Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Συναντήσεις - Προπονήσεις
 Προπόνηση στη Θεσ/νίκη (Θέρμη- Χορτιάτης-Σέιχ Σου)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 20

teos
Newbie Forum Runner

Greece
2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/01/2010 :  19:07:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
posa xiliometra thn evdomada prepi na kanis gia na trexis marathonio
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

AMALIA
Mountain Runner

Greece


953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/01/2010 :  19:24:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by teos

posa xiliometra thn evdomada prepi na kanis gia na trexis marathonio


Μαραθώνιο???
Σε άσφαλτο ή σε βουνό?
Όχι οτι ξέρω να σου απαντήσω, αν είναι για άσφαλτο ρώτα εδώ, http://www.runningnews.gr/snitzforum/topic.asp?TOPIC_ID=3633&whichpage=1 . Αν είναι για βουνό, περίμενε να σου απαντήσει κάποιος που κάνει νορμάλ προπόνηση βουνού.

ΤΡΕΧΑΛΙΣΙΟΥΣ ΒΟΥΝΑΛΙΣΙΟΥΣ

Edited by - AMALIA on 03/01/2010 19:52:28
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/01/2010 :  20:06:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by teos

posa xiliometra thn evdomada prepi na kanis gia na trexis marathonio



Ξεκινώντας από ποια βάση και τι αθλητικό παρελθόν, πότε θέλεις να τον τρέξεις, σε τι χρόνο και πόσο χρόνο διαθέτεις για να προπονηθείς;
Α, και τι ηλικία έχεις;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mtbiker
Senior Forum-Runner

Greece
578 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/01/2010 :  20:07:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by AMALIA
[Αν είναι για βουνό, περίμενε να σου απαντήσει κάποιος που κάνει νορμάλ προπόνηση βουνού.

Καλά που δεν του απάντησες
Καλή χρονιά!

Pain is temporary.
Trophies last forever !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

AMALIA
Mountain Runner

Greece


953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/01/2010 :  20:26:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by mtbiker

quote:
Originally posted by AMALIA
[Αν είναι για βουνό, περίμενε να σου απαντήσει κάποιος που κάνει νορμάλ προπόνηση βουνού.

Καλά που δεν του απάντησες
Καλή χρονιά!

Pain is temporary.
Trophies last forever !


Ε μα δε ξέρω αφούυυυυ
Καλή χρονιάααα.

ΤΡΕΧΑΛΙΣΙΟΥΣ ΒΟΥΝΑΛΙΣΙΟΥΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/01/2010 :  20:33:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
βρε αμαλια υπαρχει αλλη εν ελλαδι που να ξερει καλυτερα για προπονηση βουνου;;; θα μας τρελανεις;;;;

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

AMALIA
Mountain Runner

Greece


953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/01/2010 :  21:01:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dpkouk

βρε αμαλια υπαρχει αλλη εν ελλαδι που να ξερει καλυτερα για προπονηση βουνου;;; θα μας τρελανεις;;;;

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...



Πρόσεξε, νορμάλ προπόνηση για αγώνες δεν έχω ιδέα.
Τρέχω κάθε μέρα, μα καθε μερα πολλές ώρες μονο σε βουνό, τι να του πω???
Ούτε προγράμματα, ούτε χιλιομετρήματα, χαρά, ηρεμία, χαλαράαααα



ΤΡΕΧΑΛΙΣΙΟΥΣ ΒΟΥΝΑΛΙΣΙΟΥΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dentaris
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/01/2010 :  12:57:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Eπειδη εχω βαρεθει την παραλια και τωρα που σιγα σιγα θα ανοιγει ο καιρος το βουνο ειναι ο,τι πρεπει,ποιες περιπου οι διαδρομες στο Σειχ Σου?Απο το Χαρισειο Γηροκομειο προς Πανοραμα υπαρχει χωματινη διαδρομη?

Συγνωμη αν κουραζω αλλα ειμαι ασχετος απο τοβουνο,αν και μενω πολυ κοντα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

AMALIA
Mountain Runner

Greece


953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/01/2010 :  15:42:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by AMALIA

[quote]Originally posted by dentaris

Eπειδη εχω βαρεθει την παραλια και τωρα που σιγα σιγα θα ανοιγει ο καιρος το βουνο ειναι ο,τι πρεπει,ποιες περιπου οι διαδρομες στο Σειχ Σου?Απο το Χαρισειο Γηροκομειο προς Πανοραμα υπαρχει χωματινη διαδρομη?

Συγνωμη αν κουραζω αλλα ειμαι ασχετος απο τοβουνο,αν και μενω πολυ κοντα


Aπο Χαρισειο ξεκιναμε κι εμεις, διαδρομες υπαρχουν παρα πολλες, αν θελεις να ξεφυγεις απο χωματοδρομους υπαρχουν και παρα πολλα μονοπατια. Αν ενδιαφερεσε να γνωρισεις διαφορες διαδρομες στο Σειχσου ευχαριστως να τρεξουμε παρεα. Καθημερινες πρωινα και ΣΚ (αν δεν παμε καπου αλλου). Αν θελεις αυριο πρωι να βρεθουμε πες μου. Για αυτο το ΣΚ θα λειπω, ισως βολεψει τον 2mints να σε ξεναγησει. [quote]

Eπισης για την περιπτωση που δεν σε βολευουν τα πρωινα τρεχαματα ή που θελεις να ξεκινησεις μονος σου, μια γνωστη διαδρομη ειναι απο τερμα οδο Περραιβου, απ το γεφυρακι που περναει πανω απ τον περιφερειακο, στα 200 μ μετα το γεφυρακι στην διχαλα αν πας δεξια στον χωματοδρομο σε βγαζει πανω απο το Πανοραμα(πισω απο το μοναστηρι). Ξεκινας απο γεφυρακι, και καπου στα 50' με 1 ωρα συναντας ενα σκαφος(καραβι το λεμε), χυμα στο κυμα εεε στο βουνο. Εκατο μετρα πιο πανω υπαρχει βρυση με ποσιμο νερο. Απο εκει ή επιστρεφεις ή συνεχιζεις μεχρι κει που τελειωνει ο δρομος. Αναλογα με το ποσο θες να τρεξεις. Για αρχη αυτη ειναι μια γνωστη διαδρομη, ενας χωματοδρομος χωρις μεγαλες εναλλαγες και με αρκετη κινηση απο πεζοπορους και αθλουμενους. Απο κει και περα αν θελησεις να ανακαλυψεις τις ομορφες διαδρομες με μονοπατια που περνανε κι απο τα ψηλα του Σειχσου, εδω ειμαστε.


ΤΡΕΧΑΛΙΣΙΟΥΣ ΒΟΥΝΑΛΙΣΙΟΥΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dentaris
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/01/2010 :  17:05:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστω Αμαλια.

Θα παρακολουθω τις ωρες που κανονιζεται τις συναντησεις και με την πρωτη ευκαιρια θα ερθω να γνωριστουμε απο κοντα.

Ευχαριστω κ για την αμεση απαντηση,νιωθω σαν να με υποδεχτηκε μια μεγαλη οικογενεια!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

coolsmf79
Advanced Forum-Runner

Greece


249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2010 :  13:39:49  Εμφάνιση Προφίλ  Visit coolsmf79 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
μόνο που τις πρωινές ώρες τώρα τον χειμώνα στο βουνό μη κάνεις το λάθος και βγείς με κοντομάνικο αλλά ούτε και με κανένα βαρύ "πάπλωμα" πάνω σου, γιατί μέχρι να ανέβεις στο καράβι με τις ανηφόρες θα έχεις γίνει μουσκίδι.Κανένα τεχνικό ελαφρύ μπουφανάκι ή κανένα μακρυμάνικο είναι ότι πρέπει.Και μη ξεχνάς το νερό σου αν θές να πάς για καράβι και πιο πάνω.

Περαιβού-Καράβι (πάνε έλα) Περίπου 16 km.

Καράβι-Άσφαλτο για Πανόραμα Χορτιάτη (Στρατόπεδο Παπασχάλη)(επίσης πάνε έλα) Περίπου 10 km.

Οπότε για μια διαδρομή στο Σειχ σου συνολική είτε 16 km είτε 26 κμ συνολικά επιβάλλεται να έχεις κάποιες προμήθειες ειδικά αν είσαι αρχάριος.Αλλά μην το παρκάνεις με τις διαδρομές. Αργά και σταθερά να αυξάνεις χιλιόμετρα. Για αρχάριους τα 16-27 κμ είναι πολλά για μια μέρα...
Θα σου έλεγα για αργότερα...όταν θα αυξάνονται τα χιλιόμετρα και οι ώρες προπόνησης καλό θα ήταν να έχεις μαζί σου και λίγο χαρτί υγείας...(μαζί με πλαστική σακούλα για να πάρεις μαζί σου τα σκουπίδια) ειδικά στο βουνό που είσαι μακριά απο την πόλη και απο το αυτοκίνητο σου...γίατί μπορεί να σε πιάσει κανένας τρελός πονόκιλος και να μη μπορείς να κρατηθείς...

μπορεί να ακούγεται υπερβολικό και αστείο αλλά μου έχει συμβεί...ειδικά αν είσαι 2-3 ώρες έξω με το κρύο και έχει ιδρώσει η φανέλα σου μπροστά απο την κοιλιακή ΄χώρα τότε το πιο πιθανό είναι να σε πιάσουν οι πόνοι...Μια φορά μου έτυχε και αναγκάστικα να κατέβω το Σέιχ σου με τρελούς ρυθμούς για να προλάβω...και το χειρότερο ήταν ότι δε μπόρεσα να κάνω και διατάσεις στο τέλος...η τουαλέτα ήταν to finish line :-) όπου μετά δεν μπορούσα να σηκωθώ απο το πιάσιμο των μυών στα πόδια....είναι πιο σοβαρό απο όσο αστείο και αν φαίνεται.

Impossible is Nothing
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

2mints
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2010 :  14:06:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κανείς για Κυριακάτικη βόλτα-προπόνηση στο Σέιχ-Σού γύρω στις 9?

_____________________
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

coolsmf79
Advanced Forum-Runner

Greece


249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2010 :  18:21:44  Εμφάνιση Προφίλ  Visit coolsmf79 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
θα ερχόμουνα Σειχ σου αυτή την Κυριακή αλλά τελικά θα είμαι Καιμακτσαλάν ή Πισοδέρι για Σκι...Γιατί δε το βλέπω να ξαναχιονίζει σύντομα...sorry...Αύριο Σάββατο όμως θα κάνω μια μικρή χαλαρή διαδρομή έτσι για να μη ξεχνιόμαστε.

Impossible is Nothing
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

AMALIA
Mountain Runner

Greece


953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2010 :  13:30:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολυ πρωινη τρεχαλα σημερα και παντου ηταν στρωμενο το χιονακι στο Σειχσου. Κυριως επανω στις διαδρομες που περνανε κορυφογραμμη, στα μονοπατια που πανε προς Εξοχη, ολα κατασπρα. Καιρος ηταν.

ΤΡΕΧΑΛΙΣΙΟΥΣ ΒΟΥΝΑΛΙΣΙΟΥΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kanivallos
Elite Forum-Runner

Greece


1857 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2010 :  14:02:08  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kanivallos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by coolsmf79
καλό θα ήταν να έχεις μαζί σου και λίγο χαρτί υγείας...(μαζί με πλαστική σακούλα για να πάρεις μαζί σου τα σκουπίδια)...


Εγώ τα μαζεύω για λίπασμα για τα φυτά εσωτερικού χώρου που κοσμούν το σαλόνι μου.


_____________________________________________________________________________________
Κι ακόμα δεν μπόρεσα να καταλάβω πώς μπορεί να πεθάνει μιά γυναίκα που αγαπιέται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 20 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000