Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Συναντήσεις - Προπονήσεις
 Προπόνηση στη Θεσ/νίκη (Θέρμη- Χορτιάτης-Σέιχ Σου)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 20

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/03/2009 :  12:01:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δεν ξερω τι ειναι νορμαλ πλεον!



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nionios_s
Advanced Forum-Runner

Greece


287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/03/2009 :  12:18:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ρε παιδιά εκείνη την ώρα κοιμάτε ο κόσμος....

Πω πω τρέλααααα!!!

Η τρέλα δεν πάει στα βουνά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimis7
Senior Forum-Runner

Greece


807 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/03/2009 :  12:45:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το καλοκαίρι το να ξεκινήσεις νωρίς το πρωί την προπόνηση είναι λογικό και σημαντικό πιστεύω για να αποφύγεις την πολύ ζέστη. Το χειμώνα, όμως, με το κρύο και τις βροχές θέλει πολύ προσπάθεια για να ξεκινήσεις νωρίς την προπόνησή σου. Εγώ φέτος έχω αρχίσει πολλές προπονήσεις μου κατά τις 9:00 με 10:00.
Σίγουρα σημαντικό ρόλο παίζουν: η τοποθέσια που θα προπονηθείς και πόσο απέχει αυτή από το σπίτι σου, το υψόμετρο που θα κινηθείς και το φυσικό περιβάλλον της περιοχής που τρέχεις.

Όσο ζω μαθαίνω,πιστεύω, ελπίζω και τρέχω!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gatsinik
Newbie Forum Runner

Greece


40 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/03/2009 :  13:24:31  Εμφάνιση Προφίλ  Visit gatsinik Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Την παρασκευή το βραδύ σκέφτηκα ότι αν η ΕΜΥ δεν πετύχει την πρόβλεψη , θα ακολουθούσα την προπόνηση της Θερμής . Αλλά όταν ξύπνησα το πρωί του Σαββάτου … αστα βραστά. Κατά της 10 ξεκίνησα να πάω Έδεσσα πeρνοντας από το Ν. Παπανικολάου είχε απίστευτη κακοκαιρία , η σκέψη μου πήγαινε στην χαμένη προπόνηση και μέσα στην χιονοθύελλα βλέπω ένα γιλέκο να φωσφορίζει στην άκρη του δρόμου και άλλες δυο φιγούρες όταν πλησίασα κατάλαβα ότι κάποιοι δεν χάνουν προπόνηση με τίποτα. Οι 3 δρομείς ανέβαιναν από το Ν Παπανικολάου προς Χορτιάτη , θερμοκρασία εξαιρετικά χαμηλή με παρά πολύ δυνατό αέρα και χιόνι.

common man.

Edited by - gatsinik on 23/03/2009 13:25:49
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimgeo
Forum-Runner

147 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/03/2009 :  15:24:03  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dimgeo Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ηταν τα αδέλφια Κρυστάλλη! (ισως και ο bkafkas)
Εγώ πάντως ξυπνάω ευκολα κάθε πρωί, αλλά ο μόνος λόγος που ακολουθώ την προπόνηση της Θέρμης τόσο πρωί (εκτός απο την βοήθεια που σου δίνουν οι υπόλοιποι), ειναι γιατί μπορώ και αφιερώνω μετά περισσότερο χρόνο στην οικογένειά μου.
Οσο για τον καιρό δεν εχω κανένα πρόβλημα! (αρκεί να μην δημιουργήσει συνθήκες κινδύνου ή σοβαρού τραυματισμού)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gatsinik
Newbie Forum Runner

Greece


40 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/03/2009 :  20:30:59  Εμφάνιση Προφίλ  Visit gatsinik Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Dimgeo

Οσο για τον καιρό δεν εχω κανένα πρόβλημα! (αρκεί να μην δημιουργήσει συνθήκες κινδύνου ή σοβαρού τραυματισμού)


Αυτό ήθελα να συζητήσουμε τι προβλήματα μπορεί να δημιουργήσουν οι άσχημες καιρικές συνθήκες στην υγειά?

common man.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimgeo
Forum-Runner

147 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/03/2009 :  20:54:18  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dimgeo Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Με πολύ κρύο, δυνατό αέρα ή βροχή προφυλάσεις τον εαυτό σου με τον αντίστοιχο ρουχισμό (καλό ειναι και με την αντίστοιχη παρέα αν εισαι σε βουνό). Οσο πιο μεγάλο στόχο εχεις τόσο δεν πρέπει να σε επηρεάζει ο καιρός (ειδικά στο trail). Απλά πρέπει να εισαι πιο προσεκτικός και "συγκεντρωμένος" οταν τρέχεις.

Αν ομως βγείς με τέτοιο (υπερβολικά ασχημο)καιρό για πολλά χιλιόμετρα, με στόχο προπόνηση με μεγάλη ενταση (γιατί ετσι λέει το πρόγραμμά σου) και σε γλυστερό-λασπωμένο ή (και) χιονισμένο-παγωμένο τεραίν, τότε εισαι επιρεπής σε τραυματισμό ή και σε ατύχημα (που το λιγότερο θα ειναι να σε πάει πίσω στο πρόγραμμά σου).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DIMITRIS ZAPARTAS
Forum-Runner

Greece


59 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/03/2009 :  11:24:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σημερα με αφησατε μονο μου.Ολοι για παρελαση πηγατε.Τελος παντων δεν κρατω κακιες,η διαδρομη βγηκε,το χιονι εχει λιωσει στα πιο πολλα σημεια απλα με το που φτανεις κοντα στο καταφυγιο εχει αρκετο χιονι που δυσκολευει την προσβαση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Epikouros
Newbie Forum Runner

Greece
42 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/03/2009 :  12:10:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σωματικα ΝΑΙ αλλα πνευματικα ΟΧΙ, δε σε αφησαμε ΠΟΤΕ μονο Δημητρη.Παντα σε σκεφτομαστε.....


NIKHSE TON EAYTO SOY
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimis7
Senior Forum-Runner

Greece


807 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/03/2009 :  13:05:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ακάθεκτος ο Δημήτρης δε μασάει μία και δε χάνει προπόνηση. Μπράβο Δημήτρη, διότι με σωστή προετοιμασία επιτυγχάνονται πιο εύκολα οι στόχοι μας.

Όσο ζω μαθαίνω,πιστεύω, ελπίζω και τρέχω!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DIMITRIS ZAPARTAS
Forum-Runner

Greece


59 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2009 :  10:37:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στελιο τι γεινεται δε βλεπω να βαζεις ωρα για αυριο,δε θα κανουμε προπονηση,εχουμε ρεπο!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stibens
Senior Forum-Runner

Greece


928 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2009 :  12:21:28  Εμφάνιση Προφίλ  Visit stibens Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Τη Κυριακή (29/03) θα πραγματοποιηθεί προπόνηση με εκκίνηση το πάρκινγκ του καφέ πάνω από το φράγμα της Θέρμης και ώρα 06.45,προορισμός οι κεραίες (τετράωρο περίπου).


Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

AMALIA
Mountain Runner

Greece


953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/03/2009 :  06:53:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΠΡΟΣΟΧΗ: ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΤΟΥ Stibens, αναβαλλετε η προπονηση την Κυριακη 29/3 στη Θερμη. Για την περιπτωση που καποιοs αλλοs απο την παρεα θα παει σιγουρα, αν θελει αs βγαλει ανακοινωση.



ΤΡΕΧΑΛΙΣΙΟΥΣ ΒΟΥΝΑΛΙΣΙΟΥΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DIMITRIS ZAPARTAS
Forum-Runner

Greece


59 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/03/2009 :  17:53:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυριο 29-3 στις 7π.μ στο Γηροκομειο(ΧΑΡΙΣΙΟ) για 2μιση ωρες.Οσοι πιστοι προσελθετε!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

2mints
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/03/2009 :  15:33:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κάθε μέρα (εκτός Σ/Κ) στο Χαρίσειο στις 9:15

YΓ Αν κάποιος ξέρει το τηλ του Χύτα Χρήστου ας τον ενημερώσει ή ας μου το στείλει με pm.

____________________________
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 20 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000