Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 αρρυθμία - ηλεκτροφυσιολογική μελέτη - ablation
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 142

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/12/2012 :  09:27:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
fullstop

φαινεται οτι ισχυει το : no news , good news που λενε και οι Αμερικανοι.

καλημερα σε ολους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mam2be
Newbie Forum Runner

39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/12/2012 :  18:44:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σε όλους,

Ελπίζω και εγώ να είστε όλοι καλά και χωρίς αρρυθμίες!

Εγώ δυστυχώς ταλαιπωρούμαι καθημερινά πια από αυτές τις έκτακτες και το πρόβλημα είναι μάλλον ότι τις καταλαβαίνω από ότι είπαν και οι γιατροί. Έκανα χόλτερ και είχα μόνο 80 μονήρεις κοιλιακές και μια διδυμία. Χθες βράδυ όμως για πρώτη φορά όταν ξάπλωσα ίσως με τη στάση που κάθισα πίεσε το στομάχι τη καρδιά και άρχισε κάτι άρρυθμο (πρέπει να ήταν πολλές έκτακτες η μια μετά την άλλη) και με το που άλλαξα στάση σταμάτησε αμέσως. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι ιδιοπαθής αρρυθμία δηλαδή δε προέρχεται από κάποιο λόγο/ αίτιο που να σχετίζεται με καρδιολογική ή άλλη πάθηση. Εγώ δε μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο δηλαδή για κάποιο λόγο δεν υπάρχει καλό ηλεκτρικό κύκλωμα στη καρδιά. Ξέρω ότι δεν είναι κάτι σοβαρό αυτό που έχω γιατί θα μου το έλεγαν οι γιατροί αλλά ψυχολογικά με ρίχνει πολύ. Γιατί πλέον όποια δραστηριότητα και να κάνω νιώθω έκτακτες...

Τέλος πάντων, βασικά γράφω γιατί ήθελα με τη σειρά μου να ευχηθώ σε όλους ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2012 :  09:22:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα σε όλους
Εύχομαι και εγώ τα καλύτερα σε όλους μας και πάντα σε φλεβοκομβο.
Επίσης εύχομαι να μην ακούσετε απο εμένα , αλλά ,και εγώ απο εσάς κάτι που να αφορά υποτροπή αρρυθμιας.

Ναστε όλοι πάντα καλά.
.


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xristos 31
Forum-Runner

68 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/12/2012 :  14:33:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλησπερα σε ολους!
Δυστηχως δεν πανε καλα τα πραγματα με το θεμα των αρρυθμιων μπηκα στο λαικο για αναταξη και ευτυχως σε 12 ωρες αναταχτηκα με αγκορον!
Ξεκινησα αγκορον μην εχοντας αλλο δρομο προς το παρων δεν θελω να μπω αυτη τι στιγμη παλι μεσα και οσο για το μειζ οι επιτυχια για μενα εναι 80%.Δεν ξερω τι να κανω αλλα το παλευω οσο μπορω!Δεν γραφω γιατι τα νεα μου δεν ειναι και τοσο καλα!mam2be κουραγιο στο τελος εμεις θα βγουμε νικητες να σε σιγουρη!Θελω να ειστε ολοι καλα για να μου δινετε κουραγιο!
Ευχομαι σε ολους καλες γιορτες και ελπιζω την επομενη φορα που θα γραψω τα νεα μου να ειναι καλα!
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΚΑΘΕ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΗ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mam2be
Newbie Forum Runner

39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/12/2012 :  15:28:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα Χρήστο,

Στεναχωρήθηκα πολύ με τα νέα σου... Πάντως η δική μου περίπτωση είναι ανεπαίσθητης βαρύτητας σε σχέση με τη δική σου και παρόλα αυτά με καταβάλει μερικές φορές ψυχολογικά. Ειδικά όταν αυξάνεται το αίσθημα παλμών κάποιες μέρες σε σχέση με άλλες. Εγώ τώρα ξεκίνησα μαγνήσιο λένε ότι γενικά βοηθάει τις αρρυθμίες στη κατάλληλη δόση και δε πειράζει τον οργανισμό. Θα δούμε πως θα πάει.

Πάντως από ότι θυμάμαι είχες πει ότι δεν έχεις οργανική καρδιοπάθεια δηλαδή η αρρυθμία σου είναι ιδιοπαθής ή νευρολογικής φύσεως και αυτό είναι πολύ θετικό από ότι γνωρίζω σε περίπτωση ablation (από το να είχες κάτι συγκεκριμένο οργανικά). Ελπίζω να βρεις μια άκρη και να έχεις καλές γιορτές με ΥΓΕΙΑ!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/12/2012 :  17:09:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΘΑ ΕΥΧΗΘΩ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ .
ΧΡΗΣΤΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΠΛΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΖΟΥΝ . ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΜΠΑΙΝΩ ΜΕΣΑ ΑΝΑΤΑΣΟΜΑΙ ΜΕ ΑΝΚΟΡΟΝ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΠΑΝΤΑ 18-36ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΑΞΗ . ΤΑ ΝΕΑ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΙΤΕ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΡΥΘΜΟΝΟΡΜ ΕΙΤΕ ΑΝΚΟΡΟΝ ΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΙ ΣΚΕΥΑΣΜΑ . ΣΤΑ ΛΕΩ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΕΙΔΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΟ . ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΗΚΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΑΜΕ ΜΟΥ ΕΙΧΕΣ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΕΡΝΕΣ ΑΝΤΙΠΗΚΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΠΑΡ ΟΤΙ ΕΙΧΕΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΥΠΟΤΡΟΠΕΣ. ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΝΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΒΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑ . ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ..... .
ΜΑΜ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΡΟΥΓΝΒΑ ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΑΡΥΘΜΙΑ ΔΕΝ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΡΙΞΕΙ ΤΟ ΗΘΙΚΟ . ΟΝΤΟΣ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΟ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ . ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΤΑ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ ΜΑΓΝΗΣΙΟΥ .

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/12/2012 :  17:12:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΣΤΑΤΟΥΣ ΦΙΛΕ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΧΕΣ ΔΙΚΙΟ ΝΟ NEWS GOOD NEWS ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΜΑΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ ΜΑΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΑΝ ΛΙΓΟ .....
ΕΥΧΟΜΑΙ ΥΓΕΙΑ ΗΡΕΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ......

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2012 :  09:16:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
xristo
ξανασηκωνόμαστε και συνεχιζουμε !
μην το βάλεις κατω. ο fullstop εχει δικιο. δες λιγο την περιπτωση της αντιπηκτικης αγωγης. ειναι σοβαρη παραμετρος. λυπαμαι που τα multaq δεν βοηθησαν.

απο μενα , τις αγνοτερες ευχες για ΥΓΕΙΑ-ΥΓΕΙΑ-ΥΓΕΙΑ. ολα τα υπολοιπα μπορουμε ευκολα ή δυσκολα να τα αντιμετωπίζουμε.

καλες γιορτες σε ολους !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

G.M.
Newbie Forum Runner

Greece
28 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2012 :  08:44:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημερα σε ολους. σχετικα σας ενημερωνω οτι μετα το δευτερο ablation πριν 3 1/2 μηνες προς το παρον ολα καλα. ειναι νωρις ακομα. θα δουμε. θελω να ευχηθω καλες γιορτες σε ολους με υγεια και παρελθον η κολπικη μαρμαρυγη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/01/2013 :  11:16:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλή χρονιααααα σε όλους μας χωρίς ίχνος αρρυθμιας !!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/01/2013 :  19:56:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΕΥΧΟΜΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΣ ΥΓΕΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΑΓΑΠΗ ΕΥΤΥΧΙΑ ΧΩΡΙΣ ΑΡΥΘΜΙΕΣ

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xristos 31
Forum-Runner

68 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/01/2013 :  23:11:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΜΕ ΠΟΛΛΗ ΥΓΕΙΑ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

melpo1
Newbie Forum Runner

46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2013 :  16:10:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
•Εύχομαι το 2013 να είναι πολύ καλύτερο από το προηγούμενο. Να έχουμε όλοι μας υγεία και ευτυχία.

Edited by - melpo1 on 07/01/2013 16:25:09
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/01/2013 :  09:13:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημερα σε ολους !!
τι γίνεται παιδια ? τελικά ισχύει , το no news , good news ??
μακάρι, εγω προσωπικά είμαι μία χαρά και το ιδιο ευχομαι σε όλους σας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/01/2013 :  11:50:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημερα και απο εμενα . Σημερα κλεινω 11 μηνες χωρις μαρμαρυγη αλλα κυριως χωρις καμμια αρρυθμια ...μονο με 2χ300 ρυθμονορμ .
Νομιζω οτι το γεγονος οτι αλλαξα τις διατροφικες μου συνηθειες δεν πινω καφα τσαι κρασι ποτα αλλα και δεν τρωω σοκολατα και γλυκα μαζι με μια αγωγη αντικαταθληπτικη εχω εξαιρετικα αποτελεσματα μεχρι τωρα . Ελπιζω και ευχομαι να συνεχιστει πολυ καιρο ακομα . Σημειωση με ενοχλει πολυ το κρυο ...και θυμαμαι οτι τις τελευταιες δυο φορες που νοσηλευτηκα εκανε πολυ κρυο ....
Καλη συνεχεια και να συνεχισουμε να ειμαστε καλα

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 142 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000