Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 αρρυθμία - ηλεκτροφυσιολογική μελέτη - ablation
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας  Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 142

magia34
Newbie Forum Runner



27 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/06/2014 :  15:38:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
oxi δεν ειχα κολπικη μαρμαρυγη βρε παιδια!!!!αφησα ποτε να εννοηθει κατι τετοιο? καλα οτι δεν ηξερα καν πως λεγοταν ισχυει αλλα ποτε δεν ειπα οτι εχω Κ.Μ.ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΓΡΑΦΕΤΕ ΑΛΛΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ evy nodal 1ou βαθμου ΛΕΓΕΤΑΙ και μενα στη χαρτογραφηση μου το βρηκαν και μου το ειπαν σαν ορολογια!!!!!για παρκισσον γουαιτ ηταν η πρωτη γνωματευση αλλα και παλι με αμφοβολια!!!!οχι εμενα ηταν κατι απλο και ευκολο σαν αρρυθμια αλλα ειχε πολυ επιθετικη συμπεριφορα και τους μπερδευε!!!!δηλαδη με το που ξεκιναγε εφτανε200 σφυξεις!!!σα παροξυσμικη ταχυκαρδια ενα πραγμα!!!προς θεου δε θελω να δινω λαθος εντυπωσεις!!!!ΓΙΑΤΡΟΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑς ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟς!!!!ΤΩΡΑ ΑΝ ΜΕΡΙΚΕς ΦΟΡΕς ΤΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΜΟΙΑΖΟΥΝ?ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Giovanni
Forum-Runner

Greece
51 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/06/2014 :  11:40:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα σε όλες και όλους!

Παραθέτω link για άρθρο που αφορά TweetChat για την κοπλική μαρμαρυγή (@boehringergr - #AfibGR), Σάββατο 14 Ιουνίου, 16.00-17.00.
http://health.in.gr/news/various/article/?aid=1231326417&ref=newsletter

Χαιρετώ σας,
G.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

katerina82
Forum-Runner

Greece
95 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/06/2014 :  12:57:20  Εμφάνιση Προφίλ  Visit katerina82 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
γεια σας!14 μηνες μετα το ablation. να σημειωσω υπερκοιλιακη εκανα εγω και εκει που ειπα μαλλον απαλλαχτηκα απο αυτο χθες το απογευμα με ξαναθυμηθηκε για 5-7 λεπτα ξαπλωσα και μετα απο μαλαξεις στην καρωτιδα σταματησε.και ξανα οι ιδιοι φοβοι...πρωι πρωι πηρα τηλ και μιλησα με την γραμματεα του κυριου θεοδωρακη της ειπα το τι συνεβη και ειπε θα μιλησει μαζι του και θα με παρουν.αν τυχον γνωριζει κατι επι του θεματος καποιος περιμενω απαντηση του.σιγουρα θα μιλησω και με τον γιατρο αλλα αλλιως ειναι και μια εμπειρια απο καποιον αλλο.καλο μεσημερη σε ολους!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2014 :  09:59:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
katerina82
σιγουρα θα πρεπει να νοιωθεις καπως απογοητευμενη μετα απο αυτο. το ιδιο ενιωσα και εγω οταν μετα 12 μηνες απο το ablation ειχα ενα επεισοδιο καποιων ωρων.
αυτο ομως που θα συμβει ειναι οτι , οπως και ναχει , τα επεισοδια θα μειωθουν δραματικα οσο σε ενταση οσο και σε αριθμο.

keep on rocking
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

katerina82
Forum-Runner

Greece
95 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2014 :  13:47:09  Εμφάνιση Προφίλ  Visit katerina82 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
statusquo απο την περασμενη πεμπτη που συνεβη εχω ξενερωση να το πω απλα.αυτη τι στιγμη εχω χολτερ μου ειπε ο γιατρος να βαλω και να το στειλω με fax.ο καρδιολογος σημερα μου ειπε ισως να εχω καποιο κρυφοδεματιο η να παρουσιαστηκε κατι τετοιο.τωρα δεν ξερω θα δω τι θα μου πει μετα το χολτερ.δεν ηταν κακη η εμπειρια μου απο το ablation αλλα δεν θελω ξανα να βαλω τον οργανισμο μου σε τετοια διαδικασια αν χρειαστει ξανα.εσυ ξανα εκανες ablation?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/06/2014 :  09:48:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
katerina82
καλημερα. οχι, δεν σκεπτομαι να μπω στην διαδικασια 2ου ablation για 2 λογους : πρωτον, δεν υπαρχει (so far δοξα τω Θεο) λογος να το κανω,δεδομενου οτι απο τον Νοεμβρη του 2011 που το εκανα, εχω σημειωσει 5 μονον επεισοδια διαρκειας απο 5 ωρες minimum εως και 12 ημερες maximum και ολα εχουν αναταχθει μονα τους αφενος και αφετερου ηταν πολυ ηπιας εντασης. ο δευτερος λογος ειναι οτι μετα απο 6 1/2 χρονια εργασιας στην Αθηνα, γυριζω σπιτι μου στην Πατρα οποτε η όποια αμεσοτητα με τον αρρυθμιολογο μου , ψιλοχανεται (ελπιζω για καλό).

μην απογοητευεσαι ομως διοτι το πιο πιθανο ειναι , τα όποια επεισοδια σου έρθουν, να ειναι μικρης διαρκειας και εντασης.

keep on rocking
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

katerina82
Forum-Runner

Greece
95 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/06/2014 :  14:25:09  Εμφάνιση Προφίλ  Visit katerina82 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
statusquo εσυ δεν εκανες υπερκοιλιακη να υποθεσω?οπως και να χει οπως μου τα λες καλα ειναι τα νεα σου.εγω πηγα σε πρωτη φαση το χολτερ στον καρδιολογο σημερα και μου τα ειπε καλα μονο κατι φλεβοκομβικες 120-140 και αυτες οταν περπατουσα και ανεβαινα σκαλες εκεινη την ωρα.μεχρι τελος της εβδομαδας θα το στειλω να το δει και ο κ.θεοδωρακης.ευχαριστω για τα λογια σου τα οποια με ενθαρρυνουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/06/2014 :  09:14:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
katerina82
οχι. εγω εκανα ablation για Κ.Μ.
μην ανησυχεις ολα θα πανε καλά

καλημερα και στους υπολοίπους φίλους και να τους ενημερώσω πως για λιγες ημερες θα λείπω στις ΗΠΑ για δουλεια, οπότε θα τα πουμε μετά.

keep on rocking
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

katerina82
Forum-Runner

Greece
95 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/06/2014 :  14:03:44  Εμφάνιση Προφίλ  Visit katerina82 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
ok καλη δουλεια και καλο ταξιδι statusquo
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoek
Newbie Forum Runner

46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/06/2014 :  19:50:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κατερίνα82 εύχομαι και ελπίζω να μην είναι τίποτα σημαντικό και να το προσπεράσεις σύντομα. Παιδιά έκανα και εγώ το περιβόητο ablation εχθές!! Με την ομάδα του κ. Τζεη και Ανδρικόπουλου στο Ντυνάν. Η επέμβααση διήρκεσε 4 ώρες. Τελικά η γνωμάτευση ήταν κολπική ταχυκαρδία η οποία προερχόταν από τον αριστερό κόλπο. Νομίζω ότι η επιλογή των γιατρών με δικαίωσε γιατί εκτός από πολύ καλοί επιστήμονες είναι και άνθρωποι. Πόνεσα στο στάδιο του καυτηριασμού ενώ μετά μου έβαλαν 2 ή 3 φορές φάρμακο που πυροδοτεί τις αρρυθμίες. Όλα καλά Δόξα το Θεό. Αυτό που με ενόχλησε πιο πολύ στην όλη διαδικασία δεν ήταν ο πόνος κατά τη διάρκεια της επέμβασης αλλά η ακινησία των μετέπειτα ωρών!!! Η μέση μου τα έπαιξε!! Όμως τέλος καλό όλα καλά!!
Να είστε όλοι καλά!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

magia34
Newbie Forum Runner



27 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/06/2014 :  00:03:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
συγχαρητηρια κοριτσι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!σιδερενια να μη σε ξανιαπιασει ποτε ταχυκαρδια χαρηκα τοσο πολύ ευχομαι να ναι μονιμο το αποτέλεσμα σου!!!!!!γιατι για να είμαι ακριβης στεναχωριέμαι για αυτά που διαβαζω μετα από 12 μηνες ablation!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoek
Newbie Forum Runner

46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/06/2014 :  12:22:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σευχαριστώ πολύ Magia34!! Να έχουμε όλοι ένα όμορφο και ξένοιαστο από αρρώστιες καλοκαίρι!! Γιατί για εμένα το καλοκαίρι τώρα άρχισε!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

katerina82
Forum-Runner

Greece
95 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/07/2014 :  11:34:58  Εμφάνιση Προφίλ  Visit katerina82 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
zoek σιδερενια ολα να κυλανε ροδινα μετα απο αυτο.τωρα οσο για μενα περιμενω ακομα να δει ο γιατρος το χολτερ που του στειλα να δω τι συμπερασμα θα βγαλει.ελπιαζω και γω να μην ειναι κατι σημαντικο.καλο καλοκαιρι να περασεις!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/07/2014 :  11:18:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημέρα σε όλους !
χαιρομαι που καποιοι τα εχουν παει περιφημα με τα ablation και ευχομαι να εχουμε ολοι ενα καλοκαιρι γεματο φλεβοκομβο !!

keep on rocking
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/07/2014 :  10:01:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημερούδια σε ολους !
να υποθέσω no news , good news που λενε οι Αμερικανοι.

keep on rocking !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 142  Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000