Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 αρρυθμία - ηλεκτροφυσιολογική μελέτη - ablation
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας  Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 142

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2012 :  20:07:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αγαπητοι φιλοι καλησπερα . Ψαχνοντας στο internet για θεραπειες κολπικης μαρμαρυγης βρηκα κατι πολυ σημαντικο που εχει σχεση με τις υποτροπες ασθενων που εχουν κανει ablation . Προκειται για την νεφρκη απονευρωση που βελτιωνει παρα πολυ τις επιπλοκες της κολπικης μαρμαρυγης αλλα και την πιεση σε οσους η πιεση δεν ρυθμιζεται με φαρμακα .μπορειται να διαβασετε σχετικα στο
www.e-cardio.gr . Ανακοινωθηκε σε αμερικανικο περιοδικο τον 09/12 . Θυμαμαι οτι ο Σπαργιας ηλεκτροφυσιολογος που με απετρεψε προς το παρον να κανω ablation μου ειχε πει οτι ειναι σημαντικο η πιεση να ειναι σταθερα κατω του 12 .
Αυτα τα νεωτερα καλο σαββατοκυριακο σε ολους



fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2012 :  15:02:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΝΕΩΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΕΦΡΙΚΗ ΑΠΟΝΕΥΡΩΣΗ .ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΗΛΕΚΤΡΟΦΥΣΙΟΛΟΓΟ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΤΟΜΗ ΚΑΙ ΔΙΝΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΠΙΕΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΤΗΡΗΣΗ ΤΟΥ ΡΥΘΜΟΥ .ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΛΥ ΑΣΘΕΝΕΙΣ ΜΕ ΚΑΡΔΙΑΚΗ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ ΚΑΙ ΒΕΛΤΙΩΝΕΙ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΝΕΥΡΙΚΗ ΠΙΕΣΗ ΚΑΘΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟΝΕΥΡΩΣΗ ΤΟΥ ΝΕΥΡΟΣΥΜΠΑΘΗΤΙΚΟΥ ΣΗΜΕΙΟΥ ΤΟΥ ΝΕΦΡΟΥ . ΕΧΡΙ ΓΙΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ .
ΣΤΑΤΟΥΣ ΡΩΤΑ ΤΟΝ ΔΗΛΑΒΕΡΗ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΙΣΩΣ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runner123
Newbie Forum Runner

2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2012 :  22:10:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γεια σας παιδιά ,τρέχω εδω και 17 χρόνια και είμαι 53 χρονών.Από τότε που χρησιμοποιώ καρδιοσυχνόμετρο διαπίστωσα ότι ορισμένες φορές έχω απότομη αύξηση καρδιακών παλμών δηλαδή από 140 απότομα 170 σφυγμούς(σαν φτερούγισμα).Εαν δεν σταματήσω την ώρα που τρέχω οι σφυγμοί δεν πέφτουν.Να πω ότι τους καταλαβαίνω και χωρίς να φοράω καρδιοσυχνόμετρο.Ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί να είναι από έλλειψη ηλεκτρολυτών γιατί δεν μου παρουσιάζονται η αύξηση καρδιακών σφυγμών εν ηρεμία.Μήπως έχετε κάποια δικιά σας ερμηνεία;Ευχαριστώ!

{Υπ'όψη ότι έχω τρέξει 16 μαραθωνίους (και φέτος) άλλα δεν με έχει παρουσιαστεί.Προχθές που έτρεξα έντονα στο στάδιο με παρουσιάστηκε}
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2012 :  10:44:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
fullstop

εξαιρετικα ενδιαφερον αυτο το θεματακι με την νεφρικη απονευρωση (ή όπως το λένε τελος παντων). ασφαλώς και θα ρωτησω τον Δηλαβερη οταν θα τον ξαναδω , και θα ενημερωσω το forum αναλογως.

runner123

εδω οι περισσοτεροι εχουμε θεματακια με αρρυθμίες κυριως κολπικη μαρμαρυγη. ενδεχομενως θα πρεπει να δεις καποιον καρδιολογο , λαμβανοντας υποψη σου πως πολλοι που αθλουνται (ποσο μαλλον μαραθωνοδρομοι) παρουσιαζουν καποιας μορφης μεγαλοκαρδιας η οποια ειναι πολλες φορες υπευθυνη για αρρυθμιες και σκαμπανεβασματα των παλμων.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2012 :  14:12:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
RUNNER ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ . ΡΝΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΥΠ ΟΨΙΝ ΣΟΥ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΑΝ ΤΡΕΞΟΥΜΕ ΔΥΟ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ Η ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΕ ΑΝΗΓΟΡΕΣ Η ΣΚΑΛΕΣ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΑΝΑΤΑΞΗ . ΤΩΡΑ ΕΣΥ ΜΕ 16 ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥΣ ΑΦΟΥ ΣΕ ΗΡΕΜΙΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΔΡΝ ΕΧΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ . ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΣΟΥΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΥΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙΣ

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runner123
Newbie Forum Runner

2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2012 :  17:20:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ παιδιά. Να είστε πάντα καλά.

Edited by - runner123 on 19/11/2012 17:22:06
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2012 :  17:39:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ . ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΟΣ ΜΙΑ ΑΥΞΗΣΗ ΤΗΣ ΠΙΕΣΗΣ ΦΤΑΝΩ ΜΕΧΡΙ 14.5 ΚΑΙ ΑΥΞΗΣΗ ΤΩΝ ΚΤΥΠΩΝ ΜΕΧΡΙ 75 ΕΝΑΝΤΙ 64 ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΣΕ ΠΙΟ ΖΕΣΤΟ ΚΑΙΡΟ . ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Ο ΚΡΥΟΣ ΚΑΙΡΟΣ ΕΠΙΒΑΡΥΝΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ . ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΧΑΠΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2012 :  09:13:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
fullstop
και εγώ έχω παρατηρησει κατι αναλογο σε μικροτερο βαθμο ισως.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NikosS
Forum-Runner

93 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2012 :  11:15:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
fullstop,
διάβασα σήμερα όσα γράφεις για την πίεση και την ανακοίνωση του αμερικανικου περιοδικού. Εψαξα στο forum, και έχω παραλείψει να γράψω, ότι μετά το ablation ο Εφραιμίδης μου έκοψε όλα τα φάρμακα που έπαιρνα, μου ξεκίνησε όμως ένα φάρμακο για την πίεση (προληπτικά), προκειμένου να έχω πίεση κάτω απο 12 (με το φάρμακο έχω μόνιμα γύρω στο 11). Αυτά έγιναν τον 5ο του 2011.
Χαιρετισμούς και υγεία σε όλους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NikosS
Forum-Runner

93 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2012 :  11:18:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
fullstop,
διάβασα σήμερα όσα γράφεις για την πίεση και την ανακοίνωση του αμερικανικου περιοδικού. Εψαξα στο forum, και έχω παραλείψει να γράψω, ότι μετά το ablation ο Εφραιμίδης μου έκοψε όλα τα φάρμακα που έπαιρνα, μου ξεκίνησε όμως ένα φάρμακο για την πίεση (προληπτικά), προκειμένου να έχω πίεση κάτω απο 12 (με το φάρμακο έχω μόνιμα γύρω στο 11). Αυτά έγιναν τον 5ο του 2011.
Χαιρετισμούς και υγεία σε όλους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2012 :  17:00:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΝΙΚΟ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ . Η ΠΙΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΑΡΡΥΘΜΙΩΝ ΚΟΛΠΙΚΗΣ ΜΑΡΜΑΡΥΓΗΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΚΑΡΔΙΑΣ .
ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ



fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2012 :  09:20:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημερα σας

χθες βραδυ παραλίγο να με ξαναβρεί. κράτησε στην κυριολεξια οχι πανω απο 5-7 δευτερολεπτα.

και αυτο διοτι (γαμώ το φελέκι μου) εφαγα κατι αρκετα βαρύ. παιδιά προσεξτε : στομαχι- φαγητο και πιεση (εξαιρετικα σημαντικοι παραγοντες)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2012 :  19:09:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ .
ΣΤΑΤΟΥΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ . ΠΟΤΕ ΣΕ ΕΠΙΑΣΕ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΧΩΝΕΨΗΣ; ΚΟΙΜΟΣΙΥΝ Η ΗΣΟΥΝ ΞΥΠΝΙΟΣ; ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΠΙΑΝΕ ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΩΜΟΥΝ ΣΤΙ ΔΥΩΡΟ ΠΕΡΙΠΟΥ . ΤΩΡΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ . ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΝ ΤΟ ΣΙΝΤΡΟΜ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΟΖΟΥΣ ΣΤΟΝ ΘΗΡΙΩΕΙΔΗ; ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΓΧΕΙΡΗΣΤΙΚΕ ΣΗΜΕΡΑ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΩΝ ΤΟΥ ΣΙΝΤΡΟΜ

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ



fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2012 :  08:45:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
fullstop
καλημερα. δεν με επιασε (πηγε να με πιασει) της ξεφυγα !!
κρατησε οπως ειπα 5-7 δευτερολεπτα και ηταν περιπου ενα 2ωρο μετα το φαγητο και ενω κοιτουσα τηλεοραση.

σε ό,τι αφορα στο sintrom , οχι , δεν εχω ακουσει κατι σχετικο με αυτο που περιγραφεις.

καλημερα σε ολους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/12/2012 :  20:35:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα ατονισαμε ελπιζω προς το καλο !!!!Ευχομαι οι καλο υπολοιπο και γιορτες με υγεια

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 142  Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000