Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Ποδηλατικές προπονήσεις Δρομέων
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 54

aad
Elite Forum-Runner

Greece
1701 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/02/2009 :  20:37:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ουάου!!!!!!!!

You are the best!!!!!!!

Αντώνης Δραγώνας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

george-s
Senior Forum-Runner

Greece


443 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/02/2009 :  20:59:18  Εμφάνιση Προφίλ  Visit george-s Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Απολογισμος του Brevet Ελευσίνα-Επιδαυρος-Ελευσίνα 211χλμ..

2 κιλά Τσιπούρες...ιχθυοτροφείου στον Ορμο Σελόντα... (μέσα στα παπούτσια..κάτω απο αδιαβροχο gore-tex κάλυμα)
30 κιλά οικοδομικά υλικά κυρίως λάσπη και αρκετή Ασφαλτο στην πλάτη και στο κολάν αλλά και εσωτερικά απο τα εσώρουχα (αυτο θέλει γιατρό).
απώλεια αισθήσεων των κάτω ακρων για περίπου 10 ωρες..


κατα τα τα αλλα περάσαμε τέλεια... :)

Να ερθετε ολοι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/02/2009 :  21:47:21  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
george θερμά συγχαρητήρια για το εγχείρημα. Ήταν το πρώτο brevet που πήγες;

___________________
against the wind...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

george-s
Senior Forum-Runner

Greece


443 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/02/2009 :  21:51:26  Εμφάνιση Προφίλ  Visit george-s Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
ναι το πρώτο. αλλά σίγουρα θα ξαναπάω...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

antonis.n
Advanced Forum-Runner

Greece
358 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2009 :  00:20:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by george-s

Απολογισμος του Brevet Ελευσίνα-Επιδαυρος-Ελευσίνα 211χλμ..

2 κιλά Τσιπούρες...ιχθυοτροφείου στον Ορμο Σελόντα... (μέσα στα παπούτσια..κάτω απο αδιαβροχο gore-tex κάλυμα)
30 κιλά οικοδομικά υλικά κυρίως λάσπη και αρκετή Ασφαλτο στην πλάτη και στο κολάν αλλά και εσωτερικά απο τα εσώρουχα (αυτο θέλει γιατρό).
απώλεια αισθήσεων των κάτω ακρων για περίπου 10 ωρες..


κατα τα τα αλλα περάσαμε τέλεια... :)

Να ερθετε ολοι.



συμπληρώνω: "αδιάβροχο" γάντι με IP20 σε ρόλο σφουγγαριού, γυαλί bockley radar απο lidl χωρις υαλοκαθαριστήρες, μπαγιάτικο ψωμί με το καλαμάκι στην Κόρινθo.. κατα τα πολύ άλλα ναι ήταν... τέλεια....

δεν θυμάμαι ποιος μου είπε πριν ξεκινήσουμε ότι εαν βρέχει θα γυρίσουμε πίσω...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aad
Elite Forum-Runner

Greece
1701 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2009 :  08:46:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά! Θερμα συγχαρητήρια!!!

Πολύ σκληροπυρηνικοί!!!!!!!!!!!!!!! (και αδιάβροχοι!!! )

Με τι ποδήλατα είσαστε παιδιά?

Επίσης, άμα σκέφτεστε το 2ο Brevet, να συντονιστούμε κάπως, για να πάμε παρέα!!!

Αντώνης Δραγώνας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2009 :  09:30:27  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αντώνηδες και Γιώργο έχει ένα μπρεβέ το καλοκαίρι Γρεβενά - Λαμία. Πως το βλέπετε; Αρχίζω και το σκέφτομαι...

___________________
against the wind...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aad
Elite Forum-Runner

Greece
1701 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2009 :  11:28:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αριστοτέλη!

Καλό μου φαίνεται!...

Είναι και κατηφόρα!!! (στον χάρτη... )

Αντώνης Δραγώνας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimis7
Senior Forum-Runner

Greece


807 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2009 :  11:53:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Από αυτά που διαβάζω τα πράγματα έχουν αρχίσει να γίνονται σοβαρά!!!

Όσο ζω μαθαίνω,πιστεύω, ελπίζω και τρέχω!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

george-s
Senior Forum-Runner

Greece


443 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2009 :  11:58:54  Εμφάνιση Προφίλ  Visit george-s Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by antonis.n


δεν θυμάμαι ποιος μου είπε πριν ξεκινήσουμε ότι εαν βρέχει θα γυρίσουμε πίσω...


Ναι εννοούσα οτι θα πάμε και θα γυρίσουμε πίσω..
Η πλάκα ειναι οτι συμφώνησε και ο Κουμάργιαλης...
και αφου τα συμφωνησαμε ολοι μαζι, σιγά μην κάναμε πισω....



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2009 :  13:22:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by aad

Αριστοτέλη!

Καλό μου φαίνεται!...

Είναι και κατηφόρα!!! (στον χάρτη... )

Αντώνης Δραγώνας


εγραψε!!!!!

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/02/2009 :  18:34:12  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Άλλος για Λαμία!

___________________
against the wind...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aad
Elite Forum-Runner

Greece
1701 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2009 :  09:26:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημερίζω

Αριστοτέλη, πως πάει η μικτή σου προπόνηση?
Πες μου νέα να με φτιάξεις!!!

Εγώ, επιτέλους, "νίκησα" την κακή μου ψυχολογία και βγήκα προπόνηση με τα πόδια για ~50 κάτι χιλιόμετρα μετά από πολυυυυυυυυυ καιρό...

Μάλιστα, την Δευτέρα, πήγα στο Χαλάνδρι για το ~6αράκι στο στάδιο με το ποδήλατο (16 χλμ πήγαιν' έλα) και έβαλα και τα παπούτσια, που μπλοκάρουν στα πεντάλ και έφαγα και μια τρελλή σούπα σταματημένος (σαν να μην μου έφταναν τα πρόσφατα χτυπήματα!!!... ΠΡΟΣΕΧΕ τα cleats Αριστοτέλη!!!)...

Συμπέρασμα:
Με σκέτο τρέξιμο (και ΚΥΡΙΩΣ στο ταρτάν) νιώθω καλύτερα από την προηγούμενη εβδομάδα...
Δεν νομίζω, ότι φταίει το ποδήλατο... απλά, άμα ΔΕΝ τρέχεις (αρκετά χιλιόμετρα και μερικά με σοβαρή ένταση!) το σώμα ξεμαθαίνει!!!

Σκέψου πως την Τρίτη (με τα μεθεόρτια του Υμηττού...) το 10άρι στο ταρτάν βγήκε 51:06 , το Σάββατο 49:29 και χτες (στην Διαδρομή Δαφνί - Σύνταγμα... 1χλμ ανηφόρα - 3 κατηφόρα - 2 ίσωμα - 4 ανηφόρα) 47:40...
Αυτό σημαίνει, πως το μουλάρι (το σώμα μας!) μαθαίνει (και ξεχνάει)...

Ολα αυτά τα λέω, για να τονίσω, ότι, μάλλον, οι δρομείς πρέπει ΚΥΡΙΩΣ να τρέχουν και να προπονούνται με σωστό πρόγραμμα!!!

Αυτά...

Αντώνης Δραγώνας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2009 :  11:20:25  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αντώνη, και εγώ αναρωτιώμουν αν τελικά το μεικτό πρόγραμμα που ακολουθώ με φέρνει πιο κοντά στο στόχο μου, ή αν απλά "ρίχνω" το τρέξιμο για χάρη του ποδηλάτου. Το πρόγραμμα που ακολουθώ είναι εδώ: http://www.facebook.com/home.php#/profile.php?id=644642377&v=app_2347471856&viewas=644642377

Το έστειλα σε κάποιους φίλους που θεωρώ ότι ξέρουν πιο πολλά από εμένα και από αυτούς που απάντησαν οι μισοί έιπαν ότι είναι καλό και οι άλλοι μισοί ότι είναι πολύ φορτωμένο ποδηλατικά. Την περασμένη βδομάδα που ήταν η χαλαρή του κύκλου των 3 εβδομάδων, δεν έκανα ποδήλατο το Σάββατο και αντί αυτού έτρεξα race pace την απόσταση που λέει ο παππούλης. Το race pace βγήκε πιο άνετα από ποτέ. Την Κυριακή όμως στο long (που ήταν μικρό σχετικά - 20Κ) ένιωθα κουρασμένα τα πόδια μου. Την εβδομάδα πριν από αυτήν έκανα 40Κ ποδήλατο το Σάββατο και το μεσημέρι του Σαββάτου ένιωθα τα μπούτια μου κουρασμένα, καθώς η ποδηλασία ήταν κατάτι έντονη. Την Κυριακή όμως έβγαλα 27Κ long αρκετά άνετα και μάλιστα το τελευταίο 1/4 σε race pace. Όταν τρέχω μετά από ποδήλατο νιώθω σαν να πατάω σε ελατήρια. Μου αρέσει αυτή η αίσθηση. Δεν τρέχω αγωνιστικά ή ημιαγωνιστικά δεκάρια για να τεστάρω πως πάω. Έχω επίσης υπόψη ότι η απόδοση και η διάθεση εξαρτώνται από 1002 λόγους πέρα από την προπόνηση της προηγούμενης μέρας. Το γενικό feeling: Βελτιώνομαι ραγδαία στο ποδήλατο. Δεν ξέρω αν γίνεται το ίδιο στο τρέξιμο. Μπορεί να γίνομαι πιο αργός, μπορεί και πιο γρήγορος. Η προπόνησή μου όμως νιώθω ότι είνια πιο πλήρης. Οπότε συνεχίζω έτσι και βλέπουμε...

Αυτά που μου περιγράφεις τα βλέπω με τηλεσκόπιο. Είσαι πολύ πιο προχωρήμένος σαν δρομεάς και έχεις πιο συγκεκριμένους στόχους. Συμφωνώ ότι το σώμα ξεμαθαίνει το τρέξιμο αν μειώσεις τις σχετικές προπονήσεις, αλλά στη δική μου περίπτωση νομίζω ότι κερδίζω σε πιο ολοκληρωμένη προπόνηση. Θα δείξει στο Μεγαλέξανδρο...

Κάθε σχόλιο για το πρόγραμμα ευπρόσδεκτο!

___________________
against the wind...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2009 :  11:25:37  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by aad


Μάλιστα, την Δευτέρα, πήγα στο Χαλάνδρι για το ~6αράκι στο στάδιο με το ποδήλατο (16 χλμ πήγαιν' έλα) και έβαλα και τα παπούτσια, που μπλοκάρουν στα πεντάλ και έφαγα και μια τρελλή σούπα σταματημένος (σαν να μην μου έφταναν τα πρόσφατα χτυπήματα!!!... ΠΡΟΣΕΧΕ τα cleats Αριστοτέλη!!!)...



Όλοι μου λένε να πάρω ειδικά παπούτσια για ποδήλατο με cleats αλλά το αναβάλλω όσο μπορώ, καθώς γνωρίζοντας την ανατσουμπαλιά μου είμαι σίγουρος ότι μέχρι να τα συνηθίσω θα σακατευτώ. Έχω δυστυχώς μια ιστορία με τα ατυχήματα, οπότε ας χάνω power...

___________________
against the wind...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 54 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000