδες πινω 3-4 νες την μερα... ειναι κακο?
το αλκοολ ενοχλει? βεβαια σπανια πινω και οχι πολυ...ελαχιστο!

σας ευχαριστω εκ των προτερων και θα τα πουμε συντομα!

Blondie

Edited by - Blondie on 17/02/2012 15:12:33
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mcdemis
Forum-Runner

Greece


92 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/02/2012 :  20:50:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Blondie καλώς ήρθες στην παρέα. Η περίπτωση σου όντως είναι ιδιαίτερη αλλα και μόνο ότι το πρόβλημα ήταν δεμάτιο αυτο ήταν μάλλον το θετικό στη περίπτωση σου μιας και το καυτηριασες και απο ότι κατάλαβα έχεις ξεπεράσει μαρμαρυγη αρρυθμια κλπ. Η σοκολάτα οι καφέδες και το αλκοόλ επηρεάζουν και πυροδοτουν μαρμαρυγη αποδεδειγμένα και είναι ίσως τα τρία πιο κακά πράγματα για να σου προκαλέσουν μαρμαρυγη. Αν μετα τα ablation δεν εισαι υπο φαρμακευτικη αγωγη συνεχίζει να τρως σοκολάτες να πίνεις 4!!!!!! καφέδες και δεν έχεις επεισόδια τότε σίγουρα πέτυχε το ablation 100%...

ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΣ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ, ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΟΜΩΣ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΛΕΣ.....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Blondie
Newbie Forum Runner



27 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/02/2012 :  10:00:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου!
Πράγματι πέτυχε το ablation!

Το πρόβλημα μου είναι το πόδι μου...
Εχει κανεις απο σας προβλημα με το ποδι του? την αρτηρια του?
...........για μελλοντική εγκυμοσύνη... Φοβάμαι...


Blondie
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/02/2012 :  15:46:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Blondie κσλησπερα . Νομιζω οτι η δικη σου περιπτωση ειναι ιδιαιτερη και ισως κανεις απο εμας δεν μπορει να πει κατι εκτος απο τους γιατρους σου . Η εγγυμοσυνη ειναι πολυ σημαντικη γιατι φερεις την ευθυνη και του παιδιου σου . ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΟΠΩΣ ΕΛΕΙΣΕΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΑΡΡΥΘΜΙΑΣ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΕΝΗ ΤΟΥΣ ΓΙΑΥΡΟΥΣ ΣΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Blondie
Newbie Forum Runner



27 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/02/2012 :  21:53:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε ευχαριστω για την απάντηση σου!

Σίγουρα θα εμπιστευτω τον γυναίκολογο μου... Θα αναβάλω για την ωρα την εγκυμοσυνη για 1χρονο κ μέχρι του χρόνου θα δούμε!

Ήμουνα παρα πολυ τυχερή για τον γιατρό μου τον ηλεκτροφυσιολογο που βρέθηκε Κύπρο την κατάλληλη στιγμή... Κ από όσα διάβασα εδώ μέσα... Παίζει τεράστιο ρόλο οι ιατρός για την επιτυχία της ηλεκτροφυσιολογικης μελέτης...βέβαια κ στην πιο απλή επέμβαση αλλά ιδιαίτερα σε αυτόν τον τομέα!

Ο γιατρός αυτός ονομάζεται Χαράλαμπος Κριατσελης, είναι απο την Β. Ελλάδα κ πλέον μόνιμος κάτοικος Γερμανίας.ειναι ο επιμελητής του καρδιολογικου ινστιτούτου του Βερολίνου. Επίσης ειναι κ professor στο πανεπιστημιο του Βερολίνου κ ασχολείται κ σε ερευνητικά θέματα περί... Δεματιων..... ηλεκτροφυσιολογικων μελετών γενικά. Δεν ειναι κανένα τυχαίο άτομο...
Έκανε κ κάποιες ανακαλύψεις επίσης περι μαρμαρυγης κτλ...

Έρχεται κάποτε Κύπρο αλλα κ σε άλλες χώρες στον κόσμο. Επίσης γνωρίζω πως έχει συνεργασία .....με κάποιον γιατρο στην Ελλάδα αλλα δεν γνωρίζω ποιον.

Οποιος ενδιαφέρεται μπορώ να του δώσω το email του κτλ

Υγεία σε ολους μας!!!

Blondie
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 142 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000