Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 συγκριση υδροδοχειων
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 6

zink
Forum-Runner

Greece


131 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/01/2009 :  12:07:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάντως εγώ βρήκα πολύ βολικό και ποιοτικό το XENON της NORTH FACE.
http://www.thenorthface.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?productId=10370&storeId=207&catalogId=10201&langId=-1&from=subCat&parent_category_rn=11748&variationId=39H#
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/01/2009 :  19:05:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
παιδες,

πεμπτη παρηγγειλα, σημερα ηρθε ο σακος (μωρε μπραβο τα ελτα!!!). τον δοκιμασα και παρα το επιπλεον βαρος (1,3 κιλα συνολικα) δεν με ενοχλησε πολυ. βεβαια αυριο που θανεβω προς ταυγετο για 20αρι θα σας πω περισσοτερα. πρωτη εντυπωση παντως θετικη.


Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/01/2009 :  19:07:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
παιδες,

σημερα πηγα ταυγετο, αναβαση 11 χλμ, 4-5 ευθεια και αλλα 10 καταβαση.το συμπερασμα ενα: καταπληκτικος ο σακος πλατης, παρα τη βροχη, κι ο χρονος μου 3 λεπτα πιο αργος απο ο,τι με σακο.τον συστηνω ανεπιφυλακτα

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Faith No More
Senior Forum-Runner



604 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2009 :  20:28:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δημήτρη τελικά ποιό προτίμησες από τα 2? Ψάχνομαι κι εγώ για σάκο πλάτης και κοιτάζω στο post σου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Faith No More
Senior Forum-Runner



604 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/01/2009 :  20:41:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Sorry..μόλις τώρα πρόσεξα ότι έχεις ήδη απαντήσει..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Batrunner
Newbie Forum Runner

7 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/01/2009 :  15:09:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάντως εγώ βρήκα πολύ βολικό και ποιοτικό το XENON της NORTH FACE.
http://www.thenorthface.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?productId=10370&storeId=207&catalogId=10201&langId=-1&from=subCat&parent_category_rn=11748&variationId=39H#


zink αγορασα και εγω πριν λιγο καιρο το XENON της NORTH FACE, αλλα εχω προβλημα καθως το μπουκαλακι της αριστερης θηκης κινδυνευει συνεχεια να βγει με αποτελεσμα να το εχω συνεχεια στο νου μου και να μου χαλαει το ρυθμο. Ισως να φταιει το οτι η ζωνη δεν καθεται ακριβως στη θεση της αλλα μετακινειται προς τα δεξια καθως τρεχω. Φοβαμαι οτι αυτο μπορει να οφειλεται στη σταση του σωματος μου οταν τρεχω εχεις παρατηρησει εσυ κατι τετοιο??
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zink
Forum-Runner

Greece


131 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/02/2009 :  08:53:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
zink αγορασα και εγω πριν λιγο καιρο το XENON της NORTH FACE, αλλα εχω προβλημα καθως το μπουκαλακι της αριστερης θηκης κινδυνευει συνεχεια να βγει με αποτελεσμα να το εχω συνεχεια στο νου μου και να μου χαλαει το ρυθμο. Ισως να φταιει το οτι η ζωνη δεν καθεται ακριβως στη θεση της αλλα μετακινειται προς τα δεξια καθως τρεχω. Φοβαμαι οτι αυτο μπορει να οφειλεται στη σταση του σωματος μου οταν τρεχω εχεις παρατηρησει εσυ κατι τετοιο??


Oxι εμένε δεν με ενοχλεί καθόλου και το έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές .

Μήπως εάν εσφιγγες τον ιμάντα (γύρω από το μπουκάλι) περισσότερο να σου έλυνε το πρόβλημα.

Επιπλέον την ζώνη πρέπει να την έχεις ακριβώς στο μέγεθος της μέσης σου να μην έχει μπόσικα καθόλου.

Ελπίζω να βοήθησα λιγάκι.....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spyros1976
Senior Forum-Runner

889 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2009 :  15:25:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γνωρίζει κάποιος το τηλέφωνο της αντιπροσωπείας της camelbak στην Ελλάδα;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ttsog
Senior Forum-Runner

Greece


835 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2009 :  15:50:58  Εμφάνιση Προφίλ  Visit ttsog Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spyros1976

Γνωρίζει κάποιος το τηλέφωνο της αντιπροσωπείας της camelbak στην Ελλάδα;



Axion Traction
Άλκης Καρκατσέλης
Παγγαίου 4, Θεσσαλονίκη
Τηλ. 2310 555850
Φαξ. 2310 555850
www.axiontraction.gr
a.karkatselis@axiontraction.gr



"Πιο δύσκολο είναι να το σκεφτείς, παρά να το κάνεις..."

Edited by - ttsog on 09/02/2009 15:51:55
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spyros1976
Senior Forum-Runner

889 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2009 :  23:24:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ. Εγώ ενδιαφέρομαι να πάρω το Insulated bottle carrier το οποίο διατηρεί κρύο το υγρό που υπάρχει μέσα στο μπουκάλι και ταυτόχρονα διαθέτει μια λαβή στο πλάι ώστε να μπορείς να το κρατάς από εκεί όταν τρέχεις και να μην είσαι αναγκασμένος να το πιάνεις με ολόκληρη την παλάμη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ttsog
Senior Forum-Runner

Greece


835 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2009 :  13:20:02  Εμφάνιση Προφίλ  Visit ttsog Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spyros1976

Ευχαριστώ. Εγώ ενδιαφέρομαι να πάρω το Insulated bottle carrier το οποίο διατηρεί κρύο το υγρό που υπάρχει μέσα στο μπουκάλι και ταυτόχρονα διαθέτει μια λαβή στο πλάι ώστε να μπορείς να το κρατάς από εκεί όταν τρέχεις και να μην είσαι αναγκασμένος να το πιάνεις με ολόκληρη την παλάμη.



Καλό είναι αλλά νομίζω ότι να κουβαλάς στο χέρι 0,75λτ είναι πολλά. Αντίστοιχο, με πιο βολικό σχήμα και πιο φθηνό αλλά χωρίς insulation είναι της North Face to Ε50 (http://www.alpamayopro.gr/products/item.php?ItemID=990&ShopID=1).

"Πιο δύσκολο είναι να το σκεφτείς, παρά να το κάνεις..."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spyros1976
Senior Forum-Runner

889 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2009 :  14:58:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτό έχω πάρει αλλά σε λίγο καιρό δε θα είναι αρκετό . Για την ώρα δε θέλω να φορτωθώ κάτι στην πλάτη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ttsog
Senior Forum-Runner

Greece


835 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2009 :  15:12:19  Εμφάνιση Προφίλ  Visit ttsog Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spyros1976

Αυτό έχω πάρει αλλά σε λίγο καιρό δε θα είναι αρκετό . Για την ώρα δε θέλω να φορτωθώ κάτι στην πλάτη.



Πάρε δύο . Πάντως για long run (ειδικά σε βουνό) αν δεν έχει καμια πηγούλα ή κάτι άλλο ενδιάμεσα, σίγουρα θα χρειαστείς κάτι παραπάνω, πχ τσαντάκια μέσης με μπουκαλάκια.

"Πιο δύσκολο είναι να το σκεφτείς, παρά να το κάνεις..."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spyros1976
Senior Forum-Runner

889 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2009 :  16:11:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κοίτα αν είναι να πάρω 2 τότε καλύτερα να πάρω το camelbak των 750ml και μετά να πάω σε κάτι για πλάτη. 2 των 500ml θα είναι πολύ άβολο. Τσαντάκι μέσης δε νομίζω να παραμείνει σταθερό για αρκετή ώρα. Πιστεύω αυτό http://www.wiggle.co.uk/p/Run/8/Camelbak_Hydrobak/5360033560/ που προτάθηκε στο πρώτο post είναι μια καλή λύση. Πρέπει να είναι πιο σταθερό από σταντάκι μέσης.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ttsog
Senior Forum-Runner

Greece


835 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2009 :  16:20:49  Εμφάνιση Προφίλ  Visit ttsog Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spyros1976

Κοίτα αν είναι να πάρω 2 τότε καλύτερα να πάρω το camelbak των 750ml και μετά να πάω σε κάτι για πλάτη. 2 των 500ml θα είναι πολύ άβολο. Τσαντάκι μέσης δε νομίζω να παραμείνει σταθερό για αρκετή ώρα. Πιστεύω αυτό http://www.wiggle.co.uk/p/Run/8/Camelbak_Hydrobak/5360033560/ που προτάθηκε στο πρώτο post είναι μια καλή λύση. Πρέπει να είναι πιο σταθερό από σταντάκι μέσης.



Για τα δύο μπουκαλάκια στο χέρι έκανα πλάκα. Καλό είναι αυτό που λες, έχω και εγώ σακιδιάκι πλάτης αλλά ιδρώνει ρε γμτ... Πειραματίζεσαι και βλέπεις τι σου κάνει τελικά. Αν ο αγώνας (ή η προπόνηση) διαρκεί 2-3 ώρες με ενδιάμεσους σταθμούς υδροδοσίας τότε της πλάτης το βλέπω περιττό. Τώρα αν ο αγώνας είναι μεγάλος (>5h) ή στην προπόνηση δεν υπάρχει στάλα νεράκι τότε της πλάτης ίσως να είναι πιο βολικό. Για φέτος πάντως σκέφτομαι να μην χρησιμοποιήσω πλάτης καθόλου και βλέπουμε!

"Πιο δύσκολο είναι να το σκεφτείς, παρά να το κάνεις..."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 6 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000