Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 αρρυθμία - ηλεκτροφυσιολογική μελέτη - ablation
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας  Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 142

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2014 :  09:50:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημερες πολλες !

παιδια αρχιζω και νοιωθω σαν τον Will Smith σε εκεινη την ταινια που ηταν μονος του στον κοσμο παρεα με εναν σκυλο, μιας και δεν βλεπω παρουσιες στο forum.
anyway για καλο ναναι και οτι ναναι

keep on rocking !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoek
Newbie Forum Runner

46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2014 :  15:29:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κάποιοι θα έχουν φυγει διακοπές!! Καλό σημάδι!! Εγώ πάντως είμαι ακόμα εδώ!!! χεχε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/07/2014 :  08:52:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλή σας ημέρα
όπως εχω και στο παρελθόν αναφέρει, τέλος του μήνα φεύγω για Πατρα (μόνιμα) και ωστόσο θα είμαστε σε πλήρη επαφή.
εγώ να ευχηθώ ενα καλό καλοκαίρι χωρίς "όποιου τύπου αρρυθμίες"

keep on rocking
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Giovanni
Forum-Runner

Greece
51 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/07/2014 :  11:04:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα σε όλους τους απανταχού φίλους!
Η αλήθεια είναι πως το forum μυρίζει έντονα ιώδιο...

Status, εύχομαι ειλικρινά να έχεις μία εύκολη μετάβαση στα πάτρια, και οι προοπτικές που ανοίγονται να είναι αντάξιες των προσδοκιών σου! Ό,τι καλύτερο! Ελπίζω να δοθεί ευκαιρία να τα ξαναπούμε κι από κοντά.

Καλό υπόλοιπο καλοκαιριού σε όλους! Μόνο ευχάριστα νέα...

G.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/07/2014 :  09:37:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Giovanni
καλη σου μερα.
σε ευχαριστω για τις ευχες και σου ανταποδιδω τις καλύτερές μου, για καλη υγεία και τύχη.

ναστε ολοι καλα
keep on rocking !!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2014 :  18:37:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΟΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΥΓΙΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ. ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

G.M.
Newbie Forum Runner

Greece
28 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/09/2014 :  10:36:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΚΑΛΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ. ΤΩΡΑ ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΡΟΥΤΙΝΑ ΜΑΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΡΜΑΡΥΓΗ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΡΙΑ ABLATIOΝ, ΕΝΑ ΓΙΑ ΚΟΛΠΙΚΗ ΜΑΡΜΑΡΥΓΗ 3/2012 , ΕΝΑ ΓΙΑ ΠΤΕΡΥΓΙΣΜΟ 9/2012 ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΙΑ ΚΟΛΠΙΚΗ ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ 1/2013 ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ, ΠΕΡΙΠΟΥ 24 ΩΡΕΣ ΝΑ ΕΧΩ ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ.ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ. ΒΕΒΑΙΑ ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ ΚΑΙ ΤΕΤΕΡΤΟ ABLATION. ΕΥΧΟΜΑΙ FULLSTOP NA EΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΕΤΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ.
ΚΑΛΟ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ - ΧΕΙΜΩΝΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Giovanni
Forum-Runner

Greece
51 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/09/2014 :  11:31:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα και καλό φθινόπωρο σε όλους/ες!
Ελπίζω το καλοκαίρι να ήταν "ήρεμο" και ευχάριστο!
G.M. έχουμε κοινή πορεία :-) 2 ablations εγώ, για ΚΜ και κολπική ταχυκαρδία (με ταυτόχρονα συμπτώματα πτερυγισμού).
Διάφοροι γιατροί με τους οποίους έχω συζητήσει προτείνουν έως και 3 ablations maximum, εφόσον κρίνονται απολύτως απαραίτητα. Πέραν των όποιων αμφιβολιών που μπορεί ενίοτε να διατυπώνονται για την αποτελεσματικότητα της μεθόδου, θεωρείται πως οι πολλαπλοί καυτηριασμοί ενδέχεται να "αποδυναμώνουν" το μυοκάρδιο. Πόσο μάλλον όταν γίνονται μέσα σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα.
Εσύ έχεις κάποια διαφορετική σύσταση; Είναι η αρρυθμία συνεχής και τόσο ενοχλητική; Έχεις δοκιμάσει κάθε σχετική φαρμακευτική αγωγή δίχως αποτέλεσμα;
Υγιαίνετε!
G.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

G.M.
Newbie Forum Runner

Greece
28 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2014 :  08:40:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΚΑΛΗΜΕΡΑ GIOVANI. ΑΠΟΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΤΩΡΑ ΠΑΙΡΝΩ ΜΙΣΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΜΙΣΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ CARVEPEN ΚΑΙ 1 ΧΑΠΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ XARELTO ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΙΚΤΙΚΟ.
ΠΡΙΝ ΤΑ ABLATION ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΑΙ ΑNGORON ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΠΙΔΙΝΩΣΑΝ ΤΗΝ ΜΑΡΜΑΡΥΓΗ ΣΕ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΕΠΙΣΟΔΙΑ.
Η ΑΡΡΥΘΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΓΙΑ 24 ΩΡΕΣ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΗ. Ο ΣΦΥΓΜΟΣ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 90 - 100 ΧΤΥΠΟΥΣ. ΚΟΥΡΑΖΟΜΕ ΕΥΚΟΛΑ. ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΝΧΟΣ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟΥ. ΜΕ ΡΩΤΑΣ ΕΑΝ ΕΧΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΣΥΣΤΑΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ TOYΣ ΚΑΥΤΗΡΙΑΣΜΟΥΣ? ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΩ. ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΕΣΣΕΡΑ ΚΑΙ ΠΕΝΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ABLATION. ΕΣΕΙ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΤΩΡΑ? ΕΧΕΙΣ ΑΡΡΥΤΘΜΙΕΣ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xristos 31
Forum-Runner

68 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/10/2014 :  15:23:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα παιδια!
Ευχομαι να ειστε ολοι καλα παλιοι και νεοι φιλοι.
Ξερετε πλεον οτι δεν γραφω συχνα αλλα παντα παρακολουθω αυτα που γραφετε με μεγαλη προσοχη και με καποιους απο εσας μιλαω τηλεφωνικα.
Δεν ειμαι πολυ του γραψιματος και επισης επειδη δεν ημουν καλα μετα το τελευταio ablation το 2011 επελεξα την αποχη μου απο το φορουμ αλλα παντα ημουν εδω για καθε ειδους βοηθεια η συμβουλη.
Λοιπον τα πραγματα εχουν ως εξης αυτη τη στιγμη.
Ειμαι εδω και ενα μηνα σε κολπικη ταχυκαρδια στον αριστερο κολπο η οποια προηλθε απο τις γραμμες που μου εκαναν στον κολπο στο τελευταιο ablation.Τις γραμμες τις εκαναν επειδη πιστευαν οτι βοηθουν στην καταληση τις κολπικης μαρμαριγης,ενω αποδειχτηκε οτι ηταν λαθος γιατι σε καποιες περιπτωσεις γενναει αυτο που εχω εγω αυτη τη στιγμη.
Ο γιατρος που με(παρακολουθουσε)και μου ειπε και το τη εχω αυτη τη στιγμη απ'οτι καταλαβα δεν μπορουσε να κανει και πολλα λογω μαλλον του ρισκου και δεν θελω να πω παραπανω για αυτο το θεμα.
Η αμεσως μετα σκεψη μου ηταν η γαλλια και πιστευω οτι ηταν λογικο.
Μιλησα με τον αρη45 απο το φορουμ ο οποιος με βοηθησε παρα πολυ σε αυτο το κομματι και με καθοδηγησε στο πως να ερθω σε επικοινωνια μαζι τους και οχι μονο!Αρη σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!
Ομως για καλη μου τυχη βρεθηκε ενας καρδιολογος που με παροτρινε να μιλησω με καποιον απο την ομαδα του ευαγγελισμου που τον ηξερε προσωπικα (κ.Λετσας).Ξερω βεβαια οτι ειναι απο τις καλυτερες ομαδες στην ελλαδα και ειπα ας κανω μια κουβεντα μαζι του.
Τελικα με επεισε να κανω μια τελευταια προσπαθεια εδω αφου μου μιλησε με πολλη ειλικρινεια.
Τα ποσοστα που μου δινει ειναι 50-60% επιτυχια.
Ετσι στις 13 οκτωβριου θα μπω για να το κανω.
Ευχομαι να πανε ολα καλα και ξερω οτι η ομαδα αυτη θα κανει οτι καλυτερο μπορει!
Ξερω επισης οτι εχω ολους εσας διπλα μου και ας μην σας ξερω προσωπικα ολους!
Αυτα λοιπον οτι νεα εχω θα σας ενημερωσω μετα το ablation.
ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ!

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΚΑΘΕ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΗ!



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoek
Newbie Forum Runner

46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2014 :  22:18:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Xristo31 εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά!! Και εγώ έκανα ablation για κολπική ταχυκαρδία στον αριστερό κόλπο πριν περίπου 4 μήνες. Νιώθω καλά γενικά. Έχω κάποιες έκτακτες αλλά όχι αυτό το πράγμα που είχα πριν. Εγώ έχω και υπερθυροειδισμό που επιδρά και δημιουργεί εκτακτες κλπ. Αυτά. Πάντως το ablation πάει σύννεφο βλέπω. Καλή δύναμη , καλή επιτυχία και καλή ανάρρωση !!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Giovanni
Forum-Runner

Greece
51 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/10/2014 :  16:53:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σε όλους/ες!

Xristos31, αν και έχεις ιδία άποψη, επιβεβαιώνω ότι είσαι σε πολύ καλά χέρια. Ο κ. Λέτσας και όλη η ομάδα στον Ευαγγελισμό είναι εξαιρετικοί, δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό και δείχνουν πραγματικό ενδιαφέρον. Θυμάμαι τον ενθουσιασμό τους όταν στο 2ο ablation κατάφεραν να καταλύσουν την κολπική ταχυκαρδία, αλλά και το ενδιαφέρον τους μετέπειτα, όταν τον πρώτο καιρό είχα κάποιες επιπλοκές. Ελπίζω η επιτυχία στην περίπτωσή σου να είναι απόλυτη και σύντομα να μπορέσεις να ηρεμήσεις. Σε κάθε περίπτωση, θα περιμένουμε νέα σου!

G.M. (συγγνώμη - λίγο καθυστερημένη απάντηση λόγω προσωπικών θεμάτων) εγώ συνεχίζω με συνδυασμό Angoron - Concor, καθότι έχω ακόμη αρρυθμίες και ταχυ/βραδυ-καρδίες (40-130 παλμούς), ασφαλώς πιο μικρής συχνότητας και έντασης. Ως προς το πλήθος των προτεινόμενων ablations, ενδεικτικά αναφέρω ότι το maximum 3 που ανέφερα είναι ίσως η πιο κοινή σύσταση των ειδικών. Κάποια στιγμή (στις μεγάλες "φουρτούνες" μου) είχα φτάσει να συμβουλεύομαι 6 γιατρούς από διαφορετικά νοσοκομεία και πόλεις. Οι απόψεις διίσταντο και μάλιστα κάποια γιατρός (ηλεκτροφυσιολόγος) στη Θεσσαλονίκη μου είχε αποκλείσει το ενδεχόμενο να προβώ σε 2ο ablation, ενώ είχε αμφισβητήσει και τη χρησιμότητα του 1ου, παρά τα συμπτώματα, θεωρώντας πως έπρεπε να ακολουθήσω φαρμακευτική αγωγή. Η ίδια, αλλά και άλλοι 2 γιατροί, μου είχαν επισημάνει τότε τους κινδύνους που υποκρύπτουν τα πολλαπλά ablations.
Όπως όμως λες κι εσύ, κάθε οργανισμός πάνω στη γη είναι μοναδικός, οπότε πάντοτε οφείλουμε να συνυπολογίζουμε τη δική μας βούληση και γνώση του μοναδικού οργανισμού μας...

Υγιαίνετε!
G.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

melpo2
Newbie Forum Runner

6 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/10/2014 :  19:17:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αγαπημένοι φίλοι του φόρουμ σας χαιρετώ. Είχα καιρό να γράψω έβαλα και καινούργιο κωδικό διότι είχα ξεχάσει το παλιό.Διάβαζα όλες τις ειδήσεις σας. Μπήκαν και νέοι φίλοι νέα παιδιά και αξιόλογα που υποφέρουν από αυτή την μάστιγα την αρρυθμίας. Εγώ έχω κολπική μαρμαρυγή από τον Ιουνίο και ο γιατρός δεν μου έκανε ούτε ηλεκτρική ανάταξη λόγω της σοβαρότητάς μου.Εγχείρηση ανοιχτής καρδιάς για στένωση μιτροειδούς και τώρα πάλι επαναστένωση με μεγάλο αριστερό κόλπο. Παρόλα αυτά επειδή δεν αντέχεται πήρα την απόφαση για ablation στην Γαλλία και ο Θεός βοηθός. Χρήστο σου εύχομαι καλή επιτυχία. Εγώ φεύγω για Μπορντώ στις 19 Οκτώβρη. Εύχομαι να μας πάνε όλα καλά. Υγεία σε όλους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xristos 31
Forum-Runner

68 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/10/2014 :  20:23:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα παιδια.
GIOVANNI,ZOEK ευχαριστω πολυ για το κουραγιο που μου δινετε το εχω πραγματικα αναγκη γιατι η ψυχολογια μου δεν ειναι και στα καλυτερα της,μετα απο 2 ανεπιτυχει ablation Κ.Μ. και ενα επιτυχες κολπικου πτεριγυσμου στον δεξιο κολπο.
Παμε δηλαδη για τεταρτο και ευχομαι να ειναι το τελευταιο!!!!!!
Ευχομαι και εγω να σας πανε ολα καλα και παντα ΦΛΕΒΟΚΟΜΒΟ!
Μελπω καλησπερα και σε σενα, ενα πραγμα θα σου πω ξερω οτι εισαι δυνατη και θα τα καταφερεις να γυρισεις νικητρια για να μας δινεις κουραγιο και συμβουλες!Εχω ακουσει τα καλυτερα για το Μπορντω!
ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ(ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ)
GIOVANNI θα ηθελα να επικοινωνησουμε με καποιο τροπο για καποιες ερωτησεις αν θελεις για το θεμα επειδη ξερεις καλα την ομαδα.
Τηλεφωνο 6947420424
SKYPE xristosole1
e-mail xristospavlakis@yahoo.gr
Ενοειτε βεβαια οτι μπορει να επικοινωνησει μαζι μου οποιος θελει και μπορω να βοηθησω με οποιονδηποτε τροπο.

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΚΑΘΕ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΗ!


Edited by - xristos 31 on 08/10/2014 20:32:42
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoek
Newbie Forum Runner

46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/10/2014 :  14:47:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
melpo2 καλή δύναμη και καλή επιτυχία και σε σένα!!!! Περιμένουμε και από σένα νέα σου και εμπειρίες. Πάντως κακά τα ψέματα είναι μια κατάσταση που τον ρίχνει τον άνθρωπο ψυχολογικά. Εγώ τώρα δεν έχω συμπτώματα αλλά μόλις μου είπε ο γιατρός ότι κανω πάλι έκτακτες με πήρε από κάτω. Νιώθω γριά και είμαι 32 χρονών.Βέβαια έχω και υπερθυροειδισμό και ίσως να είναι από αυτό. Μακάρι... Όμως η "πάθηση" που έχουμε είναι μια δυναμική κατάσταση και αν βοηθήσουμε λίγο τον εαυτό μας ( καθένας ξέρει πώς και με τι ) όλα μπορούν να ανατραπούν προς το καλύτερο!!! Καλή δύναμη σε όλους και πάλι καλή επιτυχία xristo31 και melpo2!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 142  Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000