Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 αρρυθμία - ηλεκτροφυσιολογική μελέτη - ablation
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 142

vasilis dr
Senior Forum-Runner

Greece
1026 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2012 :  22:10:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by fullstop

Vasilis Dr καλησπερα . Πολλοι απο εμας ειμαστε παλιοι αθλητες σε διαφορα αθληματα . Ομως σε ποστ που εχω διαβασει σε αμερικανικα sites πολλοι δρομεις ειχαν σοβαρο προβλημα με αρρυθμιες αλλα και κολπικη μαρμαρυγη . Η ενταση προκαλει μεγαλοκαρδια κυριως του αριστερου κολπου που εχει σημασια για τις αρυθμιες . Αν καπως σε βοηθησα καλως αλλα νομιζω οτι καλο ειναι να ρωτησεις ενα αρυθμιολογο οχι καρδιολογο . Παντως οσοι απο εμας εχουμε αρυθμιες ειναι απαγορευτικο το τρεξιμο το ανεβασμα ανωφεριων και σκαλες οπως επισης απαγοτευονται βαρη και γεματο στομαχι .

καλο βραδυ

fullstop



Στράτο σ'ευχαριστώ, δεν έχω παρατηρήσει κάτι σε μένα, έτσι εγκυκλοπαιδικά ρωτώ, για μια συζήτηση που άρχισε εδώ και 4 χρόνια σε αυτό εδώ το forum και που το περιεχόμενό της σε πολύ λίγους πιστεύω ότι είναι γνωστό.
Τέλος με την ευκαιρία να ρωτήσω αν υπάρχει ποτέ επιστροφή στις αθλητικές δραστηριότητες του καθενός, μετά βέβαια από κάποια επιτυχή θεραπεία όπως το ablation.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2012 :  23:03:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΒΑΣΙΛΗ ΠΑΛΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΕ ΠΟΣΤ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ ΟΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟ ABLATION ΕΠΑΝΗΛΘΑΝ ΣΤΙΣ ΠΑΛΙΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ . ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ . ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΛΠΙΚΗ ΜΑΡΜΑΡΥΓΗ (ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΕΣ ΑΡΥΘΜΙΕΣ ΕΧΟΥΝ 100% ΙΑΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΟ ΑΒLATION . Η ΚΜ ΕΙΝΣΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ . ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΕ ΕΙΠΕΣ ΣΤΡΑΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΜΑΣΤΕ;

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NikosS
Forum-Runner

93 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/11/2012 :  08:35:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Vasilis dr, έκανα ablation τον 5ο του 2011 (18 μήνες). Μέχρι τώρα δεν είχα επεισόδιο ΚΜ. Οσο για τις αθλητικές δραστηριότητες, παίζω 2 φορές την εβδομάδα μπάσκετ, με αρκετή ένταση για την ηλικία μου, συναγωνιζόμενος μικρότερους (είμαι 55 ετών). Επίσης, κάνω βάρη με στόχο να διατηρήσω μυϊκή μάζα προκειμένου να αποφύγω "γεροντικούς" τραυματισμούς. Ο γιατρός που μου έκανε το ablation, δεν έχει αντίρρηση για τα παραπάνω. Δεν ξέρω πως μπορεί να είναι σίγουρος για την απόλυτη επιτυχία της επέμβασης, αλλά δεν μου έβαλε κανένα περιορισμό. Μπορεί για κάποιους να κάνω υπέρβαση και να ρισκάρω, μπορεί να προσγειωθώ αν γυρίσει η ΚΜ, αλλά ευχαριστιέμαι την ζωή, σαν να πίνω δροσερό νερό το καλοκαίρι, απολαμβάνοντας κάθε σταγόνα. Τέλος, χωρίς να ξέρω αν είμαι η εξαίρεση ή ο κανόνας (γράφει εξάλλου συνεχώς ο xristos 31, οτι ο κάθε οργανισμός είναι μοναδικός πάνω στην γη), συνεχίζω να καταθέτω την προσωπική μου εμπειρία γιατί πιστεύω ότι όσοι έχουν προβλημα με ΚΜ, πρέπει να γνωρίζουν όλα τα δεδομένα, πριν κάνουν οτιδήποτε για την αντιμετώπιση του προβλήματος(πάντα σε συνεργασία με τον κατάλληλο γιατρό).
Χαιρετισμούς στην παρέα του Οστρια. Status, κράτα γερά. Υγεια σε όλους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/11/2012 :  09:20:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
NikosS
καλημερα.
το εχω παρει αποφαση. ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΚΟΛΠΙΚΗΣ ΜΑΡΜΑΡΥΓΗΣ. δεν θα κανει αυτη ο,τι θελει. δεν εκανα χωρις λογο το ablation ουτε εχω δωσει την μαχη μου χωρις λογο.

δεν ξερω ρε παιδια αλλα σηκωθηκα σημερα το πρωι πολυ τσαμπουκαλεμενος με το θεμα.

κουραγιο σε ολους , καλο μηνα και παντα σε φλεβοκομβο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vasilis dr
Senior Forum-Runner

Greece
1026 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/11/2012 :  12:01:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by fullstop

ΒΑΣΙΛΗ ΠΑΛΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΕ ΠΟΣΤ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ ΟΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟ ABLATION ΕΠΑΝΗΛΘΑΝ ΣΤΙΣ ΠΑΛΙΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ . ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ . ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΛΠΙΚΗ ΜΑΡΜΑΡΥΓΗ (ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΕΣ ΑΡΥΘΜΙΕΣ ΕΧΟΥΝ 100% ΙΑΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΟ ΑΒLATION . Η ΚΜ ΕΙΝΣΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ . ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΕ ΕΙΠΕΣ ΣΤΡΑΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΜΑΣΤΕ;

fullstop



Στράτο, βέβαια και δεν γνωριζόμαστε, αλλά ο καθένας μπορεί να δεί τα στοιχεία του άλλου(εάν έχουν δοθεί) από το προφίλ(το ανθρωπάκι παραδίπλα από το ψευδώνυμο που χρησιμοποιούμε).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/11/2012 :  16:06:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΟ ΜΗΝΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΣΤΑΤΟΥΣ Μ.ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑΛΕΜΑ ΣΟΥ ΕΤΣΙ ΕΤΣΙ ΣΕ ΘΕΛΩ . ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΟΜΩΣ ΠΡΟΣΕΧΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΛΙΓΟ .
VASILIS DR ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ ΓΙΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕΣ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ . ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ .
ΝΙΚΟ ΕΙΣΑΙ Η ΠΡΟΣΩΠΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΕΛΠΙΔΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΑΛΟΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΜΑΡΜΑΡΥΓΗ ΠΛΕΟΝ .
ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΛΙΓΟ ΣΤΟΝ ΥΒΡΙΔΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΤΟΥ ΩΤΙΟΥ (ΔΗΛ ΤΗΣ ΚΟΙΛΟΤΗΤΑΣ ΠΟΥ ΛΙΜΝΑΖΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΘΡΟΜΒΟΥΣ)ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΙΤΙΑ ΓΙΑ ΤΟ 95% ΤΩΝ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΩΝ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΠΑΣΧΟΥΝ ΑΠΟ ΚΜ .ΑΥΤΗ Η ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΤΟΣΟ LIGHT ΟΣΟ ΤΟ ΑBLATION ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΙΑ Η ΔΥΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΕ ΚΑΤΑΛΥΣΗ . ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΣΘΕΝΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΙΕΥΡΗΝΣΗ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΕΡΟΥ ΚΟΛΠΟΥ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 4.5 CM .ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΛΙΤΥΧΙΑΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΛΥΣΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ. ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΥΒΡΙΔΙΚΗ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΛΕΟΝ ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΗΚΤΙΚΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΣΙΝΤΡΟΜ Η ΠΡΑΝΤΑΞΑ ΙΣΩΣ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΣΠΙΡΙΝΟΥΛΑ ΦΘΑΝΕΙ . ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΛΠΙΔΟΦΩΡΟ ΚΑΤΑ ΕΝΑ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΙΝΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ 80%-90% .ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΣΟΒΑΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΚΟΛΠΟΣ ΕΙΝΑΙ 4.6 CM .

ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΜΕ ΝΕΟΤΕΡΑ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MARIAM09
Forum-Runner

Greece
64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/11/2012 :  00:09:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετά απο πολύ καιρό επανέρχομαι να μοιραστώ την χαρά μου μαζι σας αλλά και να δώσω κουράγιο και δύναμη σε ολους εσας που περνάτε αυτα που πέρασα. Σε παλαιότερη ανάρτηση ειχα αναφέρει το ιστορικό μου, για να μην σας κουράζω μπήκα εσπευσμένα εντατικη το 2004, ακολούθησε ablation (απο τον Ευφραιμίδη), στην σύνεχεια φαρμακευτική αγωγή μέχρι την εναρξη της εγκυμοσυνης (2009), ευτυχώς μέχρι σήμερα δεν χρειάστηκε να γίνει κατάλυση για δεύτερη φορά, αρρυθμιες δόξα τον Θεό έχω ακόμη αλλά σιγουρα οχι τέτοιες που να απαιτηθεί ιατρική επέμβαση. Φέτος λοιπον για ακομη μια φορά, ύστερα απο 2 αποτυχημένες προσπάθειες ξαναεπισκέφτηκα την καρδιολογο μου και πηρα επιτέλους το οκ για να τρέξω και εγω τον μαραθώνιο της Αθήνας, η χαρά μου μεγάλη,βεβαια με την προυπόθεση οτι σε εμφάνιση εμμένουσας αρρυθμίας θα εγκαταλειψω. Αν και εχω πολύ καιρό να γράψω στο forum ηθελα να το μοιραστώ αυτο μαζί σας, γιατι ταλαιπωρηθηκα και εγω οπως εσεις πολύ στο παρελθόν, βέβαια δόξα τον Θεο μέχρι στιγμής ημουν απο τους τυχερους. Καλό κουράγιο σε ολους παιδιά και να μην χάνετε την πιστη και το κουράγιο σας.

O Θεός να φυλάει τα ποδαράκια μου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vasilis dr
Senior Forum-Runner

Greece
1026 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/11/2012 :  16:38:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MARIAM09

Μετά απο πολύ καιρό επανέρχομαι να μοιραστώ την χαρά μου μαζι σας αλλά και να δώσω κουράγιο και δύναμη σε ολους εσας που περνάτε αυτα που πέρασα. Σε παλαιότερη ανάρτηση ειχα αναφέρει το ιστορικό μου, για να μην σας κουράζω μπήκα εσπευσμένα εντατικη το 2004, ακολούθησε ablation (απο τον Ευφραιμίδη), στην σύνεχεια φαρμακευτική αγωγή μέχρι την εναρξη της εγκυμοσυνης (2009), ευτυχώς μέχρι σήμερα δεν χρειάστηκε να γίνει κατάλυση για δεύτερη φορά, αρρυθμιες δόξα τον Θεό έχω ακόμη αλλά σιγουρα οχι τέτοιες που να απαιτηθεί ιατρική επέμβαση. Φέτος λοιπον για ακομη μια φορά, ύστερα απο 2 αποτυχημένες προσπάθειες ξαναεπισκέφτηκα την καρδιολογο μου και πηρα επιτέλους το οκ για να τρέξω και εγω τον μαραθώνιο της Αθήνας, η χαρά μου μεγάλη,βεβαια με την προυπόθεση οτι σε εμφάνιση εμμένουσας αρρυθμίας θα εγκαταλειψω. Αν και εχω πολύ καιρό να γράψω στο forum ηθελα να το μοιραστώ αυτο μαζί σας, γιατι ταλαιπωρηθηκα και εγω οπως εσεις πολύ στο παρελθόν, βέβαια δόξα τον Θεο μέχρι στιγμής ημουν απο τους τυχερους. Καλό κουράγιο σε ολους παιδιά και να μην χάνετε την πιστη και το κουράγιο σας.

O Θεός να φυλάει τα ποδαράκια μου.



Έλενα, καλή επιτυχία να έχεις, νομίζω οτι η σκέψη όλων των φίλων αυτού εδώ του forum, την Κυριακή θα είναι μαζί σου!!!!!!!!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2012 :  10:30:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
MariaM09
Τρεξε όσο μπορείς και άφησε την πίσω σου την αρρυθμια.
Καλή τύχη
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MARIAM09
Forum-Runner

Greece
64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2012 :  20:34:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Xίλια ευχαριστώ για τις ευχές σας, απο οτι με πληροφορήσε η φίλη μου Igi με κάποιους απο εσας θα γνωριστούμε το Σάββατο σε μια προγραμματισμένη συνάντηση με άτομα απο το forum, τα λέμε λοιπον εκει.....

O Θεός να φυλάει τα ποδαράκια μου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2012 :  20:38:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MARIAM09

Xίλια ευχαριστώ για τις ευχές σας, απο οτι με πληροφορήσε η φίλη μου Igi με κάποιους απο εσας θα γνωριστούμε το Σάββατο σε μια προγραμματισμένη συνάντηση με άτομα απο το forum, τα λέμε λοιπον εκει.....

O Θεός να φυλάει τα ποδαράκια μου.




Καλη Επιτυχια Ελενα !!!

Παναγιωτης .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MARIAM09
Forum-Runner

Greece
64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2012 :  20:52:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παναγιώτη ευχαριστώ πολυ, πολύ, πολυ, μαθαίνω τα νεά και τα κατορθωματα σας απο την Ειρήνη, θα τα πουμε πρωτα ο Θεος στην Αθήνα.

O Θεός να φυλάει τα ποδαράκια μου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2012 :  21:25:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΕΛΕΝΑ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xristos 31
Forum-Runner

68 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2012 :  22:26:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα σε ολους!
Μυριαμ σου ευχομαι οτι καλυτερο και παντα να βγαινεις νικητρια σε ολες τις μαχες της ζωης σου οπως σε αυτη με την μαρμαρυγγη!
Ευχομαι να ειστε ολοι καλα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

melpo1
Newbie Forum Runner

46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/11/2012 :  07:00:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
MARIAM09 Kαλημέρα,
Θέλω να σου εκφράσω τον θαυμασμό μου διοτι καταθέτεις μεγαλείο ψυχής.
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 142 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000