Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Ποδηλατικές προπονήσεις Δρομέων
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 54

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/05/2009 :  23:17:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κατέβηκες Αλεξ/πολη και δεν βρεθήκαμε;
Ασυγχώρητος................................ Αν έχεις ακόμα δυνάμεις σε περιμένω Καβάλα (22 χλμ στα βήματα του Αποστόλου Παύλου) 24 Μαϊ "για πρωϊνό τζελάκι".

ΤΡΕΧΩ-ΤΡΕΧΕΙΣ-ΤΡΕΧΕΙ!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/05/2009 :  08:09:08  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

Κατέβηκες Αλεξ/πολη και δεν βρεθήκαμε;
Ασυγχώρητος................................ Αν έχεις ακόμα δυνάμεις σε περιμένω Καβάλα (22 χλμ στα βήματα του Αποστόλου Παύλου) 24 Μαϊ "για πρωϊνό τζελάκι".

ΤΡΕΧΩ-ΤΡΕΧΕΙΣ-ΤΡΕΧΕΙ!!



Έχεις απόλυτο δίκιο, αλλά φτάσαμε στην πόλη 20 λεπτά πριν φύγει το λεωφορείο. Και με τη σύζυγο να γκρινιάζει, δεν είχα αλλη επιλογή. την επόμενη φορά για καφέ στην παραλιακή.

___________________
against the wind...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/05/2009 :  10:06:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΓΚΡΙΝΙΑ;;;;;;;;;;
Εγω να σου πώ για ΓΚΡΙΝΙΑ......................
Είναι τόση που πλέον οι προπονήσεις μου είναι 0445-0630 το πρωί. ησύχασα όμως.
Εγώ δυστηχώς μέχρι Λεπτοκαρυά (επάνω από Αισύμη) έφτασα,χρονικά δεν γινόταν παραπάνω.
Είναι τρομερές διαδρομές και αρκετό πράσινο.

ΤΡΕΧΩ-ΤΡΕΧΕΙΣ-ΤΡΕΧΕΙ!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stefrun
Senior Forum-Runner

New Zealand


563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/05/2009 :  14:57:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

ΓΚΡΙΝΙΑ;;;;;;;;;;
Εγω να σου πώ για ΓΚΡΙΝΙΑ......................
Είναι τόση που πλέον οι προπονήσεις μου είναι 0445-0630 το πρωί. ησύχασα όμως.




" Που ήσουνα πάλι όλο το βράδυ ? . Δεν πιστευω να είχες πάει πάλι για προπόνηση ? "

" Oχι , αγάπη μου για νυχτοπερπατήματα ήμουνα με τούς φίλους μου . Aλήθεια σου λέω "

" Kαλά αυτό τώρα αν θέλω το πιστεύω "

O παραπάνω σουρεαλιστκός διάλογος ( δημιούργημα της φαντασίας μου με αφορμή τα παραπάνω ) ίσως τελικά να γίνει πραγματικότητα για πολλόυς από εμάς εδώ μέσα

" running up that hill "




Edited by - stefrun on 18/05/2009 15:17:12
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/05/2009 :  15:27:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αμα το ανοίξουμε σαν νέο θέμα έχουμε να διαβάσουμε...........................................

ΤΡΕΧΩ-ΤΡΕΧΕΙΣ-ΤΡΕΧΕΙ!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/05/2009 :  22:05:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αριστοτέλη σε πόση ώρα το κάνατε;
Μ΄ενδιαφέρει να δώ αν θα μπορούσα να το κάνω αργότερα αλλά από Εγνατία, Αλεξπολη-Προβατώνας-Σουφλί-Ορεστιάδα
quote:
Originally posted by thrax

Μια και μιλάμε για προπονήσεις - βόλτες, να σας πω και γω για μία που έκανα σήμερα με άλλους δύο παρέα. Πήγαμε από Ορεστιάδα - Μεταξάδες - Μικρό Δέρειο - Μέγα Δέρειο - Αισύμη - Αλεξανδρούπολη. Σύνολο 148 χιλιόμετρα με θετική ανάβαση 1780μ. Τώρα νιώθω σαν να έχω τρέξει μαραθώνιο και βάλε. Μας έκανε και ψητούς ο ήλιος. Αλλά η διαδρομή δεν παίζεται!

Πως πήγε το Σχοίνιαθλο για όσους συμμετείχαν; Αντώνη;

___________________
against the wind...




ΤΡΕΧΩ-ΤΡΕΧΕΙΣ-ΤΡΕΧΕΙ!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2009 :  15:54:09  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Βασίλη, κάναμε 8 ώρες και 10 λεπτά καθαρή ποδηλασία. Οι στάσεις ήταν πάνω από τρεις ώρες, αλλά είχαν και τουριστικό χαρακτήρα. Αν πας από Αλεξανδρούπολη - Αισύμη - Λεπτοκαρυα και λοιπά, θα είναι εξαιρετικά δύσκολο, καθώς είναι μόνο ανηφόρα μέχρι τις ανεμογεννήτριες και μετά η κατάβαση για Ορεστιάδα έχει επίσης πολλά κομμάτια ανηφόρας. Από τον κεντρικό, πιστεύω ότι με 6 ώρες καθαρά είσαι ΟΚ και με στάσεις 1 με 2 ώρες. Πρόσεχε μόνο την κίνηση των οχημάτων, ειδικά στο τμήμα από Μάνδρα - Ψαθάδες, που ο δρόμος είναι πολύ στενός. Εννοείται ότι με ειδοποιείς πρώτα να σου φέρω ισοτονικά και λοιπά.

___________________
against the wind...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kanivallos
Elite Forum-Runner

Greece


1857 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2009 :  20:34:02  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kanivallos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπορεί να μην ασχολούμαι με το ποδήλατο από τότε που μου βγάλαν τις βοηθητικές, αλλά νομίζω αυτός όλο και κάτι θα έχει να σας συμβουλέψει.
http://i704.photobucket.com/albums/ww47/kanivallos/xwolv87pphitfglpz8fk.jpg

________________________________________________
Μην παίρνετε ναρκωτικά, δε φτάνουν για όλους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2009 :  22:02:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν επιχειρώ την διαδρομή από πίσω (Δέρειο) γιατί θα τα παίξω. Η από κάτω διαδρομή θα είναι πιό βατή και μικρότερη (περίπου 110 χλμ). Ασθενοφόρο να έχεις όχι ισοτονικά.
Λέω να κάνω την διαδρομή Ιούλιο όταν η οικογένεια θα λείπει διακοπές.
Τα οπίσθια δεν σε πονάνε; Και μην μου πείς ότι τα ποδηλατικά κολάν σε βοηθάνε!!!!!!!!!
Η μεγαλύτερη διαδρομή που έχω κάνει είναι 65χλμ Αλεξπολη-Κίρκη-Αυρα-Αλεξπολη. Δυνατή ανηφόρα και μπόλικος πόνος στα μετόπισθεν
quote:
Originally posted by thrax

Βασίλη, κάναμε 8 ώρες και 10 λεπτά καθαρή ποδηλασία. Οι στάσεις ήταν πάνω από τρεις ώρες, αλλά είχαν και τουριστικό χαρακτήρα. Αν πας από Αλεξανδρούπολη - Αισύμη - Λεπτοκαρυα και λοιπά, θα είναι εξαιρετικά δύσκολο, καθώς είναι μόνο ανηφόρα μέχρι τις ανεμογεννήτριες και μετά η κατάβαση για Ορεστιάδα έχει επίσης πολλά κομμάτια ανηφόρας. Από τον κεντρικό, πιστεύω ότι με 6 ώρες καθαρά είσαι ΟΚ και με στάσεις 1 με 2 ώρες. Πρόσεχε μόνο την κίνηση των οχημάτων, ειδικά στο τμήμα από Μάνδρα - Ψαθάδες, που ο δρόμος είναι πολύ στενός. Εννοείται ότι με ειδοποιείς πρώτα να σου φέρω ισοτονικά και λοιπά.

___________________
against the wind...




ΤΡΕΧΩ-ΤΡΕΧΕΙΣ-ΤΡΕΧΕΙ!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2009 :  22:04:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βάλε και την φωτο του Μητσοτάκη να μην σταυρώσουμε χιλιόμετρο!!!!!!!
quote:
Originally posted by kanivallos

Μπορεί να μην ασχολούμαι με το ποδήλατο από τότε που μου βγάλαν τις βοηθητικές, αλλά νομίζω αυτός όλο και κάτι θα έχει να σας συμβουλέψει.
http://i704.photobucket.com/albums/ww47/kanivallos/xwolv87pphitfglpz8fk.jpg

________________________________________________
Μην παίρνετε ναρκωτικά, δε φτάνουν για όλους.



ΤΡΕΧΩ-ΤΡΕΧΕΙΣ-ΤΡΕΧΕΙ!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/05/2009 :  07:36:22  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτός κανίβαλλε θα βομβαρδίσει τους λόφους για να μην έχει να ανεβάινει ανηφόρες.

Φίλε gargadua, τον Ιούλιο μπορεί να μην είμαι στον Έβρο αλλά διακοπές. Επικοινωνούμε για λεπτομέρειες. Τα μετόπισθεν δεν πονάνε πια. Βοηθούν τα ποδηλατικά κολάν, αλλά νομίζω είναι και θέμα συνήθειας πλέον... Ο νομός μας πάντως έχει απίστευτες διαδρομές για ποδήλατο, ειδικά για κούρσα. Ετοιμάζουμε τώρα την επόμενη εξόρμηση, μάλλον για τριεθνές (Ορεστιάδα - Edirne - Zvilengrad - Ορεστιάδα) ή για το γύρο Τριγώνου - Κυπρίνου. Αν ενδιαφέρεσαι πες το!

___________________
against the wind...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/05/2009 :  09:30:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

Βάλε και την φωτο του Μητσοτάκη να μην σταυρώσουμε χιλιόμετρο!!!!!!!






Παιδιά μου σας εύχομαι...καλά χιλιόμετρα.

Edited by - THANOS_KTM on 21/05/2009 09:31:15
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/05/2009 :  21:08:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
E αμάν πια τέτοια ανταπόκριση!!!!!!!!!!!!!!



Παιδιά μου σας εύχομαι...καλά χιλιόμετρα.

ΤΡΕΧΩ-ΤΡΕΧΕΙΣ-ΤΡΕΧΕΙ!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aad
Elite Forum-Runner

Greece
1701 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/06/2009 :  23:28:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα

Μια και έχουμε νεοφώτιστο στον χώρο των ποδηλατών, τον φίλο μας τον Δημήτρη τον Καλλιμάνη, ας μας πει την γνώμη του για το 58άρι, που έγραψε χτες στο Sunset Ride (Βούλα - Σαρωνίδα και πίσω... και άλλα 4+4 χλμ ο Δημήτρης...)...

Για να ακούνε οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεώτεροι...

Κι ας μας πει και την αίσθησή του για την αντιστοιχία τρεξίματος - ποδηλασίας όσων αφορά τα διανυόμενα χιλιόμετρα (ειδικά με τον ΤΡΕΛΛΟ ΚΟΝΤΡΑ ΑΕΡΑ , που φυσούσε χτες!!!)

Αριστοτέλη! Βάλε κι εσύ το "λιθαράκι" σου στην κουβέντα!!!

Αντώνης Δραγώνας

ΥΓ: Το βλαμμένο μου γόνατο (δεξί) υπέφερε χτες τα πάνδεινα και, σήμερα, ακόμα συνεχίζω να κουτσαίνω...
Επίσης, καθώς από την βιασύνη μου να ξεκινήσω υπό βροχήν προς το σημείο συνάντησης/ εκκίνησης ξέχασα στο σπίτι τα παπούτσια που κουμπώνουν, διαπίστωσα έκπληκτος, ότι με τα απλά παπούτσια (Salomon XT Wings!!!) οι σύνδεσμοί μου και στα 2 γόνατα καταπονήθηκαν πολύ περισότερο από την προηγούμενη βόλτα, που είχα κάνει με τα κουμπωτά!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Faith No More
Senior Forum-Runner



604 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/06/2009 :  00:34:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by aad

Καλησπέρα

Μια και έχουμε νεοφώτιστο στον χώρο των ποδηλατών, τον φίλο μας τον Δημήτρη τον Καλλιμάνη, ας μας πει την γνώμη του για το 58άρι, που έγραψε χτες στο Sunset Ride (Βούλα - Σαρωνίδα και πίσω... και άλλα 4+4 χλμ ο Δημήτρης...)...

Για να ακούνε οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεώτεροι...

Κι ας μας πει και την αίσθησή του για την αντιστοιχία τρεξίματος - ποδηλασίας όσων αφορά τα διανυόμενα χιλιόμετρα (ειδικά με τον ΤΡΕΛΛΟ ΚΟΝΤΡΑ ΑΕΡΑ , που φυσούσε χτες!!!)

Αριστοτέλη! Βάλε κι εσύ το "λιθαράκι" σου στην κουβέντα!!!

Αντώνης Δραγώνας

ΥΓ: Το βλαμμένο μου γόνατο (δεξί) υπέφερε χτες τα πάνδεινα και, σήμερα, ακόμα συνεχίζω να κουτσαίνω...
Επίσης, καθώς από την βιασύνη μου να ξεκινήσω υπό βροχήν προς το σημείο συνάντησης/ εκκίνησης ξέχασα στο σπίτι τα παπούτσια που κουμπώνουν, διαπίστωσα έκπληκτος, ότι με τα απλά παπούτσια (Salomon XT Wings!!!) οι σύνδεσμοί μου και στα 2 γόνατα καταπονήθηκαν πολύ περισότερο από την προηγούμενη βόλτα, που είχα κάνει με τα κουμπωτά!!!



Κaλησπέρα κι από μένα...το ποδήλατο (mountain) το έχω εντάξει στην τρεχαλοπροπόνηση περίπου 3 μήνες... μετά από 40χλμ με έντονες ανηφόρες χτες το βράδυ, σήμερα δεξί γόνατο δεν υπακούει με τίποτα...έτρεξα 5χλμ κουτσαίνοντας και το παράτησα...αύριο ίδωμεν...

_________________________________________
..δημήτρης πουλικάκος κ΄ οι άσσοι του καράτε #2..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 54 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000