Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Ποδηλατικές προπονήσεις Δρομέων
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 54

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/12/2008 :  11:16:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dimis7

Θάνο καλημέρα. Από ό,τι καταλαβαίνω πας δηλαδή για TREK FUEL EX;;; Τι γνώμη έχεται για την εταιρία ROCKY MOUNTAIN και συγκεκριμένα για το μοντέλο ETSX 10;;; Ενδιαφέρεται να αγοράσει ο αδερφός μου ένα και αυτά που διαβάσαμε από το mbike ήταν αρκετά θετικά. Υπάρχει κάποιος που να έχει καβαλήσει τέτοιο ποδήλατο; Αξίζει να επενδύσει κάποιος σε χειροποίητο σκελετό;;;



Ναι όντως για Fuel Ex σκέφτομαι.Η Rocky Mountain είναι καλή εταιρεία και αυτά που έχω διαβάσει κ εγώ για το συγκεκριμένο μοντέλο είναι πολύ θετικά.
Τώρα για το αν αξίζει να επενδύσει κανείς σε χειροποίητο σκελετό....αυτό είναι σχετικό.Εγώ θα το έκανα πάντως.

ΛΟΑΣΔΑ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimis7
Senior Forum-Runner

Greece


807 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/12/2008 :  11:55:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θάνο και Thanasis μεταξύ ROCKY MOUNTAIN ETSX10, CANNONDALE RIZE 4 και SANTA CRUZ BLUR LT ποιο θα επιλέγατε;;;

Όσο ζω μαθαίνω,πιστεύω, ελπίζω και τρέχω!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Thanasis
Advanced Forum-Runner

297 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/12/2008 :  12:23:21  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Thanasis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Santa cruz blur lt χωρίς πολύ σκέψη. Αλλά ... αρκετά χρήματα για όλλα αυτά. Πρέπει να κάνεις ποδήλατο σαν τρελλός για να τα δώσεις και πάλι δεν ξέρω αν αξίζει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimis7
Senior Forum-Runner

Greece


807 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/12/2008 :  12:32:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εάν θέλεις να πάρεις ένα ποδήλατο για να προπονείσαι καθημερινά, να είναι αξιόπιστο, να αντέξει για μεγάλο χρονικό διάστημα καθώς και να συμμετέχεις και σε αγώνες δεν αξίζει να δώσεις τόσα χρήματα;

Όσο ζω μαθαίνω,πιστεύω, ελπίζω και τρέχω!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Thanasis
Advanced Forum-Runner

297 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/12/2008 :  13:09:42  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Thanasis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
dimis7

Αν δεν σου λείψουν απο κάτι άλλο αυτά τα χρήματα τότε τα δίνεις.
Απλά ο σκελετός αυτός είναι απο τους κορυφαίους κατά την γνώμη μου.
Αυτό σημαίνει οτι αν δεν είσαι πάρα πολύ καλός ποδηλάτης (αθλητής τουλάχιστον εθνικής ομάδας) δεν θα καταφέρεις να εκμεταλευθείς ολα τα πλεονεκτήματα του.
Αν λοιπον τα χρήματα υπάρχουν και σου αρέσει τον αγοράζεις. Αν ο στόχος είναι προπονήσεις και αγώνες open για την συμμετοχή και ίσως και ένα πλασάρισμα σε κάποιο αγώνα τότε πιστεύω οτι και με τα μισά χρήματα αγοράζεις κάτι καλό.
Οπως ξέρεις στον αθλητισμό ο αθλητής αγωνίζεται , οχι τα παπούτσια τα κολάν ή τα ποδήλατα.
Τρέχω σε αγώνες με κούρσα των 1000 ευρώ , είμαι πάντα μέσα στους 15-20 πρώτους και κερδίζω αθλητές που έχουν κούρσες των 3000-5000 ευρώ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/12/2008 :  14:27:31  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Παίδες, έκανα κρούση σήμερα στον τοπικό ποδηλατά που είναι και φίλος. Λέω να ξεκινήσω την ποδηλατική μου αθλητική καριέρα με Ideal Onroad. Η τιμή πολύ καλή και φιλική. Νούμερο 60. Θα το πάρω, αλλά πρώτα θέλω να ρωτήσω αν από τη στάση οδήγησης της κούρσας μπορεί να προκύψουν προβλήματα στη μέση. Τι λέτε; Ρωτάω γιατί έχω μια σχετική ευαισθησία...

___________________
against the wind...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/12/2008 :  14:36:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
60αρι....είσαι 1.95+ ύψος?

ΛΟΑΣΔΑ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/12/2008 :  14:49:47  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
1.93

___________________
against the wind...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/12/2008 :  14:53:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by thrax

1.93

___________________
against the wind...




Ενα νούμερο μικρότερο νομίζω θα σου ήταν καλύτερο.
Εξαρτάται βέβαια και από τις επιμέρους μετρήσεις σου...μακρυά χέρια-πόδια κτλ.!!

ΛΟΑΣΔΑ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/12/2008 :  15:00:16  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Το συγκεκριμένο μοντέλο (onroad) βγαίνει μόνο σε 55 και 60. Οπότε προτίμησα το τελευταίο. Επίσης έχω ατέλειωτα πόδια και χέρια, σε σχέση με τον κορμό. Κάτι σε τιραμόλα (που τον θυμήθηκα τώρα ε;).

Άσχετο: Κανένα καλό σάιτ με πρόγραμμα ποδηλατικών προπονήσεων για δρομείς υπάρχει; Εννοώ με 2-3 φορές τη βδομάδα προπόνηση συνοδευτικά για δρομική προετοιμασία. Ακόμα κάτι σε δίαθλο; Πήρα φόρα ε; Ο speedy φταίει που μας ενέπνευσε όλους...

___________________
against the wind...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Thanasis
Advanced Forum-Runner

297 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/12/2008 :  15:01:02  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Thanasis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Το αμέσως μικρότερο μέγεθος στην ideal είναι το 55.Πιθανότατα λοιπόν το 60 είναι καλύτερο.

Edited by - Thanasis on 10/12/2008 15:01:40
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/12/2008 :  16:52:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by thrax

Το συγκεκριμένο μοντέλο (onroad) βγαίνει μόνο σε 55 και 60. Οπότε προτίμησα το τελευταίο. Επίσης έχω ατέλειωτα πόδια και χέρια, σε σχέση με τον κορμό. Κάτι σε τιραμόλα (που τον θυμήθηκα τώρα ε;).



Αν είναι έτσι τότε όντως το 60αρι είναι καλύτερο.

ΛΟΑΣΔΑ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mtbiker
Senior Forum-Runner

Greece
578 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/12/2008 :  17:55:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by thrax

Κανένα καλό σάιτ με πρόγραμμα ποδηλατικών προπονήσεων για δρομείς υπάρχει; Εννοώ με 2-3 φορές τη βδομάδα προπόνηση συνοδευτικά για δρομική προετοιμασία. Ακόμα κάτι σε δίαθλο; Πήρα φόρα ε; Ο speedy φταίει που μας ενέπνευσε όλους...


Πρόσεχε φίλε γιατί το ποδήλατο είναι τρομερά εθιστικό.
Υπό τις κατάλληλες προυποθέσεις, μπορεί να βρεθείς να
τρέχεις συμπληρωματικά στην ποδηλατική σου προπόνηση...

Pain is temporary.
Trophies last forever !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/12/2008 :  18:48:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
+1000

αυτο ειναι αληθεια...ειδικα αν παρεις μερος κ σε κανεναν αγωνα τοτε μπαινει το μικροβιο!!



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimis7
Senior Forum-Runner

Greece


807 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/12/2008 :  20:50:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
mtbiker ποιον ποδηλατά στο Βόλο θα πρότεινες για να κάνω σέρβις στο ποδήλατο;;;

Όσο ζω μαθαίνω,πιστεύω, ελπίζω και τρέχω!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 54 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000