Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Ποδηλατικές προπονήσεις Δρομέων
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 54

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 03/12/2008 :  12:57:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μιας και πολλοί από εμας ασχολούμαστε και με το ποδήλατο...αλλοι λιγότερο,αλλοι ποιό πολύ...εδώ μπορούμε να γράφουμε τις τυχόν απορίες που έχουμε ή και να κανονίζουμε και κάποιες προπονήσεις παρέα.

Ως γνωστόν το ποδήλατο είναι ποιό φιλικό με τις αρθρώσεις μας,αρα όσοι δεν το έχουν δοκιμάσει ακόμα σαν εναλλακτική προπόνηση,μπορούν να πάρουν σαν παράδειγμα τον Κώστα Σταμούλη που τα πάει περίφημα στους αγώνες βουνού,και η προπόνηση του είναι περισσότερο ποδηλατική παρά δρομική.Αν δεν κάνω λάθος στις 5 προπονήσεις του,οι 3 είναι με ποδήλατο.

Λοιπόν..όσοι έχουν απορίες,ας ξεκινήσουν.!!

ΛΟΑΣΔΑ

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2008 :  14:48:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μπραβο ρε Θανο! εσπαγα το κεφαλι μου να βρω ονομα για θρεντ κ δεν μπορουσα...Ποδηλατικές προπονήσεις Δρομέων νομιζω οτι ειναι τελειο!
Για τον Κωστα Σταμουλη δεν το γνωριζα οτι αφιερωνει τοσο μεγαλο ποσοστο απο τις προπονησεις του στο ποδηλατο! Να αναφερω και τον 'πυραυλο' εδαφους-εδαφους Διτοπουλο που σαρωνει τους ποδηλατικους αγωνες και τα παει εξισου καλα και στους ορεινους τρεξιματος.
τα δυο μαζι αθληματα σε συνδυασμο νομιζω οτι συμπληρωνουν τελεια το ενα το αλλο (μιλαω παντα για mtb).
Εχω ενα hardtail της cube το οποιο ειναι ελαφρυ και οτι πρεπει για προπονησεις σε ανηφορες.
Θανο ktm εχεις FS ή hardtail?



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2008 :  15:05:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by rockonskin

μπραβο ρε Θανο! εσπαγα το κεφαλι μου να βρω ονομα για θρεντ κ δεν μπορουσα...Ποδηλατικές προπονήσεις Δρομέων νομιζω οτι ειναι τελειο!
Για τον Κωστα Σταμουλη δεν το γνωριζα οτι αφιερωνει τοσο μεγαλο ποσοστο απο τις προπονησεις του στο ποδηλατο! Να αναφερω και τον 'πυραυλο' εδαφους-εδαφους Διτοπουλο που σαρωνει τους ποδηλατικους αγωνες και τα παει εξισου καλα και στους ορεινους τρεξιματος.
τα δυο μαζι αθληματα σε συνδυασμο νομιζω οτι συμπληρωνουν τελεια το ενα το αλλο (μιλαω παντα για mtb).
Εχω ενα hardtail της cube το οποιο ειναι ελαφρυ και οτι πρεπει για προπονησεις σε ανηφορες.
Θανο ktm εχεις FS ή hardtail?




Ηardtail έχω αν και τώρα τελευταία το σκέφτομαι σοβαρά να πάρω ένα FS.
Και βέβαια έχω κούρσα...για ποιό δυναμική προπόνηση.

ΛΟΑΣΔΑ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2008 :  15:11:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
λεφτα να εχεις και ολα τα αλλα ειναι ευκολα!!!
και γω γλυκοκοιταζω τα fs αλλα, προς το παρων μου κανει μια χαρα το hardtail για τις προπονησεις, αν κατσει κ για κανενα αγωνα...



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2008 :  15:21:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by rockonskin

λεφτα να εχεις και ολα τα αλλα ειναι ευκολα!!!
και γω γλυκοκοιταζω τα fs αλλα, προς το παρων μου κανει μια χαρα το hardtail για τις προπονησεις, αν κατσει κ για κανενα αγωνα...



και μένα μέχρι τώρα μια χαρά μου ήταν το hardtail αλλά μετά την τούμπα που έφαγα...με έβαλε σε σκέψεις το fs γιατί ίσως να την είχα γλυτώσει με αυτό.

ΛΟΑΣΔΑ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

swtki
Senior Forum-Runner

991 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2008 :  15:34:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τι είναι FS και kardtail? Εγώ ξέρω "mountain" και "κούρσα"!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Drakkar
Forum-Runner



186 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2008 :  15:39:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το δικο μου είναι all terrain! Μεσα για προπονηση. Εχω βαλει στοχο και το Sciniathlon αλλωστε για φετος (πρωτη δοκιμη!!!!)

Οσα δεν φτανει η αλεπού...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2008 :  15:47:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και εγω το σκεφτομαι αλλα στο ποδηλατο ειμαι μεγαλη κολατζα.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Drakkar
Forum-Runner



186 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2008 :  15:54:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ελα βρε 20χλμ ειναι! Μη στενοχωριεσαι! θα προπονηθουμε Φιλοπάππου!Κατσε να γυρισω απο Ινδια στις 18 και ξεκιναμε προπονηση. Ελπιζω να εχεις ποδηλατο.....

Οσα δεν φτανει η αλεπού...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2008 :  15:56:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
hardtail ειναι τα mtb που εχουν εμπρος αναρτηση μονο, ενω τα fs (full suspension) εχουν μπρος-πισω (αυτα σε γενικες γραμμες)



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimis7
Senior Forum-Runner

Greece


807 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2008 :  16:00:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θάνο θέλω τη γνώμη σου. Φίλος μου μου πουλάει το ΚΤΜ Prowler 3.0 του 2008 αγορασμένο το Μάιο και με μόλις 200χλμ(θέλει να αγοράσει κούρσα γιατί το βουνό δεν τον τραβάει). Το ποδήλατο είναι ολοκαίνουργιο και αγρατσούνιστο και το έχει πάει μόλις 1 φορά σε χώμα, όλα τα υπόλοιπα χιλιόμετρα τα έχει κάνει στην άσφαλτο. Το ποδήλατο έχει και 2 αναβαθμίσεις: ελαστικά MICHELIN και δισκομανιβέλα SHIMANO XT. Το πηρούνι έχει ανάρτηση με ρυθμιζόμενη διαδρομή και μέγιστο 130mm. Μου το πουλάει 900€ (τιμή αγοράς 1600€ χωρίς τις αναβαθμίσεις). Μου έδειξε τα πιστοποιητικά του ποδηλάτου και την απόδειξη αγοράς και επιπλέον έκανα μία βόλτα με το ποδήλατο και μου φάνηκε πάρα πολύ καλό. Τώρα έχω ένα IDEAL PRO RIDER. Τι να κάνω; Αξίζει τον κόπο; Το Pro Rider είναι αρκετά κουραστικό σε κακοτράχαλα κομμάτια.

Όσο ζω μαθαίνω,πιστεύω, ελπίζω και τρέχω!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2008 :  16:14:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Drakkar

Ελα βρε 20χλμ ειναι! Μη στενοχωριεσαι! θα προπονηθουμε Φιλοπάππου!Κατσε να γυρισω απο Ινδια στις 18 και ξεκιναμε προπονηση. Ελπιζω να εχεις ποδηλατο.....

Οσα δεν φτανει η αλεπού...




Εχω mountain αλλα τωρα τα χριστουγεννα σκεφτομαι να αγορασω κουρσα οποτε παμε για καμμια προπονηση να δουμε τι γινεται.


Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2008 :  16:20:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dimis7

Θάνο θέλω τη γνώμη σου. Φίλος μου μου πουλάει το ΚΤΜ Prowler 3.0 του 2008 αγορασμένο το Μάιο και με μόλις 200χλμ(θέλει να αγοράσει κούρσα γιατί το βουνό δεν τον τραβάει). Το ποδήλατο είναι ολοκαίνουργιο και αγρατσούνιστο και το έχει πάει μόλις 1 φορά σε χώμα, όλα τα υπόλοιπα χιλιόμετρα τα έχει κάνει στην άσφαλτο. Το ποδήλατο έχει και 2 αναβαθμίσεις: ελαστικά MICHELIN και δισκομανιβέλα SHIMANO XT. Το πηρούνι έχει ανάρτηση με ρυθμιζόμενη διαδρομή και μέγιστο 130mm. Μου το πουλάει 900€ (τιμή αγοράς 1600€ χωρίς τις αναβαθμίσεις). Μου έδειξε τα πιστοποιητικά του ποδηλάτου και την απόδειξη αγοράς και επιπλέον έκανα μία βόλτα με το ποδήλατο και μου φάνηκε πάρα πολύ καλό. Τώρα έχω ένα IDEAL PRO RIDER. Τι να κάνω; Αξίζει τον κόπο; Το Pro Rider είναι αρκετά κουραστικό σε κακοτράχαλα κομμάτια.

Όσο ζω μαθαίνω,πιστεύω, ελπίζω και τρέχω!!!



Μια χαρά είναι,πάρτο...στο έχουν πεί άλλωστε και οι cyclist-friends.

ΛΟΑΣΔΑ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2008 :  16:23:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Drakkar

Το δικο μου είναι all terrain! Μεσα για προπονηση. Εχω βαλει στοχο και το Sciniathlon αλλωστε για φετος (πρωτη δοκιμη!!!!)



Ωραία..όλοι οι υποψήφιοι Σχοινιαθλητές θα κανονίσουμε μυστικές προπονήσεις.

ΛΟΑΣΔΑ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Drakkar
Forum-Runner



186 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2008 :  16:31:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μυστικες προπονησεις! Ωραια...αντε να εχουμε και κινητρο. Αλλα γιατι μυστικες???? Ποιος μας κυνηγαει????
Anyway, μην ξεκινηστε την επανασταση χωρις εμενα!!!! Μέσα απο τις 18/12.

Οσα δεν φτανει η αλεπού...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2008 :  16:36:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Drakkar

Μυστικες προπονησεις! Ωραια...αντε να εχουμε και κινητρο. Αλλα γιατι μυστικες???? Ποιος μας κυνηγαει????
Anyway, μην ξεκινηστε την επανασταση χωρις εμενα!!!! Μέσα απο τις 18/12.



Μυστικές..που λέει ο λόγος.Δεν υπάρχει κάτι να κρύψουμε.!!
Αντεε με το καλό να γυρίσεις και θα κανονίσουμε.

ΛΟΑΣΔΑ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 54 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000