Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 αρρυθμία - ηλεκτροφυσιολογική μελέτη - ablation
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 142

xristos 31
Forum-Runner

68 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/01/2013 :  15:36:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα σε ολους ευχομαι να ειστε ολοι καλα!
Θελω να ευχαριστησω μεσα απο την ψυχη μου και μεσα απ την αρυθμη την καρδια μου(χαχαχαχ) ολα τα παιδια ιδιαιτερα τον στατους και τον φουλ στοπ που ψαχνουν και μας ενημερωνουν συνεχεια!
Θελω πραγματικα αν θα ξαναμπω μεσα να κανω κατι νεο και ποιο ελπιδοφορο απο το απλο αμπλεισον ειλικρηνα σας λεω θα το παλεψω με χαπια και θα περιμενω,και παλι σας ευχαριστω να στε παντα καλα!
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΚΑΘΕ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΗ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2013 :  09:23:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
xristos31

κράτα γερά !!
άμυνα , που λέει και ο fullstop και τα καλύτερα έρχονται !!

καλημέρα σε όλους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jimopoulos
Newbie Forum Runner

18 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/01/2013 :  07:59:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μια μεγαλη καλημερα και απο μενα.
Νιωθω την αναγκη να ευχαριστησω τα παιδια που ψαχνουν για τα νεα αρθρα και ενημερωνουν.
δυστηχως αναταχτηκα σπιτι μου και εγω πριν 1 μηνα με ανγορον μονος μου αλλα δεν πτοουμαι..
αμυνα και παλι αμυνα και κατι καλυτερο θα ερθει και συντομα
τι παιρνεται για την προστασια σου στομαχου?
μου δινει ο γαστρεντερολογος το laprazool αλλα ο καρδιολογος λεει να μην παιρνω για μηνες λογω των παρενεργειων.
δεν ξερω αν ειναι τυχαιο αλλα μολις τα σταματησα για 10 μερες τοτε με επιασε η κολπικη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/01/2013 :  09:22:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Jimopoule καλημερα .
Γαστροπροστασια δεν σημαινει μονο φαρμακα . Μπορεις να εχεις πολυ καλη προστασια του στομαχου μειωνοντας την ποσοτητα του φαγητου και να τρως καθε τρεις ωρες μικρα γευματα. Εγω εχω κοψει τα φαρμακα για το στομαχι .και επισης οτι με ενοχλει κρεμμυδια λυπη λαδια σκορδα κλπ κομμενα . Σηκωνομαι πολλες φορες και πειναω . Οταν καμμια φορα νιωθω λιγο βαρυς ενα ζαντακ . Επισης οταν τρωω για μια ωρα δεν ξαπλωνω ουτε κοιμαμαι .Ειχες κανει ablation ..
; φανταζομαι οτι δεν πινεις καφε τσαι κοκακολες και ποτα ....
Καλη συνεχεια

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xristos 31
Forum-Runner

68 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/01/2013 :  16:25:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΕΣ!
JIM ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ Ο ΣΤΑΤΟΥΣ ΚΒΟ ΓΙΑ ΓΑΣΤΡΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑ NEXIOUS ΤΩΝ 40mg ΒΕΒΑΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΤΟ ΠΗΡΑ ΕΤΣΙ ΝΑ ΔΩ ΜΗΠΩΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΧΑΠΙ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΕΙ ΤΙ ΤΡΩΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΤΟ ΤΡΩΣ!
¡VIVA LA REVOLUCIÓN
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΚΑΘΕ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΗ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jimopoulos
Newbie Forum Runner

18 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2013 :  07:59:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δεν εχω κανει ablation.ο απολογισμος της χρονιας που περασε ειναι 2 επεισοδια τα οποια αναταχτηκα σπιτι με ανγορον.το 2013 θελει αρκετη προσοχη γιατι τ0 2012 τους 6 πρωτους μηνες τους εβγαλα με ανγορον καθε μερα σχεδον.Τωρα δεν παιρνω τιποτα για αρρυθμιες,μονο σαλοσπιρ καθε μεσημερι των 100 και για το στομαχι λαπραζολ λογω περισσοτερο της παλινδρομησης που δημιουργουσαν οι τροφες και μου προκαλουσαν πολλες εκτακτες.(τον 1 μηνα μετα απο επεισοδιο με χαλαει αρκετα η αισθηση των παλμων,μετα απο 30 με 40 μερες,ειμαι φυσιολογικος χωρις σχεδον καμια αισθηση)
Οντως και εγω το διαπιστωσα θελει αρκετη προσοχη στο τι τρωμε..
πραγματα που εκοψα μαχαιρι ειναι τσαι,καφες σκορδο,κρεμμυδι,πιπερι,ΖΑΧΑΡΗ,το τελευταιο ειναι το χειροτερο και το καταλαβα προσφατα..
η υπερβολικη καταναλωση παντα,γιατι καμια κοκα κολα πινω που και που
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NikosS
Forum-Runner

93 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2013 :  23:44:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχω καιρό να γράψω, αλλά σας διαβάζω συχνά. Fullstop, είσαι πλέον ο γκουρού του site (Γουστάρεις χαρακτηρισμό?). Συνέχισε, βοηθάς πολύ.
Status, είσαι ο coach του site. Παρότι είχες την κολπική σου, συνεχίζεις να κατευθύνεις και τον εαυτό σου και τους άλλους, με την γρηγορότερη ανταπόκριση, πρός την σωστή ψυχολογία. Κλασσική περίπτωση manager. Christos31, είσαι μεγάλη ψυχή, και να είσαι σίγουρος ότι θα έρθει άσπρη μέρα και για σένα. Θα σε αποκαλώ πλέον Χρηστάρα-ψυχάρα. Ερώτηση= για ποιά revolution γράφεις?
Εγώ συνεχίζω χωρίς πρόβλημα. Χαιρετισμούς στην παρέα του Οστρια.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/01/2013 :  09:57:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
jimopoulos
γαστροπροστασία. σημαντικός παράγοντας. λενε πως το nexium 40mg ειναι το αποτελεσματικότερο απο ό,τι σημερα υπαρχει στην αγορά. θα στο συνιστουσα και ειμαι ειμαι κατι περισσοτερο απο σιγουρος πως θα δεις διαφορά. και αυτο διοτι το στομαχι συνδεεται με καποιο τροπο με την καρδια ευρυτερα μέσω των γαγγλίων του παρασυμπαθητικού.

xristo
άμυνα είπαμε ρε σύ , όπως ο Μανωλάς (ο καλός ο Στέλιος όμως !!) και όλα καλά.

niko
ο fullstop ειναι nonstop σε θεματα πληροφόρησης και εσύ πηγη εμπνευσης για όλους.

νάμαστε καλα, καλημέρα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/01/2013 :  17:08:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα παιδια .....
Νικο οχι και γκουρου βρε απλα μ αρεσει να διαβαζω και να ψαχνω . Περιμενω προσκληση για καφε .
Λοιπον Χρηστο φιλε να μην παρεις nexum και losec και τα δυο αυτα φαρμακα εχουν ομεπραζολη η οποια δεν συμβαδιζει με αντιπηκτικη αγωγη ....
Το ειχα ξαναγραψει οτι ο ΕΟΦ εχει δωσει σαφεστατες οδηγιες .
Αντιδρα στο αντιπηκτικο με αποτελεσμα θρομβους ..... μπες και διαβασε στο ιντερνετ ομεπραζολη και κολπικη μαρμαρυγη ζαχος ....
Το ιδια ισχυουν για οσους παιρνουν αντιπηκτικα ....
Στατους φιλε πρεπει τελικα να τους παρακινησουμε για να μπαινουν τακτικοτερα ....
Καλο απογευμα


fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mam2be
Newbie Forum Runner

39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2013 :  17:47:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα,

Χαίρομαι με τα καλά σας νέα!!
Fullstop έψαξα στο internet και βρήκα ότι η ομεπραζόλη μαζί με την κλοπιδογρέλη είναι επικίνδυνα. Δηλαδή το losec- nexium με το PLAVIX. Το sintrom που παίρνουν νομίζω οι περισσότεροι είναι κουμαρινό δηλαδή ουσία ανεσοκουμαρόλη.

Η ομεπραζόλη γράφει ότι προκαλεί αύξηση της αντιπηκτικής δράσης των κουμαρινικών.Σύμφωνα με αυτό, αυτοί που παίρνουν sintrom δεν κινδυνεύουν. Με το zantac τι ισχύει??

Αν γνωρίζετε κάτι διαφορετικό παρακαλώ διορθώστε με.

Edited by - mam2be on 29/01/2013 17:51:53
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2013 :  21:05:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Mam καλησπερα ...Το εγραψα για τον Χρηστο γιατι παιρνει μονο ασπιρινι . Θα σου πω για το ζαντακ ειχα διαβασει οτι δεν ενοχοποιειται ..

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2013 :  21:28:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λοιπον mam εχεις δικιο το νεξουμ και το λοζ
Εκ επιβραδυνουν την ενεργεια του πλαβιξ ....το ζαντακ ριτινινι οχι ....απ οτι διαβασα οι γιατροι πλεον προωθουν λοζεκ και νεξουν γιατι ειναι ακριβα φαρμακα σε αντιθεση με το ζαντακ

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/02/2013 :  09:13:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
fullstop
κινητη ιατρικη εγκυκλοπαιδεια εισαι ρε φιλε !! παραγματικα nonstop !!

αντε σιγα - σιγα να μαζευομαστε για καμμια συναντηση στο Οστρια γιατι σας βρισκω το λιγοτερο νωχελικους !!

καλημερα σε ολους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

katerina82
Forum-Runner

Greece
95 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/02/2013 :  22:41:30  Εμφάνιση Προφίλ  Visit katerina82 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
γεια σας και απο εμενα!!!πριν 2 ωρες περιπου γυρισα απο το νοσοκομειο μετα απο παροξυσμικη ταχυκαρδια!πηρα αποφαση να κανω το ablation μεσα σε αυτον τον μηνα!εχω παει και στην αθηνα και μιλησα με εναν καλο ηλεκτροφυσιολογο και μου ειπε ναι να το κανουμε!!ειμαι 30 χρονων η πρωτη μου ταχυκαρδια ηταν στα 17 μου αλλα εκανα ποιο σπανια ταχυκαρδιες οσο περνανε τα χρονια παθαινω ποιο συχνα δλδ επαθα σημερα και η προηγουμενη ηταν αρχες νοεμβρη!εχει στενεψει το θεμα!εκοψα τσιγαρο καφε ποτε και αθλουμε καθε μερα!παρολα αυτα ποιο συχνα με πιανουν μου πανε κοντρα χαχαχα!!απλα ηθελα να το μοιραστω με σας που σιγουρα με νιωθετε ποιο πολυ και λογικο ειναι!!και κατι ακομα αν με ρωτουσατε το πρωι θα σας ελεγα φοβαμε για το ablation μετα το σημερινο ξανα νοσοκομειο εξετασεις και ολα αυτα και το οτι εγινε ποιο συντομα απο παλιοτερα μπορει να φοβαμε αλλα θελω να παω να το κανω και αυριο αν γινοταν..διαβασα διαφορα εδω για την διαδικασια αρα περιπου ξερω τι με περιμενει!θα χαρω να μιλησω με καποιον που το περασε!αυτα πολλα ειπα συγγνωμη αν ειναι κουραστικο το κειμενο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/02/2013 :  09:35:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
katerina
καλημερα. αν και εδω σε τουτο το blog , οι περισσοτεροι εχουμε θεμα με κολπικη μαρμαρυγη , θα σου ελεγα τα εξης :
στην περιπτωση σου, μιά επεμβαση ablation φανταζει τουλαχιστον να συγκεντρωνει εξαιρετικα ποσοστα επιτυχιας (σε αντιθεση με την κολπικη μαρμαρυγη, οπου ποικίλει η πιθανότητα επιτυχίας.)
η διαδικασια ειναι λιγο-πολυ η ιδια. εισαι σε κατασταση μεθης, και μπαινοβγαινουν διαφορα καλωδια απο το ψηλοτερο σημειο του ποδιού. αναλογα με την περιπτωση, κρατά απο λιγο εως και περισσότερο.
δεν πονας (παρα ελαχιστα) και θελει υπομονή κυρίως.
η αποψη μου, τραβα κανε το για να ησυχασεις, αξιζει τον κοπο!

καλημερα σε ολους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 142 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000