Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 αρρυθμία - ηλεκτροφυσιολογική μελέτη - ablation
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 142

mam2be
Newbie Forum Runner

39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2012 :  14:31:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα,

Ευχαριστώ που περιμένατε να γυρίσω. Είδα πιο πάνω τα μηνύματά σας και μένα με βολεύει πολύ στο Όστρια και γενικά παραλιακή αν θέλετε και καθημερινή απόγευμα δεν έχω πρόβλημα. Έτσι για να αρχίσουμε από μια πρόταση (και αφού περιμένατε και την επιστροφή μου) παίρνω τη πρωτοβουλία να προτείνω να βρεθούμε στην είσοδο του Όστρια τη Πέμπτη (27/9) και ώρα 19.00?

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xristos 31
Forum-Runner

68 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2012 :  22:35:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλησπερα και εγω μπορω οπου θελετε για την ωρα τα βρισκουμε αντε ας κανει καποιος προταση ημερομηνια ωρα τοποθεσια!
χρηστος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xristos 31
Forum-Runner

68 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2012 :  22:37:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
συγνωμη δεν ειδα το ποστ της mam2be εγω μπορω!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NikosS
Forum-Runner

93 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2012 :  07:21:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμφωνώ για Οστρια 27/9, 19.00.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tmaris1948
Newbie Forum Runner

Greece
2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2012 :  14:54:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ονομάζομαι tmaris και εδώ και 2 χρόνια περίπου παίρνω αντιαρρυθμική αγωγή με ΤΑΜΠΟΚΟΡ την οποία μου έδωσε εδώ στη θεσσαλονίκη ο κ. Βασιλης Βασιλικός καθηγητής ηλεκτροφυσιολογίας της καρδιάς . Για όλο το διάστημα περίπου της διετίας δεν είχα καθόλου αρρυθμίες και είχα ησυχάσει. Ποιό μπροστά από το 2002 όταν άρχισαν οι αρρυθμίες περίπου μιά φορά κάθε χειμώνα επαιρνα το ANGORON, Eν συνεχεια επειδή το angoron δημιούργησε πρόβλημα υποθυρεειδισμού και πρόβλημα στα μάτια μετά περίπου 5 χρόνια το σταμάτησα και άρχισα να παίρνω ρυθμονόρμ . Αυτό λειτούργησε περίπου 2 χρόνια με περίπου ενα επεισόδιο μαρμαρυγής τον χρόνο και στο 2010 τα επεισόδια εγιναν πολλαπλα κάθε μήνα και το σταμάτησα. Πήγα για abletion Αλλά ο κ. Βασιλικός μου είπε να προσπαθήσω πρώτα με το TAMPOKOR. Ετσι και έκανα για τα επόμενα 2 χρόνια με μόνη παρατήρηση την αύξηση των κτύπων της καρδιάς σε ηρεμία απο 60-65 σε 75-85,
Τήν δευτέρα πήγα στο διαβαλκανικό για τεστ κόπωσης και εκεί κοντά στους 155 σφυγούς έπαθα κοιλιακή ταχυκαρδία που οδηγησε σε κοιλιακή μαρμαρυγή και επεσε η πίεση στο 0 . Οι γιατροί με κτύπησαν με γροθιές στο στήθες και με κατέβασαν στην εντατική. Θα ήθελα να γνωστοποιήσω την παρενέργεια αυτή του ΤΑΜΠΟΚΟΡ η οποία ομως ειναι θανατηφόρα και γλύτωσα γιατί ήμουν σε νοσοκομείο. Τώρα ο γιατρός θα με ξαναγυρίσω σε ANGORON με τις οποιες επιπτώσεις. Εύχαριστώ που με διαβάσατε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

melpo1
Newbie Forum Runner

46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2012 :  15:50:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Tmaris καλησπέρα.
Διαβάζοντα προσεκτικά το ποστ βρισκόμαστε στα προβλήματα μαρμαρυγής όταν πλέον τα φάρμακα εξασθενούν. Δεν μας αναφέρεις το πρόβλημα της μαρμαρυγής από τι προέρχεται διοτι αν ο κ. Βασιλικός καθυστερεί την κατάλυση σημαίνει ίσως μειωμένες πιθανότητες επιτυχίας. Και εγώ δυστυχώς τα ίδια είχα παθει με το ανγκορον και γυρίζοντας στο ρυθμονόρμ είχα τον Αυγουστο 8 κρίσεις. Απελπισμένη ψάχνω για κατάλυση αλλά λόγω στένωσης βαλβίδας με κρατούν σε φαρμακευτική αγωγή.Ο γιατρός μου που τα ανέφερα και του είπα οτι σταμάτησα τα φάρμακα γαστροπροστασίας μούπε να τα ξαναεπαναλάβω και βρίσκω μία καλυτέρευση.Μήπως πρέπει και συ να ερευνήσεις αυτήν την παράμετρο; Σου είχομαι να βρης λύσεις στο πρόβλημά σου και να μας ενημερώνεις για την υγεία σου. ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ!!΄

΄Οσο για την συνάντηση συμφωνώ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tmaris1948
Newbie Forum Runner

Greece
2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2012 :  18:53:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ ΜΕΛΠΩ 1 . Το αρχικό πρόβλημα μαρμαρυγής προήλθε από 20ήμερη χρήση REDUCTIL [πφάρμακο κατά της παχυσαρκίας που νομίζω οτι τώρα απαγορεύτηκε ]αρχικά ανέβασα σφυγμούς και μετά ήλθε η κολπική μαρμαρυγή το 2002. Στην εντατική εκανα στεφανιογραφία και τρίπλεξ καρδιάς και καρωτίδας και ήταν ολα καθαρά. Οι γιατροί είπαν ότι το πρόβλημα ήλθε απο παρενέργεια του tampocor .Πιστεύω ότι οποιος το παίρνει πρέπει να προσέχει πολύ στην έκθεση του σε συνθήκες εντονης κόπωσης γιατί η κοιλιακή μαρμαρυγή δεν εχει επιστροφή. Ευχαριστώ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NikosS
Forum-Runner

93 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2012 :  19:57:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
tmaris 1948(χρονολογία γέννησης?), δεν μας γράφεις γιατί αποφεύγει την κατάλυση ο γιατρός τον οποίο αναφέρεις σαν καθηγητή ηλεκτροφυσιολογίας. Οσο για τα φάρμακα, αν διαβάσεις τις παρενέργειες, τρομάζεις. Αν σκεφτεις λοιπόν, ότι για την πάθησή μας τα φάρμακα δεν είναι θεραπευτικά, αλλά διαχρονικά συντηρητικά με όλες αυτές τις παρενέργειες, τότε θα μπορούσαν να δικαιολογηθούν αυτοί που έκαναν κατάλυση, ελπίζοντας στις πιθανότητες επιτυχίας που έχουν αναφερθεί στο forum. Εύχομαι υγεία.
Fullstop, statusquo, και όλοι(ες) οι υπολοιποι(ες), μείνανε λιγότερες απο 24 ώρες, περιμένουμε την απάντησή σας για την συνάντηση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xristos 31
Forum-Runner

68 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2012 :  21:59:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλησπερα επειδη βλεπω μικρη συμμετοχη και αυριο ολη μερα θα ειμαι στη δουλεια μεχρι τις 5 σας δινω το κινητο μου και αν ισχυει η συναντηση απλα να κανετε ενα κοπο να μου στειλετε ενα μηνυμα οτι η συναντηση ισχυει για να μην ερθω τζαμπα.
6947420424
χρηστος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/09/2012 :  09:26:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημέρα σε όλους

ostria σημερα 19:00

αν και δεν εχω ιδεα που βρίσκεται (εχω μόλις λιγα χρόνια στην Αθηνα)θα ειμαι εκεί στην είσοδο.
μπορει κάποιος να μου δωσει καποιο στιγμα για το που βρισκεται το καταστημα ?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/09/2012 :  10:00:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
6937 369561

το κινητο μου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mam2be
Newbie Forum Runner

39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/09/2012 :  12:09:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα,

Εγώ με τη Melpo θα είμαστε στο Όστρια στις 19.00.
Θα επικοινωνήσω τηλεφωνικά μ αυτούς που άφησαν τηλέφωνο.
Η συνάντηση ισχύει όποιος άλλος θέλει ας έρθει.

Όστρια - Ποσειδώνος 10, Παραλία Αλίμου
Τηλ.
210 9850118 – 210 9852350

Στο site του Όστρια έχει και χάρτη.










Edited by - mam2be on 27/09/2012 12:20:45
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/09/2012 :  13:41:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα
μολις ειδα για την συναντηση . Θα ερθω και εγω εστω και λιγο καθυστερημενα .



fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/09/2012 :  09:40:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
melpo1 - mam2b - xristo - fullstop - nikosS

καλημέρα

θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για τις ωραίες στιγμές κατα την χθεσινή μας συνάντηση. εύχομαι σε όλους σας το καλύτερο και ιδιαίτερα στον xristo που χθές ήταν άρρυθμος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mam2be
Newbie Forum Runner

39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/09/2012 :  16:11:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα,

Εγώ και η Melpo ευχαριστούμε για την ευχάριστη παρέα, εύχομαι ολόψυχα στο Χρήστο περαστικά και να βρει και εκείνος γρήγορα λύση στο πρόβλημά του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 142 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000