Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Ποδηλατικές προπονήσεις Δρομέων
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 54

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2009 :  14:50:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by thrax

Αντώνη, και εγώ αναρωτιώμουν αν τελικά το μεικτό πρόγραμμα που ακολουθώ με φέρνει πιο κοντά στο στόχο μου, ή αν απλά "ρίχνω" το τρέξιμο για χάρη του ποδηλάτου. Το πρόγραμμα που ακολουθώ είναι εδώ: http://www.facebook.com/home.php#/profile.php?id=644642377&v=app_2347471856&viewas=644642377

Το έστειλα σε κάποιους φίλους που θεωρώ ότι ξέρουν πιο πολλά από εμένα και από αυτούς που απάντησαν οι μισοί έιπαν ότι είναι καλό και οι άλλοι μισοί ότι είναι πολύ φορτωμένο ποδηλατικά. Την περασμένη βδομάδα που ήταν η χαλαρή του κύκλου των 3 εβδομάδων, δεν έκανα ποδήλατο το Σάββατο και αντί αυτού έτρεξα race pace την απόσταση που λέει ο παππούλης. Το race pace βγήκε πιο άνετα από ποτέ. Την Κυριακή όμως στο long (που ήταν μικρό σχετικά - 20Κ) ένιωθα κουρασμένα τα πόδια μου. Την εβδομάδα πριν από αυτήν έκανα 40Κ ποδήλατο το Σάββατο και το μεσημέρι του Σαββάτου ένιωθα τα μπούτια μου κουρασμένα, καθώς η ποδηλασία ήταν κατάτι έντονη. Την Κυριακή όμως έβγαλα 27Κ long αρκετά άνετα και μάλιστα το τελευταίο 1/4 σε race pace. Όταν τρέχω μετά από ποδήλατο νιώθω σαν να πατάω σε ελατήρια. Μου αρέσει αυτή η αίσθηση. Δεν τρέχω αγωνιστικά ή ημιαγωνιστικά δεκάρια για να τεστάρω πως πάω. Έχω επίσης υπόψη ότι η απόδοση και η διάθεση εξαρτώνται από 1002 λόγους πέρα από την προπόνηση της προηγούμενης μέρας. Το γενικό feeling: Βελτιώνομαι ραγδαία στο ποδήλατο. Δεν ξέρω αν γίνεται το ίδιο στο τρέξιμο. Μπορεί να γίνομαι πιο αργός, μπορεί και πιο γρήγορος. Η προπόνησή μου όμως νιώθω ότι είνια πιο πλήρης. Οπότε συνεχίζω έτσι και βλέπουμε...

Αυτά που μου περιγράφεις τα βλέπω με τηλεσκόπιο. Είσαι πολύ πιο προχωρήμένος σαν δρομεάς και έχεις πιο συγκεκριμένους στόχους. Συμφωνώ ότι το σώμα ξεμαθαίνει το τρέξιμο αν μειώσεις τις σχετικές προπονήσεις, αλλά στη δική μου περίπτωση νομίζω ότι κερδίζω σε πιο ολοκληρωμένη προπόνηση. Θα δείξει στο Μεγαλέξανδρο...

Κάθε σχόλιο για το πρόγραμμα ευπρόσδεκτο!

___________________
against the wind...



εγω που θελω να κανω για το "MLC in the third degree" μπορω; μαλλον την ιδια φαση περναμε αριστοτελη....

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2009 :  15:50:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by thrax

quote:
Originally posted by aad


Μάλιστα, την Δευτέρα, πήγα στο Χαλάνδρι για το ~6αράκι στο στάδιο με το ποδήλατο (16 χλμ πήγαιν' έλα) και έβαλα και τα παπούτσια, που μπλοκάρουν στα πεντάλ και έφαγα και μια τρελλή σούπα σταματημένος (σαν να μην μου έφταναν τα πρόσφατα χτυπήματα!!!... ΠΡΟΣΕΧΕ τα cleats Αριστοτέλη!!!)...



Όλοι μου λένε να πάρω ειδικά παπούτσια για ποδήλατο με cleats αλλά το αναβάλλω όσο μπορώ, καθώς γνωρίζοντας την ανατσουμπαλιά μου είμαι σίγουρος ότι μέχρι να τα συνηθίσω θα σακατευτώ. Έχω δυστυχώς μια ιστορία με τα ατυχήματα, οπότε ας χάνω power...


___________________
against the wind...






Αριστοτελη θα τα συνηθισεις ευκολα. Στις μεγαλες διαδρομες που κανεις θα σε βοηθησουν αρκετα. Σε διαδρομες που ισως χρειαστει να βαλεις ποδι κατω οπως μεσα στην πολη εκει οντως αν ξεχαστεις εχεις σωριαστει χωρις να το καταλαβεις. θεμα συνηθειας ειναι.



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2009 :  16:20:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by thrax

quote:
Originally posted by aad


Μάλιστα, την Δευτέρα, πήγα στο Χαλάνδρι για το ~6αράκι στο στάδιο με το ποδήλατο (16 χλμ πήγαιν' έλα) και έβαλα και τα παπούτσια, που μπλοκάρουν στα πεντάλ και έφαγα και μια τρελλή σούπα σταματημένος (σαν να μην μου έφταναν τα πρόσφατα χτυπήματα!!!... ΠΡΟΣΕΧΕ τα cleats Αριστοτέλη!!!)...



Όλοι μου λένε να πάρω ειδικά παπούτσια για ποδήλατο με cleats αλλά το αναβάλλω όσο μπορώ, καθώς γνωρίζοντας την ανατσουμπαλιά μου είμαι σίγουρος ότι μέχρι να τα συνηθίσω θα σακατευτώ. Έχω δυστυχώς μια ιστορία με τα ατυχήματα, οπότε ας χάνω power...




Αριστοτέλη..πάρε ΜΤΒ spd Μ520 με τα σχαράκια SH56 και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

ΛΟΑΣΔΑ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2009 :  22:07:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by THANOS_KTM

quote:
Originally posted by thrax

quote:
Originally posted by aad


Μάλιστα, την Δευτέρα, πήγα στο Χαλάνδρι για το ~6αράκι στο στάδιο με το ποδήλατο (16 χλμ πήγαιν' έλα) και έβαλα και τα παπούτσια, που μπλοκάρουν στα πεντάλ και έφαγα και μια τρελλή σούπα σταματημένος (σαν να μην μου έφταναν τα πρόσφατα χτυπήματα!!!... ΠΡΟΣΕΧΕ τα cleats Αριστοτέλη!!!)...



Όλοι μου λένε να πάρω ειδικά παπούτσια για ποδήλατο με cleats αλλά το αναβάλλω όσο μπορώ, καθώς γνωρίζοντας την ανατσουμπαλιά μου είμαι σίγουρος ότι μέχρι να τα συνηθίσω θα σακατευτώ. Έχω δυστυχώς μια ιστορία με τα ατυχήματα, οπότε ας χάνω power...




Αριστοτέλη..πάρε ΜΤΒ spd Μ520 με τα σχαράκια SH56 και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

ΛΟΑΣΔΑ



Γιαααα πες μας και εμάς, τιιιιιι είναι αυτά? Είναι καλά για πρωτάρηδες? Γιατί? Πως?



"Eppur si muove"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2009 :  22:36:38  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ακολούθησα τη συμβουλή σας και έκανα μια έρευνα αγοράς. Με βλέπω για πολύ παντόφλα...

___________________
against the wind...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2009 :  22:43:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by thrax

Ακολούθησα τη συμβουλή σας και έκανα μια έρευνα αγοράς. Με βλέπω για πολύ παντόφλα...

___________________
against the wind...



σαυτη την περιπτωση παρε και κρανος... εχουμε να ξεπληρωσουμε κριματα του αγιου βαλεντινου...

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aad
Elite Forum-Runner

Greece
1701 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2009 :  08:33:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιάννη, καλημέρα

Αυτά τα "καινούργια" είναι μηχανισμοί, που έχουν αντικαταστήσει τους παλιούς "καλουπιέδες"!!!

Δηλαδή τους ιμάντες, που στερεώναμε στα πεντάλια μας και βάζαμε μέσα (στο "φίμωτρο"...) τα παπούτσια μας, για να μπορούμε να περνάμε καλύτερα την δύναμη στα πεντάλια και να μην μας φεύγει το παπούτσι από το πεντάλι!...

Οι σημερινοί μηχανισμοί κοστίζουν 10πλάσια , αποτελούνται από πεντάλι με υποδοχή και αντίστοιχο παπούτσι με ειδικό πάτο και πρόσθετο, που κουμπώνει στην υποδοχή και κουμπώνοντας κάνει "ΚΛΙΤ"!!!

Επίσης, άμα δεν είσαι πανέτοιμος και ξεχαστείς με τα παπούτσια κουμπωμένα στα πεντάλ, σκας άμεσα σαν το τέλειο καρπούζι!!!

Αντώνης Δραγώνας

ΥΓ: Αριστοτέλη, οι καλουπιέδες ΖΟΥΝ!!! οπότε μπορείς να πάρεις τέτοιυς με 15€ αντί να δώσεις 130€ και 150€...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mtbiker
Senior Forum-Runner

Greece
578 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2009 :  09:12:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by aad

Αριστοτέλη, οι καλουπιέδες ΖΟΥΝ!!! οπότε μπορείς να πάρεις τέτοιυς με 15€ αντί να δώσεις 130€ και 150€...


Τα πετάλια που προτείνει ο Θάνος έχουν 20-25e ...

Pain is temporary.
Trophies last forever !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2009 :  09:33:26  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Επειδής το έψαξα, τα πετάλια που πρότεινε ο φίλος Θάνος έχουν 40 Ευρά, άλλα 20 τα κλιτ και άλλα 50 τα παπούτσια. Έβαλα τον τοπικό ποδηλατά και φίλο να κάνει έρευνα στη Shimano για αυτά ή άλλα αντίστοιχα. Το πόσο εύκολα ξεκλιτάρουν ή όχι το ρυθμίζει ο καθείς όπως θέλει. Επίσης αυτά που ζήτησα τα πετάλια έχουν από τη μία πλευρά το σύστημα αυτό και από την άλλη είναι κανονικά, οπότε για μέσα στην πόλη μπορεί κανείς να χρησιμοποιήσει το ποδήλατο όπως πρώτα, αλλά για τα μεγάλα κομμάτια να βάλει τα κλιτ... Θεωρητικά βέβαια όλα αυτά, γιατί στην πράξη - και με δεδομένη την αφηρημάδα μου - πάλι μπορεί να σκάσω κάτω σαν αμαλιαδιώτικο καρπούζι τον Αύγουστο!

Αντώνη τα λουριά επίσης με γεμίζουν δέος. Μπορεί να μαγκώσει το παπούτσι και να μην τα βγάλω έγκαιρα και ... μπουμ! Επίσης απαιτούν συχνά σφίξιμο και άλλα τέτοια και ένας σουπερ γρήγορος πρωταθλητής σαν και μένα δεν έχει χρόνο για τέτοια. Σε έπεισα ε;

Οι τιμές που ανέφερα πριν είναι από το ιντερνετ. Απευθύνθηκα στον ποδηλατά για να έχω και το σέρβις πρόχειρο, που χρειάζεται πάντα. Να μην γίνει κλέφτης ο άνθρωπος...

___________________
against the wind...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2009 :  10:08:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by aad

Γιάννη, καλημέρα

Αυτά τα "καινούργια" είναι μηχανισμοί, που έχουν αντικαταστήσει τους παλιούς "καλουπιέδες"!!!

Δηλαδή τους ιμάντες, που στερεώναμε στα πεντάλια μας και βάζαμε μέσα (στο "φίμωτρο"...) τα παπούτσια μας, για να μπορούμε να περνάμε καλύτερα την δύναμη στα πεντάλια και να μην μας φεύγει το παπούτσι από το πεντάλι!...

Οι σημερινοί μηχανισμοί κοστίζουν 10πλάσια , αποτελούνται από πεντάλι με υποδοχή και αντίστοιχο παπούτσι με ειδικό πάτο και πρόσθετο, που κουμπώνει στην υποδοχή και κουμπώνοντας κάνει "ΚΛΙΤ"!!!

Επίσης, άμα δεν είσαι πανέτοιμος και ξεχαστείς με τα παπούτσια κουμπωμένα στα πεντάλ, σκας άμεσα σαν το τέλειο καρπούζι!!!

Αντώνης Δραγώνας

ΥΓ: Αριστοτέλη, οι καλουπιέδες ΖΟΥΝ!!! οπότε μπορείς να πάρεις τέτοιυς με 15€ αντί να δώσεις 130€ και 150€...



Aντώνη...καμμιά σχέση.
Αυτά που πρότεινα(επειδή είναι καλά κ φτηνά)έχουν 20ευρώ τα πετάλια κ 11 ευρώ τα σχαράκια.!!!!
Για να πέσεις με αυτά είναι λίγο δύσκολο...ώς απίθανο,γιατί ξεκλειδώνουν από όλες τις μεριές,και όχι μόνο από την εξωτερική όπως τα κλασικά σχαράκια.
Αν μάλιστα θέλεις παίρνεις τα πετάλια Μ324 που είναι "διπλής όψης",πλατφόρμα από την μια κ spd από την άλλη και είσαι άρχοντας...30ευρώ αυτά.!!!!


ΛΟΑΣΔΑ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aad
Elite Forum-Runner

Greece
1701 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2009 :  11:00:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα Θάνο

Τότε, που λες, την πάτησα με τα KEO LOOK και τα SHIMANO R076...

Μπορεί να είναι 140 γραμμάρια τα πεντάλια (το ένα) και τα παπούτσια ~300..., αλλά έδωσα 130€, για να πέφτω με σιγουριά και ποιότητα!!!

Κι όσο για κέρδος... εντάξει...
Μάλλον κάτι παίζει...

Για να μιλήσουμε, όμως, για κέρδος ας δούμε τα παρακάτω:

Οπως λέει και η καϋμένη η Φυσική, για να έχεις κέρδος, πρέπει οι μάζες που περιστρέφονται μακρυά από τον άξονα περιστροφής, να γίνουν όσο γίνεται μικρότερες...
Δηλαδή, εν Χριστώ και εν δρόμω και εν ποδηλάτω αδελφοί, εκτός από την ταλαίπωρη την ΚΙΝΗΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ (1/2mv^2) έχετε ΚΑΙ (ΠΕΡΙ)ΣΤΡΟΦΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ (!!!!!!!!!!!!) ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΤΡΕΦΟΜΕΝΑ ΜΕΡΗ του σαράβαλού σας...
Η (ΠΕΡΙ)ΣΤΡΟΦΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ είναι 1/2Θω^2, όπου, δυστυχώς, Θ είναι η ΡΟΠΗ ΑΔΡΑΝΕΙΑΣ του περιστρεφόμενου κάτι... και το ω είναι η γωνιακή ταχύτητα του κάτι (δηλ. ο ρυθμός περιστροφής του!!!... άρα, εσείς παμπόνηρα αγόρια σκεφτείτε αρκετά το 120 στροφές/ λεπτό... )
Το κακό, που λέτε, είναι πως το Θ = 1/2mR^2 (m = μάζα... R= η απόσταση της μάζας από το κέντρο περιστροφής...), οπότε:
Τροχοί από CARBON και Αγιος ο Θεός...

Σκεφτείτε καλά αυτά, που σας λέει ο φίλος σας ο μαθηματικός!!!
Διότι 2 ποδηλάτες, που κινούνται με την ΙΔΙΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑ και ζυγίζουν 80Kgr και ο ένας έχει ποδήλατο 12kgr (εγώ δηλαδή) και ο άλλος έχει ποδήλατο 8kgr, έχουν διαφορά στην ΚΙΝΗΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ, που χρειάζονται (καταναλώνουν), ΜΟΝΟ 4,5% (εγώ καταναλώνω περισσότερη ενέργεια...)...
Αλλά, αν καταναλώναμε την ίδια ενέργεια, ο ελαφρύτερος θα πετύχαινε ΜΟΝΟ 2,24% μεγαλύτερη (γραμμική)ταχύτητα από μένα!!!

Αν, λοιπόν, καταλάβατε, το πρόβλημα ΔΕΝ είναι το συνολικό βάρος του ποδήλατου, αλλά η ελαχιστοποίηση των μαζών, που περιστρέφονται μακρυά από τον άξονα περιστροφής τους!!!

ΑΥΤΑ και θα επανέλθω...

Αντώνης Δραγώνας

ΥΓ: Δηλαδή, πιθανότατα, καλύτερα ποδήλατο 10+ kgr αλλά με τροχούς 1250 γραμμάρια, παρά ποδήλατο 8kgr αλλά με τροχούς 1850 γραμμάρια...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2009 :  11:31:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by aad

Καλημέρα Θάνο

Τότε, που λες, την πάτησα με τα KEO LOOK και τα SHIMANO R076...

Μπορεί να είναι 140 γραμμάρια τα πεντάλια (το ένα) και τα παπούτσια ~300..., αλλά έδωσα 130€, για να πέφτω με σιγουριά και ποιότητα!!!

Κι όσο για κέρδος... εντάξει...
Μάλλον κάτι παίζει...


ΥΓ: Δηλαδή, πιθανότατα, καλύτερα ποδήλατο 10+ kgr αλλά με τροχούς 1250 γραμμάρια, παρά ποδήλατο 8kgr αλλά με τροχούς 1850 γραμμάρια...




Το αν την "πάτησες" είναι σχετικό....τα ΚΕΟ Look είναι καθαρά κουρσάδικα πετάλια και στα 55ευρώ που κάνουν περίπου είναι καλή τιμή.
Είναι 100gr ποιό ελαφρυά(στο ζευγάρι) από τα Μ520 που είπα εγώ,τα οποία όμως είναι ΜΤΒ.Και ο βασικός λόγος που τα πρότεινα(εκτός ότι είναι φτηνά)είναι ότι με ΜΤΒ παπούτσι μπορείς να περπατήσεις κ λίγο αν χρειαστεί σε καμμιά ανηφόρα με 15% κλίση,ενώ με τα "κουρσάδικα" είναι καμματάκι δύσκολο.

Σίγουρα οι καλύτεροι τροχοί δίνουν καλύτερη κύλιση σε ένα ποδήλατο.

ΛΟΑΣΔΑ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aad
Elite Forum-Runner

Greece
1701 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2009 :  12:36:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αριστοτέλη, καλημέρα!

Θύμισέ μου... έχεις συνεργαστεί για ποδήλατα με τον Βοσνίδη στην Αλεξανδρούπολη?

Μάλλον έχει κάτι που μου αρέσει...

Αντώνης Δραγώνας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2009 :  14:23:32  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Γεια σου Αντώνη. Για ποδήλατα και ότι άλλο συνεργάζομαι με τον Κεραμιτσή στην Ορεστιάδα, που είναι και φίλος. Για τον Βοσνίδη έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια και από ντόπιους και εδώ στο φόρουμ. Αν είδες στο σάιτ του "πηδάλιου" αυτό που είδα και εγώ χτες, τότε όρμα! Χτες χτύπαγα το κεφάλι μου που δεν έψαξα καλά πριν πάρω κούρσα...

Θάνο, παρήγγειλα τα Shimano A530 SPD πετάλια (http://www.wiggle.co.uk/p/Cycle/7/Shimano_A530_SPD_Single_Sided_Touring_Pedals/5360031862/) και τα sh56 σχαράκια. Καλά έκανα; Για παπούτσια όμως λέω να πάρω από ίντερνετ, καθώς οι τιμές του εδώ εμπορίου είναι πολύ ψηλές. Πως σου φαίνεται το dhb M1 (http://www.wiggle.co.uk/p/Cycle/7/dhb_M1_Cycling_Shoes/5360033176/) ?

___________________
against the wind...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aad
Elite Forum-Runner

Greece
1701 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2009 :  15:24:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αριστοτέλη, thanks για την άμεση απάντηση!!!

Πες μου τι είδες???????????????? (στο site του ΠΗΔΑΛΙΟΥ)

Εγώ, πάντως, έμεινα εντυπωσιασμένος και από την αμεσότητα του παναγιώτη (Βοσνίδη)και από την διάθεση να εξυπηρετήσει με τον καλύτερο τρόπο!!!

Οπότε, ...

Τρέμετε Brevets!!1

Περιμένω από τα μέρη σας το ΝΕΟ μου ποδηλατάκι!!!!!!!!!

SCOTT CR1 PRO 2009 (!!!), 50 x 34, 11 - 25 (γρανάζωμα)

YEEEEEEEEEEESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS !!!!!

Πολύ όμορφα τα πεντάλ που πήρες!!! (380 γραμμάρια είναι ΟΚ)

Από την άλλη, μήπως έπρεπε να κοιτάξεις για παπούτσια road (-race)???

Αντώνης Δραγώνας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 54 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000