Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Ποδηλατικές προπονήσεις Δρομέων
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 54

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2008 :  17:25:00  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Παίδες έχω ένα IDEAL EZIGO μεγάλο με 28άρα ζάντα. Το χρησιμοποιώ στην πόλη για κάθε μέρα και μία φορά τη βδομάδα κάνω και μια προπόνηση με 40 - 50 Κ. Το καλοκαίρι έκανα και κάτι τριεθνείς (!) εκδρομές των 150Κ ημερησίως και βάλε. Αυτό το city bike θεωρείται κούρσα; Ή να αρχίσω να μαζεύω λεφτά για καμία κούρσα; ΆΛλο ερώτημα. Στο τρίαθλο και στο δίαθλο η ποδηλασία γίνεται αποκλειστικά με κούρσες;

___________________
against the wind...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2008 :  17:43:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by thrax

Παίδες έχω ένα IDEAL EZIGO μεγάλο με 28άρα ζάντα. Το χρησιμοποιώ στην πόλη για κάθε μέρα και μία φορά τη βδομάδα κάνω και μια προπόνηση με 40 - 50 Κ. Το καλοκαίρι έκανα και κάτι τριεθνείς (!) εκδρομές των 150Κ ημερησίως και βάλε. Αυτό το city bike θεωρείται κούρσα; Ή να αρχίσω να μαζεύω λεφτά για καμία κούρσα; ΆΛλο ερώτημα. Στο τρίαθλο και στο δίαθλο η ποδηλασία γίνεται αποκλειστικά με κούρσες;



Μια χαρά σε κόβω.
Το city δεν "πιάνεται" σαν κούρσα με την ευρύτερη έννοια του όρου...αλλά την δουλειά του την κάνει μια χαρά....και ποιό άνετα.
Στο τρίαθλο και στο δίαθλο χρησιμοποιούνται ποδήλατα δρόμου ή χρονόμετρου κυρίως λόγω της μεγαλύτερης ταχύτητας που πιάνουν αρα λιγότερου χρόνου στο σύνολο.
Στα δίαθλα τύπου Schiniathlon σίγουρα μπορείς να χρησιμοποιήσεις ότι θέλεις..city,MTB, εφόσον δεν έχεις βλέψεις για θέσεις,αλλά πάς για το Fun της υπόθεσης.

ΛΟΑΣΔΑ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Thanasis
Advanced Forum-Runner

297 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2008 :  17:46:37  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Thanasis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Thrax
Το ποδήλατο που έχεις δεν είναι κούρσα. Η κουρσα έχει και αυτή ρόδες 28" αλλά παίρνει πιο λεπτα λάστιχα , έχει διαφορετική γεωμετρία στον σκελετό, έχει διαφορετικό τιμόνι , διαφορετικό δίσκο, μανέτες κλπ.
Αν σκοπεύεις να κάνεις συχνά πολλά και γρήγορα χιλιόμετρα τότε αξίζει να επενδύσεις χρήματα σε κούρσα (600-800 ευρώ για μια μέτρια κούρσα).
Στους αγώνες τριάθλου που διοργανώνουν ιδιώτες (Σχοινιάς κλπ) μπορείς να τρέξεις με ότι ποδήλατο θέλεις (υπάρχει και τρίαθλο για mtb-Πόρος).
Σε επίσημους αγώνες με κούρσα.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

swtki
Senior Forum-Runner

991 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2008 :  18:00:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κοίτα να δεις που όλοι οι runners εδώ μέσα είναι "κρυφο"ποδηλατάκηδες!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2008 :  18:19:02  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πράγματι! Και χαίρομαι πολύ για αυτό. Ευχαριστώ για τις συμβουλές. Δύσκολα να συμμετάσχω σε αγώνες από εδώ που βρίσκομαι, αλλά μια κούρσσα θα τη χτυπήσω όταν ξεχρεώσω τα running διάφορα... Έπεισα τη γυναίκα μου με τα χίλια ζόρια ότι χρειάζομαι 6 ζευγάρια παπούτσια. Άντε να δούμε πως θα την πείσω ότι θέλω και δεύτερο ποδήλατο!

___________________
against the wind...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Momo
Senior Forum-Runner

Barbados


602 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2008 :  18:40:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν θα την πείσεις! Ειδικά μετά από όλα αυτά τα πράματα και θάματα που έχεις ήδη κάνει με το υφιστάμενο...



It's never too late to have a happy childhood
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

swtki
Senior Forum-Runner

991 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2008 :  19:19:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
6 ζευγάρια ??????? ρε μπας κι έχεις 6 πόδια;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

swtki
Senior Forum-Runner

991 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2008 :  19:21:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
λάθος: 12 πόδια!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Drakkar
Forum-Runner



186 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2008 :  19:39:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by swtki

Κοίτα να δεις που όλοι οι runners εδώ μέσα είναι "κρυφο"ποδηλατάκηδες!


Μπααααααα...οποιος εχει νιωσει το ποδι να τρανταζει το εδαφος, δεν το αφηνει....απλα κανουμε και λιγο παιδικο fun!
thrax....γιατι 6 ζευγαρια???? υποθετω αναλογα με το εφαδος που τρεχεις κλπ??? Εξηγησε, γιατι αν ειναι να αναβαθμισω και εγω την αθλητικη μου γκαρνταρομπα στα παπουτσακια!

Οσα δεν φτανει η αλεπού...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aad
Elite Forum-Runner

Greece
1701 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2008 :  20:41:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Παίδες έχω ένα IDEAL EZIGO μεγάλο με 28άρα ζάντα. Το χρησιμοποιώ στην πόλη για κάθε μέρα και μία φορά τη βδομάδα κάνω και μια προπόνηση με 40 - 50 Κ. Το καλοκαίρι έκανα και κάτι τριεθνείς (!) εκδρομές των 150Κ ημερησίως και βάλε. Αυτό το city bike θεωρείται κούρσα; Ή να αρχίσω να μαζεύω λεφτά για καμία κούρσα; ΆΛλο ερώτημα. Στο τρίαθλο και στο δίαθλο η ποδηλασία γίνεται αποκλειστικά με κούρσες;

___________________
against the wind...

[/quote]

Thrax, αγόρι μου????????

150 χιλιόμετρα την ημέρα????????

Τ' άκουσα και κουράστηκααααααααα

Ποιός είσαι? Ο δίτροχος κρίκος???

Αντώνης Δραγώνας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2008 :  20:48:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχω ένα Rossignol, κούρσα του 1985, πολλά χιλιόμετρα σε ΑΘήνα και Τζιά. Κάποτε το ψιλοέφτιαξα (νέα φρένα,λάστιχα) αλλά το ξαναπαράτησα. Το έβγαλα στο δρόμο πρόσφατα, αλλά φεύγει η αλυσίδα... Υπάρχει περίπτωση να το φτιάξω ή να πάρω άλλο;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2008 :  20:49:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ολοι κρυβουμε εναν Κρικο μεσα μας!



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2008 :  20:50:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by aad

Ποιός είσαι? Ο δίτροχος κρίκος???



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2008 :  20:51:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Έχω ένα Rossignol, κούρσα του 1985, πολλά χιλιόμετρα σε ΑΘήνα και Τζιά. Κάποτε το ψιλοέφτιαξα (νέα φρένα,λάστιχα) αλλά το ξαναπαράτησα. Το έβγαλα στο δρόμο πρόσφατα, αλλά φεύγει η αλυσίδα... Υπάρχει περίπτωση να το φτιάξω ή να πάρω άλλο;




πανε σε ποδηλατα να στο φτιαξει...αν δεις οτι το γουσταρεις τοτε αξιζει να χτυπησεις ενα καινουριο...μην αγοραζεις αδικα και το παρατησεις...ΠΑΛΙ!



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

swtki
Senior Forum-Runner

991 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2008 :  21:37:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
[quote]Originally posted by aad
Στο τρίαθλο και στο δίαθλο η ποδηλασία γίνεται αποκλειστικά με κούρσες;

Αν είναι της Ομοσπονδίας, πρέπει να έχεις κούρσα. Δεν επιτρέπεται άλλο. Στο σχοινίαθλο όμως μπορείς να λάβεις μέρος και με mountain διότι σκοπός των παιδιών που το διοργανώνουν είναι να εντάξουν κόσμο στο δι/τρίαθλο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 54 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000