Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 αρρυθμία - ηλεκτροφυσιολογική μελέτη - ablation
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 142

mam2be
Newbie Forum Runner

39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/05/2012 :  19:36:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
fullstop kai statusquo,

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Δεν είναι ότι ασχολούμαι τόσο πολύ με το πρόβλημα αυτό, απλώς έχω κάποιους προβληματισμούς. Πριν μείνω έγκυος είχα μια εκτακτοσυστολική αρρυθμία που με είχε πιάσει βέβαια σε μια περίοδο μεγάλης ψυχολογικής πίεσης αλλά με τρόμαξε αρκετά. Καρδιολόγοι που πήγα μου είπαν να πάρω dilatrent αλλά εγώ δε πήρα κανένα φάρμακο γιατί θεώρησα ότι έπρεπε να το αντιμετωπίσω μόνη μου πριν αρχίσω με τα φάρμακα.

Πολυξένη,

Σε ηλεκτροφυσιολόγο δεν έχω πάει παρα μόνο σε καρδιολόγους άλλος μου έχει πει να παίρνω inderal άλλος dilatrent αλλά εγώ προς το παρόν κοιτάζω να το αντιμετωπίσω μόνη. Κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης που ήρθε αμέσως μετά το διάστημα εκείνο με τις αρρυθμίες δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα μειώθηκαν πολύ, μόνο έκτακτες και κάποιες ταχυπαλμίες που δικαιολογούνται από την εγκυμοσύνη. Ελπίζω και μετά να πάει καλα και να μην έχω αυτό το πρόβλημα. Νομίζω ότι ήταν και ψυχολογικό καθώς αντιμετώπισα προβλήματα στην εργασία μου και στο γάμο μου παράλληλα και πιέστηκα πολύ. Τώρα περιμένω να γεννήσω τον μικρούλη μου, κοντεύει η μέρα....
Σε ευχαριστώ πολύ πάντως για το ενδιαφέρον σου, έχω διαβάσει λίγο την ιστορία σου και είδα πως θεραπεύτηκες κάτι πολύ ευχάριστο και ελπιδοφόρο. Να είσαι καλά που συνεχίζεις να μιλάς και να βοηθάς ανθρώπους που δεν έχουν απαλλαγεί από το πρόβλημα των αρρυθμιών ακόμη.Από ότι έχω καταλάβει είσαι πιο μικρή σε ηλικία από εμένα εγώ είμαι του 83, παρόλα αυτά είσαι πολύ ώριμη και αξιόλογη.

Σας ευχαριστώ όλους πολύ και σας εύχομαι ό τι καλύτερο!!

Edited by - mam2be on 19/05/2012 19:39:20
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Polyxeni
Forum-Runner

Greece


64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2012 :  15:12:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
statusquo άντε να έρθει και η ώρα για τον μπακλάβα σου!!

NikosS την ίδια απάντηση είχα και εγώ από τον κ,Εφραιμίδη και την ομάδα του όταν τους ευχαρίστησα!!Ότι απλά έκαναν τη δουλειά τους!Προσγειωμένοι και ανθρώπινοι εκτός από σπουδαίοι γιατροί!Εύχομαι να είσαι πάντα υγιής και η μαρμαρυγή να αποτελεί πάντα μια ανάμνηση!!!(και για όλα τα παιδιά βέβαια!!)

mam2be εύχομαι με το καλό να κρατήσεις τον μικρούλη σου στην αγκαλιά σου και είμαι σίγουρη πως όταν έρθει όλα τα άγχη και η ψυχολογική πίεση θα ανήκουν στο παρελθόν!!Και ελπίζω και οι αρρυθμίες!!
Εγώ είμαι το 1986,26 χρόνων!
Σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου...
Το forum αυτό μου έχει δώσει δύναμη και κουράγιο.Χαίρομαι πολύ να δίνω και εγώ το ελάχιστο με το να μοιράζομαι απλά μια εμπειρία που είχα με to ablation!!

Υγεία σε όλους μας!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ollandos
Newbie Forum Runner

Greece
21 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2012 :  22:54:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...παιδιά καλησπέρα και "χρόνια πολλά" σε εσάς που έχετε κλείσει χρόνο από το ablation. Σας εύχομαι ολόψυχα η μαρμαρυγή να είναι μια κακή ανάμνηση. Σε ανάλογη κατάσταση είμαι και γω καθώς μετά από 1χρόνο + 1 μήνα από το ablation και 6 μήνες χωρίς μαρμαρυγή και φάρμακα - ζώντας μια απόλυτα φυσιολογική ζωή με αρκετές εντάσεις κιόλας - επισκέφθηκα τον Κο Εφραιμίδη έχοντας πρόσφατα αποτελέσματα από holter όπου τα βρήκε απόλυτα φυσιολογικά λεγοντάς μου ότι η πιθανότητα για δεύτερο ablation είναι πιά πολύ μικρή. Ένα μεγάλο ευχαριστώ πρωτίστως στα παιδιά από εδώ μέσα που με τις αναφορές τους με οδήγησαν στην απόφαση του ablation, και ένα ακόμη μεγαλύτερο στον επιστήμονα και άνθρωπο Ευφραιμίδη για το "Καλό που μου έκανε"...........
Υ.Γ NIKOS S ..Πετρούπολη και θα χαρώ να παίξουμε παρέα(λόγω υποχρεώσεων δεν μπορούσα να απαντήσω νωρίτερα)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vasilis dr
Senior Forum-Runner

Greece
1026 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2012 :  23:46:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Nα ρωτήσω, έτσι απο περιέργεια, τους φίλους αυτού του θέματος που έκαναν αυτή την επέμβαση(ablation),αν μπορούν η όχι, να βάλουν το τρέξιμο στην καθημερινότητά τους, τώρα η στο μέλλον.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

igi
Senior Forum-Runner

589 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/05/2012 :  00:02:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βασίλη αν ανατρέξεις πίσω στις πρώτες σελίδες θα δειςτις απαντήσεις της mariam 09 .Επειδη δεν πολυμπαίνει αυτό τον καιρό να σου απαντήσω οτι κάναμε μαζί προετοιμασία για μαραθώνιο αλλά τελευταία στιγμή δεν ήρθε...Πάντως τρέχει κάθε μέρα σχεδόν 10 -12 χλμ και η αγαπημένη της προπόνηση είναι τα long run...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vasilis dr
Senior Forum-Runner

Greece
1026 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/05/2012 :  01:23:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Eιρήνη, εγώ είχα ανατρέξει στις τελευταίες σελίδες, και δεν βρήκα απάντηση, μπράβο όμως αφού είναι όπως τα λες,ειλικρινά το χάρηκα γιατί μου την δίνουν οι τραυματισμοί και γενικώς τα κάθε είδους ιατρικά προβλήματα που σου στερούν την χαρά απο το να κάνεις κατι που αγαπάς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/05/2012 :  15:33:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ετσι ετσι παιδια να ειστε καλα εσεις και να μας δινεται και σε μας κουραγιο.

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NikosS
Forum-Runner

93 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/05/2012 :  23:27:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ollandos, ονόμασέ μας γήπεδο, ημέρα και ώρα. Εύχομαι να παίζεις σε κλειστό, γιατί η ηλικία μου δεν είναι για ανοικτά(λόγω τσιμέντου, μεγάλη επιβάρυνση στις αρθρώσεις). Εκτός απροόπτου θα έρθω, και πιστεύω ότι θα έρθει και ο fullstop. Υγεία σε όλους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/05/2012 :  14:51:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδια καλησπερα . Δεν μπηκα στο φορουμ λιγο καιρο λογω του οτι ημουν ταξιδι (Αποφοιτηση του γιου μου απο το πανεπιστημιο).
Σημερα σχεδον ειναι 100 σε φλεβοκομβο και ελπιζω να συνεχισω για αρκετο καιρο ακομα . Νικο ευχαριστω για την προσκληση .Ευχαριστως να ερθω να σας δω να παιζεται μπασκετ . Εγω προσεχω πολυ αυτο τον καιρο γιατι ειμαι στι φορτε της δουλειας και δεν ρισκαρω καμμια μαρμαρυγη . Δοξα τον θεο νιωθω πολυ καλα με ελαχιστες αρυθμιες .Αυτο που καταλαβα ειναι οτι με επηρεαζει ο υγρος καιρος.
Ομως παιζω και ταβλι χαχα .
Λοιπον καλο απογευμα και νε υγεια

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/05/2012 :  16:43:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
100 ημερες σε φλεβοκομβο

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2012 :  09:22:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
fullstop

αντε και στις 1.000.000 και βάλε ημερες σε φλεβοκομβο. παντα ετσι !!
εγω αυριο εχω ραντεβου με τον ηλεκτροφυσιολογο μου για την 7μηνιαια αξιολογηση του holter.
μην το ματιάσω, ολα δειχνουν μιά χαρά.
7 μηνες μετα το ablation εχω που και που καμμια εκτακτη (ήπια ομως) και σχεδον 1 ριπη κάθε 10 περιπου ημερες.
κολπικη μαρμαρυγη όμως οχι !!
το ίδιο λοιπόν ευχομαι για όλους μας εδώ μέσα .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2012 :  12:43:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι λιγες εκτακτες δεν μας ανησυχουν . Σου ευχομαι να τελειωσεις με αυτο το βασανο

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

melpo1
Newbie Forum Runner

46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2012 :  18:55:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
fULLSTOP Καλοφώτιστος ο γυιος σου και να τον χαίρεσαι Πολύ ευχάριστα τα νέα σου με την μαρμαρυγή πάντα τέτοια.Αλήθεια η υγρασία πειράζει.
STATUSQUO σου εύχομαι να φύγουν και οι έκτακτες
΄Ισως είναι γούρικο το φόρουμ. ΄Εχω περίπου 2 μήνες χωρίς μαρμαρυγή αλλά φουλ στις έκτακτες. Ελπίζω να έχουμε ένα καλό καλοκαίρι.
Σας χαιρετώ, πάντα με υγεία!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/06/2012 :  12:08:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
dear all !

οπως χθες εγραψα , θα πηγαινα σημερα στον ηλεκτροφυσιολογο μου για την αξιολογηση 7 μηνες απο το ablation. αφου λοιπον ειδε και αυτο το holter , απεφανθει οτι κατα 80% εχω γλυτωσει !! το υπολοιπο 20% μένει να αξιολογηθει τον Νοεμβριο οταν και θα κλεινω 1 χρονο απο το ablation.
αντιαρρυθμικα εχω περιπου 4 μηνες να πάρω και μου συνεστησε να παιρνω μονο 1 salospir / ημερα για προληπτικους λογους.

ευχομαι σε ολους μας, τα καλύτερα και παντα σε φλεβοκομβο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/06/2012 :  20:58:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
STATUS ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ . ΠΑΝΤΑ ΥΓΙΗΣ ΚΑΙ ΜΕ ΦΛΕΒΟΚΟΜΒΟ.

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 142 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000