Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 αρρυθμία - ηλεκτροφυσιολογική μελέτη - ablation
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 142

zoek
Newbie Forum Runner

46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  23:21:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σευχαριστώ fullstop!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

eleni.p
Newbie Forum Runner

29 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/04/2014 :  00:26:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
zoek οι πρωτες ερωτησεις των γιατρων αν πας μεσα για ταχυπαλμιες ειναι αν εχεις αγχος αν εχεις πιει πολλους καφεδες ή αν εισαι αδιαθετη...την τελευταια φορα ημουν και ο γιατρος απο μονος του μου ειπε αν ημουν στην 3-4 μερα ??και ηταν ετσι ..μετα το ψαξα στο ιντερνετ και ειδα οτι οντως καπου την 3-4 μερα πεφτουν τα οιστρογονα που μπορει να δημιουργησουν ταχυπαλμια...αλλα και παλι θεωρω οτι ηταν τυχαιο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NikosS
Forum-Runner

93 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/04/2014 :  19:51:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαιρετώ τους καλόκαρδους με τις ευαισθησίες τους.
Φίλη ΖΟΕΚ, τελικά ίσως να είναι σωστός ο γιατρός σου ακόμη και στο 95% επιτυχία του ablation που σου είπε. Εμαθα ότι όσο πιο γρήγορα κάνεις ablation μετά την πρώτη εμφάνιση της Κ.Μ. ή του πτερυγισμού (εντός 6μήνου π.χ.), τόσο περισσότερες πιθανότητες έχεις για οριστική ίαση. Σου ξαναγράφω λοιπόν να πάρεις την άποψη εξειδικευμένου. Σου επισημαίνω όμως ότι 1. δεν είμαστε γιατροί και 2. μάθε τα πάντα για το πρόβλημά σου απο εξειδικευμένους και την όποια απόφαση πάρτην μόνη σου.
Φίλη Μάγια, είμαι σίγουρος ότι θα πάνε όλα καλά με την επέμβαση που θα κάνεις την άλλη εβδομάδα. Με γνώμονα την εμπειρία και τα αποτελέσματα που είχα, θεωρώ την επιλογή του γιατρού που έκανες κορυφαία. Εύχομαι ολόψυχα το καλύτερο.
Αγάντα......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

magia34
Newbie Forum Runner



27 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/04/2014 :  01:06:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
hello!!!ηθικον ακμαιότατον!!!! η Μ.Δευτερα απεχει πολύ λιγο!!!!thanks my friends for wishes!!!μακαρι να ξεμπερδεψω μια και καλη!!!!!!!!θα τα πουμε κατά την αναρρωση!!!!!!!!!!!σας kissarw mouts!!!!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

katerina82
Forum-Runner

Greece
95 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/04/2014 :  12:37:18  Εμφάνιση Προφίλ  Visit katerina82 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
ολα καλα θα πανε!φτιαξε μια λιστα με ευχαριστα πραγματα για εκεινη την ωρα και θα δεις δεν θα καταλαβεις ποτε περασε!τα λεμε και αυριο κιολλας :-)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/04/2014 :  10:18:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Magia34
Θεωρω σιγουρο πως μιά μερα μετα το ablation θα νοιώθεις ηδη πολυ καλυτερα απο πρίν. Σου ευχομαι ναναι μια παλαια αναμνηση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/04/2014 :  12:51:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΕΥΧΟΜΑΙ. ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ .
ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

katerina82
Forum-Runner

Greece
95 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/04/2014 :  18:30:24  Εμφάνιση Προφίλ  Visit katerina82 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
ενας χρονος περασε.σαν σημερα εκανα το ablation.και ολα καλα.τιποτα εκτος των αναμενομενων.καλη ανασταση και καλο πασχα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

magia34
Newbie Forum Runner



27 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/04/2014 :  11:02:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
brothers i m back and healthy!!!ναι όλα πηγαν καλα και το σημαντικοτερο δε νοιώθω πια τιποτα!κανω κινησεις όπως πχ σκυβω απότομα και δε ξεκινα καμια ταχυπαλμια!!!να ναι καλα οι ανθρωποι στον ευαγγελισμο τους συστηνω ανεπιφύλακτα ένα πραγματικα φανταστικο team!!!ειχα την καλυτερη εμπειρiα!!! και οι νοσηλευτες δε σερνονται αγαπουν την δουλεια τους και δεν κανουν αγγαρεια!!!Οσο για τους θεραποντες γιατρους τον εφραιμιδη δεν τον εβλεπα ακουγα μονο την φωνη του από το μόνιτορ ενώ ο Λετσας ηταν από πανω μου και μου εξηγουσε ολη την διδικασια!!!εξαιρετικος!!!!αν πραγματικα αυτος ο ανθρωπος αντιπροσωπευει την νεα γενια γιατρων τοτε μπορούμε να ελπιζουμε σε ένα νέο συτημα δημοσιας υγειας!!!!!!!!!!!η περιπτωση μου δεν ηταν κατι δυσκολο σε 1,5 ωρα ξεμπερδεψα δε πονεσα και μετανιωσα που τοσα χρονια δε το χα κανει νωρίτερα!!! και το καλυτερο δε θα παιρνω χαπια!!!!!ολα βεβαια κρινονται εκ του αποτελέσματος οπως μου ειπαν στις τελευταιες οδηγιες!!!αλλα ειμαστε πεπεισμενοι ότι ξεμπέρδεψες!!!!! αυτά από τη προσωπικη μου εμπειρια στον ευαγγελισμο!! οι γιατροι να τονισω δε χρηματίζονται καταλάβατε τι θελω να πω δε πληρωσα μια όλα με το βιβλιαριο του ικα που εχω........επισης πολύ σημαντικο να τα λεμε και αυτά στις μερες μας για τα ταμεια... αν γι καποιον το οικονομικο είναι ανασταλτικος παραγοντας!!!!!τι να πω είμαι χαρουμενη πισω στην οικογενεια μου μα πανω από όλα βρηκα λυση στο πρόβλημα μου και εγινα καλα!!!καλη ανασταση καλο πασχα ηρεμια και eυτυχια στις καρδιες μας να μαστε καλα ολοι οι καλοκαρδοι όπως λεει και ο statusquo!!!!!!!!!!!!!λαθος ο νικοςς!!!!!φιλια σε ολους

Edited by - magia34 on 16/04/2014 16:10:02
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/04/2014 :  11:28:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Magia34
Σου τόπα !! Ολα καλά.

Να ευχηθώ και εγώ νάχουμε ενα πολύ καλό Πάσχα και μακρυά απο πάσης φύσεως αρρυθμίες.

keep on rocking
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Giovanni
Forum-Runner

Greece
51 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/04/2014 :  10:08:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα σε όλους!
Έτσι, πάντα καλά νέα, ρυθμό φλεβοκομβικό & επιτυχείς επεμβάσεις εύχομαι, όπως το τελευταίο διάστημα!
Magia34, καλή και ταχεία ανάρρωση! Ελπίζω όλα να γίνουν μία μακρινή ανάμνηση...
Θα συμφωνήσω απόλυτα για την ομάδα του Ευαγγελισμού και θα προσθέσω ότι τελευταία έχω συναντήσει αξιολογότατους νέους γιατρούς σε διάφορα πόστα και νοσοκομεία. Τουλάχιστον από άποψη χαρακτήρα και ανθρωπιάς, καθώς την επιστημονική τους κατάρτιση δεν δύναμαι να την κρίνω εξίσου εύκολα / άμεσα...
Καλή Ανάσταση σε όλους, με καρδιές γεμάτες αγάπη & καλά... τσουγκρίσματα!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoek
Newbie Forum Runner

46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/04/2014 :  18:27:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλή ανάρρωση Magia34!! Γερή και δυνατή πάντα! Καλή ανάσταση σε όλους!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoek
Newbie Forum Runner

46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/04/2014 :  14:27:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σε όλους!! Έχω νεότερα ευχάριστα και δυσάρεστα. Το ευχαριστο είναι ότι ο γιατρός μου διέκοψε το αντιπηκτικό φάρμακο. Σύμφωνα με κάποιο νέο πρωτόκολλο όσοι δεν έχουν άλλους επιπρόσθετους παράγοντες κινδύνου π.χ διαβήτη κλπ. δεν είναι απαραίτητο να παίρνουν αντιπηκτικό. Το δυσάρεστο είναι ότι άρχισα να ψάχνω αρρυθμιολογους για abliation (το φάρμακο κάνει δουλειά αλλά υπάρχουν αρκετές φορές έκτακτες ).. Επισκέφτηκα τον κ Τζέη ηλεκτροφυσιολογο στον Ερ. Ντυνάν και διέγνωσε ότι τελικά έχω κοιλιακή ταχυκαρδία
(νομίζω έτσι το είπε)Η περίπτωσή μου είναι ιδιάζουσα βλέπετε..(αυτό μπορεί να κάνει και μαρμαρυγή) επίσης μου μείωσε το ποσοστό επιτυχίας σε 70% αφου δεν έχω πτερυγισμό. Ο άνθρωπος μου φαίνεται εξαιρετικός και αν δεν γίνει κάτι άλλο συνταρακτικό πιστεύω ότι έκει θα καταλήξω. Θα επισκεφτώ και άλλους βέβαια σκέφτομαι τον κ. Δηλαβερη από το Ιπποκράτειο και κανέναν από τον Ευαγγελισμό. Αν έχετε κάτι άλλο να προτείνετε ευπρόσδεκτο!! Να είστε όλοι καλά!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

katerina82
Forum-Runner

Greece
95 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/05/2014 :  18:17:58  Εμφάνιση Προφίλ  Visit katerina82 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
zoek καλη επιτυχια να εχεις.εγω το εκανα στον κ.θεοδωρακη.μου τον προτεινε καρδιολογος της πολης μου. μου ειχε δωσει 2 ονοματα και μου ειπε πως ειναι απο τους καλυτερους το αφησε σε μενα να διαλεξω και τυχαια διαλεξα τον θεοδωρακη.ολα πηγαν καλα κατα την διαρκεια της διαδικασιας.δεν εχω να σου πω κατι αλλο.π.χ.καλος ομιλητικος η καλος ανθρωπος,τον γνωρισα σαν επιστημονα πηγα για να με (ρυθμιση)και δοξα των θεο πηγε καλα!συμφωνα με την δικη μου εμπειρια σου συνιστω να πας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/05/2014 :  15:35:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Magia χαιρομαι που πηγαν ολα καλα . Ελπιζω να ησυχασεις απ αυτην ταλαιπωρια.
Εγω εκανα το 3μηνο check up και ολα ηταν καλα στο τριπλεξ αλλα ειχα μαρμαρυγη που δεν καταλαβαινω. Μου ειπαν οτι μαλλον θα πεσω σε μονιμη μαρμαρυγη. Αυτο βεβαι θα το αποφασισει ο καρδιολογος γιατι το τριπλεξ εγινε για τους καρδιοχειρουργους.
Νιωθω πολυ καλυτερα πλεον αλλα θελω ακομα λιγο χρονο να αναψουν οι μυες μου και η αντοχη μου .
Πολλους χαιρετισμους σε ολους και ευχομαι υγεια

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 142 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000