Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 συγκριση υδροδοχειων
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 6

billias66
Advanced Forum-Runner



379 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/02/2009 :  11:59:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Octane χωρίς δεύτερη σκέψη, είναι και σχεδιασμένο πιο πολύ για δρομείς.
Το'χει ένας φίλος και είναι απόλυτα ικανοποιημένος.

"'Οτι απ'τα δυό κι αν σκέφτεσαι, μπορείς ή δεν μπορείς, έχεις δίκιο!"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DMP
Forum-Runner

Greece


209 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/02/2009 :  16:58:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spyros1976

Ευχαριστώ για την ενημέρωση αν και αυτό που με ενδιαφέρει προς το παρόν είναι η λειτουργία του ως υδροδοχείο και όχι για τζελ, αντιανεμικό κτλ. Αυτό που με προβληματίζει στο octane είναι μήπως ζεσταίνει πολύ την πλάτη σε σχέση με το hydrobak επειδή έχει τους ιμάντες και τη ζώνη στη μέση. Πιστεύετε οτι το hydrobak "παίζει πολύ στην πλάτη" όταν δεν έχει πολύ υγρό;




Το Octane XC από την εμπειρία μου είναι ένα πολύ καλό σακίδιο για τρέξιμο (πολύ σταθερό και με αρκετούς χώρους αποθήκευσης).

Από την άλλη όμως είναι εξαιρετικά "ζεστό" για καλοκαίρι/άνοιξη σε βαθμό τέτοιο που τα 2 λίτρα χωρητικότητας του ασκού να είναι τίποτα σε σχέση με τον ιδρώτα που θα χάσεις.(Προσωπική εμπειρία από τον Όλυμπο τον Σεπτέμβρη)

____________
Nessun Dorma

Edited by - DMP on 22/02/2009 17:00:20
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

billias66
Advanced Forum-Runner



379 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/02/2009 :  18:37:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πιστεύω πως ότιδηποτε και αν βάλεις στον Όλυμπο το Σεπτέμβρη ή το καλοκαίρι, θα ζεσταθείς πολύ.
Αν υπάρχει κάτι που δε θα σε ζεσταίνει τόσο (αν έχει π.χ. καλύτερη πλάτη) βάλτε ένα link να το δούμε.

"'Οτι απ'τα δυό κι αν σκέφτεσαι, μπορείς ή δεν μπορείς, έχεις δίκιο!"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DMP
Forum-Runner

Greece


209 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/02/2009 :  19:29:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν ξέρω ρε billia αν υπάρχει κάτι καλύτερο πάντως το συγκεκριμένο(αυτό έχω,γι' αυτό λέω) δεν ενδείκνυται για ζεστά κλίματα,το έχω χρησιμοποιήσει και το λέω μετά λόγου γνώσεως μπας και βοηθήσω κάποιον.

____________
Nessun Dorma
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/02/2009 :  22:16:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για μεγαλους αγωνες νομιζω πως ιδανικοι υδροσακοι ειναι αυτοι της camelbak που εχουν ομως εξωτερικα τη βαλβιδα γεμισματος. Μπορεις ευκολα και γρηγορα να τους ξαναγεμισεις στα σημεια τροφοδοσιας και ισως να μη χρειαζεται να τους φουλαρεις απο την αρχη.

Φετος σκεφτομαι να τρεξω με παγουρι μεσης το οποιο θα γεμιζω σε καθε σημειο ανεφοδιασμου,εχω βρει αυτο http://www.wiggle.co.uk/p/Run/8/Salomon_XT_One2_Belt/5360041437/

Ο απλος σακος της Polo παντως που ετρεξα περισυ δε με ζεστανε καθολου γιατι ειναι αρκετα στενος στην πλατη. Αξιζει να τον δει καποιος. Ειναι φτηνος αλλα απο ομορφιες μην περιμενετε και πολλα! link για αυτον δεν εχω...




Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimis7
Senior Forum-Runner

Greece


807 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/02/2009 :  10:05:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κυκλοφόρησε και το νέο σακίδιο πλάτης της TNF E Race Boa
http://www2.thenorthface.com/opencms/opencms/tnf/gear.jsp?site=EU&model=ADVA&language=en
για το συγκεκριμένο διάβασα πολύ θετικά σχόλια: ότι έχει τέλεια εφαρμογή με νέο παντεταρισμένο σύστημα δεσίματος και γίνεται ένα με την πλάτη, έχει εξωτερική βαλβίδα για άμεση πρόσβαση και γρήγορο ξαναγέμισμα, διαθέτει σύστημα ΒΟΑ με το οποίο μπορείς να συμπιέζεις τον κενό χώρο του υδροασκού ώστε να μη σε ενοχλεί το εκνευριστικό πέρα δώθε των υγρών που συμβαίνει σε όλα τα άλλα σακίδια πλάτης και έχει στενή γραμμή στην πλάτη με αποτέλεσμα να περιορίζεται αισθητά η έκκριση ιδρώτα λόγω της ζέστης.
Μειονέκτημα του αποτελεί το γεγονός ότι δεν έχει χώρο για τη μεταφορά αντιανεμικού ή εξοπλισμού, παρά μόνο 2 μικρά τσεπάκια μπροστά στα οποία μπορείς να βάλεις τα κλειδιά σου και μερικά gelάκια.

Όσο ζω μαθαίνω,πιστεύω, ελπίζω και τρέχω!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/02/2009 :  10:23:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το ειχα δει στο περιπτερο της Ν.F. περισυ στο λιτοχωρο.πολυ καλο κ εντυπωσιακο σακιδιο οντως!



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

billias66
Advanced Forum-Runner



379 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/02/2009 :  12:52:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όταν λες rockonskin θα τρέξεις εννοείς στο Παρανέστι; Δε θα συνιστούσα πάντως να τρεξεις με ζώνη μέσης, γιατί ένας κύριος που τρέχαμε μαζί πέρυσι και φόραγε ζώνη από το πάνε έλα της ζώνης του είχε κάνει πληγές στη μέση, καλύτερα ένα σακκιδιάκι.
Όσο για αυτό της ΤΝF πολύ λιτό μου φάνηκε και οι ιμάντες ώμων απ΄ότι κατάλαβα δένουν μπροστά στο θώρακα έτσι δεν είναι rockonskin εσύ που το είδες; Δε ξέρω αν θα είναι και πολύ βολικό αυτό, γιατί ναι μεν δε θα ιδρώνεις στην πλάτη, θα ιδρώνεις όμως μπροστά στο θώρακα!

"'Οτι απ'τα δυό κι αν σκέφτεσαι, μπορείς ή δεν μπορείς, έχεις δίκιο!"

Edited by - billias66 on 23/02/2009 12:55:21
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

billias66
Advanced Forum-Runner



379 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/02/2009 :  12:58:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dimis7

διαθέτει σύστημα ΒΟΑ με το οποίο μπορείς να συμπιέζεις τον κενό χώρο του υδροασκού ώστε να μη σε ενοχλεί το εκνευριστικό πέρα δώθε των υγρών που συμβαίνει σε όλα τα άλλα σακίδια πλάτης



Γιαυτό που λες dimis7 μπορείς εύκολα να το αποφύγεις με οποιοδήποτε σακκίδιο και αν έχεις, απλά αναποδογυρίζοντας το σακκίδιο και ρουφώντας τον αέρα που έχει μείνει μέσα!

"'Οτι απ'τα δυό κι αν σκέφτεσαι, μπορείς ή δεν μπορείς, έχεις δίκιο!"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ILIAS
Forum-Runner

Switzerland


187 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/02/2009 :  13:22:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by rockonskin



Φετος σκεφτομαι να τρεξω με παγουρι μεσης το οποιο θα γεμιζω σε καθε σημειο ανεφοδιασμου,εχω βρει αυτο http://www.wiggle.co.uk/p/Run/8/Salomon_XT_One2_Belt/5360041437/







Καλή ζώνη ειναι αυτή, με την προυποθεση οτι θα ανεχεσαι την μυρωδια - γευση του πλαστικου που ειναι αρκετα εντονη εστω και μετά απο μια μόνο ωρα. Από μια εταιρεια σα τη Salomon περιμενα καλυτερης ποιοτητας πλαστικά

Edited by - ILIAS on 23/02/2009 13:23:58
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/02/2009 :  17:10:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by billias66

Όταν λες rockonskin θα τρέξεις εννοείς στο Παρανέστι; Δε θα συνιστούσα πάντως να τρεξεις με ζώνη μέσης, γιατί ένας κύριος που τρέχαμε μαζί πέρυσι και φόραγε ζώνη από το πάνε έλα της ζώνης του είχε κάνει πληγές στη μέση, καλύτερα ένα σακκιδιάκι.
Όσο για αυτό της ΤΝF πολύ λιτό μου φάνηκε και οι ιμάντες ώμων απ΄ότι κατάλαβα δένουν μπροστά στο θώρακα έτσι δεν είναι rockonskin εσύ που το είδες; Δε ξέρω αν θα είναι και πολύ βολικό αυτό, γιατί ναι μεν δε θα ιδρώνεις στην πλάτη, θα ιδρώνεις όμως μπροστά στο θώρακα!

"'Οτι απ'τα δυό κι αν σκέφτεσαι, μπορείς ή δεν μπορείς, έχεις δίκιο!"




οχι για τον ΟΜ εννοω billias οχι για παρανεστι...εκει τα δεδομενα αλλαζουν...βαλιτσα θα χρειαστουμε

η καινοτομια του και ολα τα λεφτα ειναι αυτη η στροφιγκα που εχει (ιδιο συστημα με το δεσιμο στα arnuva) που οσο αδειαζει το σφιγγεις επανω σου. Τωρα για το αν θα ιδρωνεις δεν ξερω γιατι δεν το δοκιμασα. Εχει μπολικο πραγμα παντως στο θωρακα.
Εναλλακτικα παντως μπορει να το φορεσει και καποιος που ιδρωνει πολυ αντι για μπλουζα
απο τιμες ξερει κανεις ποσο?



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/02/2009 :  17:18:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ILIAS

quote:
Originally posted by rockonskin



Φετος σκεφτομαι να τρεξω με παγουρι μεσης το οποιο θα γεμιζω σε καθε σημειο ανεφοδιασμου,εχω βρει αυτο http://www.wiggle.co.uk/p/Run/8/Salomon_XT_One2_Belt/5360041437/







Καλή ζώνη ειναι αυτή, με την προυποθεση οτι θα ανεχεσαι την μυρωδια - γευση του πλαστικου που ειναι αρκετα εντονη εστω και μετά απο μια μόνο ωρα. Από μια εταιρεια σα τη Salomon περιμενα καλυτερης ποιοτητας πλαστικά




ενας φιλος και ο αδερφος μου εχουν παρομοιες ζωνες με το 3d παγουρι και δε μου παραπονεθηκε κανεις για το προβλημα αυτο...θα το ψαξω



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2009 :  19:01:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΠΗΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ SALOMON TWIN BELT ΚΑΙ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ 23 ΚΜ. ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΗ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΣΦΙΞΕΙΣ ΠΑΝΩ ΣΟΥ. ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΓΟΥΡΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ (ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΗ) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΛΕΨΕ. ΟΤΑΝ ΤΑ ΠΑΓΟΥΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΤΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΜΥΡΩΔΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.
ΑΝ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΑ ΜΟΥΣΙΚΗ ΘΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΣΕ Ο ΗΧΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΥΓΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΓΟΥΡΙΑ.

ΤΡΕΧΩ-ΤΡΕΧΕΙΣ-ΤΡΕΧΕΙ!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/03/2009 :  20:31:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δοκιμασα κ γω σημερα τη ζωνη χτ με το μονο παγουρι και εμεινα απολυτα ευχαριστημενος.
Δεν εβαλα τα μπροστινα παγουρακια για να δω αν βολευουν, αλλα το 3d παγουρι ξεχνας οτι το κουβαλας, καθεται πολυ καλα χωρις να ενοχλει και ειναι πολυ ευκολα προσβασιμο.
Μυρωδιες πλαστικου δεν παρατηρησα παντως.
Υπαρχει και μια μικρη θηκη με φερμουαρ που δε χωραει κ πολλα ομως...ενα κινητο ισως...ενα δυο τζελακια ή κατι αντιστοιχο.
Η ζωνη παντως αν προσαρμοστει καλα δενει πανω σου χωρις να κουνιεται πανω-κατω το παγουρι. Το μονο αρνητικο που ισως μπορουσα να βρω ειναι το μικρο κλιπ που εχει μπροστα για να δεσει.




Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

andreas01gr
Newbie Forum Runner

Greece


28 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/03/2009 :  00:35:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τρεχαλάκιδες δείτε και εδώ :

http://www.raidlight.com/boutique/27-porte-bidons

http://www.raidlight.com/boutique/28-bidons-et-poches-a-eau

http://www.raidlight.com/boutique/25-sacs-a-dos

δεν τα έχω δοκιμάσει τα προϊόντα




μονοπατάκιας τρεχαλάκιας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 6 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000