Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 αρρυθμία - ηλεκτροφυσιολογική μελέτη - ablation
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 142

magia34
Newbie Forum Runner



27 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2014 :  13:34:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
mam2be gia kai se sena !!!stin deyteri egumosuni ola htan pio eykola !!pio eykola antimetwpiza tis kriseis ola htan kalytera....den xerw se mena toulaxiston epeidi h mia diadexthke thn alli sto xrono ta xw ta paidia mou nomizw oti oorganismos moy to dexthke kalytera tin 2 fora!!!pantos mi se provlimatizei pithani egymosyni twra xereis kai exeis tin empeiria!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2014 :  09:46:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Magia34
Φαντασου τουτο το forum σαν ενα deposit καταθεσης σχετικων εμπειριων. Μονον αυτο. Απο εκει και μετά : οι όποιες "κοινες συνισταμενες εμπειριων" , η οσο γινεται ασφαλή γνωματευση του αρρυθμιολογου σου, αλλά κυρίως η ψυχολογία σου, ειναι τα στοιχεια εκεινα που θα σε οδηγησουν εκ του ασφαλούς.
Fullstop
ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣ χίλιες φορές. Αντε να βρεθουμε και πάλι, αλλά και με τους νέους του forum να τα πουμε δια ζωσης.
NikosS
Σχετικα με το θέμα που μου ανεφερες τηλεφωνικά, πράγματι, απαράδεκτος !

keep on rocking
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Panos80s
Newbie Forum Runner

29 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2014 :  19:25:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα παιδια.
Σημερα στα καλα του καθομενου εκει που ημουν καθισμενος στον υπολογιστη με πιανουν γρηγορες σφυξεις (σαν ριπη εκτακτων συστολων), απο οτι καταλαβα πρεπει να πηγα 200 σφυξεις μπορει και παραπανω, σηκωνομαι και περασανε....Πρεπει να κρατησε τουλαχιστον 10 δευτερολεπτα. Δυστυχως επειδη δεν με πιανει καθε μερα και δεν μπορει να καταγραφει στο holder δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι κοιλιακη ταχυκαρδια (κλαφτα χαραλαμπε δηλαδη μπορει να παθω και καμια ανακοπη) η υπερκοιλιακη ..κλασικα ο γιατρος δεν μπορει να εικασει κατι αν δεν δει χειροπιαστο καρδιογραφημα...Τι να πω......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

eleni.p
Newbie Forum Runner

29 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2014 :  12:55:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δεν νομίζω panos κοιλιακη πρεπει να υπαρχει οργανικη καρδιοπαθεια απ οσο 3εχω διαβασει
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

magia34
Newbie Forum Runner



27 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2014 :  08:08:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημέρα και από μενα..........μολις πριν από 4 μερες εκλεισα τα 35!!!εχω 2 βραδυα να κοιμηθώ -όχι βεβαια γιατι μεγαλωνω- νιωθω ένα πλακωμα στο στηθος και μια στεναχωρια μαζι με μια μικρη δυσφορια να πω....η καρδια μου κανει ότι να ναι.....είναι σαν ένα μοτερακι που το βαζεις στη μπριζα και ανεβο κατεβάζεις την ταση του ρευματος παει να ξεκινησει ταχυπαλμια τελικα το μετανιωνει μετα ξανα μανα....τι να πω ως τωρα δε το χω παθει ......είναι η πρωτη φορα ανεξηγητο να συμβαι
νει στην ηρεμια παρα πολύ ενοχλητικο καιτο σπουδαιοτερο χμ.....δε σταματάει με τις αναπνοες......δε σταματάει με τιποτα μονο αν σηκωθω αν ξαπλωσω τα ιδια....ωραια λεω ξεφυγε
περα αποτην σφαιρα του ελεγχου μου !!!!!κατά περιεργο τροπο πιστευω ότι τιποτα δεν είναι τυχαιο η αναζητηση μου στο φορουμ η ομιλια με την τυπισα στο γυμναστηριο τη δεδομενη στιγμη μηπως όλα αυτά ξαναλεω δεν είναι τυχαιο να συμπεσουν όλα μαζι.κατι παιζει ηρθε η ωρα για χαπια μαλλον ε καιρος ηταν ολοι υποστηριζονται φαρμακευτικα και γω μαγκας!!!!!!καλα να παθω ευχομαι να μην είναι τιποτα άλλο θα
περιμενω ακομη αποψε.. αν δεν αλλαξει κατι......................θα παω νοσοκομειο να κανω επι τοπου καρδιογράφημα!γιατι την νυχτα όμως δε καταλαβαινω.....η αληθεια είναι ότι εχω λιγα παραπανω νευρα τελευταια.....καλα βρε statusguo σαββατογεννημένος εισαι αγορι μου(η οσο γινεται ασφαλή γνωματευση του αρρυθμιολογου σου, αλλά κυρίως η ψυχολογία σου, ειναι τα στοιχεια εκεινα που θα σε οδηγησουν εκ του ασφαλούς)τι εχεις πει!!!!!παιξε κανενα τζοκερ!!!!!!!!!!!!!!

Edited by - magia34 on 06/03/2014 08:13:47
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2014 :  09:36:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
magia 35 !
οχι ρε σύ δεν ειμαι Σαββατογεννημένος (μεσοβδόμαδα γεννήθηκα).
μήπως λέω μήπως όλο αυτό πού βιώνεις έχει να κάνει και με τον συνδυασμό στομάχι και διατροφή ?
όπως έχω ξαναγράψει, θα πρέπει να γίνουμε εμείς οι ίδιοι, παρατηρητές του εαυτού μας με σκοπό να καταγράψουμε το τι μπορεί να μας ενοχλεί.
σε ό,τι αφορά τον "διακόπτη του ρεύματος" που αναφέρεις, ρίξε τον γαμημ... τον ρελέ να ξεμπερδεύεις (αστειεύομαι !!)

keep on rocking

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

eleni.p
Newbie Forum Runner

29 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2014 :  13:46:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
magia ακουσες την τυπισα και αγχωθηκες..αυτο ειναι ολο..βγαλτο απ το μυαλο σου αυτα που λες ειναι συμπτωματα αγχους!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2014 :  18:09:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Status σ ευχαριστω φιλε ηδη αρχισα να βγαινω σιγα σιγα . Δωσε μου 2 μηνες και θα πιουμε και ουσκακι

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/03/2014 :  09:05:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
fullstop
αντε με το καλο ναρθει αυτη η ωρα.
προς το παρον τηρουμε τα οσα μας εχει ορισει ο θεραπων γιατρος και ολα θα γινουν στην ωρα τους.

keep on rocking
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/03/2014 :  16:10:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλησπέρα σας

να υποθέσω μετά απο τόσες ημέρες "ανομβρίας" στο forum :

no news - good news ?
μακάρι !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Giovanni
Forum-Runner

Greece
51 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2014 :  16:47:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σε όλη την παρέα!
Ελπίζω όλοι να είστε καλά, συμπεριλαμβανομένου βεβαίως του Fullstop που ελπίζω να αναρρώνει ταχέως!

Όσον αφορά εμένα, 5 μήνες σχεδόν μετά το δεύτερο ablation δεν εχω αναταχθεί πλήρως, όμως είμαι σαφέστατα πιο ήρεμος λόγω ίσως και των φαρμάκων (Angoron, Concor).
Και αφού χρειάστηκε να αφιερώσω αρκετό χρόνο όλο αυτό το διάστημα σε καρδιολόγους, σκέφτηκα να επεκτείνω το φάσμα των ιατρικών επισκέψεών μου, απευθυνόμενος και σε άλλες ειδικότητες για διάφορους άλλους λόγους. Μία από αυτές ήταν σε ΩΡΛ & Πνευμονολόγο, λόγω μίας μικρής δυσκολίας στην αναπνοή και ροχαλητού [όσο κι αν ντρέπομαι που το ομολογώ δημοσίως :-)]. Με αφορμή τα συμπεράσματα από αυτή την επίσκεψη λοιπόν θέλησα να γράψω σήμερα στο forum.
Στο πλαίσιο της συζήτησης και μετά από ειδική εξέταση (μελέτη ύπνου), βρέθηκε ότι κάνω αρκετές υπόπνοιες (ένα στάδιο πριν την υπνική άπνοια) στη διάρκεια του ύπνου μου, ακόμη και μεγάλης διάρκειας. Αυτές οι υπόπνοιες μπορούν να ενοχοποιηθούν εν μέρει για τις όποιες ταχυκαρδίες, όπως τονίστηκε από όλους τους γιατρούς που βλέπω, όχι όμως εξ ολοκλήρου στη δική μου περίπτωση.
Επειδή λοιπόν κανένας γιατρός δεν με είχε ρωτήσει / υποψιάσει / καθοδηγήσει να ψαχτώ σχετικά, ενώ βεβαίως όλοι με κατηύθηναν εξαρχής να ελέγξω το θυρεοειδή, θεώρησα σκόπιμο να μοιραστώ τη γνώση και εμπειρία μου μαζί σας, μήπως κάποιος μπορεί να βοηθηθεί. Για καλύτερη πληροφόρηση, ενδείκνυται το site του κέντρος μελέτης ύπνου του Ευαγγελισμού, όπου και εξετάστηκα (http://www.hypnos.gr).

Εύχομαι η "ανομβρία" να επιφέρει εκτεταμένη "ξηρασία" σε θέματα υγείας και όχι επικοινωνίας του forum.

Τους φιλικούς χαιρετισμούς μου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

JOKER
Newbie Forum Runner

Greece
6 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2014 :  10:50:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παρακαλω..
Γνωριζει καποιος ποτε θα ερθει το ( γιλεκο ) στην Ελλαδα ?
Ευχαριστω πολύ....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2014 :  09:11:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Joker,
εγω προσωπικά ιδέα δεν έχω. απλα κάποια στιγμή εχω την εντύπωση οτι διάβασα καπου , για Απρίλιο (φετος)

keep on rocking
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

katerina82
Forum-Runner

Greece
95 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/03/2014 :  13:31:05  Εμφάνιση Προφίλ  Visit katerina82 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Giovanni γεια σου!καιρο τωρα ειχα αμφιβολια οτι τις υπερκοιλιακες η και τις εκτακτες που εκανα κατα 70% τις παθενα λογο καποιας περιεργης αναπνοης ετσι το ελεγα, μεχρι που διαβασα την εμπειρια σου και (ισως) πεζει κατι παρομοιο. οπως και να χει θα το αναφερω στον γιατρο μου (θεοδωρακης) οπου μου εκανε και το ablation.κατι αλλο δεν γνωριζω επι του θεματος οπως και να χει εμενα με αφυπνησες για ενα θεμα που δεν το εχω αναφερει σε γιατρο ποτε.αυτη ειναι η δυναμη του forum :-) οτι καλυτερο και για σενα λοιπον και σε ολους μας!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

eleni.p
Newbie Forum Runner

29 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/03/2014 :  00:15:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
κατερινα τι εννοεις περιεργες αναπνοες ??
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 142 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000